April 25-26, 2024
|
Robert Morris - Moon Township, PA
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 11:22.45 12:15.62 14:10.84 15:48.33 11:57.90 18:45.59 14:46.29 10
2 Tyler Jenkins SO-2 Rio Grande 12:14.67 15:22.81 16:07.61 11:02.99 13:26.34 12:23.63 14:55.93 8
3 Jacob Kocis SR-4 Midway 19:19.11 10:37.96 14:58.53 14:40.56 14:58.53 17:13.31 14:58.53 6
4 Shawn Little JR-3 Shawnee State 16:10.74 18:08.68 19:39.40 17:05.17 17:14.25 13:45.58 15:07.23 5
5 Mylan Nocton SO-2 Indiana East 16:44.56 12:47.12 17:11.95 11:06.66 12:10.59 12:01.46 15:13.23 4
6 Trevor Lanoy FR-1 Shawnee State 14:00.45 13:32.75 11:51.15 18:37.52 12:09.62 16:55.93 15:23.57 3
7 Danuel Persinger JR-3 Rio Grande 15:40.33 13:28.69 11:17.04 17:14.37 13:00.48 19:26.01 15:40.33 2
8 Thomas Chapman JR-3 St. Mary-of-the-Woods 11:51.46 18:58.34 17:32.96 17:13.99 19:26.79 12:48.38 15:48.61 1
9 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 12:37.46 16:27.57 14:32.51 12:37.46 15:20.45 14:42.10 15:58.80 -
10 Braden Coate SO-2 Indiana East 13:35.14 12:56.32 12:46.62 15:12.18 11:38.69 16:00.70 16:10.40 -
11 Carter Walsman FR-1 Indiana East 19:06.33 16:11.46 13:45.75 12:28.03 14:34.32 19:54.90 16:11.46 -
12 Bryce Stateler SO-2 Indiana Kokomo 16:44.59 11:22.74 17:04.10 14:57.31 14:47.55 12:01.75 16:15.33 -
13 Joshua Gosselin SO-2 Point Park 12:34.20 19:25.59 17:47.64 16:48.87 14:21.95 12:53.79 16:19.48 -
14 Luke McKenna FR-1 Point Park 12:18.18 18:42.04 14:26.14 20:00.78 19:21.41 20:00.78 16:24.24 -
15 Jonas Brooks FR-1 Indiana Kokomo 19:43.34 20:43.00 11:55.97 21:02.89 12:35.75 16:14.52 16:34.40 -
16 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 14:19.76 16:49.72 15:39.74 12:49.79 12:19.80 15:39.74 16:39.72 -
17 Joshua Kocis FR-1 Midway 17:26.58 15:55.13 17:16.42 16:45.93 19:18.35 15:14.49 16:56.09 -
18 Connor Byrd FR-1 Midway 16:46.73 20:10.10 21:41.62 17:07.06 18:48.75 17:57.91 16:56.89 -
19 John Dyar JR-3 Point Park 18:20.47 21:54.45 19:41.99 20:43.12 15:47.63 14:46.49 16:58.95 -
20 Elijah Northrop FR-1 WVU Tech 12:36.34 18:44.28 18:44.28 19:04.72 18:23.84 14:38.98 17:02.07 -
21 Jordan Kullen SO-2 Point Park 18:26.68 16:44.21 21:20.88 16:03.22 18:57.42 19:38.41 17:04.70 -
22 Garrett Carver SO-2 Ohio Christian 19:54.95 15:47.72 21:17.37 14:45.92 20:56.76 16:28.93 17:10.13 -
23 Zach Whitley FR-1 Rio Grande 13:10.56 17:51.42 16:49.01 12:39.36 20:27.45 13:00.16 17:20.21 -
24 Caden Shumaker JR-3 Indiana East 16:29.16 17:43.61 15:14.71 14:10.89 12:24.53 21:48.24 17:43.61 -
25 Nathan McIntyre SR-4 St. Mary-of-the-Woods 16:42.62 13:08.57 21:01.72 21:24.25 22:20.57 16:20.09 18:46.53 -
26 Matthew Miller FR-1 WVU Tech 14:53.53 23:06.11 21:57.37 24:03.38 14:53.53 18:31.18 19:05.54 -
  Jonathan Hayden JR-3 St. Mary-of-the-Woods NT NT NT NT NT NT NT -
  Christian Saffouri SO-2 WVU Tech NT NT NT NT NT NT NT -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Joshua Gosselin SO-2 Point Park 16:19.48 15:59.89 12:24.41 -
15 Jonas Brooks FR-1 Indiana Kokomo 16:34.40 21:02.89 20:13.17 -
17 Joshua Kocis FR-1 Midway 16:56.09 12:31.91 17:16.42 -
18 Connor Byrd FR-1 Midway 16:56.89 17:47.74 13:03.01 -
19 John Dyar JR-3 Point Park 16:58.95 18:20.47 21:54.45 -
20 Elijah Northrop FR-1 WVU Tech 17:02.07 18:34.06 12:26.12 -
21 Jordan Kullen SO-2 Point Park 17:04.70 17:14.95 15:22.23 -
22 Garrett Carver SO-2 Ohio Christian 17:10.13 18:32.54 16:49.53 -
23 Zach Whitley FR-1 Rio Grande 17:20.21 21:40.27 16:38.61 -
24 Caden Shumaker JR-3 Indiana East 17:43.61 14:10.89 15:14.71 -
25 Nathan McIntyre SR-4 St. Mary-of-the-Woods 18:46.53 13:31.11 15:01.23 -
26 Matthew Miller FR-1 WVU Tech 19:05.54 19:39.91 19:51.37 -
  Christian Saffouri SO-2 WVU Tech NT NT NT -
  Jonathan Hayden JR-3 St. Mary-of-the-Woods NT NT NT -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 14:46.29 14:37.43 14:37.43 10
2 Tyler Jenkins SO-2 Rio Grande 14:55.93 18:04.08 13:26.34 8
3 Jacob Kocis SR-4 Midway 14:58.53 11:22.89 14:31.58 6
4 Shawn Little JR-3 Shawnee State 15:07.23 13:36.51 19:03.11 5
5 Mylan Nocton SO-2 Indiana East 15:13.23 19:19.81 17:30.22 4
6 Trevor Lanoy FR-1 Shawnee State 15:23.57 20:00.65 14:37.40 3
7 Danuel Persinger JR-3 Rio Grande 15:40.33 14:25.11 13:19.28 2
8 Thomas Chapman JR-3 St. Mary-of-the-Woods 15:48.61 12:57.86 13:45.29 1
9 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 15:58.80 18:22.62 16:17.98 -
10 Braden Coate SO-2 Indiana East 16:10.40 19:24.48 16:10.40 -
11 Carter Walsman FR-1 Indiana East 16:11.46 12:37.74 20:53.19 -
12 Bryce Stateler SO-2 Indiana Kokomo 16:15.33 17:43.11 14:57.31 -
14 Luke McKenna FR-1 Point Park 16:24.24 13:46.77 15:44.87 -
16 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 16:39.72 12:19.80 18:59.68 -