April 29-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 1:41.43 1:33.72 1:26.00 1:24.90 1:28.20 1:50.25 10
2 Will Stone SO-2 Flagler 1:25.40 1:36.50 1:54.24 1:17.64 2:04.22 1:50.91 8
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 1:23.79 1:56.18 1:28.25 1:51.71 1:52.83 1:51.71 6
4 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 1:20.26 1:24.78 2:12.25 1:53.03 2:09.99 1:53.03 5
5 Savian Taylor SR-4 Columbus St. 1:31.57 1:47.40 2:00.97 1:25.92 1:28.18 1:53.05 4
6 Sancho Smith SO-2 Clayton State 2:09.21 1:30.68 2:06.94 1:22.74 2:20.55 1:53.34 3
7 John Carbone FR-1 Flagler 2:03.71 2:24.14 1:22.85 1:31.93 2:15.06 1:53.49 2
8 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 2:16.26 1:25.17 1:55.83 2:03.77 1:21.76 1:53.55 1
9 Blake Lewis JR-3 Columbus St. 2:16.65 1:41.05 1:45.65 1:33.02 2:01.72 1:54.83 -
10 Camron Gaddis SO-2 Clayton State 2:09.60 1:52.24 2:07.29 2:20.01 2:20.01 1:55.71 -
11 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 1:48.13 2:31.14 1:21.39 1:49.29 2:21.84 1:56.26 -
12 David Garcia FR-1 Augusta 1:54.49 1:42.81 1:54.49 1:34.63 2:23.69 1:56.82 -
13 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 2:01.53 2:06.20 1:36.99 2:31.91 1:36.99 1:56.85 -
14 Owen Hartshorn SO-2 Columbus St. 1:31.19 2:13.28 2:24.97 2:30.82 2:29.65 1:56.91 -
15 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 2:04.37 1:29.17 2:02.03 2:06.72 1:54.99 1:57.33 -
16 Noah Shepherd SO-2 Augusta 1:26.89 1:33.93 1:46.85 1:40.98 1:25.71 1:57.41 -
17 Patrick Rowan FR-1 Augusta 1:59.93 2:30.49 2:31.67 1:45.82 1:57.57 1:57.57 -
18 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 2:19.07 2:14.35 2:00.21 1:36.64 1:59.03 1:57.85 -
19 Jay King SR-4 USC-Beaufort 1:40.44 2:31.25 2:13.52 1:41.62 2:07.62 1:58.16 -
20 Brandon Knieja JR-3 Flagler 2:26.70 1:35.83 2:07.77 2:30.24 2:31.43 1:58.30 -
21 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 2:20.08 1:30.99 1:27.40 1:51.34 2:27.26 1:59.72 -
22 Mcdonald Tandoh JR-3 Columbus St. 2:11.62 2:20.07 1:57.13 2:10.41 1:52.30 2:00.75 -
23 Ethan Waites SO-2 Lander 1:31.13 1:48.61 1:48.61 1:49.85 2:14.82 2:04.83 -
24 Trey Sloan FR-1 Lander 2:11.53 1:37.71 1:48.98 2:20.30 1:52.74 2:05.26 -
25 Jakob Leitner SO-2 Lander 1:55.49 2:01.77 1:34.15 2:20.60 2:21.85 2:05.53 -
26 Rakiem Barnes SO-2 Clayton State 1:33.92 2:16.25 2:36.09 2:13.61 1:40.54 2:12.28 -
27 Amir Dayal JR-3 Augusta 3:04.67 2:10.27 2:34.61 2:01.68 1:41.64 2:23.15 -
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Camron Gaddis SO-2 Clayton State 1:55.71 1:58.03 -
11 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 1:56.26 1:34.17 -
12 David Garcia FR-1 Augusta 1:56.82 1:28.79 -
14 Owen Hartshorn SO-2 Columbus St. 1:56.91 1:35.87 -
16 Noah Shepherd SO-2 Augusta 1:57.41 2:23.24 -
19 Jay King SR-4 USC-Beaufort 1:58.16 2:18.25 -
22 Mcdonald Tandoh JR-3 Columbus St. 2:00.75 2:18.87 -
23 Ethan Waites SO-2 Lander 2:04.83 2:19.81 -
24 Trey Sloan FR-1 Lander 2:05.26 1:50.23 -
25 Jakob Leitner SO-2 Lander 2:05.53 1:32.90 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Savian Taylor SR-4 Columbus St. 1:46.27 1:41.75 1:36.10 1:31.57 1:53.05 4
9 Blake Lewis JR-3 Columbus St. 2:08.61 1:38.76 1:23.83 2:00.58 1:54.83 -
13 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 1:38.16 1:22.97 2:19.06 1:45.17 1:56.85 -
15 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 1:44.43 1:31.52 2:09.07 1:28.00 1:57.33 -
17 Patrick Rowan FR-1 Augusta 1:49.34 2:16.39 1:58.75 1:50.52 1:57.57 -
18 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:27.21 2:14.35 1:46.07 1:35.46 1:57.85 -
21 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 2:08.10 2:23.67 2:17.68 1:25.01 1:59.72 -
26 Rakiem Barnes SO-2 Clayton State 2:33.45 2:41.39 1:40.54 2:28.16 2:12.28 -
27 Amir Dayal JR-3 Augusta 1:58.82 2:05.98 1:43.07 2:07.41 2:23.15 -
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 1:56.87 1:40.33 1:50.25 1:24.90 1:42.54 1:48.05 2:18.92 10
2 Will Stone SO-2 Flagler 2:13.10 1:57.57 1:50.91 1:27.62 1:34.28 2:20.86 2:19.75 8
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 1:20.44 2:05.12 1:51.71 1:18.20 1:19.32 2:20.76 2:10.70 6
4 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 1:41.73 1:40.60 1:53.03 1:32.69 1:39.47 1:57.56 2:25.81 5
6 Sancho Smith SO-2 Clayton State 1:38.61 1:57.88 1:53.34 2:27.35 1:43.14 1:53.34 1:38.61 3
7 John Carbone FR-1 Flagler 2:04.84 1:46.68 1:53.49 1:37.61 1:27.39 1:39.88 1:26.26 2
8 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 2:10.59 2:08.32 1:53.55 1:28.57 2:07.18 1:45.61 2:03.77 1
20 Brandon Knieja JR-3 Flagler 2:03.04 1:39.38 1:58.30 2:17.23 1:37.01 2:20.78 1:38.19 -
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS