April 25-26, 2024
|
Robert Morris - Moon Township, PA
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 3:20.05 3:55.35 3:29.47 4:42.42 2:44.75 2:47.10 3:57.71 10
2 Carson Milner FR-1 Midway 2:47.25 3:55.56 3:46.14 3:15.52 3:50.85 3:08.45 5:06.23 8
3 Tyler Jenkins SO-2 Rio Grande 2:50.93 4:00.74 3:15.00 3:00.56 4:44.08 2:58.15 3:05.37 6
4 Danuel Persinger JR-3 Rio Grande 3:13.10 4:01.37 4:08.62 3:22.75 4:20.68 3:01.03 3:17.93 5
5 Jannik Windelband JR-3 Point Park 4:49.13 4:02.96 3:36.24 4:39.41 3:16.80 4:15.11 4:29.69 4
6 Ramiro Ulunque JR-3 Point Park 4:44.85 4:03.46 3:24.51 5:04.33 3:46.42 3:19.64 4:44.85 3
7 Ashton Beverly FR-1 Rio Grande 3:46.43 4:03.47 3:44.00 4:37.56 3:26.95 5:09.21 4:35.13 2
8 Teagen Rodriguez SO-2 Indiana East 4:42.50 4:03.53 3:05.09 3:34.31 3:51.36 4:54.68 3:48.92 1
9 Isaiah Lanoy FR-1 Shawnee State 4:09.10 4:04.21 3:25.14 4:06.66 3:20.26 5:02.82 3:47.12 -
10 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 3:18.32 4:04.83 3:08.52 4:26.87 4:36.66 4:41.56 4:58.70 -
11 Dylan French JR-3 Shawnee State 5:14.31 4:05.55 5:11.85 5:16.76 3:33.63 4:32.56 4:03.10 -
12 Teddy Jencson FR-1 Rio Grande 3:57.43 4:07.32 4:46.90 3:05.49 3:07.97 4:34.53 4:07.32 -
13 Philip Evory SR-4 Shawnee State 4:31.44 4:13.68 3:35.63 4:59.35 4:36.52 5:22.18 4:26.37 -
14 Cameron Nocton SO-2 Indiana East 4:16.88 4:14.33 4:49.94 4:47.40 5:10.29 3:36.18 3:18.38 -
15 Denis Kale FR-1 Indiana East 5:36.55 4:18.88 4:44.77 4:52.54 5:23.60 5:18.43 3:06.40 -
16 Luis Saldana SR-4 Indiana Kokomo 5:21.91 4:19.60 3:43.26 3:17.30 5:37.48 4:45.56 3:06.92 -
17 Pierce Lashley FR-1 Oakland City 5:36.87 4:23.18 4:41.61 4:04.76 3:30.55 4:36.34 3:09.49 -
18 Caden Shumaker JR-3 Indiana East 5:34.90 4:23.70 3:36.24 3:25.69 5:29.63 3:23.05 4:47.44 -
19 Isaiah Kanable JR-3 Indiana Kokomo 3:57.45 4:26.79 3:12.09 5:04.14 3:52.11 4:10.79 3:54.78 -
20 Caleb Vogl JR-3 Indiana Kokomo 5:26.71 4:27.79 3:52.98 4:35.83 3:34.24 4:57.25 5:42.78 -
21 Zaccerie Penka JR-3 WVU Tech 4:55.35 4:30.96 3:39.48 3:42.19 4:25.54 5:03.48 4:33.67 -
22 Frazer Glen FR-1 WVU Tech 5:42.43 4:31.77 3:18.40 5:50.59 3:29.27 4:53.52 4:29.06 -
23 Braeden Heaton SR-4 St. Mary-of-the-Woods 4:07.34 4:31.80 4:45.39 4:15.50 4:07.34 5:50.63 5:01.70 -
24 Gabe Ebersole SO-2 Point Park 4:00.39 4:33.17 5:52.39 4:14.05 5:52.39 3:22.15 5:00.49 -
25 Zachary Weir JR-3 St. Mary-of-the-Woods 3:30.03 4:40.03 6:04.04 4:34.43 6:01.24 5:38.84 5:10.84 -
