May 9-10, 2024
|
North Central - Naperville, IL
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Andrew Hoffman   Exhibition 1:24.90 1:54.01 1:54.01 2:01.28
0 Nate Larsen Freshman Exhibition 2:55.64 2:34.73 1:54.30 2:19.39
0 Andrew Matuszewski 6 Exhibition 1:32.98 2:34.53 2:13.57 2:10.95
0 Jeremy Ruston   Exhibition 2:27.53 1:56.27 2:01.27 2:05.02
0 Matthew Bevil   Exhibition 2:07.66 1:24.35 1:44.87 1:53.98
0 Samuel Malke Freshman Exhibition 2:05.18 2:33.28 2:19.23 2:07.73
1 Tommy Ott SO-2 Indiana Wesleyan 1:22.24 1:51.94 1:54.22 1:54.22
2 Weston Kundo SR-4 Indiana Wesleyan 1:26.90 1:24.62 2:27.50 1:54.34
3 Armando Acosta FR-1 Aurora 2:05.83 1:23.51 2:06.98 1:54.39
4 Ngor Agwick JR-3 Indiana Tech 2:07.33 1:52.42 1:44.39 1:54.71
5 John Logan SR-4 Wheaton (Ill.) 2:31.23 1:53.72 1:52.54 1:57.23
6 Zeb Wilson FR-1 Indiana Wesleyan 1:57.68 1:31.79 1:52.98 1:57.68
7 Owen Dare SO-2 North Central (Ill.) 2:07.65 2:04.10 1:42.83 1:58.19
8 Nate Vruggink SR-4 Indiana Wesleyan 1:51.44 1:43.14 1:47.88 1:58.55
9 Gage Nielsen JR-3 North Central (Ill.) 2:33.48 1:47.08 1:37.56 1:58.97
10 James Palumbo SR-4 Elmhurst 2:05.23 1:56.88 1:42.57 1:59.26
11 Dylan Banda JR-3 Indiana Tech 2:29.14 2:06.47 1:42.61 1:59.31
12 Logan Skidmore JR-3 North Central (Ill.) 2:22.70 2:20.30 2:34.69 1:59.91
13 Reece Butcher SO-2 Millikin 1:51.76 2:25.41 1:56.57 2:00.17
14 Sam Brown JR-3 Aurora 2:10.25 1:36.48 1:35.28 2:00.60
15 Kayden Miller FR-1 Elmhurst 2:13.07 2:36.06 1:30.73 2:00.97
16 Ali Karatas SO-2 North Park 1:31.14 2:22.18 1:57.88 2:01.52
17 MeKhii Morris-Heron SO-2 Aurora 1:44.67 1:42.23 2:11.44 2:01.70
18 Alex Benkart FR-1 North Central (Ill.) 1:41.70 2:34.38 2:39.28 2:02.52
19 Nicholas Hawn SR-4 North Central (Ill.) 2:17.70 2:23.96 2:08.94 2:05.18
20 Zack Fidrocki FR-1 Elmhurst 1:31.56 2:19.22 2:17.97 2:05.42
21 Giovanni Martinez FR-1 North Park 2:17.32 2:31.18 1:30.71 2:05.98
22 David Bignell SR-4 Indiana Wesleyan 2:24.14 1:35.23 1:32.66 2:08.69
23 Keydric Fulton-Wilson FR-1 North Central (Ill.) 2:02.96 1:44.79 2:18.33 2:19.72
24 Jonathan Richardson JR-3 Elmhurst 2:40.78 2:37.93 1:39.60 2:22.28
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Andrew Matuszewski 6 Exhibition 2:05.72 2:31.91 2:43.69 2:01.79 2:38.45 2:10.95
20 Zack Fidrocki FR-1 Elmhurst 2:28.00 1:57.90 1:29.05 2:17.97 1:52.88 2:05.42
21 Giovanni Martinez FR-1 North Park 1:43.31 2:04.72 2:40.00 2:08.50 1:33.23 2:05.98
23 Keydric Fulton-Wilson FR-1 North Central (Ill.) 2:50.46 2:07.15 2:51.86 2:23.92 2:16.93 2:19.72
24 Jonathan Richardson JR-3 Elmhurst 1:39.60 2:36.51 2:10.90 2:32.24 2:42.20 2:22.28
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Samuel Malke Freshman Exhibition 2:07.73 1:39.63 2:25.62
0 Jeremy Ruston   Exhibition 2:05.02 2:01.27 2:20.03
0 Nate Larsen Freshman Exhibition 2:19.39 2:19.39 1:48.73
0 Andrew Hoffman   Exhibition 2:01.28 1:58.86 1:47.94
14 Sam Brown JR-3 Aurora 2:00.60 1:30.45 2:27.14
15 Kayden Miller FR-1 Elmhurst 2:00.97 1:27.10 2:11.86
18 Alex Benkart FR-1 North Central (Ill.) 2:02.52 1:46.60 1:33.12
19 Nicholas Hawn SR-4 North Central (Ill.) 2:05.18 1:32.64 2:18.95
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 John Logan SR-4 Wheaton (Ill.) 1:57.23 2:06.61 1:43.17 1:36.13 1:49.03
6 Zeb Wilson FR-1 Indiana Wesleyan 1:57.68 2:08.28 1:30.62 1:56.51 2:12.98
8 Nate Vruggink SR-4 Indiana Wesleyan 1:58.55 1:34.84 1:27.73 1:24.17 2:00.92
9 Gage Nielsen JR-3 North Central (Ill.) 1:58.97 2:33.48 1:38.75 1:35.18 1:43.51
12 Logan Skidmore JR-3 North Central (Ill.) 1:59.91 1:49.12 2:05.91 2:01.11 1:27.54
13 Reece Butcher SO-2 Millikin 2:00.17 1:48.16 1:46.96 2:02.58 1:46.96
16 Ali Karatas SO-2 North Park 2:01.52 2:31.90 1:42.08 2:08.82 2:37.98
17 MeKhii Morris-Heron SO-2 Aurora 2:01.70 1:49.53 1:45.88 2:26.04 2:13.87
22 David Bignell SR-4 Indiana Wesleyan 2:08.69 2:06.12 1:32.66 1:57.11 2:35.72
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Matthew Bevil   Exhibition 1:25.49 1:48.28 1:53.98 2:23.62 2:12.22
1 Tommy Ott SO-2 Indiana Wesleyan 1:19.96 1:22.24 1:54.22 1:26.81 2:12.50
2 Weston Kundo SR-4 Indiana Wesleyan 2:05.78 1:47.48 1:54.34 1:46.34 2:03.49
3 Armando Acosta FR-1 Aurora 1:29.23 1:56.68 1:54.39 1:46.39 1:52.11
4 Ngor Agwick JR-3 Indiana Tech 2:26.83 2:00.45 1:54.71 1:35.21 2:14.21
7 Owen Dare SO-2 North Central (Ill.) 2:25.38 2:07.65 1:58.19 2:15.92 2:10.01
10 James Palumbo SR-4 Elmhurst 2:31.46 2:05.23 1:59.26 1:44.95 1:25.87
11 Dylan Banda JR-3 Indiana Tech 2:20.79 1:45.00 1:59.31 1:25.91 2:32.72