April 12-13, 2024
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Collin Conzemius FR-1 Wis.-La Crosse 18.68 21.72 17.38 26.94 0.5
2 Josh Smith SR-4 Loras 25.26 21.77 21.12 23.52 0.5
3 Addison Hill SR-4 Wis.-La Crosse 17.73 21.89 15.55 23.86 0.5
4 Chase Doornink SO-2 Wis.-La Crosse 15.63 22.01 21.35 20.69 0.5
5 Colin McClowry JR-3 Wis.-Eau Claire 15.67 22.07 25.16 25.16 -1.2
6 Nolan Milas FR-1 Wis.-Oshkosh 17.97 22.18 25.07 21.52 0.7
7 Paul Lough SO-2 Wis.-La Crosse 21.09 22.20 18.43 21.32 0.7
8 Cade VanHout SR-4 Wis.-Platteville 20.43 22.20 24.65 25.53 0.5
9 Caden Pearce SR-4 Wis.-La Crosse 16.46 22.24 15.57 24.69 0.1
10 Ben Bojar FR-1 Wis.-Whitewater 26.48 22.25 20.25 18.25 0.7
11 Ian Fagan FR-1 Loras 22.94 22.27 19.16 22.05 1.4
12 Dylan Gramley SO-2 Wis.-Oshkosh 25.40 22.28 20.72 22.95 0.7
13 Mason Mead SO-2 Wis.-Stevens Point 24.08 22.29 18.73 23.63 0.1
14 Sam Schreiber JR-3 Wis.-Eau Claire 21.64 22.30 27.43 28.99 -1.2
15 Luke Vance JR-3 Wis.-La Crosse 23.00 22.33 25.24 23.45 0.1
16 Jaberrius Peake FR-1 Dubuque 26.21 22.40 20.39 18.60 1.4
17 De'Andre Klein SR-4 Loras 23.33 22.43 26.25 26.70 0.1
18 Carson Vaske JR-3 Loras 21.79 22.46 25.61 22.69 0.5
19 Chance Jampole SO-2 Wis.-Platteville 18.65 22.47 24.95 29.22 1.4
20 Blake Hardison SR-4 Dubuque 20.94 22.51 25.89 22.96 0.1
21 Otis Patterson SR-4 Dubuque 18.70 22.53 19.38 25.46 -1.2
22 Lindsey Henderson-Zintz   Unattached 27.75 22.56 27.30 27.30 0.7
23 Carsen Rindt JR-3 Wis.-Whitewater 24.39 22.58 17.84 25.75 0.1
24 Frank Day JR-3 Loras 21.27 22.62 27.83 24.43 0.5
25 Carson Kiehne JR-3 Wis.-La Crosse 16.08 22.64 28.76 20.61 -1.2
26 Stefan Klechefski JR-3 Wis.-Eau Claire 23.11 22.65 26.73 21.29 0.5
27 Brad Brewer JR-3 Wis.-Stevens Point 16.35 22.70 27.47 27.47 -0.3
28 Sam Piontek FR-1 Wis.-Eau Claire 19.53 22.71 18.63 20.67 1.4
29 Emmitt Krauter FR-1 Wis.-Oshkosh 19.36 22.77 27.10 22.55 0.5
29 Garrett Byrd SR-4 Dubuque 26.87 22.77 19.36 20.95 1.4
31 Nick McFadden JR-3 Wis.-Whitewater 28.92 22.77 18.68 23.00 1.4
32 Andrew Hackbarth FR-1 Wis.-La Crosse 16.23 22.85 24.45 19.20 0.5
33 Ray Talbert JR-3 Wis.-Oshkosh 23.84 22.92 16.96 29.34 -1.2
34 Nicholas Luebke SO-2 Wis.-Eau Claire 21.80 22.94 17.90 20.42 -0.2
35 Danny Vinson SR-4 Wis.-Oshkosh 18.85 22.98 20.46 28.27 -1.2
36 Jacob Eickhoff FR-1 Wis.-Eau Claire 23.75 23.05 29.28 27.89 -0.2
37 Mason Lijewski SO-2 Wis.-Eau Claire 18.48 23.10 25.88 18.48 +0.0
38 Michael Coy SO-2 Loras 21.61 23.23 23.70 16.27 +0.0
39 Kevin Eisenzimmer SR-4 Wis.-Eau Claire 16.53 23.28 22.12 20.26 -0.2
40 Ben Lissa FR-1 Wis.-Oshkosh 25.21 23.34 21.48 22.64 -0.3
41 Harrison Cull FR-1 Wis.-Eau Claire 29.93 23.38 26.89 17.31 -0.2
42 Issac Stanger FR-1 Wis.-Whitewater 21.54 23.41 16.39 25.29 -0.2
43 Jack Redmond FR-1 Wis.-Stevens Point 25.05 23.41 27.86 24.58 -0.2
44 Aidan Gage FR-1 Wis.-Eau Claire 24.36 23.42 28.58 18.74 +0.0
45 Noah Hess FR-1 Wis.-Platteville 19.69 23.44 17.82 27.19 1.4
46 Jaylen Bell SR-4 Dubuque 29.69 23.56 28.28 18.15 -1.2
47 Blake Fitzgerrel SO-2 Loras 27.66 23.84 24.80 25.27 -0.2
48 Jack Fochtman SO-2 St. Olaf 22.42 23.85 18.85 18.13 -0.2
48 Nick Sperkowski SO-2 Wis.-Stevens Point 20.75 23.85 31.01 30.06 -0.2
50 Zachary Heumann SO-2 Wis.-Platteville 19.61 23.91 27.50 22.00 -0.2
51 Cullen Kuester FR-1 Dubuque 19.43 23.98 27.34 30.94 0.2
52 DJ Almada JR-3 Loras 18.98 24.02 27.39 17.54 -0.2
53 Eian Ziemer SO-2 Wis.-Platteville 27.28 24.35 27.28 21.68 -0.2
54 Noah Gabrys SR-4 Dubuque 28.63 25.11 17.58 20.59 -0.2
Men's 200 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
51 Cullen Kuester FR-1 Dubuque 23.98
Men's 200 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
41 Harrison Cull FR-1 Wis.-Eau Claire 24.32 22.92 23.38 25.25 28.06
43 Jack Redmond FR-1 Wis.-Stevens Point 27.63 26.22 23.41 27.16 21.54
47 Blake Fitzgerrel SO-2 Loras 28.85 24.32 23.84 21.94 26.94
48 Nick Sperkowski SO-2 Wis.-Stevens Point 20.52 24.57 23.85 27.67 20.28
50 Zachary Heumann SO-2 Wis.-Platteville 23.44 19.37 23.91 17.46 29.17
52 DJ Almada JR-3 Loras 28.83 20.42 24.02 24.26 26.19
53 Eian Ziemer SO-2 Wis.-Platteville 27.03 17.05 24.35 29.95 24.60
Men's 200 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
37 Mason Lijewski SO-2 Wis.-Eau Claire 23.10 17.10
38 Michael Coy SO-2 Loras 23.23 26.25
44 Aidan Gage FR-1 Wis.-Eau Claire 23.42 22.02
Men's 200 Meters Section 4
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
34 Nicholas Luebke SO-2 Wis.-Eau Claire 23.40 25.47 16.98 22.94 26.61 16.98 29.83
36 Jacob Eickhoff FR-1 Wis.-Eau Claire 18.91 17.75 24.44 23.05 23.28 23.98 17.29
39 Kevin Eisenzimmer SR-4 Wis.-Eau Claire 27.24 26.31 27.24 23.28 27.94 21.42 21.65
42 Issac Stanger FR-1 Wis.-Whitewater 22.24 28.56 19.67 23.41 25.29 24.58 20.14
48 Jack Fochtman SO-2 St. Olaf 28.15 25.29 22.42 23.85 29.58 17.18 25.76
54 Noah Gabrys SR-4 Dubuque 30.89 30.39 31.64 25.11 25.37 20.85 32.40
Men's 200 Meters Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
27 Brad Brewer JR-3 Wis.-Stevens Point 22.70 24.07 23.16 21.12
40 Ben Lissa FR-1 Wis.-Oshkosh 23.34 29.41 24.98 22.64
Men's 200 Meters Section 6
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Ian Fagan FR-1 Loras 28.29 20.49 22.27
16 Jaberrius Peake FR-1 Dubuque 17.70 16.58 22.40
19 Chance Jampole SO-2 Wis.-Platteville 17.53 27.64 22.47
28 Sam Piontek FR-1 Wis.-Eau Claire 21.58 29.30 22.71
29 Garrett Byrd SR-4 Dubuque 19.36 20.27 22.77
31 Nick McFadden JR-3 Wis.-Whitewater 24.14 16.40 22.77
45 Noah Hess FR-1 Wis.-Platteville 24.85 23.44 23.44
Men's 200 Meters Section 7
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Carson Vaske JR-3 Loras 27.85 22.46
24 Frank Day JR-3 Loras 23.98 22.62
26 Stefan Klechefski JR-3 Wis.-Eau Claire 18.58 22.65
29 Emmitt Krauter FR-1 Wis.-Oshkosh 29.15 22.77
32 Andrew Hackbarth FR-1 Wis.-La Crosse 24.00 22.85
Men's 200 Meters Section 8
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Colin McClowry JR-3 Wis.-Eau Claire 22.07 25.83
14 Sam Schreiber JR-3 Wis.-Eau Claire 22.30 18.74
21 Otis Patterson SR-4 Dubuque 22.53 24.11
25 Carson Kiehne JR-3 Wis.-La Crosse 22.64 26.95
33 Ray Talbert JR-3 Wis.-Oshkosh 22.92 24.76
35 Danny Vinson SR-4 Wis.-Oshkosh 22.98 26.43
46 Jaylen Bell SR-4 Dubuque 23.56 28.51
Men's 200 Meters Section 9
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Caden Pearce SR-4 Wis.-La Crosse 22.24
13 Mason Mead SO-2 Wis.-Stevens Point 22.29
15 Luke Vance JR-3 Wis.-La Crosse 22.33
17 De'Andre Klein SR-4 Loras 22.43
20 Blake Hardison SR-4 Dubuque 22.51
23 Carsen Rindt JR-3 Wis.-Whitewater 22.58
Men's 200 Meters Section 10
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Nolan Milas FR-1 Wis.-Oshkosh 28.84 22.18 21.74 23.29 19.30
7 Paul Lough SO-2 Wis.-La Crosse 15.54 22.20 15.77 17.32 20.87
10 Ben Bojar FR-1 Wis.-Whitewater 28.26 22.25 27.15 25.37 27.82
12 Dylan Gramley SO-2 Wis.-Oshkosh 18.27 22.28 18.05 27.85 24.07
22 Lindsey Henderson-Zintz   Unattached 22.34 22.56 20.98 29.11 21.89
Men's 200 Meters Section 11
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Collin Conzemius FR-1 Wis.-La Crosse 18.03 21.72 18.90
2 Josh Smith SR-4 Loras 20.47 21.77 16.77
3 Addison Hill SR-4 Wis.-La Crosse 27.80 21.89 27.80
4 Chase Doornink SO-2 Wis.-La Crosse 17.17 22.01 25.76
8 Cade VanHout SR-4 Wis.-Platteville 27.31 22.20 20.43