26 Guillermo Usechi SR-4 WVU Tech 4:39.94 4:48.59 4:45.71 3:56.65 5:14.57 5:49.20 3:30.67 -
27 Ethan Tomasso SR-4 Midway 5:18.94 4:49.94 5:30.54 6:16.93 3:46.16 5:59.53 5:53.73 -
28 Nathan Shrewsbury FR-1 WVU Tech 6:32.14 5:50.12 5:29.12 6:32.14 6:11.13 5:22.11 7:31.66 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Denis Kale FR-1 Indiana East 5:36.55 4:18.88 3:16.75 3:45.23 4:57.72 -
16 Luis Saldana SR-4 Indiana Kokomo 3:48.45 4:19.60 4:58.54 3:27.68 3:06.92 -
17 Pierce Lashley FR-1 Oakland City 3:27.92 4:23.18 5:00.03 3:12.13 3:35.81 -
18 Caden Shumaker JR-3 Indiana East 3:44.15 4:23.70 5:32.27 5:24.36 3:59.97 -
19 Isaiah Kanable JR-3 Indiana Kokomo 3:54.78 4:26.79 5:04.14 3:33.44 4:05.45 -
20 Caleb Vogl JR-3 Indiana Kokomo 5:42.78 4:27.79 3:26.20 4:27.79 3:20.85 -
21 Zaccerie Penka JR-3 WVU Tech 4:55.35 4:30.96 3:50.32 4:49.93 4:52.64 -
22 Frazer Glen FR-1 WVU Tech 5:01.67 4:31.77 5:39.72 4:56.23 3:53.73 -
23 Braeden Heaton SR-4 St. Mary-of-the-Woods 5:18.01 4:31.80 4:07.34 3:12.98 3:32.01 -
24 Gabe Ebersole SO-2 Point Park 4:00.39 4:33.17 4:11.32 3:52.20 4:35.91 -
25 Zachary Weir JR-3 St. Mary-of-the-Woods 5:38.84 4:40.03 4:59.64 4:17.63 5:10.84 -
26 Guillermo Usechi SR-4 WVU Tech 5:20.34 4:48.59 5:52.08 4:16.85 4:08.19 -
27 Ethan Tomasso SR-4 Midway 5:47.93 4:49.94 4:15.15 5:59.53 4:15.15 -
28 Nathan Shrewsbury FR-1 WVU Tech 6:46.14 5:50.12 7:07.15 6:21.63 7:14.15 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 3:24.76 3:50.65 3:55.35 3:20.05 3:24.76 10
2 Carson Milner FR-1 Midway 2:56.67 3:20.23 3:55.56 4:49.74 4:35.61 8
3 Tyler Jenkins SO-2 Rio Grande 4:15.19 5:03.34 4:00.74 3:22.23 5:12.97 6
4 Danuel Persinger JR-3 Rio Grande 4:56.89 4:25.51 4:01.37 4:01.37 3:58.96 5
5 Jannik Windelband JR-3 Point Park 3:19.23 4:41.84 4:02.96 4:51.56 4:58.84 4
6 Ramiro Ulunque JR-3 Point Park 3:36.68 5:01.89 4:03.46 4:52.16 3:39.12 3
7 Ashton Beverly FR-1 Rio Grande 4:39.99 4:25.39 4:03.47 3:56.17 5:04.34 2
8 Teagen Rodriguez SO-2 Indiana East 4:23.02 4:05.97 4:03.53 4:47.37 3:36.75 1
9 Isaiah Lanoy FR-1 Shawnee State 3:44.68 4:06.66 4:04.21 4:09.10 3:34.91 -
10 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 4:58.70 3:35.45 4:04.83 4:31.77 4:46.46 -
11 Dylan French JR-3 Shawnee State 3:04.17 4:08.01 4:05.55 4:47.30 3:45.91 -
12 Teddy Jencson FR-1 Rio Grande 4:41.95 4:14.74 4:07.32 4:37.00 3:35.17 -
13 Philip Evory SR-4 Shawnee State 4:18.76 3:22.95 4:13.68 4:28.90 4:33.98 -
14 Cameron Nocton SO-2 Indiana East 3:15.84 5:30.63 4:14.33 3:46.36 4:14.33 -