April 5, 2024
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christian Patzka JR-3 Wis.-Whitewater 3:53.27 10
2 Derek Penzkover JR-3 Wis.-Stevens Point 3:53.93 8
3 Braedon Gilles JR-3 Wis.-Stevens Point 3:54.20 6
4 Adam Shaw JR-3 MSOE 3:57.70 5
5 Grady Davis SR-4 Wis.-Parkside 3:59.45 4
6 Walker Miller SR-4 Wis.-Parkside 3:59.91 3
7 Tucker Johnson SO-2 Wis.-Whitewater 4:00.46 2
8 Johnathan Nowacki JR-3 Wis.-Parkside 4:02.56 1
9 Adam Eiden FR-1 Wis.-Stevens Point 4:03.69 -
10 Alex Metko SO-2 Wis.-Whitewater 4:04.61 -
11 Logan Murphy FR-1 Wis.-Stevens Point 4:04.70 -
12 Mike Brown SO-2 Wis.-Stevens Point 4:04.72 -
13 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 4:05.63 -
14 Calder Bica-Harrsion JR-3 MSOE 4:06.97 -
15 Nickolas Hardin JR-3 Wis.-Whitewater 4:07.17 -
16 Ellery Pleier SR-4 Wis.-Parkside 4:07.68 -
17 Garrett Exo SR-4 Wis.-Stevens Point 4:08.21 -
18 Ryan Reed JR-3 Wis.-Stevens Point 4:08.21 -
19 Kyle Pflug SR-4 Wis.-Stevens Point 4:08.42 -
20 Joe McNulty FR-1 Wis.-Stevens Point 4:08.66 -
21 Rhett Reuter SO-2 Wis.-Whitewater 4:09.23 -
22 Dean Montour FR-1 Wis.-Stevens Point 4:09.51 -
23 Colin Lewandowski SO-2 Wis.-Whitewater 4:09.55 -
24 Jack Allen FR-1 Wis.-Parkside 4:09.66 -
25 Aidan Schleutermann JR-3 Wis.-Stevens Point 4:10.24 -
26 Brandon Massman SO-2 Wis.-Whitewater 4:10.27 -
27 Ryan Rininger SO-2 Wis.-Stevens Point 4:11.17 -
28 Brett Litkey JR-3 MSOE 4:11.50 -
29 Luke Donart JR-3 MSOE 4:11.58 -
30 Jose Monroy SO-2 Wis.-Parkside 4:12.95 -
31 Connor Sheahan FR-1 Wis.-Parkside 4:13.02 -
32 Josh Anhalt FR-1 Wis.-Whitewater 4:13.06 -
33 David Kaminski JR-3 Wis.-Stevens Point 4:16.01 -
34 Eric East JR-3 Wis.-Stevens Point 4:20.57 -
35 Ryan Malvey SO-2 MSOE 4:25.50 -
36 Drew Davey SO-2 Wis.-Whitewater 4:30.09 -
37 Owen Erickson FR-1 MSOE 5:00.05 -
  Will MacCudden   Unattached 4:16.66 -
  Landon Bratt   Unattached 4:08.03 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Calder Bica-Harrsion JR-3 MSOE 3:39.81 4:06.97 4:06.97 5:13.66 4:48.96 2:55.35 -
17 Garrett Exo SR-4 Wis.-Stevens Point 5:05.30 4:42.96 4:08.21 3:23.54 5:20.19 3:35.95 -
19 Kyle Pflug SR-4 Wis.-Stevens Point 2:58.87 4:50.66 4:08.42 3:46.07 5:10.53 3:41.10 -
22 Dean Montour FR-1 Wis.-Stevens Point 4:29.47 4:14.50 4:09.51 4:17.00 2:54.66 3:52.05 -
25 Aidan Schleutermann JR-3 Wis.-Stevens Point 5:22.81 5:10.30 4:10.24 2:57.67 4:15.25 4:57.79 -
29 Luke Donart JR-3 MSOE 4:56.87 4:16.62 4:11.58 2:58.63 3:06.17 3:51.46 -
30 Jose Monroy SO-2 Wis.-Parkside 3:35.01 4:50.90 4:12.95 3:57.78 4:45.84 4:23.07 -
31 Connor Sheahan FR-1 Wis.-Parkside 3:45.19 3:09.77 4:13.02 3:04.71 3:35.07 4:05.43 -
32 Josh Anhalt FR-1 Wis.-Whitewater 4:08.00 3:19.92 4:13.06 4:15.59 5:13.80 5:18.86 -
33 David Kaminski JR-3 Wis.-Stevens Point 4:16.01 4:39.05 4:16.01 4:28.81 3:58.09 4:51.86 -
35 Ryan Malvey SO-2 MSOE 3:58.95 3:27.09 4:25.50 3:24.44 5:18.60 3:37.71 -
37 Owen Erickson FR-1 MSOE 4:54.05 5:03.05 5:00.05 3:57.04 5:57.06 5:24.06 -
  Will MacCudden   Unattached 4:47.46 3:35.60 4:16.66 5:20.83 4:37.20 3:27.90 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Alex Metko SO-2 Wis.-Whitewater 3:35.26 4:04.61 -
11 Logan Murphy FR-1 Wis.-Stevens Point 5:18.11 4:04.70 -
12 Mike Brown SO-2 Wis.-Stevens Point 3:25.57 4:04.72 -
13 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 4:13.00 4:05.63 -
15 Nickolas Hardin JR-3 Wis.-Whitewater 4:02.23 4:07.17 -
18 Ryan Reed JR-3 Wis.-Stevens Point 5:17.71 4:08.21 -
20 Joe McNulty FR-1 Wis.-Stevens Point 3:23.91 4:08.66 -
21 Rhett Reuter SO-2 Wis.-Whitewater 3:46.80 4:09.23 -
24 Jack Allen FR-1 Wis.-Parkside 4:27.14 4:09.66 -
26 Brandon Massman SO-2 Wis.-Whitewater 3:15.21 4:10.27 -
27 Ryan Rininger SO-2 Wis.-Stevens Point 3:13.40 4:11.17 -
28 Brett Litkey JR-3 MSOE 4:31.62 4:11.50 -
34 Eric East JR-3 Wis.-Stevens Point 4:36.21 4:20.57 -
36 Drew Davey SO-2 Wis.-Whitewater 4:03.09 4:30.09 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Christian Patzka JR-3 Wis.-Whitewater 3:13.62 4:49.26 3:53.27 10
2 Derek Penzkover JR-3 Wis.-Stevens Point 4:40.72 4:07.97 3:53.93 8
3 Braedon Gilles JR-3 Wis.-Stevens Point 3:42.49 4:55.10 3:54.20 6
4 Adam Shaw JR-3 MSOE 3:50.57 3:03.03 3:57.70 5
5 Grady Davis SR-4 Wis.-Parkside 2:47.62 4:54.53 3:59.45 4
6 Walker Miller SR-4 Wis.-Parkside 4:14.31 3:57.51 3:59.91 3
7 Tucker Johnson SO-2 Wis.-Whitewater 3:17.18 2:55.54 4:00.46 2
8 Johnathan Nowacki JR-3 Wis.-Parkside 3:01.92 3:16.48 4:02.56 1
9 Adam Eiden FR-1 Wis.-Stevens Point 3:12.52 3:14.96 4:03.69 -
16 Ellery Pleier SR-4 Wis.-Parkside 3:03.29 5:07.13 4:07.68 -
23 Colin Lewandowski SO-2 Wis.-Whitewater 4:37.00 3:12.16 4:09.55 -
  Landon Bratt   Unattached 4:30.36 3:55.63 4:08.03 -