April 19, 2024
|
Lawrence - Appleton, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jake Krause SO-2 Wis.-Oshkosh 4:30.76 5:14.66 4:16.12 4:03.92 10
2 Ryan Cassiday FR-1 Lawrence 5:00.26 3:58.73 3:16.89 4:06.11 8
3 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 2:52.38 3:26.85 3:49.02 4:06.25 6
4 Owen Bostwick SO-2 Wis.-Oshkosh 3:44.92 3:54.92 3:24.93 4:09.91 4
5 Jason Skinkis FR-1 Wis.-Oshkosh 3:33.62 4:36.45 3:31.10 4:11.31 2
6 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 4:02.98 5:03.72 3:52.86 4:13.10 1
7 David Kaminski JR-3 Wis.-Stevens Point 3:39.11 3:21.28 4:35.17 4:14.78 -
8 Nolan Richey SO-2 Wis.-Stevens Point 5:10.51 3:12.47 2:59.64 4:16.62 -
9 Nathan Simon Freshman Wisconsin Track Club 5:27.09 5:27.09 3:20.89 4:17.55 -
10 Eric East JR-3 Wis.-Stevens Point 3:04.90 4:25.63 4:04.80 4:20.42 -
11 Aaron Richardson FR-1 Wis.-Stevens Point 4:53.56 3:08.72 5:32.87 4:22.10 -
12 Elek Anderson FR-1 Lawrence 5:34.08 3:04.14 3:51.49 4:23.05 -
13 RJ Olson JR-3 Ripon 4:43.16 4:08.76 3:15.83 4:24.63 -
14 Jeremy Saloun SO-2 Ripon 5:33.33 5:46.66 4:10.66 4:26.66 -
15 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 5:26.87 3:50.74 5:32.37 4:34.68 -
16 Ben Hildebrand JR-3 Ripon 3:17.70 4:42.42 4:22.65 4:42.42 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jake Krause SO-2 Wis.-Oshkosh 4:03.92 3:12.70 10
2 Ryan Cassiday FR-1 Lawrence 4:06.11 3:21.81 8
3 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 4:06.25 3:07.15 6
4 Owen Bostwick SO-2 Wis.-Oshkosh 4:09.91 5:04.89 4
5 Jason Skinkis FR-1 Wis.-Oshkosh 4:11.31 5:09.12 2
6 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 4:13.10 3:45.26 1
7 David Kaminski JR-3 Wis.-Stevens Point 4:14.78 5:18.48 -
9 Nathan Simon Freshman Wisconsin Track Club 4:17.55 4:43.31 -
10 Eric East JR-3 Wis.-Stevens Point 4:20.42 3:49.17 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Nolan Richey SO-2 Wis.-Stevens Point 4:26.89 3:12.47 4:16.62 4:06.36 3:38.13 -
11 Aaron Richardson FR-1 Wis.-Stevens Point 4:22.10 4:14.24 4:22.10 5:17.15 5:19.77 -
12 Elek Anderson FR-1 Lawrence 4:38.84 5:18.29 4:23.05 4:33.58 3:04.14 -
13 RJ Olson JR-3 Ripon 3:07.89 4:11.40 4:24.63 3:21.12 4:45.80 -
14 Jeremy Saloun SO-2 Ripon 4:18.66 4:58.66 4:26.66 4:53.33 5:41.33 -
15 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 4:37.43 3:28.76 4:34.68 4:04.47 5:07.65 -
16 Ben Hildebrand JR-3 Ripon 6:01.50 4:14.18 4:42.42 3:34.64 3:54.41 -