May 4- 5, 2024
|
PSU-Behrend - Erie, PA
ICON KEY: AARTFC NCCAA

Women's 200 Meters Finals

W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Oceana Brown FR-1 Gallaudet 21.19 21.92 24.63 24.14 17.25 25.87 10
2 Leah Gray JR-3 PSU-Harrisburg 26.80 21.95 25.52 21.70 29.10 22.97 8
3 Madison Kappeler JR-3 PSU-Behrend 24.58 33.72 26.14 19.61 20.39 33.99 6
4 Hannah Wetzel SR-4 Gallaudet 29.89 28.85 26.22 28.85 24.13 18.88 5
5 Sarah Rivet SR-4 Alfred State 34.58 26.34 26.60 30.86 24.74 20.49 4
6 Trista Miller JR-3 Carlow 20.06 27.30 27.85 34.54 31.20 32.03 3
7 Avery Arizzi FR-1 St. Mary's (Md.) 2:29.72 2:39.70 2:46.35 2:14.75 2:53.01 2:36.37 2

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Oceana Brown FR-1 Gallaudet 27.14 24.92 24.67 24.67 27.88 0.4
2 Leah Gray JR-3 PSU-Harrisburg 18.29 27.94 25.40 18.04 26.17 0.2
3 Hannah Wetzel SR-4 Gallaudet 29.97 20.93 25.83 26.35 19.12 0.3
4 Sarah Rivet SR-4 Alfred State 28.92 27.58 26.77 22.22 31.32 0.3
5 Gabriel McDonald FR-1 Cedar Crest 33.34 20.87 27.10 34.69 34.15 0.4
6 Madison Kappeler JR-3 PSU-Behrend 34.43 18.98 27.11 28.74 35.25 0.2
7 Trista Miller JR-3 Carlow 22.25 19.50 27.46 34.60 29.11 0.2
8 Avery Arizzi FR-1 St. Mary's (Md.) 35.74 27.15 27.70 22.44 35.18 0.4
9 Ariat Ojulu SR-4 St. Mary's (Md.) 22.82 23.93 27.82 26.15 27.82 0.3
10 Grace Weber SO-2 PSU-Harrisburg 25.59 22.50 28.12 29.53 36.56 0.3
11 Angelina Compeggie SO-2 PSU-Behrend 29.96 23.74 28.26 21.76 25.16 0.4
12 Faith Garber FR-1 Lancaster Bible 35.73 30.62 28.35 35.44 25.24 0.2
13 Alexandra Liszkiewicz SO-2 Hilbert 24.28 29.19 28.90 34.68 23.12 0.4
14 Chloe Tolson SO-2 St. Mary's (Md.) 34.47 21.51 29.46 28.87 36.53 0.3
15 Sereniti Minor FR-1 PSU-Abington 36.92 30.07 29.77 28.29 37.51 0.2
16 Brooke Reding FR-1 PSU-Behrend 35.58 22.62 30.15 34.37 27.14 0.2
17 Tracee Jones JR-3 PSU-Abington 24.64 35.73 30.80 32.04 30.50 0.4
18 Taylor Liriano SO-2 St. Elizabeth 42.41 42.08 32.87 36.49 26.30 0.4
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Oceana Brown FR-1 Gallaudet 18.01 24.67 26.15 20.97 20.48 30.59 30.84
5 Gabriel McDonald FR-1 Cedar Crest 22.23 27.10 27.10 20.87 35.23 31.98 20.87
8 Avery Arizzi FR-1 St. Mary's (Md.) 24.93 27.70 32.69 36.01 36.01 33.52 26.60
11 Angelina Compeggie SO-2 PSU-Behrend 22.33 28.26 29.11 34.48 23.18 24.87 27.13
13 Alexandra Liszkiewicz SO-2 Hilbert 28.04 28.90 23.41 34.40 23.41 37.29 33.53
17 Tracee Jones JR-3 PSU-Abington 22.18 30.80 32.34 23.41 22.49 34.19 21.87
18 Taylor Liriano SO-2 St. Elizabeth 34.52 32.87 42.08 39.45 28.93 32.22 31.23
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Hannah Wetzel SR-4 Gallaudet 25.83
4 Sarah Rivet SR-4 Alfred State 26.77
9 Ariat Ojulu SR-4 St. Mary's (Md.) 27.82
10 Grace Weber SO-2 PSU-Harrisburg 28.12
14 Chloe Tolson SO-2 St. Mary's (Md.) 29.46
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Leah Gray JR-3 PSU-Harrisburg 27.44 25.40 17.78 22.61
6 Madison Kappeler JR-3 PSU-Behrend 22.51 27.11 25.22 29.01
7 Trista Miller JR-3 Carlow 25.27 27.46 21.15 23.07
12 Faith Garber FR-1 Lancaster Bible 20.42 28.35 35.73 30.06
15 Sereniti Minor FR-1 PSU-Abington 30.07 29.77 31.26 21.74
16 Brooke Reding FR-1 PSU-Behrend 21.71 30.15 21.11 31.96