April 12-13, 2024
|
Oklahoma - Norman, OK
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men 800m College

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Keter SO-2 New Mexico JC 1:51.98 1:48.62 1:20.63 1:51.98
2 Dyimond Walker SO-2 New Mexico JC 1:32.21 2:16.07 1:58.08 1:52.45
3 Alex Ntiyani SO-2 Oral Roberts 1:55.88 2:26.25 2:04.88 1:52.50
4 Zeke Moreno FR-1 Texas Tech 1:32.25 1:19.73 1:29.98 1:53.89
5 Tate Smithhart JR-3 Oklahoma City 1:20.91 1:53.95 2:28.14 1:53.95
6 Carson Kardokus JR-3 Oklahoma Baptist 2:13.51 2:11.23 1:30.15 1:54.11
7 Brian Fair, Jr FR-1 Texas Tech 1:49.67 2:28.52 1:46.25 1:54.24
8 Jaxson Brooks FR-1 Oral Roberts 2:27.93 2:13.02 2:27.93 1:54.67
9 Michael Parker FR-1 Oklahoma Baptist 1:47.13 1:43.68 2:14.78 1:55.19
10 Emmett Murphy SO-2 Oklahoma Baptist 1:21.10 2:20.18 2:01.65 1:55.85
11 Maxamillian Wheeler   UNAT-Oklahoma Baptist 1:47.91 1:27.03 1:45.59 1:56.03
12 Kanyon Cobbs FR-1 Oklahoma City 1:59.03 2:27.03 2:29.37 1:56.69
13 Jonah Marvine FR-1 Oral Roberts 2:25.88 1:36.87 2:22.38 1:56.70
14 Christopher Flores JR-3 TAMU-Commerce 1:42.78 1:46.28 2:11.98 1:56.79
15 Donovon Bruce SO-2 Lincoln (Mo.) 2:21.68 1:25.48 2:07.63 1:57.09
16 Fares Maarouf JR-3 Oklahoma City 1:50.27 1:37.36 1:25.63 1:57.30
17 Will Hodges SR-4 Cameron 1:36.49 1:32.96 2:32.98 1:57.67
18 Isaac Conder SO-2 Coffeyville CC 1:49.60 1:41.35 1:37.81 1:57.84
19 Chris Larson SR-4 East Central 2:09.80 1:59.18 2:23.96 1:58.00
20 Casey Novelo JR-3 TAMU-Commerce 2:24.31 1:55.92 1:50.00 1:58.28
21 Johnny Hart SO-2 Coffeyville CC 2:19.32 2:10.98 1:54.31 1:59.07
22 Collin Whitefield FR-1 Oklahoma Christian 2:32.45 1:42.43 1:26.95 1:59.10
23 Sebastian Padron-Casadiegos SR-4 Cameron 2:31.30 2:24.15 2:21.77 1:59.13
24 Lamon Miles JR-3 Cameron 2:33.86 1:47.35 2:35.06 1:59.27
25 Seth Meyer FR-1 Oral Roberts 1:34.42 2:22.23 2:29.40 1:59.52
26 Dylan Lowe   Unattached 2:34.33 2:02.03 2:12.79 1:59.63
27 Austin Miller FR-1 Southern Nazarene 2:08.78 1:33.88 2:09.98 2:00.35
28 Tristen Sabin SO-2 TAMU-Commerce 1:58.05 2:11.29 2:00.45 2:00.45
29 Caden Davis FR-1 Oklahoma Christian 2:30.82 1:28.08 2:34.44 2:00.65
30 Carter Hoelzle SO-2 Oklahoma Christian 2:28.67 2:09.33 2:29.88 2:00.87
31 Jai Harden SO-2 Coffeyville CC 2:17.98 2:05.88 2:19.19 2:01.03
32 Bryan Alvarez SO-2 Coffeyville CC 2:08.95 2:13.82 2:06.52 2:01.65
33 Keith Howerton FR-1 Southern Nazarene 1:39.77 2:02.89 1:49.51 2:01.67
34 HARLEY COBB FR-1 East Central 2:23.81 1:55.78 2:22.59 2:01.87
35 Francisco Santos SO-2 Oral Roberts 2:22.83 2:05.74 2:35.03 2:02.07
36 LADON VANCE FR-1 East Central 2:20.51 2:35.17 1:38.97 2:02.18
37 Bryce Owens FR-1 Eastern New Mexico 1:56.12 1:46.34 2:20.57 2:02.23
