April 18-20, 2024
|
Columbia Int'l (O) - Columbia, SC
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC NCCAA

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Dylan Branch SR-4 Montreat 9:04.55 10:37.13 10:58.91 11:04.35 10
2 Will Stockley SR-4 Milligan 9:09.81 8:36.83 7:19.85 8:36.83 8
3 Tom Vincent SO-2 Reinhardt 9:42.85 11:21.94 11:39.42 10:46.97 6
4 Alex Brittain JR-3 Milligan 9:55.22 7:32.37 9:37.37 12:24.03 5
5 Keaton Hincher SR-4 Milligan 9:57.92 7:04.53 7:34.42 9:45.97 4
6 Mitchell McCown SO-2 Milligan 10:00.11 12:54.15 12:00.14 11:36.13 3
7 Adrian Nelka-Hernandez FR-1 Tennessee Wesleyan 10:17.87 8:39.01 9:16.09 8:57.55 2
8 Philip Riddle FR-1 Montreat 10:21.30 11:54.50 11:29.65 11:17.22 1
9 Andrew Yi JR-3 SCAD Atlanta 10:24.22 9:21.80 12:16.58 11:51.61 -
10 Marco Flores SR-4 Truett-McConnell 10:26.07 12:25.03 11:34.94 10:07.29 -
11 Connor Vanderkolk FR-1 Milligan 10:29.23 8:35.97 11:13.28 10:41.82 -
12 Landen Williams FR-1 Montreat 10:33.82 13:31.29 10:59.18 9:55.79 -
13 Noah Jones FR-1 Reinhardt 10:41.20 13:15.09 12:49.44 13:02.27 -
14 Jack Headrick FR-1 Tennessee Wesleyan 10:54.48 13:18.47 14:04.28 12:52.29 -
15 Joel Baumgarten JR-3 Columbia Int'l 11:07.13 10:07.09 8:53.71 9:07.05 -
16 Landon Battermann FR-1 Columbia Int'l 11:15.49 14:17.88 11:49.27 14:17.88 -
17 Conner Craig SO-2 Tennessee Wesleyan 11:21.67 11:21.67 11:35.31 8:31.26 -
18 Connor Partin FR-1 Union (Ky.) 11:25.63 14:44.47 12:20.48 13:08.48 -
19 William Bull FR-1 Columbia (S.C.) 12:37.62 13:45.81 10:13.68 9:58.52 -
20 Eli Fortman SO-2 Pikeville 12:58.63 14:16.50 11:09.63 9:20.62 -
  Sam Sosebee JR-3 Milligan DNF DNF DNF DNF   
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dylan Branch SR-4 Montreat 8:10.10 6:21.19 9:04.55 9:04.55 7:26.53 7:59.21 8:48.22 10
2 Will Stockley SR-4 Milligan 9:31.81 10:54.28 9:09.81 9:09.81 9:20.81 9:48.30 10:26.79 8
3 Tom Vincent SO-2 Reinhardt 9:31.20 7:11.31 12:26.05 9:42.85 11:51.08 8:27.08 10:52.80 6
4 Alex Brittain JR-3 Milligan 10:19.03 12:53.79 10:01.18 9:55.22 10:48.79 8:02.13 10:01.18 5
5 Keaton Hincher SR-4 Milligan 11:03.70 6:58.55 12:03.49 9:57.92 11:33.59 12:45.34 11:15.65 4
6 Mitchell McCown SO-2 Milligan 11:18.13 7:54.09 7:18.08 10:00.11 10:06.12 11:42.13 10:54.12 3
7 Adrian Nelka-Hernandez FR-1 Tennessee Wesleyan 9:03.73 7:31.05 10:48.77 10:17.87 8:51.37 10:36.41 10:54.95 2
8 Philip Riddle FR-1 Montreat 12:50.42 9:37.81 10:21.30 10:21.30 8:48.11 11:35.86 8:17.04 1
9 Andrew Yi JR-3 SCAD Atlanta 12:10.34 8:13.14 7:35.68 10:24.22 12:54.04 13:25.25 8:19.38 -
11 Connor Vanderkolk FR-1 Milligan 12:16.20 13:25.42 9:07.43 10:29.23 11:32.16 9:51.48 9:26.31 -
12 Landen Williams FR-1 Montreat 8:52.41 10:59.18 10:33.82 10:33.82 10:21.15 7:36.35 9:43.12 -
13 Noah Jones FR-1 Reinhardt 8:07.32 11:32.50 13:34.33 10:41.20 7:35.26 9:37.08 12:17.38 -
14 Jack Headrick FR-1 Tennessee Wesleyan 12:13.02 11:59.93 8:23.95 10:54.48 11:14.12 14:04.28 12:13.02 -
  Sam Sosebee JR-3 Milligan DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Marco Flores SR-4 Truett-McConnell 10:19.81 13:21.37 7:18.25 10:26.07 12:50.07 10:26.07 13:08.85 -
15 Joel Baumgarten JR-3 Columbia Int'l 13:53.92 13:20.56 9:07.05 10:33.78 10:13.76 11:07.13 13:33.90 -
16 Landon Battermann FR-1 Columbia Int'l 8:26.62 14:17.88 13:10.33 12:43.31 9:47.68 11:15.49 9:54.44 -
17 Conner Craig SO-2 Tennessee Wesleyan 9:05.34 12:02.57 12:50.29 10:13.51 11:01.22 11:21.67 10:27.14 -
18 Connor Partin FR-1 Union (Ky.) 8:41.08 11:32.49 10:51.35 10:03.36 10:58.21 11:25.63 11:05.07 -
19 William Bull FR-1 Columbia (S.C.) 11:21.86 11:44.59 16:17.33 11:44.59 15:39.45 12:37.62 10:43.98 -
20 Eli Fortman SO-2 Pikeville 11:48.56 13:21.99 16:36.65 9:05.04 16:52.22 12:58.63 14:24.28 -