April 19-20, 2024
|
Georgia Tech-George C. Griffin Track - Atlanta, GA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas DIII NE

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Eric Singleton Jr. FR-1 Georgia Tech 11.05 11.25 12.28 11.77 10.32 8.98 8.36 0.7
2 Jehlani Gordon FR-1 Georgia 11.88 12.19 10.33 9.09 10.33 10.13 10.23 -0.2
3 Joel Johnson   Unattached 8.43 12.59 8.53 9.68 10.40 7.39 10.92 -0.2
4 Cameron Crump   Unattached 11.59 8.25 13.37 12.43 10.44 8.25 12.53 -0.2
5 Micah Larry FR-1 Georgia 10.56 9.93 8.26 10.35 10.45 8.99 12.44 -0.1
6 Michael Gizzi JR-3 Alabama-Huntsville 9.37 10.63 7.68 8.53 10.52 12.21 8.00 -0.2
7 Elliot Cummings   Unattached 12.96 12.64 9.17 10.22 10.53 9.27 9.90 -0.2
8 Carl Murray IV FR-1 Charleston Southern 12.85 9.69 13.48 10.85 10.53 10.53 7.37 0.6
9 Chance Cross SO-2 Kennesaw State 13.51 13.40 12.24 12.45 10.55 9.71 8.13 0.7
10 Jordan McKenzie SR-4 Georgia 7.92 11.09 9.93 12.15 10.56 13.20 12.68 0.8
11 Jayce Gray SO-2 Belmont 12.38 8.47 10.27 12.70 10.58 13.44 13.12 -0.2
12 Ronald Huddleston JR-3 Jackson State 10.16 7.62 11.32 13.55 10.58 12.49 12.28 0.6
13 Jyquan Jackson SO-2 Jackson State 11.45 12.51 8.91 10.50 10.60 13.57 10.82 0.6
14 Tyriq Hussie SR-4 Kennesaw State 8.08 7.54 9.88 10.84 10.62 8.61 12.32 0.8
14 Kris Brown   Unattached 10.31 8.18 7.76 10.94 10.62 10.20 12.75 -0.2
16 Malik Hussie SR-4 Kennesaw State 10.00 10.10 13.08 12.12 10.63 11.06 11.70 0.6
17 DaMarr Harvey JR-3 UNC-Asheville 9.59 9.80 10.44 10.33 10.65 12.89 8.95 0.8
18 Quintavius James FR-1 USC Upstate 13.12 9.60 13.22 9.28 10.66 13.44 7.57 0.3
19 Joe Kennedy FR-1 Lipscomb 8.44 7.48 13.57 13.25 10.68 13.35 9.72 0.3
20 JerVaris Rice SO-2 USC Upstate 8.34 10.37 12.83 13.15 10.69 12.19 13.69 0.6
21 Jalen Anderson SR-4 UNC-Asheville 8.58 11.80 8.58 9.12 10.72 12.55 12.55 0.8
22 Kenneth Crawford II FR-1 App State 7.72 10.30 12.55 7.83 10.72 12.98 11.15 0.6
23 Esau Haynes JR-3 Indiana Tech 10.31 13.43 8.27 10.85 10.74 7.95 9.46 -0.2
24 Jace Coleman FR-1 Jackson State 11.61 8.07 13.87 11.29 10.75 9.68 8.71 0.8
25 Ethan Clark JR-3 UMass Amherst 8.08 8.51 10.88 8.62 10.77 8.62 10.56 0.7
26 Jeremiah Giddens SR-4 West Georgia 9.48 8.84 8.51 12.71 10.77 12.82 8.40 0.8
27 Doniven Jackson SR-4 Lee (Tenn.) 8.94 10.99 7.97 11.20 10.77 9.59 9.05 0.7
28 Armonte Ferguson FR-1 App State 9.17 10.68 8.74 10.78 10.78 12.83 10.89 0.7
29 Lawrence Walker SO-2 West Alabama 11.55 9.82 12.09 8.20 10.79 12.41 13.92 0.3
30 Antonio Young FR-1 West Alabama 11.99 11.88 10.37 10.05 10.80 9.62 12.10 0.3
31 Austin Belle FR-1 Belmont 10.91 9.94 14.04 10.80 10.80 12.53 13.83 0.8
31 Justin Harper FR-1 Indiana Tech 13.40 9.18 13.40 8.00 10.80 9.72 11.34 0.3
33 Jaylen Robinson FR-1 USC Upstate 10.60 12.98 11.14 10.38 10.81 11.57 9.73 0.6
34 Jalen Alleyne SO-2 SC State 14.07 10.61 12.99 13.64 10.82 13.10 11.69 0.7
35 Walter Womack FR-1 Montevallo 7.69 8.02 13.00 13.32 10.83 12.89 7.69 0.3
35 Aveion Hayes FR-1 Lipscomb 10.18 7.58 11.92 7.69 10.83 12.57 13.32 0.6
37 Tezz Dozier FR-1 Belmont 10.30 12.25 13.77 11.39 10.84 13.12 12.90 0.3
38 Caleb Timmons FR-1 Kennesaw State 14.10 9.00 13.23 7.81 10.84 10.63 9.54 0.8
39 Dwayne Curnell SR-4 SC State 11.51 9.99 9.44 8.58 10.85 13.78 12.37 0.7
40 Sedgwrick Pitts Jr. SO-2 Jackson State 12.92 10.31 9.77 11.40 10.85 8.03 10.20 0.8
41 Sparticus Griffin SR-4 Kennesaw State 10.66 8.27 12.83 9.46 10.87 10.11 10.77 0.6
42 Trey Geter FR-1 Kennesaw State 8.72 13.52 7.63 8.83 10.90 11.99 7.85 -0.1
43 Dimitri Kemp JR-3 Lipscomb 9.38 13.41 13.96 10.69 10.90 13.08 8.40 0.3
44 Sam Ryba JR-3 Emory 12.88 12.22 9.39 11.46 10.91 11.35 11.35 0.3
45 Grayson Foster FR-1 Mississippi College 12.99 11.02 12.11 13.86 10.91 11.02 9.82 0.3
45 Aidan Mckinnie FR-1 Anderson (S.C.) 8.84 10.48 12.88 13.53 10.91 9.28 10.91 0.8
47 Justin Stith FR-1 Tuskegee 11.69 10.38 10.49 11.69 10.92 9.94 11.58 0.3
48 Jonathan Bailey SO-2 North Florida 8.85 10.27 12.13 13.76 10.92 11.69 10.38 0.3
49 Morgan Lewis FR-1 Belmont 13.34 8.53 10.50 8.75 10.93 11.15 12.25 -0.1
50 Niklas Klei SR-4 Mississippi College 12.14 13.67 12.68 12.14 10.93 7.87 9.19 0.8
51 Xavier Paris JR-3 Kennesaw State 13.70 12.50 8.11 8.22 10.96 7.68 10.31 0.8
52 Jayden Carter   Unattached 11.96 7.90 8.56 8.34 10.97 8.56 7.79 0.7
53 Caleb Joshway SO-2 Tennessee St. 11.87 7.70 13.41 8.14 10.99 12.75 11.98 0.3
54 Darian Long FR-1 Indiana Tech 9.13 10.78 10.45 10.34 11.00 8.80 11.00 0.3
55 Nicolas Connor JR-3 USC Upstate 9.03 11.67 9.80 11.01 11.01 9.58 10.24 0.3
56 John Davis SO-2 Tennessee St. 10.58 12.24 10.25 13.56 11.02 11.13 13.78 -0.1
57 Ke'Andre Campbell JR-3 Alabama-Huntsville 10.47 12.24 10.14 8.71 11.02 12.02 10.14 0.3
58 Brenden Parham JR-3 SE Missouri 10.48 12.47 8.72 12.36 11.03 8.94 13.24 -0.1
59 Jacob Swad SR-4 Tampa 13.74 8.42 13.52 14.30 11.08 9.31 10.42 0.8
60 Luke Blanchard FR-1 Lee (Tenn.) 11.42 12.86 8.76 11.19 11.08 14.30 12.86 0.8
61 Tommy Rodriguez SO-2 Alabama-Huntsville 11.22 11.99 14.43 10.22 11.10 12.10 13.21 0.8
62 Kaden Priester FR-1 SC State 14.00 13.11 10.00 13.11 11.11 8.34 12.89 0.3
63 Joshua Ballard SR-4 Indiana Tech 12.35 10.68 9.57 13.13 11.12 12.90 14.24 0.3
64 Michael Rodia SR-4 UMass Amherst 12.90 9.23 9.12 11.12 11.12 12.57 12.01 0.8
65 Amari Jelks SR-4 Tennessee St. 11.03 14.49 8.80 13.48 11.14 10.70 12.37 -0.1
66 Connor Moore SO-2 SE Missouri 10.83 10.83 10.38 14.07 11.16 10.83 14.29 -0.1
67 Caleb Bunch JR-3 Emory 8.72 13.63 9.61 10.28 11.17 14.53 12.29 0.3
68 Zach Campbell FR-1 Alabama-Huntsville 13.41 11.51 8.60 8.16 11.17 11.62 11.06 0.1
69 Andrew Aun JR-3 USC Upstate 14.45 13.11 13.33 10.20 11.20 14.45 12.77 0.1
69 Wade Martin JR-3 Tampa 10.98 10.53 14.34 11.20 11.20 9.86 11.09 -0.1
71 Lamont Brinson FR-1 Tuskegee 8.19 14.03 12.57 13.13 11.22 9.65 8.19 0.3
72 John Trombley JR-3 Tampa 11.23 12.69 10.56 14.15 11.23 13.48 12.24 0.3
73 Wessel Vandernest SO-2 Lipscomb 13.05 8.67 8.89 11.70 11.25 13.62 10.92 0.1
74 Erick Hill JR-3 SC State 12.50 11.83 8.67 14.30 11.26 11.71 8.45 0.3
75 Theodore Drye FR-1 Emory 14.10 7.90 13.88 8.69 11.28 11.28 10.83 0.3
76 Damon Jackson FR-1 Tennessee St. 13.12 11.99 13.58 14.37 11.31 14.14 11.31 -0.1
77 Shawn Jarrett II FR-1 Tuskegee 11.31 8.94 9.96 14.37 11.31 13.35 12.45 0.6
78 Chinomnso Nnamdi FR-1 SC State 11.58 8.74 11.58 14.42 11.35 12.15 12.15 0.6
79 Avery Thomas FR-1 Tuskegee 8.18 8.86 11.70 12.95 11.36 12.39 12.61 0.1
80 Cameron Stine JR-3 Lee (Tenn.) 11.62 9.12 8.77 13.90 11.39 10.94 13.33 0.1
81 Daniel Forrester SR-4 Augusta 9.36 11.53 8.90 11.98 11.41 11.98 14.15 0.1
82 Parrish Smith SO-2 Indiana Tech 11.77 13.14 11.54 11.42 11.42 13.48 10.62 0.6
83 Braelin June FR-1 UNC-Asheville 8.46 11.21 13.26 14.06 11.43 9.49 8.81 -0.1
84 Nathan Wallace SO-2 Lipscomb 8.23 8.58 13.38 14.41 11.43 12.81 12.92 0.6
85 Khalil Snell JR-3 Tampa 12.18 10.23 14.83 10.57 11.49 14.83 10.57 0.3
86 Samuel Barrett   Unattached 9.12 11.43 9.35 13.97 11.54 9.93 9.24 -0.1
87 Marcus Gordon FR-1 SE Missouri 11.45 12.26 9.37 10.06 11.56 8.67 8.67 0.1
88 Matthew Brunner SO-2 West Georgia 13.94 13.24 9.41 11.73 11.61 10.34 10.22 -0.1
89 Corey Rooks FR-1 West Georgia 11.50 13.24 9.41 9.52 11.61 8.48 12.78 -0.1
90 Trystan Wright SO-2 SE Missouri 8.84 10.94 10.70 13.38 11.63 13.03 13.03 0.6
91 Timothy Doolittle FR-1 Lee (Tenn.) 9.24 10.99 10.99 14.85 11.69 12.98 9.82 0.6
92 Jordan Webb FR-1 Tuskegee 10.50 14.62 14.27 9.79 11.79 10.38 8.73 -0.1
93 Cam Phillips JR-3 USC Upstate 9.37 14.47 13.29 13.52 11.86 9.73 11.75 0.1
94 Tyler Farris SO-2 Anderson (S.C.) 11.04 9.03 9.50 12.11 11.87 15.32 11.52 0.6
95 Gregory Baranco FR-1 Tuskegee 15.73 12.35 10.17 13.19 12.10 9.93 14.28 0.6
96 Jaiden Turner FR-1 Tuskegee 16.32 12.82 15.80 11.40 12.95 13.60 16.45 0.6
97 David Slick SO-2 Indiana Tech 13.78 17.47 9.94 16.19 14.20 12.36 10.37 0.6
  Elias Williams JR-3 Jackson State DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 100 Meters Section 1
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Jehlani Gordon FR-1 Georgia 10.33 10.33
3 Joel Johnson   Unattached 11.76 10.40
4 Cameron Crump   Unattached 7.73 10.44
6 Michael Gizzi JR-3 Alabama-Huntsville 7.89 10.52
7 Elliot Cummings   Unattached 7.59 10.53
11 Jayce Gray SO-2 Belmont 8.47 10.58
14 Kris Brown   Unattached 9.77 10.62
23 Esau Haynes JR-3 Indiana Tech 13.64 10.74
Men's 100 Meters Section 2
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Jordan McKenzie SR-4 Georgia 12.57 10.46 10.56 7.92
14 Tyriq Hussie SR-4 Kennesaw State 13.81 11.37 10.62 7.86
17 DaMarr Harvey JR-3 UNC-Asheville 13.21 10.23 10.65 10.44
21 Jalen Anderson SR-4 UNC-Asheville 13.94 9.54 10.72 11.47
24 Jace Coleman FR-1 Jackson State 8.93 11.72 10.75 12.47
31 Austin Belle FR-1 Belmont 8.97 9.94 10.80 12.32
40 Sedgwrick Pitts Jr. SO-2 Jackson State 13.02 8.14 10.85 11.83
51 Xavier Paris JR-3 Kennesaw State 13.81 11.73 10.96 8.33
Men's 100 Meters Section 3
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Eric Singleton Jr. FR-1 Georgia Tech 8.88 8.98 10.32 10.12
9 Chance Cross SO-2 Kennesaw State 8.97 11.71 10.55 10.45
25 Ethan Clark JR-3 UMass Amherst 13.47 8.19 10.77 13.57
27 Doniven Jackson SR-4 Lee (Tenn.) 11.74 12.50 10.77 9.37
28 Armonte Ferguson FR-1 App State 13.26 10.14 10.78 8.63
34 Jalen Alleyne SO-2 SC State 10.61 10.61 10.82 13.31
39 Dwayne Curnell SR-4 SC State 14.11 9.23 10.85 7.82
52 Jayden Carter   Unattached 12.29 9.55 10.97 14.05
Men's 100 Meters Section 4
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Carl Murray IV FR-1 Charleston Southern 12.64 8.74 10.53 8.22 11.80
12 Ronald Huddleston JR-3 Jackson State 12.38 8.68 10.58 10.27 12.17
13 Jyquan Jackson SO-2 Jackson State 12.19 7.53 10.60 10.82 8.80
20 JerVaris Rice SO-2 USC Upstate 7.49 9.95 10.69 11.66 8.45
22 Kenneth Crawford II FR-1 App State 11.90 12.65 10.72 8.90 10.94
33 Jaylen Robinson FR-1 USC Upstate 10.60 9.95 10.81 12.11 8.65
82 Parrish Smith SO-2 Indiana Tech 14.85 11.54 11.42 11.77 13.82
97 David Slick SO-2 Indiana Tech 17.47 18.18 14.20 14.77 11.08
Men's 100 Meters Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Quintavius James FR-1 USC Upstate 10.66
29 Lawrence Walker SO-2 West Alabama 10.79
30 Antonio Young FR-1 West Alabama 10.80
31 Justin Harper FR-1 Indiana Tech 10.80
35 Walter Womack FR-1 Montevallo 10.83
44 Sam Ryba JR-3 Emory 10.91
48 Jonathan Bailey SO-2 North Florida 10.92
74 Erick Hill JR-3 SC State 11.26
Men's 100 Meters Section 6
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Jeremiah Giddens SR-4 West Georgia 10.77
38 Caleb Timmons FR-1 Kennesaw State 10.84
