April 11, 2024
|
**Venue TBD**

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jeremiah Holassie SO St. Thomas Aquinas 2:34.04 2:30.40 2:35.26 2:07.36 2:01.29 1:27.33 2:36.47 6
2 Ashton Mitchell FR St. Thomas Aquinas 2:34.13 2:23.12 1:41.53 1:31.74 2:02.32 2:25.56 2:05.99 4
3 Lucas Pitera SR Western 2:33.36 2:10.73 2:19.53 1:41.82 2:05.70 1:48.11 2:25.82 3
4 Sean Sheekey SR Cypress Bay 1:59.21 2:44.87 2:20.77 1:45.26 2:06.82 2:14.43 2:32.19 2
5 Gustavo Perez JR St. Thomas Aquinas 2:39.29 2:41.84 2:17.63 1:52.14 2:07.43 1:31.75 2:38.02 1
6 Justin Williams JR Western 2:19.35 1:46.11 2:34.69 1:56.34 2:07.84 2:00.17 2:12.96 -
7 Dashel Goodwin SO Western 2:33.52 1:46.19 1:38.51 2:11.77 2:07.93 1:43.63 1:41.07 -
8 Julian Oladapo JR Pembroke Pines Charter 2:38.32 2:37.03 2:25.35 1:33.44 2:09.77 2:25.35 1:34.74 -
9 Luke Lambert FR West Broward 1:57.04 1:55.72 2:45.69 2:22.02 2:11.50 2:10.19 2:11.50 -
10 Ricardo Treco SR Pembroke Pines Charter 1:33.72 2:26.51 2:50.27 1:45.60 2:11.99 2:21.23 2:17.27 -
11 Lawrence LynKeeChow JR West Broward 2:27.35 2:47.26 1:59.47 2:10.09 2:12.74 2:04.78 2:10.09 -
12 Samuel Morales JR Pembroke Pines Charter 1:37.57 2:36.11 2:24.96 2:15.20 2:19.38 2:54.23 2:51.44 -
13 Ryan Sheekey FR Cypress Bay 2:38.29 2:53.70 2:15.88 2:07.48 2:20.08 2:46.70 2:49.50 -
14 Thomas Bethea FR Cooper City 1:47.41 2:04.37 2:56.65 3:02.31 2:21.32 1:55.89 2:25.56 -
15 Collin Presser FR Western 3:03.62 2:38.00 1:53.88 2:42.27 2:22.34 2:38.00 2:53.66 -
16 Ethan Bond JR Cooper City 2:35.23 2:11.02 2:48.05 3:02.29 2:22.41 2:26.69 1:41.12 -
17 Michael Rosa Zapata FR Chaminade-Madonna 2:27.91 2:51.34 1:57.16 2:30.84 2:26.44 1:42.51 2:38.16 -
18 Jordan De La Mar SO West Broward 2:59.73 3:02.68 2:39.11 3:07.10 2:27.32 1:44.60 2:00.81 -
19 Jammy Sanon SO Chaminade-Madonna 2:26.59 2:13.27 2:28.07 1:52.54 2:28.07 2:28.07 3:06.57 -
20 Kameron James SO Pembroke Pines Charter 2:47.78 2:24.02 2:09.17 2:58.17 2:28.47 1:52.84 2:40.35 -
21 Aidan Garcia FR Cooper City 2:57.36 2:23.72 2:28.31 1:51.61 2:32.89 3:01.94 3:00.41 -
22 AYDEN PARDO JR Pembroke Pines Charter 3:07.44 2:28.39 3:18.38 1:58.72 2:36.20 1:54.03 2:44.01 -
23 Toluwanimi Bankole SO Chaminade-Madonna 3:03.06 2:20.08 2:56.69 3:15.80 2:39.18 2:07.35 3:12.61 -
24 Idan Habosha FR Cooper City 2:06.07 3:13.10 3:19.48 2:44.37 2:39.58 1:59.69 2:14.05 -
25 Jomar Chamorro SO Hollywood Hills 3:22.82 2:19.03 2:41.93 2:51.74 2:43.56 2:23.94 2:19.03 -
26 TERRENCE MERISIER FR Hollywood Hills 2:47.16 2:14.39 2:32.41 2:58.63 2:43.88 2:53.72 2:55.36 -
27 Daniel De Melo   West Broward 2:14.28 3:23.09 2:41.13 3:23.09 2:47.84 2:10.92 2:04.21 -
28 Juan Rivera JR West Broward 3:30.44 2:44.84 2:39.58 3:37.45 2:55.36 3:23.42 2:55.36 -
29 Romeo Rodriguez FR Chaminade-Madonna 2:44.99 3:20.47 3:36.43 3:09.82 2:57.40 2:23.70 2:09.51 -
30 Logan Nadanam FR Cypress Bay 3:17.07 3:50.81 2:39.79 2:22.04 2:57.54 3:17.07 2:22.04 -
  Adam Stewart FR Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marcos Ristino   St. Thomas Aquinas DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Giovanni Davenport JR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Mancino SO Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Logan Lambert JR West Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alonso Molina SO West Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eder Gone SR West Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kariff Meza SR West Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Martinez SO Hollywood Hills DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  MATTHEW RIVERA SR Hollywood Hills DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ryan Nadanam SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Matiz Thompson JR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Lawrence LynKeeChow JR West Broward 2:12.74 1:39.56 1:34.25 2:20.71 2:24.69 -
