March 21-22, 2024
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michelle Howell 13 Unattached 5:25.48 5:12.36 3:35.24 4:43.48 4:22.48
2 Abby Herring SR-4 Marshall 5:06.77 3:22.73 4:13.42 5:28.11 4:26.75
3 Emily Brown Junior Unattached 5:07.08 3:18.38 5:09.80 3:48.27 4:31.75
4 Liina Winborn JR-3 Florida 5:34.99 3:13.37 4:40.52 5:43.17 4:32.35
5 Caroline Bauer FR-1 Florida 5:08.65 3:54.25 3:59.76 3:51.49 4:35.58
6 Hannah Wyler SO-2 Marshall 5:23.86 4:19.65 3:40.56 4:00.11 4:39.19
7 Rylee Pustilnik SR-4 Florida 4:28.26 6:01.44 5:13.43 5:02.14 4:42.37
8 Ava Povich FR-1 Florida State 5:40.35 6:03.04 4:01.08 6:08.71 4:43.62
9 Isabella Turner JR-3 Georgia Tech 4:18.39 4:38.27 3:58.51 3:21.60 4:43.94
10 Sophie Boice SO-2 Georgia Tech 5:44.56 5:44.56 3:50.66 5:16.09 4:44.76
11 Hannah Toth FR-1 Marshall 5:55.24 4:26.43 5:55.24 5:38.05 4:46.48
12 Lily Moore FR-1 Florida State 5:17.50 6:07.48 5:55.72 4:48.10 4:53.98
13 Lindsey Duffner Senior Unattached 3:34.63 4:56.95 6:22.22 3:58.15 4:54.01
14 Stephy Ormsby SR-4 Florida 4:11.03 4:16.94 6:12.12 4:19.89 4:55.33
15 Ashley Fitzgerald   unatt 4:00.81 3:45.94 5:21.08 4:03.78 4:57.29
16 Lacie Deboskie JR-3 Florida A&M 5:05.08 6:04.89 4:44.14 5:14.05 4:59.09
17 Ella Menke FR-1 Florida State 3:56.73 4:59.65 5:38.61 6:08.57 4:59.65
18 Annika Pfaff SO-2 Florida State 4:08.90 6:02.85 4:08.90 5:35.86 4:59.87
19 Gabriella Morris JR-3 Florida State 5:47.73 6:24.33 6:24.33 4:10.12 5:05.02
20 Allison Drummond SO-2 Florida 6:11.31 5:52.74 6:32.97 3:42.79 5:09.42
21 Toba Kahn SO-2 Florida State 5:28.35 4:23.30 5:28.35 5:50.03 5:09.76
22 Niya Coleman FR-1 Florida A&M 6:08.77 4:35.81 4:11.01 4:38.91 5:09.89
23 Vivian Byrnes SO-2 Florida State 5:45.29 5:48.43 4:04.85 3:39.73 5:13.90
24 Ella Mickler FR-1 Florida State 6:09.44 5:24.85 3:42.94 6:50.84 5:18.48
25 Jillian Salmon FR-1 Florida A&M 4:18.82 6:13.49 5:57.11 6:20.04 5:27.62
  Breanna Stuart FR-1 Florida DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Michelle Howell 13 Unattached 3:50.99 4:19.86 4:22.48
2 Abby Herring SR-4 Marshall 3:36.07 5:01.43 4:26.75
3 Emily Brown Junior Unattached 5:09.80 4:26.32 4:31.75
4 Liina Winborn JR-3 Florida 5:15.93 5:05.04 4:32.35
5 Caroline Bauer FR-1 Florida 4:19.05 4:49.36 4:35.58
6 Hannah Wyler SO-2 Marshall 4:41.99 4:00.11 4:39.19
7 Rylee Pustilnik SR-4 Florida 3:31.78 4:11.31 4:42.37
8 Ava Povich FR-1 Florida State 3:38.39 4:18.10 4:43.62
10 Sophie Boice SO-2 Georgia Tech 5:53.11 4:07.75 4:44.76
11 Hannah Toth FR-1 Marshall 4:09.24 5:40.92 4:46.48
12 Lily Moore FR-1 Florida State 4:33.41 5:08.68 4:53.98
15 Ashley Fitzgerald   unatt 4:00.81 4:09.73 4:57.29
  Breanna Stuart FR-1 Florida DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Isabella Turner JR-3 Georgia Tech 4:41.10 5:32.21 4:43.94 3:44.32 5:18.02
13 Lindsey Duffner Senior Unattached 3:58.15 3:52.27 4:54.01 5:20.47 5:49.88
14 Stephy Ormsby SR-4 Florida 4:34.66 4:11.03 4:55.33 4:19.89 3:41.50
16 Lacie Deboskie JR-3 Florida A&M 6:04.89 6:01.90 4:59.09 6:01.90 4:08.25
17 Ella Menke FR-1 Florida State 6:23.56 4:50.66 4:59.65 4:38.68 6:02.58
18 Annika Pfaff SO-2 Florida State 4:44.88 4:17.89 4:59.87 5:50.85 5:02.87
19 Gabriella Morris JR-3 Florida State 5:14.17 6:30.43 5:05.02 4:31.47 5:38.58
20 Allison Drummond SO-2 Florida 5:06.33 4:57.05 5:09.42 4:35.39 6:39.16
21 Toba Kahn SO-2 Florida State 5:00.47 5:46.94 5:09.76 4:48.08 4:32.59
22 Niya Coleman FR-1 Florida A&M 5:34.69 6:42.86 5:09.89 5:16.09 5:47.08
23 Vivian Byrnes SO-2 Florida State 5:51.57 6:44.94 5:13.90 4:51.93 4:55.07
24 Ella Mickler FR-1 Florida State 3:46.12 6:15.81 5:18.48 3:49.31 5:05.74
25 Jillian Salmon FR-1 Florida A&M 5:57.11 3:55.89 5:27.62 5:27.62 5:14.52