April 12-13, 2024
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carolyn Shult JR-3 Wisconsin 4:29.12
2 Vivian Hacker SR-4 Wisconsin 4:31.63
3 Ally Verbauwhede SR-4 Edgewood 4:49.08
4 Lily Higgins FR-1 Wis.-La Crosse 4:49.26
5 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 4:49.27
6 Sophie Abernethy JR-3 St. Olaf 4:50.10
7 Sophie Call JR-3 St. Olaf 4:53.08
8 Kristina Rohrer SR-4 St. Olaf 4:57.79
9 Siri Erickson FR-1 St. Olaf 5:01.31
10 Josophine Makurat SO-2 Wis.-Oshkosh 5:03.52
11 Jocelyn Aprill SO-2 Wis.-La Crosse 5:05.42
12 Carolyn Evers SR-4 Edgewood 5:05.95
13 Kendra Downing FR-1 Wis.-Platteville 5:08.58
14 Emily Richter JR-3 Wartburg 5:09.45
15 Emma Shingledecker SO-2 Wis.-Whitewater 5:11.90
16 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 5:12.67
17 Gabri Gaines SR-4 Wis.-Stevens Point 5:14.15
18 Natalia Wrobel JR-3 Loras 5:15.23
19 Ella Kojis SO-2 Wis.-Oshkosh 5:17.79
20 Cali Trygstad FR-1 Wartburg 5:19.46
21 Rylie Bainbridge JR-3 Wartburg 5:19.60
22 Paige Hagner JR-3 Wis.-Oshkosh 5:20.52
23 Allison Van Der Wegen FR-1 Wis.-Oshkosh 5:20.77
24 Morgan Engel FR-1 Wartburg 5:21.36
25 Avery Kittl FR-1 Loras 5:21.42
26 Madison Juenger SR-4 Wis.-Stevens Point 5:24.38
27 MacKenzie Dix SO-2 Wis.-Oshkosh 5:28.16
28 Kristan Larson JR-3 Wis.-Whitewater 5:33.32
29 Makenzie Schussler JR-3 Dubuque 5:34.17
30 Katherine Haffner SO-2 Wis.-Oshkosh 5:34.70
31 Ryleigh Parrack JR-3 Wartburg 5:36.36
32 Dakota Newcomb FR-1 Dubuque 5:47.41
33 Emily Austin JR-3 Edgewood 5:51.27
34 Ella Reilly SR-4 Loras 5:53.90
35 Emily Delamora FR-1 Loras 6:18.19
36 Danika Tyler SO-2 Wis.-Platteville 7:54.97
  Anna Schoesser Senior Unattached DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
20 Cali Trygstad FR-1 Wartburg 5:19.46 6:16.97
23 Allison Van Der Wegen FR-1 Wis.-Oshkosh 5:20.77 4:55.11
24 Morgan Engel FR-1 Wartburg 5:21.36 4:33.16
27 MacKenzie Dix SO-2 Wis.-Oshkosh 5:28.16 5:01.91
28 Kristan Larson JR-3 Wis.-Whitewater 5:33.32 5:09.99
29 Makenzie Schussler JR-3 Dubuque 5:34.17 6:27.64
30 Katherine Haffner SO-2 Wis.-Oshkosh 5:34.70 4:47.85
31 Ryleigh Parrack JR-3 Wartburg 5:36.36 6:50.36
32 Dakota Newcomb FR-1 Dubuque 5:47.41 4:24.04
33 Emily Austin JR-3 Edgewood 5:51.27 4:12.92
34 Ella Reilly SR-4 Loras 5:53.90 4:46.66
35 Emily Delamora FR-1 Loras 6:18.19 4:58.77
36 Danika Tyler SO-2 Wis.-Platteville 7:54.97 9:44.22
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jocelyn Aprill SO-2 Wis.-La Crosse 6:34.00 5:08.48 3:55.18 4:50.15 5:05.42 5:32.91
12 Carolyn Evers SR-4 Edgewood 3:52.53 6:10.20 4:07.82 6:28.56 5:05.95 3:49.47
13 Kendra Downing FR-1 Wis.-Platteville 6:31.90 3:54.52 5:24.01 4:16.13 5:08.58 6:41.16
14 Emily Richter JR-3 Wartburg 6:14.44 4:16.85 3:49.00 3:36.62 5:09.45 4:29.23
15 Emma Shingledecker SO-2 Wis.-Whitewater 4:34.48 6:39.24 6:11.16 5:33.74 5:11.90 4:06.40
16 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 6:37.09 5:22.05 4:32.03 5:28.31 5:12.67 4:22.65
17 Gabri Gaines SR-4 Wis.-Stevens Point 5:33.00 5:11.01 3:39.91 6:29.55 5:14.15 5:58.14
18 Natalia Wrobel JR-3 Loras 3:59.58 5:27.84 4:18.49 3:43.82 5:15.23 4:53.17
19 Ella Kojis SO-2 Wis.-Oshkosh 5:17.79 6:08.64 6:37.24 4:11.06 5:17.79 6:18.17
21 Rylie Bainbridge JR-3 Wartburg 5:38.78 4:02.90 6:10.74 5:51.56 5:19.60 3:56.51
22 Paige Hagner JR-3 Wis.-Oshkosh 6:21.42 4:19.63 5:58.99 6:02.19 5:20.52 4:54.88
25 Avery Kittl FR-1 Loras 6:44.99 5:02.14 4:30.00 3:48.21 5:21.42 4:58.92
26 Madison Juenger SR-4 Wis.-Stevens Point 5:30.87 6:22.77 4:16.26 6:42.24 5:24.38 6:45.48
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Carolyn Shult JR-3 Wisconsin 4:29.12 4:31.82 3:13.77 3:48.76 4:04.90 5:47.17 4:21.05
2 Vivian Hacker SR-4 Wisconsin 4:31.63 5:04.23 5:50.41 4:09.90 4:01.75 4:23.49 5:28.68
3 Ally Verbauwhede SR-4 Edgewood 4:49.08 5:46.90 3:57.05 6:12.92 3:31.03 4:08.61 5:55.57
4 Lily Higgins FR-1 Wis.-La Crosse 4:49.26 5:44.22 5:29.76 4:20.34 4:08.77 6:01.58 4:46.37
5 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 4:49.27 4:23.24 5:18.20 5:29.77 5:44.24 4:02.99 3:28.28
6 Sophie Abernethy JR-3 St. Olaf 4:50.10 3:46.28 3:25.98 5:48.12 4:44.30 4:03.69 4:35.60
7 Sophie Call JR-3 St. Olaf 4:53.08 5:54.63 4:23.78 4:47.22 6:06.35 6:21.01 3:36.88
8 Kristina Rohrer SR-4 St. Olaf 4:57.79 3:52.28 3:58.24 3:28.46 6:18.20 6:09.26 6:06.29
9 Siri Erickson FR-1 St. Olaf 5:01.31 3:58.04 4:01.05 4:40.22 4:22.14 5:07.34 3:45.99
10 Josophine Makurat SO-2 Wis.-Oshkosh 5:03.52 4:45.31 5:46.02 3:53.71 3:47.64 4:21.03 6:10.30
  Anna Schoesser Senior Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF