May 2- 3, 2024
|
IWU Outdoor Sports Complex - Marion, IN
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dimitri Margaritidis SR-4 Grace 4:45.60 3:31.30 4:57.21 4:08.45 3:33.62 3:52.19 10
2 Eli Fullerton JR-3 Indiana Wesleyan 4:28.92 3:02.40 4:28.92 4:19.57 4:05.54 3:53.84 8
3 Drew Hogan SO-2 Goshen 3:21.35 4:17.54 4:33.92 2:55.59 4:45.63 3:54.12 6
4 Alec Foster SO-2 Indiana Wesleyan 3:29.09 4:34.87 4:06.68 4:27.82 3:54.93 3:54.93 5
5 Camden Khon FR-1 Spring Arbor 3:52.44 4:06.67 4:18.53 3:28.72 4:37.50 3:57.18 4
6 Anthony Roberts SO-2 Goshen 4:28.06 4:47.04 3:40.62 4:49.41 3:16.90 3:57.22 3
7 Ben Moster SO-2 Marian (Ind.) 3:31.21 3:43.08 4:42.40 5:08.51 3:43.08 3:57.31 2
8 Joel Mumaw SO-2 Taylor 3:01.32 3:13.25 3:20.40 4:15.27 4:05.73 3:58.57 1
9 Jacob Singleton SO-2 Spring Arbor 3:36.28 4:24.35 4:17.14 5:02.79 3:07.45 4:00.31 -
10 Owen Pittman JR-3 Marian (Ind.) 4:08.79 4:42.61 3:39.81 3:03.57 4:57.10 4:01.54 -
11 Jacob Harberts SO-2 Indiana Wesleyan 4:18.63 4:59.72 3:01.29 4:47.64 3:39.96 4:01.71 -
12 Luis Loera-Arambula FR-1 Grace 4:39.44 3:14.40 4:20.00 2:50.10 4:56.45 4:02.99 -
13 Ben Eiffert SR-4 Taylor 3:03.15 2:50.94 2:58.27 4:40.83 3:34.90 4:04.20 -
14 Grayson Rasmus JR-3 Taylor 4:17.59 4:42.36 3:42.92 3:37.96 4:47.31 4:07.68 -
15 Andrew Golba SO-2 Bethel (Ind.) 4:31.57 4:46.51 3:49.21 3:21.81 3:16.82 4:09.14 -
16 Jacob Friesen FR-1 Goshen 5:00.44 4:12.87 4:05.36 3:57.85 3:12.78 4:10.36 -
17 Cobin Moriarity SO-2 St. Francis (Ind.) 4:02.54 4:58.12 3:24.64 4:42.96 3:29.70 4:12.64 -
18 Austin Wilson FR-1 Grace 4:56.29 5:08.96 3:42.86 3:55.52 4:51.23 4:13.24 -
19 Bryce Noble SO-2 Taylor 5:11.98 5:14.52 5:09.44 3:05.16 3:27.99 4:13.64 -
20 Aaron Yeakey JR-3 Goshen 3:26.16 4:14.51 5:15.60 4:19.60 3:59.24 4:14.51 -
21 Alex Cueves FR-1 Marian (Ind.) 3:46.95 3:57.14 5:11.09 4:50.69 5:16.19 4:14.99 -
22 Isaac Combs JR-3 Huntington 4:13.50 3:40.22 5:04.72 4:33.99 4:57.03 4:16.06 -
23 Connor Jackson JR-3 St. Francis (Ind.) 4:22.96 4:35.98 4:51.60 5:35.86 4:30.77 4:20.35 -
24 Josiah Railton SR-4 Bethel (Ind.) 5:39.38 5:02.83 4:28.90 5:23.72 4:34.12 4:21.06 -
25 Daniel Camacho FR-1 Marian (Ind.) 5:06.17 3:24.11 5:24.49 4:29.53 5:03.55 4:21.68 -
26 Alexander Reagan FR-1 St. Francis (Ind.) 5:44.83 4:25.25 5:44.83 4:06.69 3:42.81 4:25.25 -
27 Tyler Loucks SO-2 Huntington 4:35.98 3:50.87 5:34.36 3:37.60 3:58.83 4:25.36 -
28 Mason Summers FR-1 Mount Vernon Nazarene 3:51.32 5:01.25 4:18.22 3:29.80 4:28.97 4:28.97 -
29 Cameron Cearns JR-3 Mount Vernon Nazarene 4:42.03 3:59.29 3:19.41 5:58.94 6:10.34 4:44.87 -
30 Carson Martin SR-4 Grace 4:02.26 6:04.84 4:48.96 5:23.98 4:16.85 4:51.87 -
  Ben Neideck SR-4 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Eli Fullerton JR-3 Indiana Wesleyan 2:57.72 3:53.84 3:32.80 3:35.14 4:52.30 8
11 Jacob Harberts SO-2 Indiana Wesleyan 4:30.72 4:01.71 4:33.14 5:11.81 3:42.38 -
14 Grayson Rasmus JR-3 Taylor 4:34.93 4:07.68 3:18.15 3:57.78 3:00.81 -
15 Andrew Golba SO-2 Bethel (Ind.) 4:53.99 4:09.14 3:39.25 2:56.89 2:59.38 -
17 Cobin Moriarity SO-2 St. Francis (Ind.) 4:20.22 4:12.64 3:37.27 2:56.85 5:13.28 -
18 Austin Wilson FR-1 Grace 3:27.66 4:13.24 3:35.26 4:03.11 3:50.45 -
19 Bryce Noble SO-2 Taylor 4:23.79 4:13.64 3:12.77 4:41.54 3:53.35 -
20 Aaron Yeakey JR-3 Goshen 4:09.42 4:14.51 3:49.06 4:37.42 3:31.25 -
21 Alex Cueves FR-1 Marian (Ind.) 3:34.20 4:14.99 3:26.55 3:54.59 3:03.60 -
22 Isaac Combs JR-3 Huntington 5:07.28 4:16.06 3:58.14 4:28.87 5:20.08 -
23 Connor Jackson JR-3 St. Francis (Ind.) 4:28.16 4:20.35 4:48.99 5:09.82 4:25.56 -
24 Josiah Railton SR-4 Bethel (Ind.) 3:23.63 4:21.06 3:57.57 5:13.28 4:23.67 -
25 Daniel Camacho FR-1 Marian (Ind.) 3:26.73 4:21.68 3:58.13 5:00.94 5:27.10 -
26 Alexander Reagan FR-1 St. Francis (Ind.) 4:04.03 4:25.25 3:40.16 3:58.73 5:26.26 -
27 Tyler Loucks SO-2 Huntington 4:25.36 4:25.36 3:08.41 5:44.97 4:30.67 -
28 Mason Summers FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:25.46 4:28.97 4:42.42 4:26.28 4:31.66 -
29 Cameron Cearns JR-3 Mount Vernon Nazarene 4:16.39 4:44.87 4:07.84 4:33.48 5:13.36 -
30 Carson Martin SR-4 Grace 5:44.41 4:51.87 6:10.68 5:47.33 3:50.58 -
  Ben Neideck SR-4 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Dimitri Margaritidis SR-4 Grace 3:52.19 3:26.65 4:08.45 10
3 Drew Hogan SO-2 Goshen 3:54.12 4:17.54 3:09.64 6
4 Alec Foster SO-2 Indiana Wesleyan 3:54.93 4:11.38 4:04.33 5
5 Camden Khon FR-1 Spring Arbor 3:57.18 3:14.49 3:57.18 4
6 Anthony Roberts SO-2 Goshen 3:57.22 3:05.04 3:19.27 3
7 Ben Moster SO-2 Marian (Ind.) 3:57.31 3:12.23 4:49.52 2
8 Joel Mumaw SO-2 Taylor 3:58.57 2:51.77 3:13.25 1
9 Jacob Singleton SO-2 Spring Arbor 4:00.31 3:48.30 4:24.35 -
10 Owen Pittman JR-3 Marian (Ind.) 4:01.54 4:47.44 3:39.81 -
12 Luis Loera-Arambula FR-1 Grace 4:02.99 3:07.11 4:37.01 -
13 Ben Eiffert SR-4 Taylor 4:04.20 5:07.70 3:59.32 -
16 Jacob Friesen FR-1 Goshen 4:10.36 3:52.84 3:57.85 -