45 Aidan Mckinnie FR-1 Anderson (S.C.) 10.91
50 Niklas Klei SR-4 Mississippi College 10.93
59 Jacob Swad SR-4 Tampa 11.08
60 Luke Blanchard FR-1 Lee (Tenn.) 11.08
61 Tommy Rodriguez SO-2 Alabama-Huntsville 11.10
64 Michael Rodia SR-4 UMass Amherst 11.12
Men's 100 Meters Section 7
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Joe Kennedy FR-1 Lipscomb 8.33 13.35 10.68 12.71 13.67 13.46 7.80
37 Tezz Dozier FR-1 Belmont 10.09 12.47 10.84 12.47 10.95 8.68 9.76
45 Grayson Foster FR-1 Mississippi College 11.24 13.53 10.91 11.57 12.22 9.28 11.46
47 Justin Stith FR-1 Tuskegee 13.65 11.03 10.92 12.45 13.98 9.18 12.23
55 Nicolas Connor JR-3 USC Upstate 12.89 9.47 11.01 7.82 13.99 8.37 8.70
57 Ke'Andre Campbell JR-3 Alabama-Huntsville 11.80 12.79 11.02 10.25 10.80 9.26 12.24
62 Kaden Priester FR-1 SC State 11.11 8.00 11.11 10.56 9.00 7.78 12.67
63 Joshua Ballard SR-4 Indiana Tech 11.24 8.57 11.12 10.68 11.12 7.90 10.35
Men's 100 Meters Section 8
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
42 Trey Geter FR-1 Kennesaw State 11.78 9.60 9.60 7.63 10.90
49 Morgan Lewis FR-1 Belmont 12.68 9.19 8.20 8.53 10.93
56 John Davis SO-2 Tennessee St. 13.01 8.82 10.36 9.70 11.02
58 Brenden Parham JR-3 SE Missouri 12.03 12.58 11.48 11.36 11.03
65 Amari Jelks SR-4 Tennessee St. 10.48 11.92 13.26 13.04 11.14
66 Connor Moore SO-2 SE Missouri 8.26 12.95 8.26 11.39 11.16
69 Wade Martin JR-3 Tampa 13.56 11.54 12.21 13.78 11.20
  Elias Williams JR-3 Jackson State DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 100 Meters Section 9
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
43 Dimitri Kemp JR-3 Lipscomb 10.03 13.08 13.41 10.90 10.69 13.19 11.89
53 Caleb Joshway SO-2 Tennessee St. 9.13 8.69 11.54 10.99 10.77 12.64 9.13
54 Darian Long FR-1 Indiana Tech 8.80 10.12 8.36 11.00 13.09 10.67 12.65
67 Caleb Bunch JR-3 Emory 11.29 7.93 8.38 11.17 12.51 10.39 10.39
71 Lamont Brinson FR-1 Tuskegee 8.42 14.14 9.88 11.22 13.69 13.47 12.35
72 John Trombley JR-3 Tampa 14.04 10.11 11.46 11.23 14.04 8.99 7.98
75 Theodore Drye FR-1 Emory 8.35 12.30 8.58 11.28 13.54 12.07 11.40
85 Khalil Snell JR-3 Tampa 14.60 9.20 10.69 11.49 14.02 10.80 9.31
Men's 100 Meters Section 10
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
68 Zach Campbell FR-1 Alabama-Huntsville 13.07 11.17
69 Andrew Aun JR-3 USC Upstate 13.67 11.20
73 Wessel Vandernest SO-2 Lipscomb 8.10 11.25
79 Avery Thomas FR-1 Tuskegee 10.23 11.36
80 Cameron Stine JR-3 Lee (Tenn.) 10.37 11.39
81 Daniel Forrester SR-4 Augusta 7.99 11.41
87 Marcus Gordon FR-1 SE Missouri 14.80 11.56
93 Cam Phillips JR-3 USC Upstate 14.83 11.86
Men's 100 Meters Section 11
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Micah Larry FR-1 Georgia 9.93 8.57 10.45 13.17 7.53 13.07
76 Damon Jackson FR-1 Tennessee St. 9.39 8.03 11.31 14.48 13.35 7.92
83 Braelin June FR-1 UNC-Asheville 13.26 8.35 11.43 14.52 8.81 13.95
86 Samuel Barrett   Unattached 14.31 13.51 11.54 13.39 9.12 9.58
88 Matthew Brunner SO-2 West Georgia 11.61 14.28 11.61 12.54 8.60 14.63
89 Corey Rooks FR-1 West Georgia 9.41 8.48 11.61 14.40 12.54 10.69
92 Jordan Webb FR-1 Tuskegee 12.74 8.85 11.79 8.61 15.21 11.56
Men's 100 Meters Section 12
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
35 Aveion Hayes FR-1 Lipscomb 13.65 14.08 10.83
77 Shawn Jarrett II FR-1 Tuskegee 13.35 10.64 11.31
78 Chinomnso Nnamdi FR-1 SC State 13.28 11.24 11.35
84 Nathan Wallace SO-2 Lipscomb 11.32 9.49 11.43
91 Timothy Doolittle FR-1 Lee (Tenn.) 13.21 9.82 11.69
94 Tyler Farris SO-2 Anderson (S.C.) 11.64 9.38 11.87
95 Gregory Baranco FR-1 Tuskegee 9.44 12.10 12.10
96 Jaiden Turner FR-1 Tuskegee 15.03 9.46 12.95
Men's 100 Meters Section 13
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Malik Hussie SR-4 Kennesaw State 10.63 13.08 10.42
41 Sparticus Griffin SR-4 Kennesaw State 10.87 9.79 13.81
90 Trystan Wright SO-2 SE Missouri 11.63 10.47 12.10

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Jehlani Gordon FR-1 Georgia 24.16 27.13 21.19 20.77 25.64 23.31 0.4
2 Jace Coleman FR-1 Jackson State 24.83 26.32 21.22 25.89 15.49 15.71 -0.5
3 Jordan McKenzie SR-4 Georgia 17.04 23.64 21.29 15.33 26.40 15.97 0.4
4 Malik Hussie SR-4 Kennesaw State 17.49 25.59 21.32 25.59 15.57 22.39 -0.5
5 Michael Gizzi JR-3 Alabama-Huntsville 22.22 26.28 21.36 15.60 20.30 22.65 -0.5
6 DaMarr Harvey JR-3 UNC-Asheville 14.96 25.22 21.37 23.72 18.38 15.82 0.4
7 Marcus Chambers   Unattached 27.66 17.16 21.44 24.66 18.87 24.45 -1.1
8 Chance Cross SO-2 Kennesaw State 18.49 18.49 21.50 23.01 27.31 24.30 0.9
9 Carl Murray IV FR-1 Charleston Southern 24.56 15.51 21.54 25.21 21.11 16.16 0.9
10 Jonathan Flemister SO-2 Claflin 24.79 15.09 21.55 16.60 15.52 25.86 0.4
11 Jyquan Jackson SO-2 Jackson State 17.47 25.66 21.56 23.50 15.96 25.01 -0.5
12 Tezz Dozier FR-1 Belmont 21.83 18.37 21.61 19.45 24.86 15.78 -0.4
13 Armonte Ferguson FR-1 App State 22.71 24.87 21.62 23.14 18.16 23.14 0.9
14 Jovan Brooks SO-2 SC State 26.21 15.60 21.66 23.18 23.61 26.65 -1.1
15 Jackson Price JR-3 Emory 20.38 19.30 21.68 22.77 16.91 27.10 0.4
16 Lawrence Walker SO-2 West Alabama 18.87 25.38 21.69 21.04 26.90 18.01 0.9
17 Kris Brown   Unattached 21.49 20.19 21.70 24.52 26.04 26.91 -0.5
18 Cameron Parker   Unattached 26.73 21.73 21.73 25.43 22.39 21.73 -0.5
19 Tyriq Hussie SR-4 Kennesaw State 26.35 23.73 21.77 17.20 15.68 16.11 -1.1
20 Aiden Shaw FR-1 Lee (Tenn.) 20.06 19.41 21.80 27.04 26.38 17.01 -1.2
21 Sedgwrick Pitts Jr. SO-2 Jackson State 19.87 27.51 21.83 22.05 16.59 26.85 -1.1
22 Joe Kennedy FR-1 Lipscomb 23.42 16.63 21.88 23.63 17.51 24.07 -0.4
23 Jalen Alleyne SO-2 SC State 17.30 22.77 21.89 16.20 19.49 23.43 -0.4
24 Jacob Alexander FR-1 SC State 24.97 15.33 21.90 17.74 23.22 24.97 0.9
25 Ronald Huddleston JR-3 Jackson State 25.21 15.57 21.92 28.28 21.05 22.80 -0.4
26 Doniven Jackson SR-4 Lee (Tenn.) 18.21 27.20 21.93 23.91 15.35 28.29 -1.1
27 Nokia Masengu SR-4 Lee (Tenn.) 26.58 18.89 21.96 19.77 26.80 22.18 -0.4
28 Jayden Carter   Unattached 27.25 15.38 21.97 20.44 26.15 21.97 -1.1
29 Caleb Joshway SO-2 Tennessee St. 19.59 19.81 22.01 21.57 26.42 23.77 -1.2
30 Harrison Robinson SO-2 App State 16.52 23.13 22.02 28.63 17.18 24.01 -0.3
31 Henry Brandstadter SO-2 Emory 18.52 18.96 22.04 18.30 24.91 22.71 1.5
32 Oladipo Akomolafe FR-1 Tennessee St. 25.37 26.26 22.06 15.67 21.84 24.93 0.9
33 Kenneth Crawford II FR-1 App State 21.21 21.43 22.09 20.77 15.69 23.42 -1.5
34 Walter Womack FR-1 Montevallo 16.18 18.84 22.16 22.16 18.84 15.96 1.5
35 Niquaine Henry SR-4 Lee (Tenn.) 27.72 23.28 22.17 17.07 17.52 23.06 -0.4
36 Aidan Mckinnie FR-1 Anderson (S.C.) 22.18 19.08 22.18 26.40 22.85 27.29 -1.5
37 Caleb Timmons FR-1 Kennesaw State 19.81 20.03 22.25 23.81 28.93 24.03 1.5
38 Jacob Swad SR-4 Tampa 18.03 27.61 22.26 15.81 28.27 20.71 -1.5
39 Justin Harper FR-1 Indiana Tech 17.19 20.09 22.32 21.21 19.87 20.09 0.7
40 Jeremiah Giddens SR-4 West Georgia 16.30 18.98 22.32 18.98 19.20 26.56 1.5
41 Justin Stith FR-1 Tuskegee 18.10 17.65 22.34 20.78 25.92 18.10 0.7
42 John Davis SO-2 Tennessee St. 25.08 26.42 22.39 17.24 24.41 22.39 -1.2
43 Jordan Givens SO-2 USC Upstate 29.12 23.08 22.40 29.12 26.66 23.97 -1.5
44 Jonathan Bailey SO-2 North Florida 27.41 16.62 22.46 28.08 21.34 22.01 0.7
45 Nicolas Connor JR-3 USC Upstate 24.96 17.09 22.48 23.83 26.08 21.58 -1.5
46 Ian Newman FR-1 Lee (Tenn.) 28.59 22.74 22.51 22.29 23.86 19.59 -1.5
47 Joshua McClendon FR-1 Tennessee St. 25.49 16.01 22.55 27.74 27.97 23.91 1.5
48 Kaden Priester FR-1 SC State 16.04 19.87 22.58 19.20 17.16 27.78 0.2
49 Aiden Gilbert SR-4 Emory 24.43 24.21 22.62 21.04 16.52 22.85 -1.1
49 Weston Baptiste JR-3 Georgia Tech 20.14 19.23 22.62 19.91 19.46 19.00 1.7
51 Theodore Drye FR-1 Emory 16.77 28.32 22.65 27.41 23.11 20.39 1.5
52 Amari Jelks SR-4 Tennessee St. 18.39 23.16 22.70 22.02 26.34 28.38 -1.5
53 Wade Martin JR-3 Tampa 16.36 24.31 22.72 19.77 28.40 26.81 0.2
54 Ahmerion Williams FR-1 West Alabama 18.64 20.69 22.73 21.14 16.14 17.51 -1.2
55 Avery Thomas FR-1 Tuskegee 27.11 27.11 22.78 16.18 24.83 23.24 -0.3
56 Nigel Simon jr SO-2 Tennessee St. 19.15 20.06 22.79 17.10 28.26 27.81 0.7
57 Luke Blanchard FR-1 Lee (Tenn.) 22.35 29.64 22.80 19.61 23.94 21.21 0.2
58 Zach Campbell FR-1 Alabama-Huntsville 24.18 17.80 22.81 22.13 23.95 28.52 0.2
58 Dwayne Curnell SR-4 SC State 20.53 25.10 22.81 22.36 29.20 16.88 -0.4
60 Caleb Bunch JR-3 Emory 29.02 25.11 23.03 16.13 23.72 27.87 0.2
61 Damon Jackson FR-1 Tennessee St. 29.97 20.29 23.05 27.20 25.36 29.28 -0.3
62 Noah Lawler JR-3 Alabama-Huntsville 26.47 27.40 23.22 30.19 26.01 19.74 0.7
63 Jack Tsai FR-1 Emory 22.77 22.54 23.23 23.00 20.21 25.09 0.2
64 Samuel Barrett   Unattached 27.74 27.98 23.31 23.55 27.51 27.74 -0.3
65 Chinomnso Nnamdi FR-1 SC State 27.91 23.89 23.65 26.96 26.26 30.04 1.7
66 Jordan Webb FR-1 Tuskegee 27.73 24.60 24.11 27.49 23.63 27.25 1.7
  Dimitri Kemp JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Kamari Rush JR-3 Indiana Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 200 Meters Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Jace Coleman FR-1 Jackson State 25.04 21.22
4 Malik Hussie SR-4 Kennesaw State 23.03 21.32
5 Michael Gizzi JR-3 Alabama-Huntsville 15.38 21.36
11 Jyquan Jackson SO-2 Jackson State 21.13 21.56
17 Kris Brown   Unattached 18.45 21.70
18 Cameron Parker   Unattached 24.34 21.73
Men's 200 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jehlani Gordon FR-1 Georgia 19.29 18.86 22.25 23.74 21.19
3 Jordan McKenzie SR-4 Georgia 24.70 14.91 16.61 16.18 21.29
6 DaMarr Harvey JR-3 UNC-Asheville 27.57 22.44 22.44 21.16 21.37
10 Jonathan Flemister SO-2 Claflin 18.97 25.43 24.79 16.38 21.55
15 Jackson Price JR-3 Emory 20.17 22.77 21.03 21.03 21.68
Men's 200 Meters Section 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Marcus Chambers   Unattached 21.44 24.87 20.37 22.30
14 Jovan Brooks SO-2 SC State 21.66 18.63 22.10 20.80
19 Tyriq Hussie SR-4 Kennesaw State 21.77 17.42 17.20 27.22
21 Sedgwrick Pitts Jr. SO-2 Jackson State 21.83 25.55 19.65 20.31
26 Doniven Jackson SR-4 Lee (Tenn.) 21.93 23.47 17.77 17.77
28 Jayden Carter   Unattached 21.97 21.97 22.85 27.69
49 Aiden Gilbert SR-4 Emory 22.62 24.89 21.95 28.05
Men's 200 Meters Section 4
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Chance Cross SO-2 Kennesaw State 25.80 23.44 26.66 21.50 27.74 23.01
9 Carl Murray IV FR-1 Charleston Southern 17.45 20.25 17.67 21.54 18.74 24.99
13 Armonte Ferguson FR-1 App State 15.79 28.11 21.19 21.62 24.43 22.71
16 Lawrence Walker SO-2 West Alabama 26.25 25.38 25.60 21.69 27.12 25.82
24 Jacob Alexander FR-1 SC State 22.78 15.55 21.25 21.90 26.94 23.22
32 Oladipo Akomolafe FR-1 Tennessee St. 17.21 24.05 21.62 22.06 17.21 28.68
  Kamari Rush JR-3 Indiana Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Tezz Dozier FR-1 Belmont 23.34 18.80 24.86 21.61 26.15 19.24 25.07
22 Joe Kennedy FR-1 Lipscomb 16.63 23.85 20.35 21.88 24.07 24.95 17.07
23 Jalen Alleyne SO-2 SC State 21.46 15.33 17.08 21.89 19.49 22.33 18.39
25 Ronald Huddleston JR-3 Jackson State 28.50 28.06 16.01 21.92 19.07 17.54 19.07
27 Nokia Masengu SR-4 Lee (Tenn.) 27.67 23.50 16.47 21.96 28.11 19.33 21.31
35 Niquaine Henry SR-4 Lee (Tenn.) 27.94 28.60 19.51 22.17 19.51 23.73 24.39
58 Dwayne Curnell SR-4 SC State 23.27 28.06 27.83 22.81 25.32 23.50 24.87
Men's 200 Meters Section 6
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Aiden Shaw FR-1 Lee (Tenn.) 21.80 27.69 26.82 21.59 24.86 15.70 19.19
29 Caleb Joshway SO-2 Tennessee St. 22.01 20.25 23.33 25.98 20.91 19.81 18.49
42 John Davis SO-2 Tennessee St. 22.39 26.20 26.42 16.12 27.32 25.08 23.51
54 Ahmerion Williams FR-1 West Alabama 22.73 27.96 26.14 19.55 16.60 21.60 20.46
Men's 200 Meters Section 7
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
31 Henry Brandstadter SO-2 Emory 27.77 22.04 17.86 18.74
34 Walter Womack FR-1 Montevallo 19.28 22.16 17.51 18.84
37 Caleb Timmons FR-1 Kennesaw State 25.81 22.25 24.03 25.15
40 Jeremiah Giddens SR-4 West Georgia 22.55 22.32 23.22 23.22
47 Joshua McClendon FR-1 Tennessee St. 23.01 22.55 25.94 28.64
51 Theodore Drye FR-1 Emory 24.01 22.65 22.88 15.86
Men's 200 Meters Section 8
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
33 Kenneth Crawford II FR-1 App State 22.09 27.62
36 Aidan Mckinnie FR-1 Anderson (S.C.) 22.18 17.53
38 Jacob Swad SR-4 Tampa 22.26 22.04
43 Jordan Givens SO-2 USC Upstate 22.40 18.15
45 Nicolas Connor JR-3 USC Upstate 22.48 24.51
46 Ian Newman FR-1 Lee (Tenn.) 22.51 24.77
52 Amari Jelks SR-4 Tennessee St. 22.70 25.88
Men's 200 Meters Section 9
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
39 Justin Harper FR-1 Indiana Tech 27.01 22.32 27.90
41 Justin Stith FR-1 Tuskegee 23.01 22.34 20.78
44 Jonathan Bailey SO-2 North Florida 28.08 22.46 27.85
56 Nigel Simon jr SO-2 Tennessee St. 27.35 22.79 20.97
62 Noah Lawler JR-3 Alabama-Huntsville 26.94 23.22 22.99
  Dimitri Kemp JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 10
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
48 Kaden Priester FR-1 SC State 21.68 22.58 26.65 23.26 22.58 24.39 22.13
53 Wade Martin JR-3 Tampa 27.04 22.72 20.45 29.54 27.04 27.04 25.00
57 Luke Blanchard FR-1 Lee (Tenn.) 16.88 22.80 27.59 20.30 19.61 29.42 25.31
58 Zach Campbell FR-1 Alabama-Huntsville 26.01 22.81 21.22 29.66 23.27 25.55 25.32
60 Caleb Bunch JR-3 Emory 18.20 23.03 22.57 22.11 16.36 24.65 24.88
63 Jack Tsai FR-1 Emory 25.09 23.23 16.50 28.58 16.73 27.65 29.74
Men's 200 Meters Section 11
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
30 Harrison Robinson SO-2 App State 22.02 17.84 26.21 18.28 23.57 26.43 23.35
55 Avery Thomas FR-1 Tuskegee 22.78 27.80 21.19 28.93 23.47 26.88 28.02
61 Damon Jackson FR-1 Tennessee St. 23.05 28.36 24.90 17.52 26.05 25.59 28.13
64 Samuel Barrett   Unattached 23.31 22.15 20.75 29.84 27.28 16.55 21.45
Men's 200 Meters Section 12
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
49 Weston Baptiste JR-3 Georgia Tech 22.62 25.56 16.29 16.97
65 Chinomnso Nnamdi FR-1 SC State 23.65 19.63 18.21 22.00
66 Jordan Webb FR-1 Tuskegee 24.11 24.36 29.42 23.87

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hossam Hatib JR-3 Georgia 41.76 45.89 41.76 49.11 49.11 45.89
2 Brian Faust   Garden State Track Club 53.72 45.91 50.96 50.05 51.88 45.91
3 Gilles Afoumba   Unattached 42.32 46.00 40.94 34.96 53.82 54.28
4 Evan Mafilas   Unattached 49.68 46.43 45.51 44.11 51.54 56.18
5 Braeden Ofosu-Kwarteng FR-1 Lipscomb 45.51 46.43 45.97 51.08 42.26 42.26
6 Niklas Klei SR-4 Mississippi College 50.44 46.70 35.03 1:00.25 33.63 37.83
7 Justin Steele JR-3 Lee (Tenn.) 37.44 46.80 54.29 58.97 49.14 32.76
8 Jameson Miller SR-4 Georgia Tech 57.60 46.83 1:00.41 49.18 53.39 38.87
9 Isaiah Vertus SO-2 SC State 38.49 46.93 48.34 35.20 59.14 56.32
10 Grayson Foster FR-1 Mississippi College 57.84 47.02 40.44 47.96 44.20 47.96
11 Godot Gaskins SO-2 UMass Amherst 50.85 47.08 40.02 1:00.74 43.32 52.26
12 Parker Kinney SO-2 App State 54.32 47.23 50.54 49.60 34.48 35.90
13 Miles Gray JR-3 Indiana Tech 46.87 47.34 46.40 45.92 37.88 59.18
14 Shawn Langley Jr SR-4 Charleston Southern 44.51 47.35 54.46 47.83 1:00.14 36.46
15 Winston DeCuir III FR-1 Georgia Tech 53.05 47.36 46.42 58.26 47.36 45.47
16 Cole Krehnbrink SR-4 App State 37.03 47.47 38.93 36.08 46.05 47.00
17 Nokia Masengu SR-4 Lee (Tenn.) 51.76 47.48 40.84 42.26 44.16 57.93
18 Trevor Paschall SO-2 North Carolina 51.30 47.50 54.63 51.30 46.55 55.58
19 Oladipo Akomolafe FR-1 Tennessee St. 55.42 47.77 36.31 37.74 40.61 43.95
20 Tyjah Edwards FR-1 Jackson State 35.38 47.81 46.86 51.16 1:00.72 43.99
21 Jaylen Marsh FR-1 North Carolina 42.13 47.87 37.82 57.45 33.51 57.45
22 Trey Geter FR-1 Kennesaw State 55.05 47.87 43.57 35.43 51.22 59.84
23 Aiden Shaw FR-1 Lee (Tenn.) 44.05 47.88 46.93 56.02 40.22 35.91
24 Chris Thomas FR-1 Alabama-Huntsville 35.94 47.92 42.17 55.11 53.20 39.78
25 Marcus Chambers   Unattached 55.13 47.94 55.61 35.48 1:01.85 37.88
26 Connor Moore SO-2 SE Missouri 33.70 48.13 58.72 41.88 1:00.17 43.32
27 Connor Stewart SR-4 Mississippi College 49.75 48.30 56.03 47.34 41.54 1:01.83
28 Cameron Parker   Unattached 39.15 48.33 46.40 58.48 52.68 38.18
29 Braden Crosby SO-2 Indiana Tech 51.29 48.38 44.51 37.26 38.22 45.48
30 Jacob Alexander FR-1 SC State 34.90 48.46 1:03.00 40.23 1:01.06 42.16
31 Caden Terrell FR-1 Georgia Tech 44.17 48.53 42.23 45.62 42.23 37.86
32 Morgan Jones JR-3 Tennessee St. 38.84 48.55 50.01 49.53 33.99 38.84
33 Quest Agee SO-2 Tennessee St. 1:01.23 48.59 42.76 46.16 41.79 46.16
34 Ian Newman FR-1 Lee (Tenn.) 44.27 48.64 54.97 54.97 38.43 55.94
35 Reece Morgan FR-1 North Carolina 36.49 48.65 47.68 48.17 1:00.82 34.06
36 Marcus Thomason SO-2 Claflin 54.15 48.78 48.78 35.61 50.74 48.78
37 Khalif Walston FR-1 USC Upstate 40.52 48.82 34.67 38.57 57.12 1:01.52
38 Brenden Parham JR-3 SE Missouri 34.19 48.83 49.32 58.60 44.44 56.65
39 Ben Molitor JR-3 Anderson (S.C.) 51.79 48.85 55.20 37.62 35.66 56.67
40 Nigel Simon jr SO-2 Tennessee St. 1:00.11 48.87 46.92 55.72 1:01.58 53.76
41 Sparticus Griffin SR-4 Kennesaw State 55.28 48.92 57.73 41.59 1:03.60 52.35
42 Michael Harris FR-1 West Alabama 48.01 48.99 47.52 59.77 38.71 51.93
43 Joshua McClendon FR-1 Tennessee St. 42.76 49.14 59.46 57.01 48.16 1:01.43
44 Jacobe Jones FR-1 West Alabama 44.11 49.56 35.19 57.49 1:03.44 40.15
45 Andre Green SR-4 USC Upstate 37.69 49.59 1:03.98 46.12 58.02 34.72
46 Dantavious Thomas SR-4 Alabama-Huntsville 54.08 49.61 35.23 47.63 59.04 37.21
47 Cullen Ussery FR-1 Anderson (S.C.) 1:03.82 49.86 1:01.83 42.88 47.37 54.35
48 John Trombley JR-3 Tampa 59.36 49.88 1:01.86 38.41 36.92 46.39
49 Braelin June FR-1 UNC-Asheville 49.55 50.05 55.56 48.05 51.56 59.06
50 Christopher Owens JR-3 UNC-Asheville 1:00.71 50.17 46.16 42.65 49.67 40.14
51 Saxon Brown SO-2 Lipscomb 1:03.95 50.35 47.84 52.87 41.79 36.76
52 Walter Womack FR-1 Montevallo 43.38 50.44 53.97 54.98 45.90 36.32
53 Matthew Brunner SO-2 West Georgia 1:04.14 50.50 55.05 1:04.64 48.99 35.86
54 Khalil Snell JR-3 Tampa 54.19 50.64 42.54 46.09 48.11 38.49
55 Andrew Aun JR-3 USC Upstate 52.62 51.08 54.66 44.95 1:05.39 54.66
56 Walker Liu SO-2 Emory 40.92 51.14 42.45 47.56 52.17 37.34
57 Ian Macurda JR-3 Anderson (S.C.) 59.85 51.15 43.99 53.20 1:06.50 46.04
58 Ladarius Tellis JR-3 North Florida 44.60 51.26 1:03.57 1:06.64 1:01.00 48.70
59 Jack Tsai FR-1 Emory 49.35 51.40 41.12 46.26 1:00.14 50.38
60 Weston Baptiste JR-3 Georgia Tech 52.96 51.41 1:04.27 1:06.84 35.99 38.56
61 Bradley Favors   Unattached 1:01.65 51.80 47.14 1:02.16 45.59 53.88
62 Gunn Bush SO-2 Emory 58.08 51.85 40.97 55.48 1:01.71 50.30
63 Vincent Wilson SO-2 Jackson State 48.16 52.34 1:05.43 48.68 1:02.29 1:01.77
64 Isaac Iosia FR-1 Lee (Tenn.) 48.75 52.98 58.81 1:04.11 40.80 1:01.99
65 Deinkepribo Harry FR-1 Tuskegee 1:06.57 54.56 43.11 40.92 43.11 1:03.84
66 Gregory Baranco FR-1 Tuskegee 50.44 54.82 50.99 1:03.05 1:07.43 42.76
67 Jaiden Turner FR-1 Tuskegee 55.46 58.37 56.62 1:08.88 1:08.30 1:05.38
  Jayvan Bradley FR-1 USC Upstate DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Roshon Roomes   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hossam Hatib JR-3 Georgia 45.89
2 Brian Faust   Garden State Track Club 45.91
3 Gilles Afoumba   Unattached 46.00
4 Evan Mafilas   Unattached 46.43
6 Niklas Klei SR-4 Mississippi College 46.70
14 Shawn Langley Jr SR-4 Charleston Southern 47.35
28 Cameron Parker   Unattached 48.33
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Braeden Ofosu-Kwarteng FR-1 Lipscomb 43.18 42.26 43.65 54.33 46.43
7 Justin Steele JR-3 Lee (Tenn.) 53.36 59.44 35.57 51.02 46.80
10 Grayson Foster FR-1 Mississippi College 43.26 41.85 35.74 57.37 47.02
11 Godot Gaskins SO-2 UMass Amherst 35.78 36.26 58.38 47.08 47.08
13 Miles Gray JR-3 Indiana Tech 54.45 44.98 46.87 44.03 47.34
35 Reece Morgan FR-1 North Carolina 41.36 49.14 53.52 1:02.76 48.65
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Jameson Miller SR-4 Georgia Tech 46.83 46.83 44.49 51.99 34.66 44.49 47.30
9 Isaiah Vertus SO-2 SC State 46.93 48.34 34.26 46.93 45.53 39.43 32.86
12 Parker Kinney SO-2 App State 47.23 34.01 44.87 34.48 1:01.40 58.10 51.48
16 Cole Krehnbrink SR-4 App State 47.47 56.49 41.78 42.25 39.40 58.87 33.71
17 Nokia Masengu SR-4 Lee (Tenn.) 47.48 48.91 42.74 38.46 1:01.25 41.31 34.19
18 Trevor Paschall SO-2 North Carolina 47.50 37.05 33.73 54.15 54.63 37.53 48.93
22 Trey Geter FR-1 Kennesaw State 47.87 36.39 48.83 49.79 51.22 38.78 53.14
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Winston DeCuir III FR-1 Georgia Tech 44.05 47.36
19 Oladipo Akomolafe FR-1 Tennessee St. 40.61 47.77
25 Marcus Chambers   Unattached 47.46 47.94
27 Connor Stewart SR-4 Mississippi College 1:01.83 48.30
30 Jacob Alexander FR-1 SC State 34.90 48.46
  Roshon Roomes   Unattached DNF DNF
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
20 Tyjah Edwards FR-1 Jackson State 54.03 47.81
21 Jaylen Marsh FR-1 North Carolina 34.95 47.87
26 Connor Moore SO-2 SE Missouri 35.14 48.13
31 Caden Terrell FR-1 Georgia Tech 51.93 48.53
