May 3- 4, 2024
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amelia Lehman JR-3 Wis.-Oshkosh 3:37.14 4:38.38 5:42.41 3:37.14 5:00.65 5:42.41 5:20.14 10
2 Greta Koehler SR-4 Wis.-La Crosse 4:42.81 4:40.01 3:41.21 4:09.21 3:18.81 5:33.22 3:44.01 8
3 Sierra Rabe SR-4 Wis.-La Crosse 5:42.79 4:40.97 4:01.64 4:07.26 3:16.68 3:50.40 3:50.40 6
4 Gwen Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 3:53.67 4:41.53 4:27.46 4:30.27 6:03.18 3:33.97 5:43.47 5
5 Lily Higgins FR-1 Wis.-La Crosse 5:23.33 4:43.62 5:26.17 6:03.04 4:23.77 4:12.43 6:05.87 4
6 Ari De La Cerda JR-3 Wis.-Whitewater 6:03.50 4:43.98 3:27.31 4:46.82 3:32.99 5:15.22 5:15.22 3
7 Mikayla Hady SR-4 Wis.-Eau Claire 5:29.94 4:44.43 3:39.02 5:21.41 5:38.48 3:19.11 4:41.59 2
8 Katie Erb SO-2 Wis.-Whitewater 5:01.57 4:44.50 4:24.59 3:56.14 4:35.97 4:53.04 3:30.53 1
9 Brekkyn Lammert JR-3 Wis.-Stout 3:33.95 4:49.11 5:23.81 6:12.96 5:46.94 3:39.73 6:01.39 -
10 Meygan Benzing SR-4 Wis.-Oshkosh 4:45.44 4:54.26 5:32.52 4:36.61 3:52.47 6:16.66 5:59.00 -
11 Molly Novotny FR-1 Wis.-La Crosse 5:04.09 4:55.23 4:28.66 3:50.28 4:55.23 4:49.33 4:28.66 -
12 Molly Heidorn FR-1 Wis.-Eau Claire 5:25.62 4:56.01 5:16.73 4:05.69 5:31.54 4:38.25 4:32.33 -
13 Renee Forystek FR-1 Wis.-Whitewater 4:15.28 4:56.83 3:57.47 6:14.01 6:25.88 4:12.31 4:09.34 -
14 Allison Weissinger JR-3 Wis.-Eau Claire 4:30.10 5:00.11 3:54.09 3:51.09 4:12.10 4:15.10 3:48.09 -
15 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 5:02.38 5:02.38 6:05.88 6:17.98 3:34.69 6:21.00 5:17.50 -
16 Ella Kojis SO-2 Wis.-Oshkosh 4:00.46 5:04.38 6:17.44 5:40.91 6:02.22 5:40.91 5:28.73 -
17 Olivia Krahn JR-3 Wis.-Stout 5:01.78 5:04.82 5:13.97 3:42.52 3:45.57 6:05.79 6:21.03 -
18 Bryanna Hoffman FR-1 Wis.-Stout 5:05.84 5:05.84 6:13.13 4:38.32 4:56.67 4:53.61 4:56.67 -
19 Jocelyn Ramirez FR-1 Wis.-Whitewater 6:06.92 5:08.33 4:52.92 6:00.75 4:06.67 5:36.08 3:54.33 -
20 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 4:03.85 5:08.66 4:56.32 6:38.18 3:51.50 6:41.26 6:35.09 -
21 Kendra Downing FR-1 Wis.-Platteville 5:04.76 5:10.98 4:05.68 6:19.40 4:33.67 4:30.56 5:51.41 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Meygan Benzing SR-4 Wis.-Oshkosh 4:54.26 4:36.61 -
12 Molly Heidorn FR-1 Wis.-Eau Claire 4:56.01 3:47.93 -
14 Allison Weissinger JR-3 Wis.-Eau Claire 5:00.11 6:00.14 -
15 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 5:02.38 4:14.00 -
16 Ella Kojis SO-2 Wis.-Oshkosh 5:04.38 4:55.25 -
17 Olivia Krahn JR-3 Wis.-Stout 5:04.82 4:00.81 -
18 Bryanna Hoffman FR-1 Wis.-Stout 5:05.84 5:48.66 -
19 Jocelyn Ramirez FR-1 Wis.-Whitewater 5:08.33 4:31.33 -
21 Kendra Downing FR-1 Wis.-Platteville 5:10.98 5:07.87 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amelia Lehman JR-3 Wis.-Oshkosh 4:38.38 10
2 Greta Koehler SR-4 Wis.-La Crosse 4:40.01 8
3 Sierra Rabe SR-4 Wis.-La Crosse 4:40.97 6
4 Gwen Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 4:41.53 5
5 Lily Higgins FR-1 Wis.-La Crosse 4:43.62 4
6 Ari De La Cerda JR-3 Wis.-Whitewater 4:43.98 3
7 Mikayla Hady SR-4 Wis.-Eau Claire 4:44.43 2
8 Katie Erb SO-2 Wis.-Whitewater 4:44.50 1
9 Brekkyn Lammert JR-3 Wis.-Stout 4:49.11 -
11 Molly Novotny FR-1 Wis.-La Crosse 4:55.23 -
13 Renee Forystek FR-1 Wis.-Whitewater 4:56.83 -
20 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 5:08.66 -