April 29-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 3:36.18 5:38.13 3:33.41 5:13.18 4:37.15 5:27.04 10
2 Monique Whiteman SR-4 Flagler 4:02.51 5:28.92 5:01.04 6:02.37 4:38.74 5:03.83 8
3 Lea Steinbach JR-3 Flagler 4:36.28 3:51.63 4:41.86 5:57.21 4:39.07 3:18.14 6
4 Ella Stoudenmire JR-3 North Georgia 3:26.88 4:19.99 4:56.34 5:13.11 4:39.56 3:46.45 5
5 Abigail Misch SO-2 Flagler 5:35.74 3:40.07 3:23.14 3:51.35 4:42.13 3:17.49 4
6 Zoie Marchant SO-2 Flagler 4:44.27 5:41.13 3:24.68 5:09.86 4:44.27 4:18.69 3
7 Claire Mills SR-4 North Georgia 4:28.16 3:53.93 4:33.86 4:13.89 4:45.27 5:08.10 2
8 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 3:48.96 4:37.62 5:06.24 5:40.58 4:46.20 6:00.62 1
9 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 6:12.82 4:42.53 5:55.34 6:15.73 4:51.26 3:38.45 -
10 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 4:23.85 6:09.39 4:17.98 5:45.93 4:53.16 4:12.12 -
11 Clemence Treguer SO-2 Flagler 6:09.74 4:41.00 5:10.58 5:19.46 4:55.79 6:12.70 -
12 Eden Goddard SO-2 Flagler 5:10.94 3:30.26 6:04.24 4:32.44 4:56.13 6:07.21 -
13 Caroline Pierce SO-2 Augusta 3:55.03 4:51.55 3:55.03 5:42.13 4:57.50 6:11.88 -
14 Adi Myers FR-1 North Georgia 4:47.25 5:50.08 5:38.11 4:11.34 4:59.21 5:05.20 -
15 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 6:17.71 4:41.79 3:32.84 5:26.75 4:59.77 6:11.72 -
16 Mattison Culver JR-3 Flagler 5:31.67 3:58.20 4:22.32 5:46.74 5:01.51 3:37.09 -
17 Sam Gayton JR-3 Flagler 3:58.58 3:40.46 5:44.27 4:43.87 5:01.99 6:17.49 -
18 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 4:07.53 4:07.53 5:14.76 5:39.21 5:05.59 4:59.48 -
19 Julia Masino SO-2 Augusta 5:46.60 3:53.11 5:37.40 3:46.98 5:06.72 5:43.53 -
20 Romie Llewellyn SO-2 Lander 6:26.48 5:55.81 5:06.73 4:45.26 5:06.73 4:36.06 -
21 Tanaeya Johnson SR-4 Clayton State 4:43.45 5:41.98 5:05.01 5:48.15 5:08.09 4:09.56 -
22 Kiki Wine FR-1 Flagler 4:16.08 3:57.56 4:34.59 3:54.48 5:08.52 3:51.39 -
23 Haley Gilbert JR-3 Augusta 4:56.49 4:41.05 6:04.44 6:38.41 5:08.84 5:18.11 -
24 Grace Opsahl FR-1 North Georgia 6:17.74 5:56.07 4:16.99 5:37.49 5:09.62 4:47.95 -
25 Lauren Michael JR-3 Augusta 4:38.65 5:00.57 6:03.19 4:26.13 5:13.09 6:18.84 -
26 Story Alexander JR-3 Clayton State 4:19.70 3:56.69 5:41.88 4:49.29 5:28.73 6:27.91 -
27 Rachel Schenck SO-2 Lander 6:25.98 5:38.16 7:20.63 5:17.66 5:41.57 6:39.64 -
28 Madeline Beal FR-1 Lander 6:25.41 5:12.49 4:55.13 4:37.77 5:47.21 5:50.69 -
29 Sofia Mejia FR-1 USC-Beaufort 6:22.90 7:01.89 4:29.45 4:36.54 5:54.53 4:32.99 -
30 Arianna Nabbie FR-1 Lander 7:46.61 5:41.70 7:09.87 5:23.32 6:07.41 6:44.16 -
  Anna Miller JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marissa Kempf JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Taylor Stone JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Caroline Pierce SO-2 Augusta 6:08.90 4:57.50 6:08.90 -
14 Adi Myers FR-1 North Georgia 3:47.40 4:59.21 3:47.40 -
16 Mattison Culver JR-3 Flagler 5:58.80 5:01.51 4:52.47 -
18 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 5:57.54 5:05.59 5:30.04 -
19 Julia Masino SO-2 Augusta 4:48.32 5:06.72 5:03.66 -
20 Romie Llewellyn SO-2 Lander 3:59.25 5:06.73 5:43.54 -
21 Tanaeya Johnson SR-4 Clayton State 5:32.74 5:08.09 6:37.44 -
22 Kiki Wine FR-1 Flagler 4:12.99 5:08.52 5:42.46 -
23 Haley Gilbert JR-3 Augusta 4:37.96 5:08.84 4:07.08 -
24 Grace Opsahl FR-1 North Georgia 4:26.28 5:09.62 5:34.39 -
25 Lauren Michael JR-3 Augusta 3:54.82 5:13.09 4:38.65 -
26 Story Alexander JR-3 Clayton State 7:00.78 5:28.73 5:35.31 -
27 Rachel Schenck SO-2 Lander 6:56.72 5:41.57 6:36.23 -
28 Madeline Beal FR-1 Lander 7:24.43 5:47.21 7:27.90 -
29 Sofia Mejia FR-1 USC-Beaufort 5:47.44 5:54.53 5:22.63 -
30 Arianna Nabbie FR-1 Lander 4:46.58 6:07.41 4:39.24 -
  Marissa Kempf JR-3 Flagler DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 4:37.15 10
2 Monique Whiteman SR-4 Flagler 4:38.74 8
3 Lea Steinbach JR-3 Flagler 4:39.07 6
4 Ella Stoudenmire JR-3 North Georgia 4:39.56 5
5 Abigail Misch SO-2 Flagler 4:42.13 4
6 Zoie Marchant SO-2 Flagler 4:44.27 3
7 Claire Mills SR-4 North Georgia 4:45.27 2
8 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 4:46.20 1
9 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 4:51.26 -
10 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 4:53.16 -
11 Clemence Treguer SO-2 Flagler 4:55.79 -
12 Eden Goddard SO-2 Flagler 4:56.13 -
15 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 4:59.77 -
17 Sam Gayton JR-3 Flagler 5:01.99 -
  Anna Miller JR-3 Embry-Riddle DNS   
  Taylor Stone JR-3 Flagler DNS