32 Morgan Jones JR-3 Tennessee St. 37.39 48.55
38 Brenden Parham JR-3 SE Missouri 54.69 48.83
60 Weston Baptiste JR-3 Georgia Tech 39.59 51.41
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Chris Thomas FR-1 Alabama-Huntsville 40.74 51.76 44.09 33.55 45.05 34.51 47.92
29 Braden Crosby SO-2 Indiana Tech 34.84 51.77 48.87 57.58 44.03 43.55 48.38
33 Quest Agee SO-2 Tennessee St. 53.45 39.36 1:02.20 34.50 48.59 38.88 48.59
37 Khalif Walston FR-1 USC Upstate 39.06 46.87 1:02.98 49.31 47.85 58.59 48.82
41 Sparticus Griffin SR-4 Kennesaw State 37.67 39.63 1:01.15 48.92 1:02.13 37.67 48.92
61 Bradley Favors   Unattached 1:05.27 1:00.09 40.41 59.06 1:02.16 52.84 51.80
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Aiden Shaw FR-1 Lee (Tenn.) 47.88 51.24 1:01.77 39.27 58.90 40.70 53.63
34 Ian Newman FR-1 Lee (Tenn.) 48.64 42.81 38.43 36.48 35.51 59.83 47.67
39 Ben Molitor JR-3 Anderson (S.C.) 48.85 56.67 47.88 39.08 37.13 59.11 52.27
40 Nigel Simon jr SO-2 Tennessee St. 48.87 45.94 40.57 34.21 45.94 47.41 53.76
46 Dantavious Thomas SR-4 Alabama-Huntsville 49.61 50.11 45.65 38.20 50.11 53.09 35.72
48 John Trombley JR-3 Tampa 49.88 50.88 56.87 1:00.86 44.40 45.89 40.91
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
36 Marcus Thomason SO-2 Claflin 34.15 40.98 48.78 51.71
42 Michael Harris FR-1 West Alabama 36.26 50.95 48.99 53.89
43 Joshua McClendon FR-1 Tennessee St. 40.79 1:00.94 49.14 1:02.41
44 Jacobe Jones FR-1 West Alabama 38.66 40.64 49.56 48.08
58 Ladarius Tellis JR-3 North Florida 37.94 59.98 51.26 49.21
Men's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
45 Andre Green SR-4 USC Upstate 49.59 49.59 1:01.00 34.72
49 Braelin June FR-1 UNC-Asheville 50.05 56.56 35.04 55.06
50 Christopher Owens JR-3 UNC-Asheville 50.17 59.20 1:01.71 58.70
51 Saxon Brown SO-2 Lipscomb 50.35 1:04.96 51.86 56.90
52 Walter Womack FR-1 Montevallo 50.44 1:04.06 1:01.54 42.88
Men's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
47 Cullen Ussery FR-1 Anderson (S.C.) 51.86 49.86 50.86 59.34
56 Walker Liu SO-2 Emory 1:04.95 51.14 53.19 1:01.88
57 Ian Macurda JR-3 Anderson (S.C.) 53.20 51.15 47.57 54.22
59 Jack Tsai FR-1 Emory 57.57 51.40 50.89 58.09
62 Gunn Bush SO-2 Emory 1:05.85 51.85 1:03.78 50.82
63 Vincent Wilson SO-2 Jackson State 48.16 52.34 1:06.48 1:01.77
64 Isaac Iosia FR-1 Lee (Tenn.) 58.28 52.98 43.45 39.21
Men's 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
53 Matthew Brunner SO-2 West Georgia 50.50 1:01.61 44.95
54 Khalil Snell JR-3 Tampa 50.64 49.12 37.98
55 Andrew Aun JR-3 USC Upstate 51.08 38.31 1:01.81
  Jayvan Bradley FR-1 USC Upstate DNF DNF DNF
Men's 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
65 Deinkepribo Harry FR-1 Tuskegee 1:10.39 54.56 1:08.75 57.29
66 Gregory Baranco FR-1 Tuskegee 46.60 54.82 1:06.34 51.53
67 Jaiden Turner FR-1 Tuskegee 1:01.88 58.37 53.12 1:00.13

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Terrico Garrett SR-4 SE Missouri 1:48.94
2 Roberto Fajardo SR-4 Lee (Tenn.) 1:49.35
3 Leroy Russell   Unattached 1:49.42
4 Chance Jones FR-1 Georgia 1:49.53
5 Alex Thomas JR-3 Georgia Tech 1:49.80
6 Nick Nyman SR-4 Georgia Tech 1:49.87
7 Zack Truitt JR-3 Georgia 1:50.22
8 Andrew Balogh FR-1 Georgia 1:50.54
9 Brady Johnson SR-4 Lipscomb 1:50.70
10 Gabe Hodson JR-3 Mississippi College 1:51.01
11 Zion Murry JR-3 Claflin 1:51.17
12 Levi Streeval SO-2 Lipscomb 1:51.39
13 Titus Lagat SR-4 Lee (Tenn.) 1:51.88
14 Cole Benoit JR-3 Mississippi College 1:51.90
15 Gabe McConville JR-3 Tampa 1:52.02
16 Wesley Gibbs SO-2 Mississippi College 1:52.22
17 Robert Hooper SO-2 Tennessee St. 1:52.63
18 Jeremiah LaDuca SR-4 Georgia Tech 1:52.68
19 Reginald Gore SO-2 Claflin 1:53.14
20 Weston Ellison FR-1 Alabama-Huntsville 1:53.17
21 Alex Haines SR-4 UNC-Asheville 1:53.34
22 Chris Cherono JR-3 Georgia Tech 1:53.57
23 Mac Bloodworth JR-3 Georgia Tech 1:53.65
24 Michael Polizzi FR-1 Lipscomb 1:53.66
25 Evan Wrights FR-1 Mississippi College 1:53.91
26 Mark Crawford JR-3 SE Missouri 1:54.13
27 Griffin Gillespie SO-2 Charleston Southern 1:54.23
28 Zach Brill SO-2 Belmont 1:54.33
29 Brandon Williams SO-2 Mississippi College 1:54.35
30 Jaheem O'Hara FR-1 UNC-Asheville 1:54.43
31 Jacob Hatcher JR-3 Lee (Tenn.) 1:54.57
32 Jack McGahey SO-2 Charleston Southern 1:54.74
33 Chris Belz JR-3 Emory 1:54.77
34 Mason Raasch SO-2 Charleston Southern 1:54.86
35 Harrison Fultz SR-4 Georgia Tech 1:54.93
36 Owen Pearce JR-3 Lee (Tenn.) 1:55.05
37 Caleb Guthery JR-3 Lee (Tenn.) 1:55.21
38 Joseph Mines SO-2 Kennesaw State 1:55.48
39 Dylan Payne FR-1 West Alabama 1:55.54
40 Steven Smith SO-2 App State 1:55.60
41 Amir Dayal JR-3 Augusta 1:55.65
42 Caleb Crutcher JR-3 Jackson State 1:55.78
43 Christian Ruocco SO-2 North Florida 1:55.89
44 Jack Voss JR-3 Georgia Tech 1:56.00
45 Dominic Zana SO-2 Alabama-Huntsville 1:56.02
46 Jakarriez Sanders SO-2 Claflin 1:56.07
47 Brandon Kalasnik FR-1 UNC-Asheville 1:56.19
48 Ivan Taylor FR-1 Claflin 1:56.21
49 Micah Grawer FR-1 SE Missouri 1:56.27
50 Louis Primeau JR-3 SE Missouri 1:56.51
51 Patrick Latting JR-3 Emory 1:56.54
52 Patrick Rowan FR-1 Augusta 1:56.64
53 Andrew Burchett FR-1 Emory 1:56.65
54 Dylan Banda JR-3 Indiana Tech 1:56.65
55 Will Lyons SO-2 Catawba 1:56.65
56 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 1:56.66
57 Ngor Agwick JR-3 Indiana Tech 1:56.69
58 Matron Thornton SR-4 SC State 1:56.72
59 Jacob Jones SO-2 Alabama-Huntsville 1:56.78
60 Turner Goetsch JR-3 Emory 1:56.94
61 Brian Easter JR-3 West Alabama 1:57.05
62 Joshua Sleight FR-1 West Georgia 1:57.21
63 Adam Trusty SO-2 Anderson (S.C.) 1:57.39
64 Dominic Turner SO-2 Jackson State 1:57.44
65 Noah Epker SO-2 Belmont 1:57.60
66 Reuben MacDonald FR-1 Belmont 1:57.65
67 Preston Core SO-2 UNC-Asheville 1:58.45
68 Lamont Mitchell SR-4 USC Upstate 1:58.48
69 Ben Zamler JR-3 Emory 1:58.59
70 Steven McCartney FR-1 Charleston Southern 1:58.61
71 Ryan Lovelace SO-2 Lee (Tenn.) 1:58.67
72 Joseph Aguilar JR-3 West Alabama 1:58.68
73 Ben Dale FR-1 Alabama-Huntsville 1:58.88
74 Anthony Lecorche JR-3 Catawba 1:58.97
75 Binh Nhien Do SO-2 Augusta 1:59.24
76 Tim Feezor SR-4 West Georgia 1:59.25
77 Jack Elliott SR-4 Alabama-Huntsville 1:59.44
78 Derrick Eskridge FR-1 Jackson State 1:59.51
79 Gabriel Wrye FR-1 West Georgia 1:59.75
80 Anthony Garcia FR-1 West Georgia 1:59.82
81 Kenneth Bishop RS/Una UNAT-Lee (Tenn.) 2:00.23
82 Evan Malinow SO-2 Emory 2:00.33
83 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 2:00.92
84 Pierre Borroso   Unattached 2:00.98
85 Tyler Niloff FR-1 UNC-Asheville 2:01.17
86 Mason Parish SO-2 USC Upstate 2:01.35
87 Derek Staton SR-4 USC Upstate 2:01.60
88 Brock Newsome SR-4 UNC-Asheville 2:01.82
89 Mehari Van der Riet FR-1 West Georgia 2:02.10
90 Mason Greene FR-1 USC Upstate 2:02.32
91 James Wateska   Unattached 2:03.00
92 Marshall Bray FR-1 Augusta 2:03.29
93 Seth Caudill FR-1 Catawba 2:03.58
94 Colsen Palmer SO-2 Alabama-Huntsville 2:04.08
95 Dennis Toles FR-1 Tuskegee 2:04.42
96 Andrew Latimer SR-4 SC State 2:04.69
97 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 2:05.15
98 Joseph Elbert SO-2 Augusta 2:05.28
99 Lance Surles FR-1 UNC-Asheville 2:05.71
100 Aaron Munger FR-1 Valdosta State 2:07.64
101 Christopher Taylor FR-1 Tuskegee 2:12.74
  Conner Patterson JR-3 Alabama-Huntsville DNF
  Zack Wedding SO-2 Charleston Southern DNF
  Parker Buchheit JR-3 Georgia Tech DNF
  Giulio Romano FR-1 Indiana Tech DNF
  Isaiah Campbell FR-1 SC State DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Terrico Garrett SR-4 SE Missouri 1:48.94 1:58.75 1:35.87 2:18.36
2 Roberto Fajardo SR-4 Lee (Tenn.) 1:49.35 2:00.29 1:31.86 1:48.26
3 Leroy Russell   Unattached 1:49.42 2:15.68 1:25.35 1:17.69
5 Alex Thomas JR-3 Georgia Tech 1:49.80 2:02.98 1:56.39 1:30.04
9 Brady Johnson SR-4 Lipscomb 1:50.70 1:56.24 1:26.35 1:20.82
10 Gabe Hodson JR-3 Mississippi College 1:51.01 1:52.12 2:22.10 2:12.11
12 Levi Streeval SO-2 Lipscomb 1:51.39 2:18.13 2:12.56 2:23.70
13 Titus Lagat SR-4 Lee (Tenn.) 1:51.88 1:55.24 1:51.88 2:06.43
18 Jeremiah LaDuca SR-4 Georgia Tech 1:52.68 1:26.77 2:05.08 1:59.44
  Parker Buchheit JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Chance Jones FR-1 Georgia 1:50.63 2:11.44 1:49.53
6 Nick Nyman SR-4 Georgia Tech 2:08.55 2:01.96 1:49.87
7 Zack Truitt JR-3 Georgia 2:04.55 1:42.51 1:50.22
8 Andrew Balogh FR-1 Georgia 2:17.07 2:21.50 1:50.54
14 Cole Benoit JR-3 Mississippi College 2:00.86 1:27.29 1:51.90
17 Robert Hooper SO-2 Tennessee St. 2:03.90 1:56.01 1:52.63
19 Reginald Gore SO-2 Claflin 1:38.44 1:57.67 1:53.14
23 Mac Bloodworth JR-3 Georgia Tech 2:00.47 1:46.84 1:53.65
24 Michael Polizzi FR-1 Lipscomb 1:21.84 2:18.67 1:53.66
35 Harrison Fultz SR-4 Georgia Tech 2:22.52 1:53.78 1:54.93
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Zion Murry JR-3 Claflin 1:33.39 1:51.17 2:23.41 1:22.27 1:47.84
20 Weston Ellison FR-1 Alabama-Huntsville 2:20.33 1:53.17 2:23.73 1:46.38 2:11.28
22 Chris Cherono JR-3 Georgia Tech 2:02.66 1:53.57 1:58.12 1:29.72 1:20.64
25 Evan Wrights FR-1 Mississippi College 2:05.31 1:53.91 1:39.11 2:25.81 1:52.77
31 Jacob Hatcher JR-3 Lee (Tenn.) 2:08.32 1:54.57 1:27.08 1:31.66 2:01.45
38 Joseph Mines SO-2 Kennesaw State 2:05.88 1:55.48 1:39.32 2:13.96 2:16.27
88 Brock Newsome SR-4 UNC-Asheville 1:32.59 2:01.82 1:37.46 2:29.84 2:05.48
  Conner Patterson JR-3 Alabama-Huntsville DNF DNF DNF DNF DNF
  Isaiah Campbell FR-1 SC State DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Gabe McConville JR-3 Tampa 1:20.66 1:36.34 1:59.87 1:29.62 2:03.23 1:52.02 2:12.19
16 Wesley Gibbs SO-2 Mississippi College 1:18.56 2:11.30 1:29.78 1:20.80 2:22.52 1:52.22 1:37.64
21 Alex Haines SR-4 UNC-Asheville 1:48.81 2:12.61 1:43.14 2:01.28 1:46.54 1:53.34 2:18.28
26 Mark Crawford JR-3 SE Missouri 2:22.67 2:23.81 2:07.83 2:00.98 2:26.09 1:54.13 1:57.56
27 Griffin Gillespie SO-2 Charleston Southern 1:34.81 1:48.52 2:13.65 1:47.38 1:43.95 1:54.23 2:05.66
32 Jack McGahey SO-2 Charleston Southern 2:16.54 1:29.50 1:29.50 1:39.83 1:26.06 1:54.74 2:13.10
33 Chris Belz JR-3 Emory 1:34.12 1:27.23 1:55.92 1:35.26 2:15.43 1:54.77 1:22.64
  Giulio Romano FR-1 Indiana Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
29 Brandon Williams SO-2 Mississippi College 1:54.35 1:36.06 2:17.22 1:40.63
41 Amir Dayal JR-3 Augusta 1:55.65 2:11.85 2:30.35 2:08.38
42 Caleb Crutcher JR-3 Jackson State 1:55.78 1:54.63 2:24.73 2:18.94
51 Patrick Latting JR-3 Emory 1:56.54 2:26.84 1:57.71 1:46.06
54 Dylan Banda JR-3 Indiana Tech 1:56.65 2:05.99 2:31.65 1:58.99
