May 22-24, 2024
|
Doug Shaw Memorial Stadium - Myrtle Beach, SC
ICON KEY: AARTFC NESCAC DIII NE

Men's 4 x 400 Relay Finals

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Bethel (Minn.) Grant Nelson, Josh Sampson, Joel Smith, Jacob Parent 2:45.36 4:00.52 2:20.93 3:07.90 10
2 Wis.-La Crosse Collin Conzemius, Addison Hill, Caden Pearce, Chase Doornink 3:34.97 3:16.12 3:16.12 3:08.57 8
3 John Carroll Garrett Clark, Dustin Horner, Tyler Gast, Basheer Alramahi 3:45.05 3:12.63 2:40.21 3:10.72 6
4 Rowan Marquise Young, Nana Agyemang, Nicholas Razze, Amara Conte 2:44.62 3:40.13 3:53.52 3:11.41 5
5 Dubuque Kobe Howell, Otis Patterson, Andrew Hutchinson, JoJo Frost 3:38.61 2:31.49 2:35.33 3:11.76 4
6 Wis.-Eau Claire Kevin Eisenzimmer, Colin McClowry, Izaak Clendenning, Josiah Ziebell 2:47.22 3:42.96 3:48.72 3:12.20 3
7 Mount Union Jared Storm, Haden Gibson, Josh Fouche, Justin Knoch 3:08.68 2:51.36 3:52.97 3:12.53 2
8 Williams Jack Davis, Asa Shepard, Oscar Newman, Bryce Cooper 3:01.90 4:07.70 2:15.46 3:13.51 1

Men's 4 x 400 Relay Preliminaries

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bethel (Minn.) Grant Nelson, Josh Sampson, Joel Smith, Jacob Parent 3:23.46 2:54.94 3:06.35 3:15.86 3:10.15 3:31.07 2:41.63
2 Mount Union Jared Storm, Tyler Gill, Justin Knoch, Matt McBride 3:09.13 2:42.39 3:41.61 2:15.64 3:11.04 2:25.19 3:28.24
3 Rowan Marquise Young, Nana Agyemang, Nicholas Razze, Amara Conte 3:36.21 4:02.99 3:17.07 3:57.25 3:11.33 2:34.98 2:40.72
4 John Carroll Garrett Clark, Dustin Horner, Tyler Gast, Basheer Alramahi 2:25.77 3:57.84 3:07.97 2:43.03 3:11.80 3:09.89 3:00.30
5 Wis.-La Crosse Collin Conzemius, Addison Hill, Jacob Hohman, Caden Pearce 2:22.00 3:04.21 3:21.48 3:17.64 3:11.88 3:04.21 3:34.91
6 Dubuque Kobe Howell, Otis Patterson, Andrew Hutchinson, JoJo Frost 4:06.03 4:07.95 3:54.50 3:44.89 3:12.21 2:20.32 3:10.29
7 Wis.-Eau Claire Kevin Eisenzimmer, Colin McClowry, Izaak Clendenning, Josiah Ziebell 3:49.20 2:39.86 4:02.68 3:08.75 3:12.60 3:41.49 2:57.20
8 Williams Jack Davis, Asa Shepard, Oscar Newman, Bryce Cooper 3:43.48 2:41.83 3:37.70 2:14.86 3:12.65 2:47.61 2:45.68
9 Brockport St. Michael Durski, Craig Duffy, Ayden Grinion, Jacob Miller 3:21.07 2:46.27 3:50.07 2:30.80 3:13.33 2:30.80 3:07.53
10 Wis.-Oshkosh Rashaad Henderson, Joshua Rivers, Matthew Eiden, Londyn Little 3:44.87 4:10.07 2:23.45 3:40.99 3:13.85 2:46.71 2:58.35
11 Ursinus Aiden Tobin, Collin Ney, Daniel Tabor, Payton Stanziani 3:45.03 3:41.15 3:45.03 3:54.73 3:13.99 3:48.91 3:33.39
12 Cortland St. Douglas Knapp, Harrison Gavalas, Zion Cheatham, Andrew O'Gorman 3:59.84 2:24.30 3:48.14 3:05.24 3:14.99 3:28.64 2:28.20
13 Wartburg Ian Neyens, Zach Abbey, Derrick Smith, Jensen Clapp 2:57.45 3:16.95 3:52.05 2:30.15 3:15.00 3:07.20 4:11.55
14 Tufts Alex Lemieux, Neil Chowdhury, Noah Turner, Luke Botsford 2:47.79 3:54.12 4:05.83 3:20.96 3:15.10 2:41.94 3:54.12
15 East Texas Baptist Andrae Gibson, Brandon Powell, Carlos Torres-Izquierd, Rangel Miller 4:11.56 4:13.53 3:02.78 2:49.02 3:16.53 3:20.46 2:17.58
16 Ohio Northern Ross Schlatter, Trey Myers, Hunter Kesler, Jordan Dean 3:14.14 2:55.94 3:04.03 2:51.90 3:22.23 2:25.61 3:32.35
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Mount Union Storm, Gill, Knoch, McBride 3:47.34 2:57.67 3:30.15 2:27.10 2:13.73 3:11.04
3 Rowan Young, Agyemang, Razze, Conte 3:55.34 2:36.89 2:21.59 3:30.47 2:42.63 3:11.33
6 Dubuque Howell, Patterson, Hutchinson, Frost 3:16.06 2:56.84 2:41.46 4:06.03 4:09.88 3:12.21
7 Wis.-Eau Claire Eisenzimmer, McClowry, Clendenning, Ziebell 3:37.64 2:18.68 2:53.34 3:10.68 2:22.53 3:12.60
8 Williams Davis, Shepard, Newman, Cooper 3:41.55 3:35.77 2:51.46 3:49.26 2:32.20 3:12.65
9 Brockport St. Durski, Duffy, Grinion, Miller 2:42.40 3:13.33 2:26.93 2:40.47 3:05.60 3:13.33
14 Tufts Lemieux, Chowdhury, Turner, Botsford 3:20.96 4:11.68 3:01.45 3:36.57 3:58.03 3:15.10
15 East Texas Baptist Gibson, Powell, Torres-Izquierd, Miller 3:08.67 3:44.05 3:53.87 3:08.67 3:44.05 3:16.53
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Bethel (Minn.) Nelson, Sampson, Smith, Parent 2:18.81 3:10.15
4 John Carroll Clark, Horner, Gast, Alramahi 3:13.72 3:11.80
5 Wis.-La Crosse Conzemius, Hill, Hohman, Pearce 2:50.78 3:11.88
10 Wis.-Oshkosh Henderson, Rivers, Eiden, Little 2:52.53 3:13.85
11 Ursinus Tobin, Ney, Tabor, Stanziani 4:00.55 3:13.99
12 Cortland St. Knapp, Gavalas, Cheatham, O'Gorman 3:03.29 3:14.99
13 Wartburg Neyens, Abbey, Smith, Clapp 3:01.35 3:15.00
16 Ohio Northern Schlatter, Myers, Kesler, Dean 4:04.70 3:22.23