April 25-26, 2024
|
Robert Morris - Moon Township, PA
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 100 Meters Finals

W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Savannah Lewis JR-3 St. Mary-of-the-Woods 15.57 11.31 14.60 14.11 10.46 11.07 12.16
2 Jordyn Cardwell JR-3 Brescia 9.12 13.74 10.83 15.69 15.81 13.74 12.16
3 Diamond Rush JR-3 Point Park 9.63 10.36 8.53 12.79 11.45 13.89 12.18
4 Mya Greschner SO-2 Point Park 14.18 9.17 10.76 10.64 9.05 15.52 12.22
5 Brianna Brudy FR-1 Shawnee State 10.54 10.30 10.79 14.51 11.04 11.66 12.40
6 Abigail Burgett SR-4 Brescia 11.31 10.44 13.67 15.53 10.06 12.05 12.42
7 Jaci Stone SO-2 St. Mary-of-the-Woods 15.25 9.96 9.08 10.21 12.10 16.26 12.60
8 Nevaeh Brown JR-3 Midway 10.75 9.34 10.62 15.74 15.86 14.84 12.79

Women's 100 Meters Semifinals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Burgett SR-4 Brescia 12.50 13.63 11.88 15.88
2 Diamond Rush JR-3 Point Park 12.58 15.85 10.19 10.82
3 Mya Greschner SO-2 Point Park 12.65 10.50 12.65 12.27
4 Jordyn Cardwell JR-3 Brescia 12.74 14.78 13.51 13.13
5 Savannah Lewis JR-3 St. Mary-of-the-Woods 12.76 12.76 12.64 16.46
6 Brianna Brudy FR-1 Shawnee State 12.83 16.04 14.37 10.78
7 Jaci Stone SO-2 St. Mary-of-the-Woods 12.86 14.79 15.18 11.58
8 Nevaeh Brown JR-3 Midway 12.91 16.27 10.20 9.82
9 Paris DeBord SO-2 Rio Grande 12.91 15.50 11.49 10.59
10 Hope McGuire JR-3 St. Mary-of-the-Woods 12.92 13.18 10.08 10.99
11 India Benton SR-4 Indiana East 12.95 15.41 16.06 12.95
12 Emma Roemer FR-1 Point Park 13.04 12.91 13.57 9.52
13 RaKeya Ellsberry JR-3 Point Park 13.20 10.70 10.83 12.94
14 Emilee Cecil SO-2 Midway 13.30 15.03 12.37 13.30
15 Lalah Boyd FR-1 Indiana Kokomo 13.86 11.09 12.89 9.84
16 Sanaa Cartledge JR-3 Indiana Kokomo 13.90 17.80 9.73 18.07
17 Aubree Laster FR-1 Alice Lloyd 14.37 11.36 11.07 14.81
Women's 100 Meters Semifinals Heat 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Burgett SR-4 Brescia 11.00 12.50 11.50 9.13 11.75 11.88
4 Jordyn Cardwell JR-3 Brescia 13.38 12.74 15.16 10.32 12.23 14.27
6 Brianna Brudy FR-1 Shawnee State 11.42 12.83 9.11 13.22 13.99 10.01
9 Paris DeBord SO-2 Rio Grande 11.49 12.91 16.40 15.75 14.46 11.49
15 Lalah Boyd FR-1 Indiana Kokomo 15.53 13.86 14.83 11.65 16.22 17.47
16 Sanaa Cartledge JR-3 Indiana Kokomo 17.24 13.90 12.10 16.96 11.82 13.63
Women's 100 Meters Semifinals Heat 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Diamond Rush JR-3 Point Park 10.95 12.58
3 Mya Greschner SO-2 Point Park 14.05 12.65
8 Nevaeh Brown JR-3 Midway 12.14 12.91
11 India Benton SR-4 Indiana East 14.51 12.95
13 RaKeya Ellsberry JR-3 Point Park 11.36 13.20
17 Aubree Laster FR-1 Alice Lloyd 15.09 14.37
Women's 100 Meters Semifinals Heat 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Savannah Lewis JR-3 St. Mary-of-the-Woods 12.76
7 Jaci Stone SO-2 St. Mary-of-the-Woods 12.86
10 Hope McGuire JR-3 St. Mary-of-the-Woods 12.92
12 Emma Roemer FR-1 Point Park 13.04
14 Emilee Cecil SO-2 Midway 13.30