April 6, 2024
|
Carroll College - Waukesha, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jenny Cortes SO-2 Ripon 5:44.22 4:46.85 10
2 Lexi Keppler JR-3 Marquette 5:02.55 4:48.14 8
3 Rebekah Buboltz SO-2 Carroll (Wis.) 6:12.59 4:55.70 6
4 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 4:51.47 4:57.41 5
5 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 5:01.49 4:58.50 4
6 Isabelle Willett JR-3 Ripon 6:04.39 4:58.68 3
7 Melanie Arvis SO-2 Concordia (Wis.) 5:34.59 4:58.74 2
8 Anessa Yim SR-4 Concordia (Wis.) 4:26.05 4:58.93 1
9 Emma Ahrens FR-1 Concordia (Wis.) 3:53.27 4:59.06 -
10 Emma Coon FR-1 Marquette 4:26.18 4:59.07 -
11 Kylie Florance FR-1 Carthage 6:30.34 5:00.26 -
12 Gianna Konen JR-3 Marquette 5:19.64 5:01.54 -
13 Jessie Pakaski SO-2 Carthage 6:13.26 5:05.95 -
14 Mia Nutile FR-1 Marquette 4:47.75 5:06.11 -
15 Chloe Pierson SR-4 St. Norbert 6:15.52 5:10.34 -
16 Minnie Hoffman FR-1 Ripon 4:02.85 5:11.34 -
17 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 5:39.04 5:13.92 -
18 Kylee Camble FR-1 Concordia (Wis.) 5:07.51 5:20.32 -
19 Leela Desharnais SO-2 Carthage 6:09.65 5:24.25 -
20 Sam Knutilla SR-4 Carroll (Wis.) 5:48.63 5:25.82 -
21 Sophia Miller FR-1 Beloit 4:35.34 5:35.77 -
22 Marianna Carus SR-4 Beloit 4:20.01 5:37.67 -
23 Heather Wagner SO-2 Carthage 5:58.44 5:38.15 -
24 Madeline Meason SR-4 Beloit 6:03.46 5:42.88 -
25 Greta Mahler JR-3 Ripon 7:10.74 5:44.59 -
26 Josephine Czuj JR-3 Beloit 5:44.87 5:48.35 -
27 Mya Garcia FR-1 Ripon 6:18.26 5:50.24 -
28 Macy Goldthorpe SO-2 Ripon 5:58.09 5:51.06 -
29 Sydney Leschisin FR-1 Concordia (Wis.) 6:47.92 5:51.65 -
30 Lauren Hull SO-2 Carroll (Wis.) 5:44.47 5:55.12 -
31 Catherine Fairbanks FR-1 St. Norbert 4:46.60 5:58.25 -
32 Lily Truskowski FR-1 St. Norbert 6:03.59 6:03.59 -
33 Hadley Hackinson SO-2 Edgewood 5:10.53 6:05.33 -
34 Cassandra Palus   Maranatha Baptist University 5:02.49 6:13.44 -
35 Min Larsen FR-1 Wisconsin Lutheran 6:46.96 6:23.92 -
36 Meghan Koning FR-1 Beloit 6:21.77 7:18.81 -
  Alexandra Svora FR-1 Concordia (Wis.) DNF DNF -
  Jackie Zaravia SO-2 Carthage DNF DNF -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Madeline Meason SR-4 Beloit 7:22.32 6:41.17 5:42.88 6:06.89 6:13.74 6:54.89 -
25 Greta Mahler JR-3 Ripon 6:39.73 4:49.46 5:44.59 5:34.26 6:50.07 4:39.12 -
26 Josephine Czuj JR-3 Beloit 6:37.12 5:51.84 5:48.35 5:48.35 4:10.82 4:31.72 -
27 Mya Garcia FR-1 Ripon 7:00.29 5:25.73 5:50.24 6:11.26 6:14.76 7:24.81 -
29 Sydney Leschisin FR-1 Concordia (Wis.) 5:16.49 6:33.85 5:51.65 6:19.79 5:41.10 5:20.01 -
30 Lauren Hull SO-2 Carroll (Wis.) 6:09.33 7:34.56 5:55.12 6:27.08 6:44.84 4:22.79 -
