April 12-13, 2024
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men 5000m Run Saturday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eli Traeder JR-3 Wis.-Oshkosh 19:24.30 11:53.61 16:07.12 15:29.56 16:54.07 15:38.95 16:25.90
2 Derek Coulter FR-1 Wartburg 18:31.02 19:09.01 20:34.47 20:05.98 15:02.11 15:49.59 20:15.48
3 Paul Carty FR-1 Edgewood 15:13.28 18:14.03 11:05.94 19:39.65 11:53.50 15:51.33 19:11.11
4 Colin Greenwell JR-3 Wartburg 11:25.36 19:21.31 16:10.93 15:13.82 12:32.00 15:51.89 18:14.68
5 Jack Beehler SO-2 Loras 11:56.76 18:47.71 17:50.37 17:50.37 14:20.12 15:55.68 14:29.67
6 Brady Lewis FR-1 Wis.-Oshkosh 14:11.39 19:55.77 19:46.20 15:18.35 20:05.33 15:56.61 12:35.73
7 Nolan Richey SO-2 Wis.-Stevens Point 11:19.45 17:23.10 11:09.88 17:51.81 16:54.39 15:56.97 16:16.11
8 Hunter Reade JR-3 Dubuque 11:18.86 20:02.54 21:00.73 15:50.40 16:48.59 16:09.79 19:23.75
9 Cade Messer JR-3 Loras 20:48.16 19:20.40 16:44.38 17:13.63 19:30.15 16:15.12 20:38.41
10 Andrew Poock JR-3 Wartburg 17:35.29 21:10.26 13:40.78 20:01.86 12:22.62 16:17.12 19:03.23
11 Connor Gabay FR-1 Wis.-Stout 11:33.83 12:52.01 14:10.19 18:04.72 11:24.06 16:17.22 14:49.27
12 Stephen Ringo SR-4 Loras 18:44.59 20:32.16 12:03.65 18:44.59 20:22.38 16:17.90 12:52.55
13 Severio Hernandez Senior Unattached 20:32.40 15:58.53 17:26.56 12:33.13 16:08.31 16:18.09 19:04.37
14 Jason Skinkis FR-1 Wis.-Oshkosh 18:18.99 13:14.81 16:50.68 18:18.99 13:54.06 16:21.24 16:50.68
15 Evan Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 21:06.00 18:37.64 16:38.95 20:26.44 12:02.02 16:29.06 20:26.44
16 Nate Gindt FR-1 Wis.-Oshkosh 13:22.18 12:52.47 17:49.57 14:31.50 15:11.12 16:30.34 17:00.05
17 Logan Hoger SO-2 Loras 13:53.00 11:34.17 16:11.83 18:30.66 18:40.58 16:31.66 21:29.16
18 Calvin Richey JR-3 Dubuque 12:54.79 21:01.51 19:02.31 15:13.85 18:42.44 16:33.31 18:42.44
19 Will Yasdick JR-3 Loras 17:54.66 15:05.50 16:25.10 19:24.21 13:16.04 16:35.05 17:44.71
20 Dominic Lozano JR-3 Dubuque 21:50.26 18:47.43 16:45.55 14:33.51 21:40.10 16:55.70 12:21.47
21 Jackson Batt   UNAT-Wis.-Platteville 17:17.76 19:09.68 14:14.63 20:20.90 14:04.45 16:57.41 17:17.76
22 Jackson Croft SO-2 Dubuque 16:06.63 12:22.78 18:29.08 20:21.00 21:52.58 16:57.50 18:18.90
23 Sam Kronick JR-3 Wis.-Platteville 12:26.41 21:07.88 16:01.14 13:48.21 19:25.63 17:02.48 11:55.74
24 Brett Cox JR-3 Edgewood 17:47.69 17:37.33 16:04.03 19:41.72 13:59.64 17:16.59 15:32.93
25 Riley Engebretsen JR-3 Dubuque 12:27.81 20:49.91 20:17.87 14:25.33 16:44.21 17:48.30 13:53.28
26 Andrew Ketchum Freshman Unattached 22:53.07 14:19.56 13:23.75 14:30.73 18:36.31 18:36.31 19:54.46