March 21-22, 2024
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Zach Trotter JR-3 Florida State 1:43.00 1:39.64 1:51.95 1:26.21
2 Tommy Cardenas Junior Unattached 1:53.62 2:04.87 1:52.49 1:50.24
3 Eoin McNally SO-2 Florida 1:25.95 2:19.10 1:53.09 1:46.31
4 Alexander Segarra JR-3 Syracuse 1:50.14 1:19.48 1:53.54 1:59.22
5 Jeremiah LaDuca SR-4 Georgia Tech 1:44.79 1:22.01 1:53.90 1:31.12
6 Michael Fiore SO-2 Florida 1:56.28 2:19.08 1:54.00 1:19.80
7 Jonathan Pitchford SO-2 Florida 1:55.37 1:19.96 1:54.22 1:42.80
8 Alexander Arrambide FR-1 Georgia Tech 2:18.63 1:21.35 1:54.57 1:21.35
9 Winston DeCuir III FR-1 Georgia Tech 2:18.71 1:24.83 1:54.63 1:30.56
10 Ryan Ziskinder   FSU T&F Club 1:21.55 2:08.64 1:54.85 1:47.96
11 Harrison Fultz SR-4 Georgia Tech 1:39.26 1:20.79 1:55.41 1:36.95
12 Kazuma Bowring JR-3 Marshall 2:29.04 2:27.88 1:55.53 2:20.95
13 Myles Collins JR-3 Georgia Tech 1:32.05 2:18.65 1:56.51 1:58.84
14 Jack Voss JR-3 Georgia Tech 2:27.45 1:28.94 1:57.02 2:11.07
15 Chris Cherono JR-3 Georgia Tech 1:27.91 1:59.56 1:57.21 1:49.01
16 Leif Andersen SR-4 Georgia Tech 2:00.52 2:31.54 1:59.32 1:41.43
17 Jordan Gillum FR-1 Marshall 2:05.63 1:29.73 1:59.64 1:57.25
18 William Shelton SO-2 Florida A&M 2:28.59 1:47.85 1:59.83 2:19.01
19 Carter Rothell FR-1 Unattached 1:54.33 2:03.95 2:00.34 1:30.26
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Zach Trotter JR-3 Florida State 1:46.36 2:06.51 1:55.31 1:51.95
2 Tommy Cardenas Junior Unattached 1:55.87 1:47.99 2:12.74 1:52.49
3 Eoin McNally SO-2 Florida 1:57.62 1:57.62 2:24.76 1:53.09
4 Alexander Segarra JR-3 Syracuse 2:07.17 2:09.44 1:53.54 1:53.54
5 Jeremiah LaDuca SR-4 Georgia Tech 1:53.90 2:20.10 1:42.51 1:53.90
6 Michael Fiore SO-2 Florida 1:19.80 2:06.54 1:27.78 1:54.00
7 Jonathan Pitchford SO-2 Florida 1:23.38 2:10.21 2:10.21 1:54.22
11 Harrison Fultz SR-4 Georgia Tech 1:39.26 1:32.33 2:03.49 1:55.41
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Alexander Arrambide FR-1 Georgia Tech 1:54.57 2:27.80
9 Winston DeCuir III FR-1 Georgia Tech 1:54.63 1:47.76
10 Ryan Ziskinder   FSU T&F Club 1:54.85 1:39.92
12 Kazuma Bowring JR-3 Marshall 1:55.53 1:53.22
14 Jack Voss JR-3 Georgia Tech 1:57.02 2:29.79
15 Chris Cherono JR-3 Georgia Tech 1:57.21 2:25.34
16 Leif Andersen SR-4 Georgia Tech 1:59.32 2:31.54
19 Carter Rothell FR-1 Unattached 2:00.34 1:25.45
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Myles Collins JR-3 Georgia Tech 1:55.35 1:56.51 2:04.67 2:22.15 2:19.82
17 Jordan Gillum FR-1 Marshall 2:02.04 1:59.64 2:34.34 2:03.23 2:30.75
18 William Shelton SO-2 Florida A&M 2:02.23 1:59.83 2:03.43 1:34.67 2:05.83