31 Catherine Fairbanks FR-1 St. Norbert 7:31.40 7:31.40 5:58.25 7:02.74 5:22.43 5:54.67 -
32 Lily Truskowski FR-1 St. Norbert 5:12.69 7:52.67 6:03.59 6:07.23 7:30.86 5:16.33 -
34 Cassandra Palus   Maranatha Baptist University 7:54.27 4:47.55 6:13.44 6:24.65 5:36.10 5:32.37 -
35 Min Larsen FR-1 Wisconsin Lutheran 6:54.64 6:20.08 6:23.92 7:02.32 5:03.30 5:30.18 -
36 Meghan Koning FR-1 Beloit 7:45.14 8:42.19 7:18.81 5:55.44 6:30.54 8:15.86 -
  Jackie Zaravia SO-2 Carthage DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Alexandra Svora FR-1 Concordia (Wis.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Melanie Arvis SO-2 Concordia (Wis.) 6:13.43 4:43.81 4:58.74 3:44.06 4:31.86 2
14 Mia Nutile FR-1 Marquette 3:37.34 3:58.77 5:06.11 5:58.15 6:07.34 -
15 Chloe Pierson SR-4 St. Norbert 3:43.45 5:44.48 5:10.34 6:34.14 6:43.45 -
16 Minnie Hoffman FR-1 Ripon 5:05.12 4:15.30 5:11.34 5:42.48 6:16.73 -
17 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 6:29.26 5:26.48 5:13.92 6:48.10 6:26.13 -
18 Kylee Camble FR-1 Concordia (Wis.) 5:36.34 4:29.07 5:20.32 3:57.04 6:05.17 -
19 Leela Desharnais SO-2 Carthage 5:46.95 4:45.34 5:24.25 4:19.40 5:40.47 -
20 Sam Knutilla SR-4 Carroll (Wis.) 4:36.95 4:56.50 5:25.82 5:29.08 5:06.27 -
21 Sophia Miller FR-1 Beloit 6:09.35 5:12.27 5:35.77 6:16.07 4:45.41 -
22 Marianna Carus SR-4 Beloit 5:34.30 5:47.80 5:37.67 4:50.40 4:03.13 -
23 Heather Wagner SO-2 Carthage 4:30.52 5:34.77 5:38.15 5:31.39 6:55.93 -
28 Macy Goldthorpe SO-2 Ripon 7:22.34 4:09.26 5:51.06 6:54.25 4:05.75 -
33 Hadley Hackinson SO-2 Edgewood 7:40.32 7:43.97 6:05.33 5:43.41 5:06.88 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenny Cortes SO-2 Ripon 6:04.30 4:03.83 5:41.36 4:46.85 6:10.04 10
2 Lexi Keppler JR-3 Marquette 5:57.30 4:19.33 3:41.87 4:48.14 5:16.96 8
3 Rebekah Buboltz SO-2 Carroll (Wis.) 5:25.27 3:26.99 6:03.71 4:55.70 4:17.26 6
4 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 5:24.18 3:31.17 5:15.26 4:57.41 5:12.28 5
5 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 6:10.14 6:16.11 4:46.56 4:58.50 4:25.67 4
6 Isabelle Willett JR-3 Ripon 3:29.08 3:44.01 4:01.93 4:58.68 6:01.41 3
8 Anessa Yim SR-4 Concordia (Wis.) 6:19.65 4:41.00 4:38.01 4:58.93 5:25.84 1
9 Emma Ahrens FR-1 Concordia (Wis.) 3:59.25 4:53.08 5:02.05 4:59.06 4:47.10 -
10 Emma Coon FR-1 Marquette 6:28.80 6:16.83 5:23.00 4:59.07 3:38.33 -
11 Kylie Florance FR-1 Carthage 3:45.20 6:18.33 5:42.30 5:00.26 3:54.21 -
12 Gianna Konen JR-3 Marquette 4:22.34 4:22.34 6:19.94 5:01.54 4:37.42 -
13 Jessie Pakaski SO-2 Carthage 4:23.12 3:37.23 5:27.37 5:05.95 4:23.12 -