38 Dennis Green SR-4 Southern Nazarene 1:38.18 1:54.13 1:56.59 2:02.72
39 ZANDER WOOD SO-2 East Central 1:52.94 2:31.00 2:27.32 2:02.76
40 AJ Gustin JR-3 East Central 2:19.10 1:28.63 2:00.63 2:03.09
41 Josh Kearse FR-1 Oklahoma Baptist 1:42.46 2:08.38 2:36.77 2:03.44
42 Etienne James JR-3 Oklahoma Baptist 2:12.20 2:09.73 1:36.37 2:03.55
43 Kulson Yates SO-2 Oklahoma Baptist 2:34.60 2:29.66 1:26.58 2:03.68
44 Noah Zachary FR-1 Oklahoma Baptist 1:49.36 2:40.31 1:53.09 2:04.27
45 Connor Rohman SO-2 TAMU-Commerce 1:54.87 1:41.13 2:19.84 2:04.85
46 Nathan Allen FR-1 Lincoln (Mo.) 1:37.72 2:39.11 1:45.24 2:05.28
47 Victor Gitonga FR-1 Oklahoma Christian 2:28.85 1:44.70 2:02.36 2:06.14
48 Dakota Norvell JR-3 Southern Nazarene 2:36.47 1:34.64 2:09.97 2:06.18
49 Lucas Forman SO-2 Oklahoma Christian 1:33.39 1:30.87 2:08.73 2:06.20
50 ELIJAH BLOYED SO-2 East Central 2:35.09 2:28.73 2:41.45 2:07.12
51 Cole Green FR-1 Oklahoma Christian 1:29.58 1:53.90 1:55.18 2:07.97
52 Leonel Cuellar   Unattached 2:05.28 2:47.04 2:31.38 2:10.50
  Jayden Williams FR-1 Tulsa DNF DNF DNF DNF
  Aiden Hoover   Unattached DNF DNF DNF DNF
Men 800m College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alex Keter SO-2 New Mexico JC 1:35.19 1:51.98
2 Dyimond Walker SO-2 New Mexico JC 1:52.45 1:52.45
3 Alex Ntiyani SO-2 Oral Roberts 1:33.38 1:52.50
4 Zeke Moreno FR-1 Texas Tech 1:35.67 1:53.89
5 Tate Smithhart JR-3 Oklahoma City 2:20.16 1:53.95
6 Carson Kardokus JR-3 Oklahoma Baptist 1:37.00 1:54.11
7 Brian Fair, Jr FR-1 Texas Tech 2:12.52 1:54.24
8 Jaxson Brooks FR-1 Oral Roberts 1:32.89 1:54.67
11 Maxamillian Wheeler   UNAT-Oklahoma Baptist 1:49.07 1:56.03
18 Isaac Conder SO-2 Coffeyville CC 1:41.35 1:57.84
  Jayden Williams FR-1 Tulsa DNF DNF
  Aiden Hoover   Unattached DNF DNF
Men 800m College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Michael Parker FR-1 Oklahoma Baptist 1:55.19 1:59.80 1:27.55 1:57.50 2:27.45 2:00.95 1:21.79
10 Emmett Murphy SO-2 Oklahoma Baptist 1:55.85 1:53.54 1:25.73 1:28.05 2:23.66 1:39.64 2:06.28
13 Jonah Marvine FR-1 Oral Roberts 1:56.70 1:53.20 1:50.87 1:34.53 2:17.71 2:06.04 2:18.88
14 Christopher Flores JR-3 TAMU-Commerce 1:56.79 1:45.12 2:31.83 2:22.49 2:14.31 2:21.32 2:27.16
15 Donovon Bruce SO-2 Lincoln (Mo.) 1:57.09 1:47.73 1:48.90 1:51.24 1:34.85 2:25.20 2:14.66
17 Will Hodges SR-4 Cameron 1:57.67 1:47.08 1:23.55 2:12.97 2:32.98 1:22.37 1:36.49
20 Casey Novelo JR-3 TAMU-Commerce 1:58.28 1:23.98 1:29.90 1:23.98 2:20.76 1:54.74 1:55.92
21 Johnny Hart SO-2 Coffeyville CC 1:59.07 2:05.03 1:42.40 1:49.55 2:32.41 1:57.88 1:47.17
24 Lamon Miles JR-3 Cameron 1:59.27 1:40.19 1:41.38 1:35.42 1:58.08 1:31.84 1:46.15
26 Dylan Lowe   Unattached 1:59.63 2:10.40 2:11.60 1:57.24 1:48.87 2:12.79 1:26.14
28 Tristen Sabin SO-2 TAMU-Commerce 2:00.45 2:07.68 2:22.14 2:26.95 1:44.80 2:14.91 2:25.75
29 Caden Davis FR-1 Oklahoma Christian 2:00.65 1:58.24 1:41.35 1:32.90 1:24.46 2:32.02 2:24.78
41 Josh Kearse FR-1 Oklahoma Baptist 2:03.44 1:51.10 2:30.60 1:54.80 2:04.68 2:20.73 2:40.48
Men 800m College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Collin Whitefield FR-1 Oklahoma Christian 2:34.83 1:25.76 1:38.86 1:59.10 1:29.33 2:13.40
23 Sebastian Padron-Casadiegos SR-4 Cameron 2:02.71 1:43.65 1:35.31 1:59.13 2:15.81 2:05.09
25 Seth Meyer FR-1 Oral Roberts 2:24.62 2:19.84 2:24.62 1:59.52 2:13.87 2:12.67
27 Austin Miller FR-1 Southern Nazarene 2:17.20 1:42.30 1:29.06 2:00.35 1:27.86 2:02.76
30 Carter Hoelzle SO-2 Oklahoma Christian 2:35.93 2:34.72 1:34.28 2:00.87 1:57.25 2:25.05
31 Jai Harden SO-2 Coffeyville CC 2:19.19 1:50.14 1:46.51 2:01.03 2:27.66 1:54.98
32 Bryan Alvarez SO-2 Coffeyville CC 2:35.72 2:27.20 2:08.95 2:01.65 2:30.85 2:33.28
33 Keith Howerton FR-1 Southern Nazarene 2:30.87 2:35.74 2:33.31 2:01.67 2:16.27 2:32.09
37 Bryce Owens FR-1 Eastern New Mexico 2:07.12 2:38.90 1:56.12 2:02.23 1:58.57 1:51.23
38 Dennis Green SR-4 Southern Nazarene 2:19.90 1:49.22 2:06.41 2:02.72 2:21.13 1:46.77
39 ZANDER WOOD SO-2 East Central 1:33.30 1:46.81 2:26.09 2:02.76 1:48.03 2:32.23
40 AJ Gustin JR-3 East Central 2:17.86 2:30.17 2:19.10 2:03.09 2:15.40 1:58.17
45 Connor Rohman SO-2 TAMU-Commerce 2:32.32 1:33.64 2:01.11 2:04.85 2:11.10 1:31.14
49 Lucas Forman SO-2 Oklahoma Christian 2:08.73 1:48.54 1:56.11 2:06.20 2:30.18 1:32.13
Men 800m College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Kanyon Cobbs FR-1 Oklahoma City 2:15.36 1:56.69 1:52.03
16 Fares Maarouf JR-3 Oklahoma City 1:40.88 1:57.30 1:25.63
19 Chris Larson SR-4 East Central 2:08.62 1:58.00 2:23.96
34 HARLEY COBB FR-1 East Central 1:36.28 2:01.87 1:46.03
35 Francisco Santos SO-2 Oral Roberts 1:43.76 2:02.07 2:24.05
36 LADON VANCE FR-1 East Central 1:45.08 2:02.18 2:14.40
42 Etienne James JR-3 Oklahoma Baptist 2:02.32 2:03.55 1:59.85
43 Kulson Yates SO-2 Oklahoma Baptist 1:45.13 2:03.68 1:38.95
44 Noah Zachary FR-1 Oklahoma Baptist 2:35.34 2:04.27 2:09.24
46 Nathan Allen FR-1 Lincoln (Mo.) 1:51.50 2:05.28 1:59.02
47 Victor Gitonga FR-1 Oklahoma Christian 2:23.80 2:06.14 1:47.22
48 Dakota Norvell JR-3 Southern Nazarene 2:12.49 2:06.18 2:33.94
50 ELIJAH BLOYED SO-2 East Central 1:41.70 2:07.12 2:33.82
51 Cole Green FR-1 Oklahoma Christian 1:38.54 2:07.97 2:24.61
52 Leonel Cuellar   Unattached 1:58.76 2:10.50 1:31.35