57 Ngor Agwick JR-3 Indiana Tech 1:56.69 2:01.36 2:01.36 2:23.53
61 Brian Easter JR-3 West Alabama 1:57.05 1:32.47 2:12.27 1:53.54
63 Adam Trusty SO-2 Anderson (S.C.) 1:57.39 2:30.26 1:40.96 2:30.26
64 Dominic Turner SO-2 Jackson State 1:57.44 2:04.49 1:53.92 1:25.74
71 Ryan Lovelace SO-2 Lee (Tenn.) 1:58.67 1:55.11 1:32.57 1:23.07
  Zack Wedding SO-2 Charleston Southern DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
28 Zach Brill SO-2 Belmont 1:54.33 1:20.03
30 Jaheem O'Hara FR-1 UNC-Asheville 1:54.43 1:34.98
39 Dylan Payne FR-1 West Alabama 1:55.54 1:53.23
44 Jack Voss JR-3 Georgia Tech 1:56.00 1:37.44
45 Dominic Zana SO-2 Alabama-Huntsville 1:56.02 2:02.99
46 Jakarriez Sanders SO-2 Claflin 1:56.07 2:18.13
50 Louis Primeau JR-3 SE Missouri 1:56.51 1:33.21
55 Will Lyons SO-2 Catawba 1:56.65 2:09.49
56 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 1:56.66 1:55.50
69 Ben Zamler JR-3 Emory 1:58.59 2:18.75
93 Seth Caudill FR-1 Catawba 2:03.58 1:30.22
Men's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
36 Owen Pearce JR-3 Lee (Tenn.) 1:25.14 2:01.96 1:55.05 1:52.75 1:28.59 1:36.65 1:55.05
37 Caleb Guthery JR-3 Lee (Tenn.) 1:25.26 2:29.78 1:27.56 1:27.56 1:28.72 2:29.78 1:55.21
43 Christian Ruocco SO-2 North Florida 1:39.67 1:43.15 2:23.71 1:55.89 1:35.03 1:52.42 1:55.89
47 Brandon Kalasnik FR-1 UNC-Asheville 1:39.93 2:08.97 1:52.71 2:29.89 1:52.71 1:43.41 1:56.19
48 Ivan Taylor FR-1 Claflin 2:00.86 1:21.35 1:55.05 1:43.43 1:21.35 2:31.08 1:56.21
49 Micah Grawer FR-1 SE Missouri 1:59.76 2:11.39 1:59.76 1:28.37 1:30.69 1:41.16 1:56.27
53 Andrew Burchett FR-1 Emory 2:09.49 2:28.15 1:46.16 1:32.16 1:32.16 2:05.99 1:56.65
58 Matron Thornton SR-4 SC State 1:22.88 2:06.06 2:18.90 1:54.39 2:04.89 1:27.54 1:56.72
59 Jacob Jones SO-2 Alabama-Huntsville 2:15.47 1:33.43 2:30.65 1:48.61 1:38.10 1:39.27 1:56.78
60 Turner Goetsch JR-3 Emory 1:37.06 2:19.16 2:25.01 2:15.65 1:41.74 2:32.03 1:56.94
70 Steven McCartney FR-1 Charleston Southern 2:08.10 1:59.80 2:25.89 2:12.85 2:23.52 2:21.15 1:58.61
77 Jack Elliott SR-4 Alabama-Huntsville 1:24.81 1:58.25 2:07.80 2:17.36 1:43.92 1:59.44 1:59.44
Men's 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
40 Steven Smith SO-2 App State 2:26.82 1:45.20 1:55.60
52 Patrick Rowan FR-1 Augusta 1:33.32 1:44.98 1:56.64
62 Joshua Sleight FR-1 West Georgia 1:31.43 1:38.46 1:57.21
65 Noah Epker SO-2 Belmont 2:32.88 1:37.61 1:57.60
66 Reuben MacDonald FR-1 Belmont 2:28.24 1:40.01 1:57.65
67 Preston Core SO-2 UNC-Asheville 2:16.22 2:17.41 1:58.45
68 Lamont Mitchell SR-4 USC Upstate 1:34.79 2:05.59 1:58.48
74 Anthony Lecorche JR-3 Catawba 2:19.20 1:25.66 1:58.97
75 Binh Nhien Do SO-2 Augusta 1:34.20 1:33.01 1:59.24
76 Tim Feezor SR-4 West Georgia 2:07.60 1:58.06 1:59.25
94 Colsen Palmer SO-2 Alabama-Huntsville 1:49.19 1:29.34 2:04.08
97 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 2:25.18 1:35.12 2:05.15
Men's 800 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
72 Joseph Aguilar JR-3 West Alabama 2:03.43 2:31.91 1:58.68 2:33.10 2:10.55 2:15.30 1:34.95
78 Derrick Eskridge FR-1 Jackson State 2:19.83 2:16.25 1:59.51 1:58.32 1:39.20 1:46.37 2:01.90
80 Anthony Garcia FR-1 West Georgia 1:51.44 1:33.46 1:59.82 2:20.19 2:13.00 2:23.79 1:29.87
81 Kenneth Bishop RS/Una UNAT-Lee (Tenn.) 1:42.20 1:48.21 2:00.23 2:18.27 1:25.37 1:44.60 1:41.00
82 Evan Malinow SO-2 Emory 2:30.42 1:55.52 2:00.33 1:38.67 1:27.84 1:26.64 1:33.86
83 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 1:47.62 2:19.06 2:00.92 1:25.86 2:02.13 2:11.81 2:09.39
85 Tyler Niloff FR-1 UNC-Asheville 1:33.30 2:27.83 2:01.17 1:44.21 2:32.68 2:29.04 1:24.82
86 Mason Parish SO-2 USC Upstate 2:06.21 1:38.30 2:01.35 2:11.06 1:50.43 2:37.76 1:38.30
89 Mehari Van der Riet FR-1 West Georgia 2:20.42 1:41.35 2:02.10 2:32.63 1:47.45 1:45.01 2:32.63
90 Mason Greene FR-1 USC Upstate 2:25.56 2:12.11 2:02.32 1:50.09 2:36.57 1:43.98 2:29.23
92 Marshall Bray FR-1 Augusta 1:32.47 2:03.29 2:03.29 1:43.57 2:29.18 2:36.58 2:05.76
Men's 800 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
34 Mason Raasch SO-2 Charleston Southern 1:27.30 1:42.23 1:54.86
73 Ben Dale FR-1 Alabama-Huntsville 2:04.83 1:31.54 1:58.88
79 Gabriel Wrye FR-1 West Georgia 1:28.62 2:35.68 1:59.75
84 Pierre Borroso   Unattached 2:05.82 2:05.82 2:00.98
87 Derek Staton SR-4 USC Upstate 2:30.79 2:24.71 2:01.60
91 James Wateska   Unattached 2:00.54 2:17.76 2:03.00
95 Dennis Toles FR-1 Tuskegee 1:56.96 1:30.83 2:04.42
96 Andrew Latimer SR-4 SC State 2:24.64 1:59.71 2:04.69
98 Joseph Elbert SO-2 Augusta 2:17.81 2:19.06 2:05.28
99 Lance Surles FR-1 UNC-Asheville 2:33.37 2:34.63 2:05.71
100 Aaron Munger FR-1 Valdosta State 2:38.28 2:28.07 2:07.64
101 Christopher Taylor FR-1 Tuskegee 2:15.40 2:14.07 2:12.74

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Roberto Fajardo SR-4 Lee (Tenn.) 4:31.81 3:52.03 4:03.08 3:25.52 3:40.98 3:10.05
2 Nick Nyman SR-4 Georgia Tech 4:15.95 3:31.44 3:47.02 3:24.76 3:42.56 4:18.17
3 Cole Benoit JR-3 Mississippi College 3:26.41 2:52.75 4:13.52 2:41.54 3:44.35 3:17.43
4 Ryan Douihech SO-2 North Florida 2:52.13 3:30.63 3:48.75 3:05.72 3:46.48 4:47.63
5 Jacob Hatcher JR-3 Lee (Tenn.) 3:10.39 2:40.93 3:21.72 2:47.73 3:46.65 4:11.59
6 Myles Collins JR-3 Georgia Tech 3:53.72 4:16.41 3:24.22 3:58.26 3:46.91 3:21.95
7 Alexander Arrambide FR-1 Georgia Tech 4:12.13 2:59.44 3:01.72 4:55.29 3:47.14 3:33.52
8 Levi Streeval SO-2 Lipscomb 4:43.79 3:46.58 3:16.82 3:37.42 3:48.86 3:44.29
9 Gabe McConville JR-3 Tampa 3:49.14 3:21.65 3:58.31 2:47.28 3:49.14 3:49.14
10 Spencer Watry SR-4 Emory 3:33.41 3:12.76 3:58.65 3:05.87 3:49.47 3:58.65
11 Ryan Lovelace SO-2 Lee (Tenn.) 4:40.21 4:10.36 4:28.73 4:53.99 3:49.68 4:03.46
12 Sam Waldin JR-3 Charleston Southern 4:26.64 4:38.13 4:17.45 4:26.64 3:49.86 4:01.36
13 Chris Cherono JR-3 Georgia Tech 4:08.60 4:20.11 4:06.30 4:20.11 3:50.18 3:15.66
14 Conan Harper FR-1 Charleston Southern 3:38.95 4:18.13 4:29.65 4:15.83 3:50.47 4:52.70
15 Joey Tindale SO-2 Erskine 3:25.24 4:39.03 4:39.03 4:29.81 3:50.60 3:36.77
16 Brady Johnson SR-4 Lipscomb 3:41.48 3:25.33 4:23.00 4:34.54 3:50.70 3:13.79
17 Jack McGahey SO-2 Charleston Southern 2:50.75 3:04.60 3:23.06 4:20.74 3:50.74 3:29.98
18 Brady Yingst SO-2 Lipscomb 2:58.46 3:19.32 3:14.68 4:38.12 3:51.76 4:47.39
19 John Jessup FR-1 Georgia 4:29.02 4:45.25 3:49.59 4:19.74 3:51.91 2:58.57
20 Logan Dingman FR-1 Georgia 3:42.88 2:49.48 2:44.84 2:49.48 3:52.16 4:29.31
21 Caleb Kenyon SO-2 Charleston Southern 3:47.88 3:03.70 5:02.29 4:01.84 3:52.53 2:45.10
22 Caleb Guthery JR-3 Lee (Tenn.) 4:00.20 4:56.17 3:46.21 3:04.23 3:53.20 2:47.91
23 Zack Wedding SO-2 Charleston Southern 4:33.55 4:10.17 3:25.75 3:00.03 3:53.80 4:19.52
24 Zach Brill SO-2 Belmont 4:08.69 5:00.30 3:00.65 3:54.61 3:54.61 3:31.15
25 Scott Masterson SR-4 Emory 2:58.35 5:05.07 3:24.17 2:48.97 3:54.67 4:34.57
26 Will Lyons SO-2 Catawba 4:55.90 2:56.13 2:58.48 3:07.88 3:54.84 5:05.30
27 Conner Patterson JR-3 Alabama-Huntsville 3:45.52 3:33.77 4:41.90 3:10.28 3:54.91 4:09.01
28 Leif Andersen SR-4 Georgia Tech 4:18.71 4:11.66 3:05.80 3:17.56 3:55.19 3:17.56
29 Nikhil Makker SO-2 Emory 4:23.61 4:04.78 3:27.12 4:47.14 3:55.36 3:01.23
30 Jack Zettl SR-4 Belmont 4:38.11 3:58.04 3:53.33 4:45.18 3:55.68 3:25.05
31 Patrick Motes JR-3 Augusta 3:27.40 4:54.60 4:45.18 2:56.76 3:55.68 2:52.05
32 Mason Raasch SO-2 Charleston Southern 2:47.41 3:58.14 3:46.35 3:06.27 3:55.78 4:17.00
33 Noah Epker SO-2 Belmont 4:07.59 4:24.10 2:49.78 3:15.72 3:55.80 4:59.47
34 Brock Newsome SR-4 UNC-Asheville 3:44.51 3:30.33 3:25.60 3:58.69 3:56.32 2:45.43
35 Jonah Morris JR-3 App State 4:46.89 3:23.91 4:46.89 3:38.14 3:57.10 4:56.38
36 Dawit Dean SR-4 Emory 2:53.22 4:42.37 3:21.69 3:00.34 3:57.28 4:21.01
37 Christian Ruocco SO-2 North Florida 4:02.06 3:47.82 3:57.31 2:46.12 3:57.31 4:35.28
38 Buck Ledford SO-2 Mercer 4:44.88 2:53.31 4:04.53 3:24.17 3:57.40 3:00.43
39 Giulio Romano FR-1 Indiana Tech 3:09.99 4:42.61 3:07.61 3:19.49 3:57.48 2:55.74
40 Anthony Lecorche JR-3 Catawba 2:55.95 4:54.83 3:26.86 3:41.12 3:57.76 3:26.86
41 Steven McCartney FR-1 Charleston Southern 2:48.87 4:38.28 5:02.06 3:12.65 3:57.84 4:09.74
42 Sam Shimanskiy SO-2 USC Upstate 4:26.62 4:21.86 3:27.11 4:05.20 3:58.05 4:55.19
43 David Garcia FR-1 Augusta 4:00.86 4:12.78 3:39.40 4:53.32 3:58.47 4:55.71
44 Andrew Brown   Unattached 2:46.98 4:48.64 5:10.11 4:36.71 3:58.54 4:55.79
45 Jonah Frey FR-1 Alabama-Huntsville 4:37.05 2:51.96 4:37.05 4:51.38 3:58.83 3:15.84
46 Andrew Mahorner FR-1 North Florida 3:59.15 4:49.38 4:03.94 4:58.94 3:59.15 4:18.29
47 Steven Smith SO-2 App State 4:16.15 2:54.76 3:23.49 3:40.24 3:59.39 3:37.85
48 Jake Westing FR-1 Georgia 4:55.40 4:04.97 4:45.79 3:19.34 4:00.16 3:14.53
49 Alex Haines SR-4 UNC-Asheville 4:48.21 4:38.60 4:38.60 3:36.16 4:00.17 5:00.22
50 Reuben MacDonald FR-1 Belmont 4:31.64 4:48.47 3:12.32 2:55.49 4:00.39 5:10.11
51 Thomas Weiler SR-4 North Florida 3:36.22 3:04.64 3:26.50 4:44.24 4:02.94 4:22.38
52 Seth Martinez JR-3 North Florida 3:17.04 3:53.53 3:34.07 4:49.48 4:03.26 3:19.48
53 Daniel Winkelman FR-1 Lipscomb 2:57.80 4:57.14 3:36.76 3:14.84 4:03.55 4:44.96
54 Mathew Hall SO-2 Kennesaw State 5:13.44 3:40.39 3:42.84 5:10.99 4:04.87 3:28.14
55 Chinmay Dongari JR-3 Mercer 3:21.08 5:13.87 4:12.57 3:40.69 4:05.21 3:16.17
56 Reginald Gore SO-2 Claflin 3:16.20 4:44.48 5:13.91 4:12.60 4:05.24 3:28.46
57 Michael Polizzi FR-1 Lipscomb 2:52.13 4:35.41 3:19.18 3:29.02 4:05.90 5:02.46
58 Kenneth Bishop RS/Una UNAT-Lee (Tenn.) 4:33.02 4:20.72 3:41.37 5:07.45 4:05.96 4:03.50
59 Tyler Niloff FR-1 UNC-Asheville 4:57.97 3:09.62 3:56.40 3:58.87 4:06.25 3:24.39
60 Noah Stump FR-1 Anderson (S.C.) 3:56.43 4:50.61 3:58.90 3:02.25 4:06.28 3:36.73
61 Haden Fulkerson JR-3 Emory 2:59.88 3:31.91 5:12.93 5:08.00 4:06.40 2:59.88
62 Jack Elliott SR-4 Alabama-Huntsville 3:54.13 3:54.13 4:43.42 3:27.02 4:06.45 5:15.46
63 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 5:13.81 5:13.81 4:07.09 2:57.91 4:07.09 2:52.97
64 Nathan Katic   Unattached 5:02.23 4:02.78 4:34.98 4:34.98 4:07.73 3:23.14
65 Kevin Loftus   Unattached 2:53.44 3:45.47 4:05.29 5:12.18 4:07.76 4:10.24
66 Garrett Hesselgesser   Unattached 4:05.42 5:07.39 3:15.84 4:50.04 4:07.89 4:22.77
67 Hiromu Sakuma FR-1 Emory 4:22.78 4:07.90 3:53.03 4:17.82 4:07.90 3:13.37
68 Isaiah Campbell FR-1 SC State 3:16.00 3:30.89 4:32.91 4:20.51 4:08.10 4:32.91
69 Mehari Van der Riet FR-1 West Georgia 4:23.12 5:15.24 3:45.88 3:06.17 4:08.22 3:43.40
70 Jakarriez Sanders SO-2 Claflin 3:23.55 3:53.34 5:10.29 4:05.75 4:08.23 4:33.06
71 Derek Staton SR-4 USC Upstate 5:23.31 3:48.81 3:04.04 4:41.03 4:08.70 2:54.09
72 Lance Surles FR-1 UNC-Asheville 3:01.74 3:51.53 3:16.67 4:46.30 4:08.95 3:16.67
73 Beck James SR-4 Oglethorpe 4:46.38 5:11.28 5:03.81 4:14.00 4:09.02 4:43.89
74 Jentzen Moore JR-3 West Alabama 4:16.76 4:26.73 4:39.20 3:59.31 4:09.28 4:26.73
75 Anthony Garcia FR-1 West Georgia 5:21.60 5:16.62 4:04.32 2:59.50 4:09.30 2:54.51
76 Noah Shepherd SO-2 Augusta 4:07.19 5:14.60 4:04.69 4:42.14 4:09.68 5:19.59
77 Gabriel Wrye FR-1 West Georgia 3:58.26 4:50.93 3:55.76 2:58.07 4:10.80 4:55.95
78 Joshua Sleight FR-1 West Georgia 2:58.82 3:01.34 3:21.49 3:26.53 4:11.86 3:26.53
79 Gabriel Best FR-1 Augusta 3:41.92 4:50.01 3:59.58 3:46.97 4:12.18 3:29.31
80 Mason Parish SO-2 USC Upstate 3:37.53 4:20.53 4:25.59 4:30.65 4:12.94 3:19.83
81 Kaden Keller   Unattached 3:56.94 3:18.72 4:02.04 3:03.44 4:14.77 4:55.54
82 Ivan Taylor FR-1 Claflin 5:30.58 3:45.51 3:04.51 5:04.95 4:16.26 4:57.27
83 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 3:06.55 3:01.37 4:57.96 5:10.91 4:19.09 4:08.73
84 Nick Frye FR-1 Mercer 3:35.16 4:16.64 5:13.67 5:34.41 4:19.23 5:00.71
85 Andrew Latimer SR-4 SC State 3:31.93 5:00.89 4:08.56 4:55.66 4:21.64 3:37.17
86 Kenton George FR-1 SC State 5:05.25 3:42.97 5:42.41 3:05.81 4:25.43 4:59.94
87 Matron Thornton SR-4 SC State 5:51.75 3:58.11 4:22.46 3:14.81 4:30.57 5:27.39
88 Kemal Forbes FR-1 SC State 3:55.57 5:39.93 3:52.58 3:31.71 4:58.18 6:06.77
89 Christopher Taylor FR-1 Tuskegee 5:51.55 5:48.52 5:12.16 5:24.28 5:03.06 3:44.27
90 Dennis Toles FR-1 Tuskegee 5:57.87 3:53.25 5:16.33 4:53.96 5:19.52 5:45.09
  Devin Wade JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Charlie Smith JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Harrison Fultz SR-4 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Ber`Narjay Jackson JR-3 Jackson State DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Joseph Mines SO-2 Kennesaw State DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Roberto Fajardo SR-4 Lee (Tenn.) 3:45.40 4:03.08 2:56.79 3:40.98
2 Nick Nyman SR-4 Georgia Tech 2:46.92 4:04.82 3:58.14 3:42.56
3 Cole Benoit JR-3 Mississippi College 2:57.24 4:13.52 4:33.71 3:44.35
4 Ryan Douihech SO-2 North Florida 3:44.22 4:34.04 3:05.72 3:46.48
5 Jacob Hatcher JR-3 Lee (Tenn.) 4:41.05 3:19.46 3:23.99 3:46.65
6 Myles Collins JR-3 Georgia Tech 3:06.07 4:41.37 3:46.91 3:46.91
7 Alexander Arrambide FR-1 Georgia Tech 3:06.26 3:08.53 4:12.13 3:47.14
13 Chris Cherono JR-3 Georgia Tech 4:36.22 4:31.62 2:43.43 3:50.18
14 Conan Harper FR-1 Charleston Southern 2:48.25 4:45.79 3:25.12 3:50.47
16 Brady Johnson SR-4 Lipscomb 4:13.77 3:34.56 4:59.91 3:50.70
  Charlie Smith JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Levi Streeval SO-2 Lipscomb 3:48.86 2:44.78 3:35.13
9 Gabe McConville JR-3 Tampa 3:49.14 4:02.89 4:00.60
10 Spencer Watry SR-4 Emory 3:49.47 2:42.93 3:08.17
11 Ryan Lovelace SO-2 Lee (Tenn.) 3:49.68 3:26.72 4:44.81
12 Sam Waldin JR-3 Charleston Southern 3:49.86 4:28.94 3:08.49
15 Joey Tindale SO-2 Erskine 3:50.60 3:09.10 4:18.28
17 Jack McGahey SO-2 Charleston Southern 3:50.74 3:29.98 4:53.04
18 Brady Yingst SO-2 Lipscomb 3:51.76 4:40.43 2:53.82
19 John Jessup FR-1 Georgia 3:51.91 4:42.93 4:05.83
25 Scott Masterson SR-4 Emory 3:54.67 4:25.18 4:01.71
  Devin Wade JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Logan Dingman FR-1 Georgia 4:52.53 4:24.67 2:51.80 3:52.16
21 Caleb Kenyon SO-2 Charleston Southern 2:59.05 4:46.02 3:15.33 3:52.53
23 Zack Wedding SO-2 Charleston Southern 4:45.24 4:40.56 2:57.69 3:53.80
28 Leif Andersen SR-4 Georgia Tech 3:03.45 4:02.25 3:24.62 3:55.19
32 Mason Raasch SO-2 Charleston Southern 3:08.63 3:03.91 4:45.30 3:55.78
37 Christian Ruocco SO-2 North Florida 3:16.97 2:53.24 3:38.33 3:57.31
41 Steven McCartney FR-1 Charleston Southern 2:53.63 4:52.55 3:43.57 3:57.84
49 Alex Haines SR-4 UNC-Asheville 3:33.76 3:21.75 3:02.53 4:00.17
52 Seth Martinez JR-3 North Florida 5:04.08 4:30.02 3:36.51 4:03.26
53 Daniel Winkelman FR-1 Lipscomb 3:00.23 4:37.65 2:57.80 4:03.55
  Harrison Fultz SR-4 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF
  Joseph Mines SO-2 Kennesaw State DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Caleb Guthery JR-3 Lee (Tenn.) 3:53.20
24 Zach Brill SO-2 Belmont 3:54.61
26 Will Lyons SO-2 Catawba 3:54.84
27 Conner Patterson JR-3 Alabama-Huntsville 3:54.91
29 Nikhil Makker SO-2 Emory 3:55.36
30 Jack Zettl SR-4 Belmont 3:55.68
31 Patrick Motes JR-3 Augusta 3:55.68
36 Dawit Dean SR-4 Emory 3:57.28
39 Giulio Romano FR-1 Indiana Tech 3:57.48
47 Steven Smith SO-2 App State 3:59.39
50 Reuben MacDonald FR-1 Belmont 4:00.39
62 Jack Elliott SR-4 Alabama-Huntsville 4:06.45
Men's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
33 Noah Epker SO-2 Belmont 4:50.04 3:55.80 4:38.25
34 Brock Newsome SR-4 UNC-Asheville 3:53.96 3:56.32 2:52.52
35 Jonah Morris JR-3 App State 4:42.15 3:57.10 4:04.22
38 Buck Ledford SO-2 Mercer 3:52.66 3:57.40 3:43.16
40 Anthony Lecorche JR-3 Catawba 3:10.21 3:57.76 4:28.67
42 Sam Shimanskiy SO-2 USC Upstate 4:26.62 3:58.05 4:00.43
43 David Garcia FR-1 Augusta 4:12.78 3:58.47 4:05.63
44 Andrew Brown   Unattached 4:46.25 3:58.54 4:29.55
45 Jonah Frey FR-1 Alabama-Huntsville 4:17.94 3:58.83 4:29.88
46 Andrew Mahorner FR-1 North Florida 4:30.24 3:59.15 4:44.59
48 Jake Westing FR-1 Georgia 3:33.75 4:00.16 4:12.17
51 Thomas Weiler SR-4 North Florida 3:09.50 4:02.94 5:03.68
54 Mathew Hall SO-2 Kennesaw State 3:13.45 4:04.87 2:58.76
61 Haden Fulkerson JR-3 Emory 3:02.34 4:06.40 3:46.69
Men's 1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
56 Reginald Gore SO-2 Claflin 2:56.58 4:05.24
57 Michael Polizzi FR-1 Lipscomb 4:32.95 4:05.90
60 Noah Stump FR-1 Anderson (S.C.) 3:09.64 4:06.28
64 Nathan Katic   Unattached 3:30.57 4:07.73
65 Kevin Loftus   Unattached 4:22.63 4:07.76
66 Garrett Hesselgesser   Unattached 3:18.32 4:07.89
70 Jakarriez Sanders SO-2 Claflin 3:18.59 4:08.23
71 Derek Staton SR-4 USC Upstate 4:50.98 4:08.70
72 Lance Surles FR-1 UNC-Asheville 4:38.83 4:08.95
73 Beck James SR-4 Oglethorpe 4:23.97 4:09.02
74 Jentzen Moore JR-3 West Alabama 3:36.88 4:09.28
76 Noah Shepherd SO-2 Augusta 5:14.60 4:09.68
79 Gabriel Best FR-1 Augusta 5:02.62 4:12.18
81 Kaden Keller   Unattached 3:16.18 4:14.77
83 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 3:03.96 4:19.09
85 Andrew Latimer SR-4 SC State 3:11.00 4:21.64
  Ber`Narjay Jackson JR-3 Jackson State DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
55 Chinmay Dongari JR-3 Mercer 4:05.21 4:29.74 3:23.53 3:11.27
58 Kenneth Bishop RS/Una UNAT-Lee (Tenn.) 4:05.96 5:14.83 4:42.86 3:06.93
59 Tyler Niloff FR-1 UNC-Asheville 4:06.25 3:21.93 5:02.89 2:54.84
63 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 4:07.09 3:32.50 3:57.21 3:47.33
67 Hiromu Sakuma FR-1 Emory 4:07.90 4:27.74 2:56.01 3:15.85
68 Isaiah Campbell FR-1 SC State 4:08.10 5:02.69 3:11.04 4:45.32
69 Mehari Van der Riet FR-1 West Georgia 4:08.22 4:52.90 3:30.99 4:35.53
75 Anthony Garcia FR-1 West Georgia 4:09.30 5:19.11 4:49.19 4:46.70
77 Gabriel Wrye FR-1 West Georgia 4:10.80 4:58.46 3:20.64 5:08.49
78 Joshua Sleight FR-1 West Georgia 4:11.86 3:06.38 5:19.87 4:19.42
80 Mason Parish SO-2 USC Upstate 4:12.94 2:57.06 3:55.24 3:50.18
82 Ivan Taylor FR-1 Claflin 4:16.26 4:36.76 5:12.64 5:33.14
84 Nick Frye FR-1 Mercer 4:19.23 3:50.72 4:50.34 3:14.43
86 Kenton George FR-1 SC State 4:25.43 5:29.14 4:44.01 3:48.27
87 Matron Thornton SR-4 SC State 4:30.57 4:57.63 3:28.34 3:22.93
88 Kemal Forbes FR-1 SC State 4:58.18 4:40.29 4:01.53 6:00.80
89 Christopher Taylor FR-1 Tuskegee 5:03.06 6:24.89 5:30.34 4:11.54
90 Dennis Toles FR-1 Tuskegee 5:19.52 5:16.33 3:59.64 6:52.18

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jan Lukas Becker SR-4 Mississippi College 11:10.81 12:27.23 14:09.12
2 Conner Rutherford FR-1 Georgia 17:12.30 17:12.30 14:20.25
3 Avery Jaynes JR-3 Augusta 16:15.28 17:41.59 14:23.08
4 Jon Fielding Stogner JR-3 Lee (Tenn.) 14:59.56 16:17.41 14:24.96
5 Erick Ramirez SR-4 Catawba 12:53.93 10:08.71 14:29.58
6 Ryan Olree FR-1 Georgia 18:25.45 13:46.91 14:30.43
7 Braedon Methvin SO-2 Mississippi College 14:30.52 14:30.52 14:30.52
8 Thomas Rischar SR-4 Augusta 12:40.00 18:03.22 14:33.56
9 Nigel Dos Santos SR-4 USC Upstate 11:23.52 16:56.51 14:36.30
10 Zac Shaffer   Unattached 11:51.12 17:33.51 14:37.92
11 Garrett Dumke SO-2 SE Missouri 12:00.51 18:27.12 14:38.66
12 Ethan Curnow JR-3 Georgia Tech 13:21.71 16:00.29 14:41.00
13 Ethan Barber SR-4 App State 17:15.45 17:24.30 14:45.00
14 Chase Burrell JR-3 App State 12:33.74 18:28.44 14:46.75
15 Ezekiel Harless SR-4 Lee (Tenn.) 17:45.92 11:15.08 14:48.26
16 Joey Sandel   Unattached 18:41.92 18:59.73 14:50.41
17 Aaron Isbell JR-3 Chattanooga 15:45.33 12:11.30 14:51.82
18 Oussama Ajala JR-3 Catawba 12:30.15 11:27.64 14:53.03
19 Ben Butcher   Unattached 14:01.03 18:02.60 14:54.71
20 Jordan Robertson JR-3 Augusta 11:02.84 13:26.16 14:55.73
21 Aaron Himes JR-3 Lee (Tenn.) 13:44.16 13:35.20 14:55.82
22 Cooper Parmer SO-2 Mississippi College 12:07.76 17:22.22 14:58.46
23 Tucker Sangster SO-2 App State 13:11.67 11:41.71 14:59.62
24 Seth Caudill FR-1 Catawba 13:29.91 16:38.88 14:59.89
25 Timothy Depue SR-4 Charleston Southern 18:00.74 10:30.43 15:00.61
26 Brock Kelly JR-3 Mississippi College 18:49.45 14:54.53 15:03.56
27 Tyler Cook   Unattached 16:25.48 15:31.24 15:04.11
28 Cole Kimmel JR-3 Lipscomb 14:09.89 15:31.26 15:04.13
29 Kushan Patel FR-1 Georgia 12:12.87 19:00.01 15:04.77
30 Jackson Borden JR-3 Georgia Tech 13:16.37 15:04.96 15:04.96
31 Aaron Engelhardt JR-3 Tampa 13:53.08 12:49.70 15:05.52
32 Brannon Burns JR-3 Catawba 17:22.02 13:53.62 15:06.10
33 Ian Pierce FR-1 Catawba 16:00.76 18:43.90 15:06.37
34 Luke Churchwell FR-1 Georgia 18:44.91 16:28.83 15:07.18
35 Andrew Whitehead JR-3 Catawba 13:37.25 18:55.07 15:08.05
36 Nick Cimmarusti JR-3 SE Missouri 18:20.84 13:20.61 15:09.78
37 Justin Tackling JR-3 North Florida 13:48.01 12:26.12 15:09.90
38 Kirin Karver FR-1 Emory 19:15.92 14:33.77 15:10.17
39 Nathan Solomon   Unattached 14:15.97 16:32.56 15:10.60
40 James Shue SO-2 Catawba 15:28.94 13:12.33 15:10.72
41 Drew Roberts SR-4 Montevallo 11:14.78 19:27.18 15:11.86
42 Cooper Bocko JR-3 Georgia 11:33.15 18:23.56 15:12.03
43 Ty Nelson JR-3 Anderson (S.C.) 19:11.43 14:37.28 15:13.83
44 Nasrudin Mohamed SO-2 Augusta 14:19.02 11:07.11 15:13.85
45 Stefan Lauchner JR-3 Catawba 13:34.04 16:18.68 15:14.65
46 Connor Sarkovics SO-2 Lipscomb 18:54.72 16:10.00 15:15.09
47 Christian Mariner SO-2 Charleston Southern 12:12.68 12:40.15 15:15.84
48 Tanner Smith SO-2 Catawba 16:04.07 12:23.71 15:18.16
49 Daniel Similton SR-4 Anderson (S.C.) 14:32.56 17:45.44 15:18.48
50 Jared Hammill SO-2 Tampa 18:49.81 12:42.39 15:18.54
51 Griffin Horner FR-1 App State 11:21.10 18:52.10 15:20.40
52 Jake Dentler FR-1 Anderson (S.C.) 13:39.84 14:25.89 15:21.16
53 Yates Hockaday JR-3 UNC-Asheville 18:45.09 14:17.65 15:22.20
54 Lucas Moskovitz SO-2 Emory 11:33.45 19:43.48 15:24.59
55 Riley Hanson FR-1 Chattanooga 13:15.18 19:06.53 15:24.62
56 Diego Santiago-Cardona FR-1 Georgia 15:43.30 11:42.85 15:24.80
57 Cameron Watson SR-4 Augusta 14:20.30 15:06.55 15:25.05
58 Ben Datte SR-4 App State 11:34.11 19:35.36 15:25.48
59 Delfino Juarez   Unattached 13:16.63 14:12.21 15:26.31
60 Matthew Moore JR-3 Augusta 12:59.36 15:46.36 15:27.80
61 Joey Buehner SR-4 Tampa 11:45.52 17:56.84 15:28.31
62 Caleb Jarrett SO-2 Chattanooga 14:14.09 15:37.64 15:28.35
63 Jonah Morris JR-3 App State 12:32.46 15:10.38 15:28.96
64 Jack Barrett FR-1 Anderson (S.C.) 17:20.89 16:43.71 15:29.36
65 Yianni Pothoulakis SO-2 Mercer 13:19.91 15:48.73 15:30.12
66 Reece Cato JR-3 Mercer 16:45.46 12:43.41 15:30.98
67 Sebastian Hernandez SO-2 North Florida 16:45.85 20:10.75 15:31.34
68 Eddie Urban JR-3 Catawba 15:32.17 16:00.14 15:32.17
69 Stetson Childress JR-3 Bethel (Tenn.) 15:13.68 17:33.53 15:32.32
70 Eli Corn FR-1 Augusta 18:20.35 20:02.93 15:32.50
71 Andy Stohr JR-3 Lipscomb 17:35.76 11:50.07 15:34.30
72 Eammon O'Bryant SR-4 Chattanooga 18:35.41 13:54.22 15:37.32
73 Griffin Stephens JR-3 West Georgia 18:46.06 17:30.99 15:38.38
74 Evan Allen JR-3 Lipscomb 15:03.66 14:54.25 15:41.31
75 Kaigen Mulkey SR-4 Chattanooga 16:57.05 12:23.95 15:41.71
76 Zack Burke JR-3 Mercer 12:53.12 19:00.83 15:42.83
77 Dillon Berger FR-1 Kennesaw State 14:36.91 19:19.78 15:42.91
78 Caleb Belmont SR-4 Tampa 12:17.07 19:22.29 15:44.95
79 Will Anglea JR-3 Alabama-Huntsville 15:26.15 14:57.80 15:45.05
80 Victor Kibet FR-1 Jackson State 12:56.13 19:14.73 15:46.50
81 Ezra Shilling-Rabin FR-1 Emory 17:32.03 12:00.31 15:47.77
82 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 19:37.43 15:49.54 15:49.54
83 Jared Keklak SR-4 USC Upstate 20:06.35 13:27.40 15:49.88
84 Tristan Gould FR-1 Chattanooga 18:22.34 15:31.29 15:50.29
85 Drew Alexander   Unattached 17:45.77 13:28.85 15:51.58
86 Benjamin Roberts SO-2 Augusta 12:41.68 18:33.96 15:52.10
87 David Williams JR-3 Anderson (S.C.) 15:33.56 13:39.25 15:52.61
88 Michael Martinez FR-1 Catawba 20:20.69 18:35.79 15:53.66
89 Gary Mata SO-2 West Alabama 15:26.51 16:52.47 15:55.16
90 Andrew Kiplagat FR-1 Jackson State 14:39.54 12:35.26 15:56.02
91 Peyton Millwood SO-2 Mercer 18:39.25 18:58.38 15:56.62
92 Eric Perry FR-1 USC Upstate 14:02.59 13:24.29 15:57.48
93 Houston Hamby FR-1 Augusta 18:03.12 20:36.48 15:58.51
94 Martin Ahlstrom FR-1 North Florida 20:09.59 20:47.99 15:59.99
95 Chris Post SR-4 USC Upstate 18:25.33 20:30.28 16:01.15
96 Christopher Putman SO-2 Indiana Tech 16:54.77 11:45.51 16:06.44
97 Matthew Prete   Unattached 12:25.23 20:09.79 16:07.83
98 Cailan Howard SO-2 Augusta 13:53.71 21:00.25 16:09.42
99 Sebasthian Rodriguez JR-3 Mercer 12:46.64 16:00.73 16:10.43
100 Monroe Thompkins SR-4 USC Upstate 19:16.11 16:30.95 16:11.52
101 Will Nash SO-2 Mercer 20:14.79 18:27.89 16:11.83
102 Kai Komatsu   Unattached 17:11.84 20:55.73 16:13.43
103 Corey Adamski JR-3 Alabama-Huntsville 13:58.06 19:00.15 16:14.48
104 Connor Herold FR-1 USC Upstate 12:43.37 20:52.70 16:18.67
105 Tommy Blackwell JR-3 Catawba 18:08.06 11:26.17 16:20.23
106 Shahzeb Rashid SO-2 Augusta 16:24.00 12:15.52 16:33.94
107 Carson Smith FR-1 Mississippi College 12:05.62 12:55.32 16:34.00
108 Jackson Griggs FR-1 Alabama-Huntsville 17:34.87 20:04.15 16:35.16
109 Gabe Herron JR-3 USC Upstate 16:10.08 18:10.09 16:40.08
110 Joshua Meadows SR-4 Erskine 16:17.88 16:48.44 16:58.62
111 Jackson Danner JR-3 Alabama-Huntsville 16:55.23 19:18.80 17:05.48
  Conner Hampton FR-1 Alabama-Huntsville DNF DNF DNF
  Devin Wade JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF
  Joe Pontrelli SR-4 Kennesaw State DNF DNF DNF
  AJ Goecker JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF
  Nick Regas SR-4 Lipscomb DNF DNF DNF
  Cole Perry SO-2 North Florida DNF DNF DNF
  Carter Sexton SR-4 USC Upstate DNF DNF DNF
  Austen Sekowski JR-3 Valdosta State DNF DNF DNF
  Derek Gallardo SR-4 West Georgia DNF DNF DNF
  Bruno Valdez FR-1 West Georgia DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jan Lukas Becker SR-4 Mississippi College 15:34.04 15:34.04 14:09.12 11:44.77
2 Conner Rutherford FR-1 Georgia 13:45.84 12:45.63 14:20.25 15:29.07
3 Avery Jaynes JR-3 Augusta 13:22.67 11:39.10 14:23.08 16:15.28
4 Jon Fielding Stogner JR-3 Lee (Tenn.) 12:23.87 16:34.71 14:24.96 17:26.61
5 Erick Ramirez SR-4 Catawba 16:40.02 11:53.06 14:29.58 17:40.89
6 Ryan Olree FR-1 Georgia 12:28.57 11:53.76 14:30.43 13:12.10
7 Braedon Methvin SO-2 Mississippi College 11:27.71 17:50.74 14:30.52 18:34.27
8 Thomas Rischar SR-4 Augusta 13:58.62 18:11.95 14:33.56 11:12.65
9 Nigel Dos Santos SR-4 USC Upstate 14:27.54 15:37.65 14:36.30 14:53.83
10 Zac Shaffer   Unattached 16:05.72 19:01.30 14:37.92 13:01.35
11 Garrett Dumke SO-2 SE Missouri 13:54.73 10:50.21 14:38.66 13:02.01
12 Ethan Curnow JR-3 Georgia Tech 11:35.99 11:35.99 14:41.00 10:43.13
13 Ethan Barber SR-4 App State 11:39.15 13:25.35 14:45.00 18:08.55
14 Chase Burrell JR-3 App State 16:59.77 11:05.07 14:46.75 12:42.61
15 Ezekiel Harless SR-4 Lee (Tenn.) 18:12.56 17:37.03 14:48.26 16:34.86
16 Joey Sandel   Unattached 10:50.00 13:30.28 14:50.41 15:08.22
17 Aaron Isbell JR-3 Chattanooga 11:17.79 17:23.43 14:51.82 13:04.81
18 Oussama Ajala JR-3 Catawba 17:24.85 13:50.52 14:53.03 19:03.08
19 Ben Butcher   Unattached 11:02.09 17:44.71 14:54.71 16:42.08
21 Aaron Himes JR-3 Lee (Tenn.) 13:08.33 16:52.28 14:55.82 15:40.62
22 Cooper Parmer SO-2 Mississippi College 12:34.71 13:37.60 14:58.46 17:49.17
24 Seth Caudill FR-1 Catawba 13:02.91 14:23.90 14:59.89 15:35.89
26 Brock Kelly JR-3 Mississippi College 13:33.21 15:48.74 15:03.56 11:53.82
27 Tyler Cook   Unattached 11:00.00 19:26.31 15:04.11 15:49.32
29 Kushan Patel FR-1 Georgia 11:27.63 15:50.01 15:04.77 17:20.49
30 Jackson Borden JR-3 Georgia Tech 18:33.10 18:05.96 15:04.96 14:46.86
31 Aaron Engelhardt JR-3 Tampa 19:00.96 14:47.41 15:05.52 17:48.52
32 Brannon Burns JR-3 Catawba 11:28.64 14:02.68 15:06.10 18:25.45
34 Luke Churchwell FR-1 Georgia 13:18.32 12:05.75 15:07.18 11:29.46
36 Nick Cimmarusti JR-3 SE Missouri 11:49.63 14:06.10 15:09.78 11:40.53
44 Nasrudin Mohamed SO-2 Augusta 14:28.16 13:51.61 15:13.85 12:11.08
45 Stefan Lauchner JR-3 Catawba 13:43.19 17:31.85 15:14.65 17:04.41
49 Daniel Similton SR-4 Anderson (S.C.) 13:55.82 14:50.93 15:18.48 19:54.03
50 Jared Hammill SO-2 Tampa 17:36.33 11:47.28 15:18.54 17:08.77
58 Ben Datte SR-4 App State 13:34.43 18:12.07 15:25.48 10:57.09
67 Sebastian Hernandez SO-2 North Florida 16:55.16 13:11.64 15:31.34 13:20.96
73 Griffin Stephens JR-3 West Georgia 12:40.09 19:23.60 15:38.38 19:04.83
74 Evan Allen JR-3 Lipscomb 19:08.40 17:24.86 15:41.31 13:38.94
79 Will Anglea JR-3 Alabama-Huntsville 13:13.85 11:20.44 15:45.05 11:01.54
  Cole Perry SO-2 North Florida DNF DNF DNF DNF
  AJ Goecker JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Jordan Robertson JR-3 Augusta 16:34.26 14:01.99 11:38.67 14:55.73 16:07.39 10:53.89 15:49.48
25 Timothy Depue SR-4 Charleston Southern 15:27.63 11:06.46 12:27.51 15:00.61 11:42.48 17:33.72 10:30.43
28 Cole Kimmel JR-3 Lipscomb 10:32.90 14:09.89 12:57.56 15:04.13 19:35.37 17:28.79 15:13.18
33 Ian Pierce FR-1 Catawba 14:30.12 16:09.82 11:28.85 15:06.37 14:57.31 10:34.46 12:05.10
35 Andrew Whitehead JR-3 Catawba 18:27.83 10:53.80 14:49.89 15:08.05 10:53.80 17:15.18 15:53.46
37 Justin Tackling JR-3 North Florida 12:17.02 10:55.13 13:38.91 15:09.90 15:55.40 16:13.60 18:11.88
38 Kirin Karver FR-1 Emory 13:39.16 17:17.60 17:44.90 15:10.17 12:44.55 12:17.24 11:04.43
39 Nathan Solomon   Unattached 12:17.59 12:54.01 19:43.78 15:10.60 19:16.47 11:22.95 14:43.29
40 James Shue SO-2 Catawba 18:49.30 17:00.01 17:00.01 15:10.72 12:45.01 12:54.12 15:38.05
41 Drew Roberts SR-4 Montevallo 16:06.58 16:33.93 18:50.71 15:11.86 12:09.49 11:23.90 13:40.68
42 Cooper Bocko JR-3 Georgia 18:14.44 18:14.44 16:34.12 15:12.03 19:00.04 11:24.03 18:23.56
43 Ty Nelson JR-3 Anderson (S.C.) 18:44.01 17:49.19 11:25.38 15:13.83 11:34.51 19:20.57 13:05.90
46 Connor Sarkovics SO-2 Lipscomb 11:44.62 10:58.87 19:22.17 15:15.09 10:49.72 12:39.53 19:13.02
47 Christian Mariner SO-2 Charleston Southern 18:46.49 18:28.17 13:25.94 15:15.84 15:43.32 14:11.74 16:56.59
48 Tanner Smith SO-2 Catawba 18:49.34 16:22.44 14:50.62 15:18.16 19:53.61 18:03.43 12:14.53
52 Jake Dentler FR-1 Anderson (S.C.) 15:58.01 15:48.80 11:21.66 15:21.16 17:30.13 14:07.47 11:30.87
53 Yates Hockaday JR-3 UNC-Asheville 11:13.21 16:35.98 14:17.65 15:22.20 19:12.75 15:22.20 13:13.10
54 Lucas Moskovitz SO-2 Emory 11:42.69 14:29.12 18:57.25 15:24.59 15:52.33 16:01.58 14:38.36
56 Diego Santiago-Cardona FR-1 Georgia 11:52.10 15:06.31 16:20.29 15:24.80 18:02.02 18:02.02 16:20.29
59 Delfino Juarez   Unattached 19:45.68 12:30.32 13:16.63 15:26.31 19:54.94 16:49.68 17:17.47
61 Joey Buehner SR-4 Tampa 12:59.78 20:06.81 15:28.31 15:28.31 12:04.09 12:04.09 14:51.18
63 Jonah Morris JR-3 App State 19:11.91 19:02.62 19:49.07 15:28.96 18:25.47 11:08.86 13:46.78
65 Yianni Pothoulakis SO-2 Mercer 14:06.41 19:41.26 17:40.34 15:30.12 14:43.62 19:59.86 17:58.94
66 Reece Cato JR-3 Mercer 13:29.96 10:51.69 15:03.05 15:30.98 15:49.60 19:51.66 12:24.79
71 Andy Stohr JR-3 Lipscomb 19:18.54 18:59.85 16:58.39 15:34.30 19:09.19 15:52.99 19:37.22
72 Eammon O'Bryant SR-4 Chattanooga 13:44.85 15:27.95 14:41.08 15:37.32 12:48.61 12:29.86 16:42.94
75 Kaigen Mulkey SR-4 Chattanooga 11:55.70 15:41.71 13:29.87 15:41.71 14:35.79 17:15.89 16:09.97
76 Zack Burke JR-3 Mercer 20:16.25 19:10.26 18:41.97 15:42.83 15:14.55 14:55.69 18:04.26
77 Dillon Berger FR-1 Kennesaw State 15:05.20 19:38.64 11:37.76 15:42.91 19:19.78 11:47.19 16:11.20
78 Caleb Belmont SR-4 Tampa 14:48.26 17:19.45 18:06.70 15:44.95 13:42.11 11:39.27 18:16.15
85 Drew Alexander   Unattached 14:54.49 18:42.87 18:04.81 15:51.58 16:10.62 11:15.63 19:11.42
87 David Williams JR-3 Anderson (S.C.) 18:44.08 16:02.14 14:36.41 15:52.61 13:01.14 11:25.88 20:38.40
89 Gary Mata SO-2 West Alabama 19:06.20 19:06.20 16:04.72 15:55.16 15:45.61 18:27.99 18:18.44
94 Martin Ahlstrom FR-1 North Florida 19:50.39 19:50.39 17:35.99 15:59.99 12:19.20 20:47.99 17:45.59
97 Matthew Prete   Unattached 20:48.50 18:33.01 19:02.04 16:07.83 12:34.91 13:23.30 14:21.37
101 Will Nash SO-2 Mercer 18:27.89 12:18.59 13:07.19 16:11.83 15:52.40 14:54.09 14:54.09
107 Carson Smith FR-1 Mississippi College 12:25.50 15:04.54 13:25.14 16:34.00 12:15.56 13:35.08 11:55.68
  Derek Gallardo SR-4 West Georgia DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Bruno Valdez FR-1 West Georgia DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Carter Sexton SR-4 USC Upstate DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Nick Regas SR-4 Lipscomb DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Joe Pontrelli SR-4 Kennesaw State DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Devin Wade JR-3 Georgia Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
23 Tucker Sangster SO-2 App State 14:59.62 15:17.62
51 Griffin Horner FR-1 App State 15:20.40 16:06.42
55 Riley Hanson FR-1 Chattanooga 15:24.62 17:52.56
57 Cameron Watson SR-4 Augusta 15:25.05 18:02.31
60 Matthew Moore JR-3 Augusta 15:27.80 16:51.31
62 Caleb Jarrett SO-2 Chattanooga 15:28.35 11:17.70
64 Jack Barrett FR-1 Anderson (S.C.) 15:29.36 19:40.29
68 Eddie Urban JR-3 Catawba 15:32.17 13:40.31
69 Stetson Childress JR-3 Bethel (Tenn.) 15:32.32 19:53.37
70 Eli Corn FR-1 Augusta 15:32.50 12:35.33
80 Victor Kibet FR-1 Jackson State 15:46.50 14:40.25
81 Ezra Shilling-Rabin FR-1 Emory 15:47.77 17:13.07
82 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 15:49.54 13:36.61
83 Jared Keklak SR-4 USC Upstate 15:49.88 13:27.40
84 Tristan Gould FR-1 Chattanooga 15:50.29 11:05.21
86 Benjamin Roberts SO-2 Augusta 15:52.10 12:13.12
88 Michael Martinez FR-1 Catawba 15:53.66 16:41.35
90 Andrew Kiplagat FR-1 Jackson State 15:56.02 17:12.51
91 Peyton Millwood SO-2 Mercer 15:56.62 18:10.55
92 Eric Perry FR-1 USC Upstate 15:57.48 19:08.98
93 Houston Hamby FR-1 Augusta 15:58.51 17:24.78
95 Chris Post SR-4 USC Upstate 16:01.15 11:51.26
96 Christopher Putman SO-2 Indiana Tech 16:06.44 19:39.06
98 Cailan Howard SO-2 Augusta 16:09.42 14:42.18
99 Sebasthian Rodriguez JR-3 Mercer 16:10.43 19:24.52
100 Monroe Thompkins SR-4 USC Upstate 16:11.52 19:25.83
102 Kai Komatsu   Unattached 16:13.43 16:32.90
103 Corey Adamski JR-3 Alabama-Huntsville 16:14.48 17:03.21
104 Connor Herold FR-1 USC Upstate 16:18.67 19:24.62
105 Tommy Blackwell JR-3 Catawba 16:20.23 14:03.00
106 Shahzeb Rashid SO-2 Augusta 16:33.94 21:22.19
108 Jackson Griggs FR-1 Alabama-Huntsville 16:35.16 13:06.18
109 Gabe Herron JR-3 USC Upstate 16:40.08 12:50.07
110 Joshua Meadows SR-4 Erskine 16:58.62 15:16.76
111 Jackson Danner JR-3 Alabama-Huntsville 17:05.48 14:41.92
  Conner Hampton FR-1 Alabama-Huntsville DNF DNF
  Austen Sekowski JR-3 Valdosta State DNF DNF

Men's 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Dylan Beard   Unattached 13.21 13.34 10.14 0.5
2 Paris Williams   Unattached 13.90 13.62 11.04 0.5
3 Cale Kassen SO-2 Lee (Tenn.) 17.23 13.67 14.63 0.5
4 Blaise Atkinson SO-2 North Carolina 10.97 14.06 9.85 0.5
5 Harrison Robinson SO-2 App State 10.33 14.34 12.48 0.5
6 Sean Dyer FR-1 Kennesaw State 12.66 14.38 10.36 -0.2
7 Ivan Donaldson SO-2 Jackson State 17.56 14.39 12.96 0.5
8 Collins Mokuah JR-3 Indiana Tech 10.36 14.39 10.22 -0.2
9 Mohamed Diaby FR-1 Kennesaw State 17.74 14.42 10.96 0.3
10 Wes Egalite SO-2 Alabama-Huntsville 13.30 14.45 12.00 -0.2
11 Thurman McMullen SO-2 Tennessee St. 15.78 14.47 10.71 -0.2
12 George Benjamin FR-1 Georgia Tech 11.46 14.50 11.17 -0.2
13 Vince Flegeance JR-3 Belmont 14.87 14.57 17.49 0.5
14 Rey Hernandez FR-1 North Florida 10.24 14.62 18.28 0.3
15 Zac Weas SR-4 UNC-Asheville 17.74 14.66 16.28 0.5
16 Javon Sanders SR-4 Indiana Tech 17.61 14.67 11.89 -0.2
17 Tyler Tremble JR-3 Jackson State 14.93 14.78 10.94 -0.2
18 Marcus Gordon FR-1 SE Missouri 17.63 14.81 12.89 0.3
19 Elijah Ross FR-1 USC Upstate 14.10 14.84 13.95 0.3
20 Vincent Wilson SO-2 Jackson State 15.45 14.85 11.29 0.3
21 Jonathan Williams FR-1 SC State 15.66 14.91 17.60 -0.2
22 Max Stakun-Pickering SO-2 North Carolina 14.48 14.92 16.71 0.3
23 Ian Jackson SR-4 Kennesaw State 11.85 15.38 19.84 0.2
24 Cameron Stine JR-3 Lee (Tenn.) 17.27 15.42 12.34 -0.1
25 Isaac Readnour SR-4 SE Missouri 11.82 15.55 16.49 0.2
26 Jameli Thomas FR-1 SC State 17.43 15.56 18.05 0.3
27 Antonio Bryan FR-1 USC Upstate 16.02 15.70 14.76 0.2
28 Adolfo Mireles FR-1 Alabama-Huntsville 11.13 15.90 12.25 -0.1
29 Israel Fayne SO-2 Tennessee St. 11.34 15.96 15.96 0.9
30 Isaac Iosia FR-1 Lee (Tenn.) 17.94 16.01 13.61 0.2
31 Trystan Wright SO-2 SE Missouri 18.35 16.09 17.22 0.2
32 Adam Graham JR-3 UNC-Asheville 18.10 16.16 16.65 -0.1
33 Christian Sanders SO-2 Tuskegee 14.61 16.23 12.83 -0.1
34 Quandarious Patrick JR-3 Claflin 18.12 16.47 20.43 -0.1
35 Dallas Cantrell SO-2 Anderson (S.C.) 19.43 17.04 15.51 -0.1
36 Caleb Long SR-4 Lee (Tenn.) 17.46 17.11 13.01 0.2
37 Sebastian Kou FR-1 Emory 17.48 18.02 13.16 -0.1
38 Jason Huang SO-2 Emory 17.60 18.33 12.83 0.9
39 Deinkepribo Harry FR-1 Tuskegee 23.60 19.34 19.73 0.9
40 Darius Holmes SO-2 Claflin 26.38 20.77 22.85 0.3
Men's 110 Hurdles Section 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dylan Beard   Unattached 13.34 13.08 11.34 11.34 10.94 16.15 11.74
2 Paris Williams   Unattached 13.62 14.17 9.95 11.44 17.17 15.67 13.49
3 Cale Kassen SO-2 Lee (Tenn.) 13.67 15.31 12.85 16.00 14.77 13.54 16.13
4 Blaise Atkinson SO-2 North Carolina 14.06 16.74 9.85 10.41 12.52 11.25 14.63
5 Harrison Robinson SO-2 App State 14.34 14.63 18.50 17.50 18.50 16.21 18.36
7 Ivan Donaldson SO-2 Jackson State 14.39 11.37 13.24 13.53 11.95 11.08 11.66
13 Vince Flegeance JR-3 Belmont 14.57 15.74 12.24 13.99 13.41 18.51 11.22
15 Zac Weas SR-4 UNC-Asheville 14.66 10.41 11.15 11.44 10.41 15.25 13.64
Men's 110 Hurdles Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Sean Dyer FR-1 Kennesaw State 14.38
8 Collins Mokuah JR-3 Indiana Tech 14.39
10 Wes Egalite SO-2 Alabama-Huntsville 14.45
11 Thurman McMullen SO-2 Tennessee St. 14.47
12 George Benjamin FR-1 Georgia Tech 14.50
16 Javon Sanders SR-4 Indiana Tech 14.67
17 Tyler Tremble JR-3 Jackson State 14.78
21 Jonathan Williams FR-1 SC State 14.91
Men's 110 Hurdles Section 3
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Mohamed Diaby FR-1 Kennesaw State 14.42 18.17 11.68
14 Rey Hernandez FR-1 North Florida 14.62 17.84 10.68
18 Marcus Gordon FR-1 SE Missouri 14.81 15.85 15.26
19 Elijah Ross FR-1 USC Upstate 14.84 18.11 15.88
20 Vincent Wilson SO-2 Jackson State 14.85 16.34 14.71
22 Max Stakun-Pickering SO-2 North Carolina 14.92 18.06 12.54
26 Jameli Thomas FR-1 SC State 15.56 18.36 12.61
40 Darius Holmes SO-2 Claflin 20.77 17.04 22.64
Men's 110 Hurdles Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
23 Ian Jackson SR-4 Kennesaw State 15.38 15.38
25 Isaac Readnour SR-4 SE Missouri 15.55 19.13
27 Antonio Bryan FR-1 USC Upstate 15.70 15.86
30 Isaac Iosia FR-1 Lee (Tenn.) 16.01 11.69
31 Trystan Wright SO-2 SE Missouri 16.09 12.88
36 Caleb Long SR-4 Lee (Tenn.) 17.11 16.94
Men's 110 Hurdles Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Cameron Stine JR-3 Lee (Tenn.) 14.96 19.28 15.42 14.04
28 Adolfo Mireles FR-1 Alabama-Huntsville 14.79 13.20 15.90 15.90
32 Adam Graham JR-3 UNC-Asheville 20.53 17.46 16.16 20.85
33 Christian Sanders SO-2 Tuskegee 14.12 13.64 16.23 14.29
34 Quandarious Patrick JR-3 Claflin 15.82 12.36 16.47 17.30
35 Dallas Cantrell SO-2 Anderson (S.C.) 16.70 13.12 17.04 12.61
37 Sebastian Kou FR-1 Emory 13.52 22.71 18.02 14.78
Men's 110 Hurdles Section 6
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
29 Israel Fayne SO-2 Tennessee St. 12.93 15.96 16.60 18.68
38 Jason Huang SO-2 Emory 15.22 18.33 21.82 17.23
39 Deinkepribo Harry FR-1 Tuskegee 22.25 19.34 21.47 21.08

Men's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 CJ Allen   Asics 54.60 48.75
2 Craig Saddler II SR-4 North Carolina 49.27 49.76
3 Matthew Harris SR-4 North Carolina 56.96 51.78
4 Blaise Atkinson SO-2 North Carolina 44.02 52.40
5 Collins Mokuah JR-3 Indiana Tech 56.75 52.54
6 Jabari Dalton SR-4 App State 52.60 52.60
7 Jaevon Riley SO-2 Claflin 55.26 52.62
8 Luciano Custodio JR-3 Charleston Southern 43.22 52.70
9 Ivan Donaldson SO-2 Jackson State 52.77 52.77
10 Rey Hernandez FR-1 North Florida 57.78 53.01
11 Eon Morris FR-1 Alabama-Huntsville 1:08.43 53.04
12 Javon Sanders SR-4 Indiana Tech 59.76 53.35
13 Tommy Rodriguez SO-2 Alabama-Huntsville 40.84 53.73
14 Niquaine Henry SR-4 Lee (Tenn.) 55.94 53.78
15 Oliver Ollesch FR-1 Mississippi College 48.46 54.44
16 Tyler Tremble JR-3 Jackson State 56.28 54.64
17 Nathan Wallace SO-2 Lipscomb 50.35 54.72
18 Ian Jackson SR-4 Kennesaw State 38.89 54.77
19 Marcus Gordon FR-1 SE Missouri 59.75 54.81
20 Darrion Perry FR-1 Anderson (S.C.) 58.15 54.85
21 Shawn Jarrett II FR-1 Tuskegee 43.88 54.85
22 Davis Hunt FR-1 App State 48.92 54.96
23 Thurman McMullen SO-2 Tennessee St. 41.24 54.98
24 Shriyaan Krishnaraj FR-1 USC Upstate 1:01.63 55.02
25 Eric Toviave SO-2 Belmont 59.26 55.90
26 Antonio Bryan FR-1 USC Upstate 48.18 56.02
27 Quandaveus Gilliam SR-4 Jackson State 59.71 56.33
28 Jonathan Williams FR-1 SC State 58.03 56.34
29 Brayden Harris JR-3 West Alabama 1:11.63 56.40
30 Gus Cortezi SR-4 Charleston Southern 46.62 56.85
31 Zamarie Kier FR-1 Jackson State 1:08.50 57.08
32 Rodney Bryant FR-1 Belmont 1:08.64 57.20
33 Elijah Ross FR-1 USC Upstate 48.72 57.31
34 Trevon Campbell   Unattached 57.84 58.42
35 Zac Weas SR-4 UNC-Asheville 1:04.93 58.49
36 Adam Graham JR-3 UNC-Asheville 1:09.61 58.49
37 Jameli Thomas FR-1 SC State 51.75 58.80
38 Brian Townsend FR-1 Tennessee St. 54.25 58.96
39 Darius Holmes SO-2 Claflin 1:05.18 59.25
40 Sawyer Whatley JR-3 Augusta 48.70 59.38
41 Avery Thomas FR-1 Tuskegee 1:03.82 59.64
42 Kemal Forbes FR-1 SC State 1:02.93 1:02.30
43 Tylor Miller FR-1 Tennessee St. 44.34 1:02.45
  Tayari Sherwood JR-3 Jackson State DNF DNF
Men's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 CJ Allen   Asics 56.07 48.75
2 Craig Saddler II SR-4 North Carolina 53.25 49.76
4 Blaise Atkinson SO-2 North Carolina 58.17 52.40
7 Jaevon Riley SO-2 Claflin 1:00.52 52.62
8 Luciano Custodio JR-3 Charleston Southern 43.75 52.70
9 Ivan Donaldson SO-2 Jackson State 45.91 52.77
18 Ian Jackson SR-4 Kennesaw State 1:00.25 54.77
Men's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Matthew Harris SR-4 North Carolina 42.46 37.80 1:01.62 53.86 51.78 37.80
5 Collins Mokuah JR-3