April 18-20, 2024
|
Columbia Int'l (O) - Columbia, SC
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC NCCAA

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Dylan Branch SR-4 Montreat 9:04.55 7:53.76 6:32.08 10
2 Will Stockley SR-4 Milligan 9:09.81 10:59.78 7:08.86 8
3 Tom Vincent SO-2 Reinhardt 9:42.85 9:48.68 10:23.65 6
4 Alex Brittain JR-3 Milligan 9:55.22 7:32.37 9:01.65 5
5 Keaton Hincher SR-4 Milligan 9:57.92 11:15.65 12:39.36 4
6 Mitchell McCown SO-2 Milligan 10:00.11 10:54.12 9:48.11 3
7 Adrian Nelka-Hernandez FR-1 Tennessee Wesleyan 10:17.87 7:12.51 13:23.24 2
8 Philip Riddle FR-1 Montreat 10:21.30 13:15.27 12:31.78 1
9 Andrew Yi JR-3 SCAD Atlanta 10:24.22 13:25.25 8:25.62 -
10 Marco Flores SR-4 Truett-McConnell 10:26.07 8:45.90 13:33.90 -
11 Connor Vanderkolk FR-1 Milligan 10:29.23 9:07.43 13:19.13 -
12 Landen Williams FR-1 Montreat 10:33.82 7:23.68 9:49.46 -
13 Noah Jones FR-1 Reinhardt 10:41.20 9:49.91 8:32.96 -
14 Jack Headrick FR-1 Tennessee Wesleyan 10:54.48 11:20.66 9:03.22 -
15 Joel Baumgarten JR-3 Columbia Int'l 11:07.13 12:53.87 13:13.89 -
16 Landon Battermann FR-1 Columbia Int'l 11:15.49 11:08.74 11:42.51 -
17 Conner Craig SO-2 Tennessee Wesleyan 11:21.67 8:24.44 8:38.07 -
18 Connor Partin FR-1 Union (Ky.) 11:25.63 13:08.48 8:13.66 -
19 William Bull FR-1 Columbia (S.C.) 12:37.62 13:53.39 15:16.72 -
20 Eli Fortman SO-2 Pikeville 12:58.63 13:29.78 12:50.85 -
  Sam Sosebee JR-3 Milligan DNF DNF DNF   
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Dylan Branch SR-4 Montreat 8:04.65 9:04.55 8:42.77 10
2 Will Stockley SR-4 Milligan 9:31.81 9:09.81 6:41.37 8
3 Tom Vincent SO-2 Reinhardt 9:48.68 9:42.85 12:37.71 6
4 Alex Brittain JR-3 Milligan 11:00.70 9:55.22 11:42.36 5
5 Keaton Hincher SR-4 Milligan 8:10.30 9:57.92 7:04.53 4
6 Mitchell McCown SO-2 Milligan 13:00.15 10:00.11 9:24.11 3
7 Adrian Nelka-Hernandez FR-1 Tennessee Wesleyan 7:49.59 10:17.87 13:17.06 2
8 Philip Riddle FR-1 Montreat 7:52.19 10:21.30 9:19.17 1
9 Andrew Yi JR-3 SCAD Atlanta 10:30.47 10:24.22 12:16.58 -
11 Connor Vanderkolk FR-1 Milligan 9:07.43 10:29.23 9:13.73 -
12 Landen Williams FR-1 Montreat 11:24.53 10:33.82 13:12.28 -
13 Noah Jones FR-1 Reinhardt 11:38.91 10:41.20 13:27.92 -
14 Jack Headrick FR-1 Tennessee Wesleyan 12:32.66 10:54.48 11:33.75 -
  Sam Sosebee JR-3 Milligan DNF DNF DNF   
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Marco Flores SR-4 Truett-McConnell 10:26.07 -
15 Joel Baumgarten JR-3 Columbia Int'l 11:07.13 -
16 Landon Battermann FR-1 Columbia Int'l 11:15.49 -
17 Conner Craig SO-2 Tennessee Wesleyan 11:21.67 -
18 Connor Partin FR-1 Union (Ky.) 11:25.63 -
19 William Bull FR-1 Columbia (S.C.) 12:37.62 -
20 Eli Fortman SO-2 Pikeville 12:58.63 -