April 19, 2024
|
Otterbein - Westerville, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B North Coast AC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Faith Duncan SO-2 Wilmington (Ohio) 5:13.82 3:49.09 10
2 Alyssa Mattis JR-3 Otterbein 5:28.09 5:05.13 8
3 Dyllan Hasler SO-2 Thomas More 5:32.30 6:45.41 6
4 Sydney Hambel SO-2 Wheeling 5:37.08 7:08.10 5
5 Caitlyn Pokorny FR-1 Tiffin 5:37.19 7:04.86 4
6 Ava Stratmann FR-1 Otterbein 5:40.85 6:25.16 3
7 Ashley Beatty SO-2 Ohio Wesleyan 5:41.57 4:50.34 2
8 Ragen Harting SR-4 Otterbein 5:42.85 4:30.86 1
9 Rachel Whetstone FR-1 Malone 5:45.43 5:21.25 -
10 Amanda Salmons FR-1 Shawnee State 5:46.19 6:00.04 -
11 Reilly Dorn   Ohio State Running Club 5:47.32 7:24.57 -
12 Bessie Kelley FR-1 Spalding 5:48.36 4:24.76 -
13 Marisa Brown FR-1 Malone 5:50.08 5:11.58 -
14 Sophia Tomana JR-3 Wheeling 5:54.20 7:19.21 -
15 Rosemary Stephens SO-2 Muskingum 5:58.37 6:48.55 -
16 Joy McFarland FR-1 Mount Union 5:58.53 5:33.44 -
17 Jillian Ayres SO-2 Muskingum 5:59.41 5:30.66 -
18 Averi Schwendeman FR-1 Muskingum 6:00.65 5:02.95 -
19 Katlynn Wald SO-2 Marietta 6:02.39 7:43.86 -
20 Tyra McClain FR-1 Ohio Dominican 6:05.70 7:00.56 -
21 Rachel Ziel SO-2 Otterbein 6:07.81 5:05.29 -
22 Paige Fuller SO-2 Cedarville 6:09.14 5:13.77 -
23 Lydia Fritter   Ohio State Running Club 6:13.22 6:50.55 -
24 Reganne Piercy FR-1 Spalding 6:15.49 5:49.21 -
25 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 6:18.98 8:01.31 -
26 Jenna Lathem FR-1 Malone 6:19.53 8:02.01 -
27 Sydney Woods FR-1 Cedarville 6:22.08 7:46.14 -
28 Kylee Henry JR-3 Ohio Dominican 6:24.92 7:41.91 -
29 Muskan Jamshed SO-2 Spalding 6:27.69 8:08.49 -
30 Kyra Kiessling SO-2 Muskingum 6:32.10 6:16.42 -
31 Kylie Bere FR-1 Muskingum 7:28.22 8:13.05 -
  Anna Steich SR-4 Cedarville DNS DNS   
  Haley Trolio   Ohio State Running Club DNS DNS   
  Olivia Johnston   Ohio State Running Club DNS DNS   
  Mia Hyme   Ohio State Running Club DNS DNS   
  Alyssa Bay SO-2 Tiffin DNS DNS   
  Gabriella Janis   Ohio State Running Club DNS DNS   
  Gabby Baiano SO-2 Wheeling DNS DNS   
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Rachel Whetstone FR-1 Malone 5:45.43 7:29.06 5:48.89 7:29.06 4:57.07 6:19.98 5:17.80 -
10 Amanda Salmons FR-1 Shawnee State 5:46.19 4:09.26 4:40.42 5:53.12 5:28.88 5:39.27 7:19.67 -
12 Bessie Kelley FR-1 Spalding 5:48.36 5:06.56 5:10.04 5:55.33 4:59.59 5:13.53 7:11.97 -
15 Rosemary Stephens SO-2 Muskingum 5:58.37 6:55.71 5:26.12 4:50.28 4:35.95 6:59.30 5:15.37 -
17 Jillian Ayres SO-2 Muskingum 5:59.41 7:07.70 7:07.70 4:22.37 7:36.45 7:14.89 4:58.31 -
18 Averi Schwendeman FR-1 Muskingum 6:00.65 7:41.64 5:28.20 5:02.95 6:25.90 6:54.75 6:36.72 -
19 Katlynn Wald SO-2 Marietta 6:02.39 7:36.62 6:06.02 6:38.63 6:45.88 5:15.28 4:28.17 -
20 Tyra McClain FR-1 Ohio Dominican 6:05.70 7:11.53 5:58.39 6:56.90 7:22.50 6:09.36 7:44.44 -
21 Rachel Ziel SO-2 Otterbein 6:07.81 7:36.09 5:27.35 7:54.48 4:46.90 6:59.31 4:21.15 -
22 Paige Fuller SO-2 Cedarville 6:09.14 4:51.62 7:59.89 5:32.23 5:21.16 6:49.75 5:35.92 -
23 Lydia Fritter   Ohio State Running Club 6:13.22 6:09.49 6:39.35 7:27.87 6:20.69 6:46.81 7:24.14 -
24 Reganne Piercy FR-1 Spalding 6:15.49 7:15.57 5:34.19 5:26.68 5:11.66 6:41.78 7:04.31 -
25 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 6:18.98 6:07.61 4:29.08 4:29.08 8:12.68 6:56.88 7:04.46 -
26 Jenna Lathem FR-1 Malone 6:19.53 8:09.60 5:03.63 6:00.56 7:01.28 5:30.20 7:50.62 -
27 Sydney Woods FR-1 Cedarville 6:22.08 6:52.65 7:34.68 5:32.41 7:11.75 5:32.41 4:46.56 -
28 Kylee Henry JR-3 Ohio Dominican 6:24.92 5:31.04 6:44.17 6:36.47 6:51.87 8:08.85 8:16.55 -
29 Muskan Jamshed SO-2 Spalding 6:27.69 7:25.85 7:37.48 8:24.00 5:45.05 6:04.43 5:29.54 -
30 Kyra Kiessling SO-2 Muskingum 6:32.10 5:52.89 5:41.13 8:21.89 7:58.37 5:52.89 5:17.61 -
31 Kylie Bere FR-1 Muskingum 7:28.22 9:11.31 5:18.24 5:27.20 7:23.74 6:12.03 7:10.30 -
  Alyssa Bay SO-2 Tiffin DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Olivia Johnston   Ohio State Running Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabby Baiano SO-2 Wheeling DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Faith Duncan SO-2 Wilmington (Ohio) 5:13.82 10
2 Alyssa Mattis JR-3 Otterbein 5:28.09 8
3 Dyllan Hasler SO-2 Thomas More 5:32.30 6
4 Sydney Hambel SO-2 Wheeling 5:37.08 5
5 Caitlyn Pokorny FR-1 Tiffin 5:37.19 4
6 Ava Stratmann FR-1 Otterbein 5:40.85 3
7 Ashley Beatty SO-2 Ohio Wesleyan 5:41.57 2
8 Ragen Harting SR-4 Otterbein 5:42.85 1
11 Reilly Dorn   Ohio State Running Club 5:47.32 -
13 Marisa Brown FR-1 Malone 5:50.08 -
14 Sophia Tomana JR-3 Wheeling 5:54.20 -
16 Joy McFarland FR-1 Mount Union 5:58.53 -
  Gabriella Janis   Ohio State Running Club DNS   
  Mia Hyme   Ohio State Running Club DNS   
  Haley Trolio   Ohio State Running Club DNS   
  Anna Steich SR-4 Cedarville DNS