12 Samuel Morales JR Pembroke Pines Charter 2:19.38 2:41.68 2:24.96 2:13.81 2:57.02 -
13 Ryan Sheekey FR Cypress Bay 2:20.08 2:22.89 2:29.89 2:17.28 1:54.87 -
14 Thomas Bethea FR Cooper City 2:21.32 2:29.80 2:36.87 2:51.00 2:53.83 -
16 Ethan Bond JR Cooper City 2:22.41 2:16.72 2:45.20 1:46.81 2:36.66 -
17 Michael Rosa Zapata FR Chaminade-Madonna 2:26.44 1:54.23 2:45.48 2:42.55 2:22.05 -
18 Jordan De La Mar SO West Broward 2:27.32 2:45.00 2:22.90 1:54.91 3:07.10 -
19 Jammy Sanon SO Chaminade-Madonna 2:28.07 2:16.23 2:04.38 1:48.10 2:22.15 -
21 Aidan Garcia FR Cooper City 2:32.89 2:54.30 2:39.01 3:15.70 2:40.54 -
22 AYDEN PARDO JR Pembroke Pines Charter 2:36.20 2:59.63 3:21.50 2:23.71 2:19.02 -
23 Toluwanimi Bankole SO Chaminade-Madonna 2:39.18 2:59.88 3:26.94 3:18.98 2:51.92 -
24 Idan Habosha FR Cooper City 2:39.58 2:12.46 1:56.50 2:45.97 2:23.63 -
25 Jomar Chamorro SO Hollywood Hills 2:43.56 2:59.92 2:23.94 2:14.12 2:05.95 -
26 TERRENCE MERISIER FR Hollywood Hills 2:43.88 3:05.19 3:23.22 2:48.80 1:58.00 -
27 Daniel De Melo   West Broward 2:47.84 3:04.63 2:57.91 2:24.35 3:07.98 -
28 Juan Rivera JR West Broward 2:55.36 2:50.10 3:37.45 2:53.61 3:26.93 -
29 Romeo Rodriguez FR Chaminade-Madonna 2:57.40 3:24.01 2:11.28 2:18.38 2:25.47 -
30 Logan Nadanam FR Cypress Bay 2:57.54 2:55.77 3:49.03 3:47.26 3:29.50 -
  Alonso Molina SO West Broward DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eder Gone SR West Broward DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Mancino SO Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS   
  Giovanni Davenport JR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS   
  MATTHEW RIVERA SR Hollywood Hills DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ryan Nadanam SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jeremiah Holassie SO St. Thomas Aquinas 2:04.93 1:55.23 1:43.10 2:01.29 6
2 Ashton Mitchell FR St. Thomas Aquinas 2:32.90 2:31.68 2:19.45 2:02.32 4
3 Lucas Pitera SR Western 1:50.62 2:39.64 1:30.51 2:05.70 3
4 Sean Sheekey SR Cypress Bay 1:36.39 1:50.34 2:14.43 2:06.82 2
5 Gustavo Perez JR St. Thomas Aquinas 1:33.03 1:55.97 2:08.71 2:07.43 1
6 Justin Williams JR Western 1:56.34 2:44.92 1:58.90 2:07.84 -
7 Dashel Goodwin SO Western 1:35.95 2:25.84 1:58.98 2:07.93 -
8 Julian Oladapo JR Pembroke Pines Charter 2:35.73 2:29.24 2:35.73 2:09.77 -
9 Luke Lambert FR West Broward 2:03.61 1:55.72 1:37.31 2:11.50 -
10 Ricardo Treco SR Pembroke Pines Charter 2:04.07 2:08.03 2:35.75 2:11.99 -
15 Collin Presser FR Western 2:46.54 1:52.45 2:32.31 2:22.34 -
20 Kameron James SO Pembroke Pines Charter 3:10.05 3:02.62 2:07.69 2:28.47 -
  Marcos Ristino   St. Thomas Aquinas DNS DNS DNS DNS   
  Adam Stewart FR Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS DNS   
  Logan Lambert JR West Broward DNS DNS DNS DNS   
  Kariff Meza SR West Broward DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Martinez SO Hollywood Hills DNS DNS DNS DNS   
  Matiz Thompson JR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS