May 10-12, 2024
|
George Mason - Fairfax, VA

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Benjamin Countiss JR-3 Navy 8:24.45 9:56.66 7:03.08 11:39.71 10:07.50 9:29.53 9:02.41 10
2 Connor Oiler SO-2 Johns Hopkins 9:47.19 8:09.33 11:30.49 9:47.19 7:25.83 6:31.46 9:03.69 8
3 Silas Ruth SO-2 Penn 10:24.06 9:45.74 8:29.10 6:23.20 7:45.31 10:18.59 9:07.42 6
4 Sean Miller JR-3 Navy 10:10.80 11:44.35 9:26.78 9:43.29 10:49.32 6:25.19 9:10.27 5
5 Joseph Reimann SR-4 Navy 7:10.45 11:57.41 9:33.93 11:35.34 8:11.15 8:44.26 9:11.85 4
6 Thomas Vo SR-4 Army West Point 8:50.81 11:53.27 9:12.92 7:00.22 7:11.28 11:53.27 9:12.92 3
7 Thomas Fodor SR-4 Navy 10:26.53 10:43.17 10:26.53 11:49.70 10:15.44 10:54.26 9:14.45 2
8 Adam Barbato SO-2 Lehigh 11:13.02 9:05.09 6:51.60 10:50.77 10:00.71 8:09.47 9:16.21 1
9 Samuel Moultrie SR-4 Navy 8:22.05 8:49.94 7:59.74 10:08.04 9:12.26 10:13.62 9:17.83 -
10 Tommy Anderson SR-4 Siena 11:56.78 8:12.79 7:39.19 7:50.39 7:16.79 10:10.38 9:19.98 -
11 Charlie Teeter SR-4 Johns Hopkins 10:05.69 12:09.07 7:39.88 8:07.92 11:46.64 10:16.91 9:20.82 -
12 Mason Barlow FR-1 Bucknell 7:09.46 7:26.41 8:22.92 11:06.79 7:37.71 6:52.51 9:25.07 -
13 Bryan Villafuerte SR-4 LIU 10:04.80 11:36.09 9:30.56 11:13.26 8:50.62 9:02.04 9:30.56 -
14 Max DiCerbo JR-3 Bucknell 11:36.40 9:53.66 7:19.54 9:02.28 9:59.37 11:59.24 9:30.82 -
15 Dylan Raney JR-3 George Mason 12:08.27 10:41.57 7:25.06 9:14.87 7:53.96 12:19.83 9:37.99 -
16 Luke Tkaczyk JR-3 Siena 7:48.62 12:08.96 7:31.27 10:59.54 10:42.18 10:30.61 9:38.54 -
17 Grant Kern SO-2 Bucknell 11:17.50 10:25.39 12:32.78 10:19.60 10:31.18 6:51.14 9:39.06 -
18 John Flynn, Jr JR-3 Saint Francis 7:35.38 8:45.43 7:00.35 10:30.52 7:12.02 10:01.33 9:43.81 -
19 Connor Thomas FR-1 Siena 10:24.91 7:41.38 9:38.18 9:49.86 10:36.59 10:19.07 9:44.02 -
20 Cameron Bogdan FR-1 Duquesne 12:33.67 11:35.25 8:34.14 10:01.77 11:35.25 11:06.04 9:44.24 -
21 Mike Laskowski JR-3 Rider 12:11.99 7:06.00 8:36.00 9:11.99 12:35.99 9:17.99 9:59.99 -
  Collin Brown FR-1 Siena DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Mason Barlow FR-1 Bucknell 9:25.07 7:49.01 8:22.92 9:42.03 10:55.49 11:51.99 -
13 Bryan Villafuerte SR-4 LIU 9:30.56 7:02.22 7:13.63 6:39.40 12:21.73 12:10.32 -
15 Dylan Raney JR-3 George Mason 9:37.99 12:08.27 9:49.55 7:42.40 12:08.27 7:07.72 -
16 Luke Tkaczyk JR-3 Siena 9:38.54 9:44.33 10:24.83 11:05.32 7:54.41 10:01.69 -
17 Grant Kern SO-2 Bucknell 9:39.06 7:37.46 10:42.76 12:03.83 8:29.58 10:42.76 -
18 John Flynn, Jr JR-3 Saint Francis 9:43.81 10:30.52 8:04.57 10:42.20 9:32.14 11:46.41 -
19 Connor Thomas FR-1 Siena 9:44.02 7:23.86 10:59.95 9:14.82 8:51.46 10:13.23 -
20 Cameron Bogdan FR-1 Duquesne 9:44.24 7:47.40 6:54.81 9:03.35 8:39.98 10:42.67 -
21 Mike Laskowski JR-3 Rider 9:59.99 9:00.00 8:42.00 7:54.00 7:42.00 10:47.99 -
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Benjamin Countiss JR-3 Navy 9:02.41 8:08.17 10:02.08 8:19.02 8:08.17 7:51.90 10
2 Connor Oiler SO-2 Johns Hopkins 9:03.69 7:14.96 6:31.46 8:47.38 11:30.49 9:58.06 8
3 Silas Ruth SO-2 Penn 9:07.42 8:12.68 8:07.21 6:28.67 8:12.68 11:46.18 6
4 Sean Miller JR-3 Navy 9:10.27 9:59.80 9:37.79 7:58.74 9:48.79 11:55.36 5
5 Joseph Reimann SR-4 Navy 9:11.85 9:56.00 11:07.74 9:28.41 7:38.04 10:45.67 4
6 Thomas Vo SR-4 Army West Point 9:12.92 11:25.62 9:57.16 9:01.87 11:25.62 9:57.16 3
7 Thomas Fodor SR-4 Navy 9:14.45 6:55.84 9:47.72 9:03.37 7:34.65 9:31.09 2
8 Adam Barbato SO-2 Lehigh 9:16.21 8:03.91 6:40.48 7:30.53 8:09.47 8:42.84 1
9 Samuel Moultrie SR-4 Navy 9:17.83 8:49.94 8:49.94 10:30.35 7:59.74 8:10.89 -
10 Tommy Anderson SR-4 Siena 9:19.98 8:01.59 10:27.18 8:57.58 8:23.99 6:43.19 -
11 Charlie Teeter SR-4 Johns Hopkins 9:20.82 9:04.00 8:52.78 9:15.22 9:04.00 9:04.00 -
14 Max DiCerbo JR-3 Bucknell 9:30.82 8:16.62 8:16.62 11:24.99 7:25.24 9:07.99 -
  Collin Brown FR-1 Siena DNF DNF DNF DNF DNF DNF -