April 29-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 3:51.37 3:46.75 4:49.22 4:30.71 4:09.88 4:28.39 4:33.02 10
2 Will Stone SO-2 Flagler 3:51.63 4:44.91 4:47.23 2:58.36 4:42.59 3:40.05 3:37.74 8
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 3:52.23 3:52.23 4:13.13 4:57.26 3:42.94 3:47.59 3:54.56 6
4 Brandon Knieja JR-3 Flagler 3:53.42 3:55.76 3:02.07 4:19.10 2:48.07 4:56.45 2:50.40 5
5 Patrick Motes JR-3 Augusta 3:55.44 4:02.51 3:03.65 3:24.84 4:54.30 2:44.81 3:22.48 4
6 Logan Burch SO-2 Flagler 3:57.01 3:54.64 3:04.87 5:05.75 4:13.60 4:23.09 4:53.90 3
7 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 3:58.77 3:34.90 4:36.98 4:17.88 3:22.96 2:56.69 3:54.00 2
8 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 3:58.85 3:06.31 5:03.34 3:46.91 3:32.58 4:15.57 4:37.07 1
9 Camron Gaddis SO-2 Clayton State 3:58.99 3:42.26 2:49.69 4:30.06 3:18.37 3:23.15 3:27.93 -
10 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 3:59.34 4:49.61 4:32.85 3:49.77 4:37.64 4:35.25 3:16.26 -
11 David Garcia FR-1 Augusta 3:59.90 3:21.52 3:45.51 3:04.73 4:04.70 4:35.89 4:19.10 -
12 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 4:00.36 4:58.05 3:31.52 4:24.40 4:02.77 3:50.75 3:14.70 -
13 Andrew Todd JR-3 Augusta 4:01.39 3:37.26 3:42.08 3:39.67 2:51.39 3:25.19 3:39.67 -
14 Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle 4:02.27 4:36.19 4:24.08 2:49.59 5:02.84 5:07.69 4:43.46 -
15 Blake Lewis JR-3 Columbus St. 4:04.66 3:37.75 3:18.18 4:04.66 4:38.92 4:43.81 3:15.73 -
16 Andrew Stowe SO-2 Embry-Riddle 4:05.53 3:26.25 3:23.79 5:11.83 3:28.70 4:07.99 3:04.15 -
17 Max Bowlin SO-2 Flagler 4:06.47 3:46.76 3:59.08 4:21.26 3:27.04 3:14.72 3:27.04 -
18 Elijah Sires JR-3 Columbus St. 4:07.72 4:05.25 4:42.40 5:12.13 4:15.16 3:55.34 3:35.52 -
19 Owen Hartshorn SO-2 Columbus St. 4:08.68 3:38.84 4:18.63 3:11.49 5:18.31 4:45.99 3:09.00 -
20 Zach Brainerd FR-1 Flagler 4:11.76 5:14.70 4:39.46 3:56.66 5:02.12 5:14.70 3:34.00 -
21 Logan Fisher SO-2 Columbus St. 4:12.28 3:16.78 5:02.74 5:10.31 3:21.83 4:45.08 4:34.99 -
22 Noah Shepherd SO-2 Augusta 4:21.25 3:18.55 3:21.17 4:44.77 3:55.13 3:42.07 5:39.63 -
23 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 4:22.45 4:17.20 5:30.69 4:59.20 5:09.70 4:11.96 5:38.56 -
24 Jonathan Nunez JR-3 Lander 4:23.77 3:09.92 4:50.15 5:13.89 3:33.66 3:15.19 5:05.98 -
25 Trey Sloan FR-1 Lander 4:24.45 4:08.59 5:33.21 3:15.70 5:43.79 4:48.25 4:35.03 -
26 Ethan Waites SO-2 Lander 4:26.46 3:51.82 4:45.12 3:54.49 3:25.18 3:33.17 3:54.49 -
27 Riley Bird JR-3 Lander 4:55.17 5:01.08 3:44.33 5:24.69 6:17.82 5:06.98 4:58.13 -
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 3:58.85 2:51.98 1
9 Camron Gaddis SO-2 Clayton State 3:58.99 2:49.69 -
12 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 4:00.36 5:00.45 -
13 Andrew Todd JR-3 Augusta 4:01.39 3:27.60 -
17 Max Bowlin SO-2 Flagler 4:06.47 4:08.94 -
18 Elijah Sires JR-3 Columbus St. 4:07.72 3:33.04 -
19 Owen Hartshorn SO-2 Columbus St. 4:08.68 3:56.25 -
20 Zach Brainerd FR-1 Flagler 4:11.76 2:58.75 -
21 Logan Fisher SO-2 Columbus St. 4:12.28 3:31.92 -
22 Noah Shepherd SO-2 Augusta 4:21.25 3:26.39 -
24 Jonathan Nunez JR-3 Lander 4:23.77 3:09.92 -
25 Trey Sloan FR-1 Lander 4:24.45 3:26.28 -
26 Ethan Waites SO-2 Lander 4:26.46 4:26.46 -
27 Riley Bird JR-3 Lander 4:55.17 4:10.90 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 4:19.14 4:00.63 3:28.24 3:51.37 4:39.96 10
2 Will Stone SO-2 Flagler 4:07.85 4:31.01 2:58.36 3:51.63 3:12.26 8
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 3:33.66 4:31.71 4:03.85 3:52.23 4:43.32 6
4 Brandon Knieja JR-3 Flagler 4:49.44 4:37.77 5:01.12 3:53.42 3:46.42 5
5 Patrick Motes JR-3 Augusta 5:06.08 4:14.28 2:49.52 3:55.44 4:26.05 4
6 Logan Burch SO-2 Flagler 2:53.02 4:18.34 3:47.53 3:57.01 4:18.34 3
7 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 3:34.90 2:51.92 3:44.45 3:58.77 3:58.77 2
10 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 3:59.34 4:49.61 3:30.62 3:59.34 5:08.75 -
11 David Garcia FR-1 Augusta 3:02.33 4:19.10 3:57.51 3:59.90 3:47.91 -
14 Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle 3:35.62 4:50.73 4:43.46 4:02.27 3:40.47 -
15 Blake Lewis JR-3 Columbus St. 5:18.06 3:57.32 3:54.88 4:04.66 5:15.62 -
16 Andrew Stowe SO-2 Embry-Riddle 3:11.52 4:54.64 2:51.87 4:05.53 4:30.09 -
23 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 3:08.97 5:14.94 4:56.57 4:22.45 3:45.71 -
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNF DNF DNF DNF DNF