May 15-16, 2024
|
SUNY Cortland - Cortland, NY
ICON KEY: AARTFC Empire 8 NESCAC MAC Liberty League

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Rachel Hirschkind SR-4 SUNY Geneseo 10:31.85 9:16.03 10:57.13 11:09.77 10
2 Grace Smith JR-3 Grove City 11:01.48 10:28.41 11:01.48 13:07.17 8
3 Anna Sasse JR-3 Rowan 11:04.90 11:51.45 12:11.39 9:45.12 6
4 Betsy Overstrum SR-4 Hamilton 11:12.11 14:20.30 13:39.98 11:18.84 5
5 Isabel Marzec JR-3 SUNY Geneseo 11:13.61 9:25.84 11:54.03 12:54.66 4
6 Emma Palumbo JR-3 St. Lawrence 11:16.26 10:35.69 10:49.21 9:01.01 3
7 Julianne Wilson JR-3 Brockport St. 11:22.54 12:44.45 8:59.21 8:25.08 2
8 Ella Lyle JR-3 Grove City 11:22.68 14:47.49 8:25.19 14:47.49 1
9 Charlotte Blake FR-1 St. Lawrence 11:22.96 10:14.67 11:50.28 11:36.62 -
10 Alexa Wolcott SO-2 Cortland St. 11:25.29 13:28.65 8:20.27 14:09.76 -
11 Hannah Bennett FR-1 St. Lawrence 11:25.70 13:42.84 11:18.85 8:13.71 -
12 Emily Weaver SR-4 Nazareth 11:26.45 11:40.18 11:33.32 11:40.18 -
13 Ella Impaglia SO-2 Nazareth 11:30.67 12:32.83 13:34.99 9:05.63 -
14 Logan Brasacchio SO-2 Ithaca 11:31.63 11:03.97 12:40.80 14:38.37 -
15 Melissa Innocent FR-1 Cortland St. 11:39.39 9:12.52 8:37.55 8:23.56 -
16 Amber Poniktera JR-3 Moravian 11:40.41 12:08.43 14:35.52 14:07.50 -
17 Katie Scott FR-1 Franklin & Marshall 11:41.92 10:45.77 12:10.00 13:41.25 -
18 Leah Lloyd JR-3 Brockport St. 11:45.53 14:27.81 10:56.15 12:41.98 -
19 Rachael Goodman JR-3 Moravian 11:47.12 11:04.70 8:22.06 15:05.12 -
20 Molly Bossdorf JR-3 TCNJ 11:49.34 10:10.04 12:03.53 12:10.62 -
21 Rachel Rouse SO-2 Stevens 11:50.07 14:47.59 12:11.38 13:43.69 -
22 Veronica Dailey SR-4 Brockport St. 11:50.88 9:35.82 11:29.56 13:16.19 -
23 Olivia Harris JR-3 Stockton 11:51.52 10:47.49 14:42.29 9:29.22 -
24 Lindsay Fry SR-4 York (Pa.) 11:52.38 10:05.53 9:01.41 12:20.88 -
25 Lilianna Peters FR-1 SUNY Cobleskill 11:52.51 13:46.52 14:36.39 10:27.01 -
26 Bailey Visingard FR-1 Nazareth 11:52.89 8:47.54 10:34.48 13:32.70 -
27 Sab Lin JR-3 Rochester 11:54.00 8:26.94 13:26.82 9:09.78 -
28 Kaitlyn Adams FR-1 Stevens 11:56.21 10:58.92 14:12.29 9:04.32 -
29 Sabrina Terando SR-4 Rochester 11:56.40 8:50.14 11:34.91 11:34.91 -
30 Carly Zack FR-1 St. Lawrence 11:56.62 10:01.96 14:55.78 13:01.12 -
31 Acadia Helfand FR-1 Vassar 12:00.43 8:24.30 10:48.39 11:10.00 -
32 Haley Estus JR-3 DeSales 12:00.46 12:14.87 8:24.33 12:22.08 -
33 Alexis Hockenberry FR-1 Moravian 12:06.68 12:35.75 13:26.62 10:03.15 -
34 Alyssa Blackmon SR-4 Delaware Valley 12:19.92 10:36.34 8:52.75 12:56.92 -
35 Maeve Robarge SO-2 Brockport St. 12:21.90 9:23.85 9:31.27 10:00.94 -
36 Alyssa Hockenberry FR-1 Moravian 12:22.53 11:52.83 12:37.38 15:35.59 -
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Charlotte Blake FR-1 St. Lawrence 11:22.96 -
11 Hannah Bennett FR-1 St. Lawrence 11:25.70 -
13 Ella Impaglia SO-2 Nazareth 11:30.67 -
14 Logan Brasacchio SO-2 Ithaca 11:31.63 -
17 Katie Scott FR-1 Franklin & Marshall 11:41.92 -
18 Leah Lloyd JR-3 Brockport St. 11:45.53 -
21 Rachel Rouse SO-2 Stevens 11:50.07 -
22 Veronica Dailey SR-4 Brockport St. 11:50.88 -
23 Olivia Harris JR-3 Stockton 11:51.52 -
24 Lindsay Fry SR-4 York (Pa.) 11:52.38 -
25 Lilianna Peters FR-1 SUNY Cobleskill 11:52.51 -
26 Bailey Visingard FR-1 Nazareth 11:52.89 -
28 Kaitlyn Adams FR-1 Stevens 11:56.21 -
29 Sabrina Terando SR-4 Rochester 11:56.40 -
30 Carly Zack FR-1 St. Lawrence 11:56.62 -
31 Acadia Helfand FR-1 Vassar 12:00.43 -
33 Alexis Hockenberry FR-1 Moravian 12:06.68 -
34 Alyssa Blackmon SR-4 Delaware Valley 12:19.92 -
35 Maeve Robarge SO-2 Brockport St. 12:21.90 -
36 Alyssa Hockenberry FR-1 Moravian 12:22.53 -
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Rachel Hirschkind SR-4 SUNY Geneseo 10:31.85 9:22.35 10
2 Grace Smith JR-3 Grove City 11:01.48 11:34.56 8
3 Anna Sasse JR-3 Rowan 11:04.90 9:38.47 6
4 Betsy Overstrum SR-4 Hamilton 11:12.11 13:26.54 5
5 Isabel Marzec JR-3 SUNY Geneseo 11:13.61 12:47.92 4
6 Emma Palumbo JR-3 St. Lawrence 11:16.26 12:44.18 3
7 Julianne Wilson JR-3 Brockport St. 11:22.54 10:00.64 2
8 Ella Lyle JR-3 Grove City 11:22.68 9:06.15 1
10 Alexa Wolcott SO-2 Cortland St. 11:25.29 8:47.68 -
12 Emily Weaver SR-4 Nazareth 11:26.45 10:04.08 -
15 Melissa Innocent FR-1 Cortland St. 11:39.39 10:22.46 -
16 Amber Poniktera JR-3 Moravian 11:40.41 8:52.32 -
19 Rachael Goodman JR-3 Moravian 11:47.12 9:32.77 -
20 Molly Bossdorf JR-3 TCNJ 11:49.34 13:00.28 -
27 Sab Lin JR-3 Rochester 11:54.00 12:36.84 -
32 Haley Estus JR-3 DeSales 12:00.46 9:43.58 -