May 15-16, 2024
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Women 800m Run Invite

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Schultz SR-4 Washington U. 2:00.92 2:11.21 2:04.78 2:03.49 2:08.63
2 Maddie Hannan SR-4 Wis.-La Crosse 2:01.28 1:40.64 1:38.06 1:59.99 2:09.02
3 Alessia Sarussi SR-4 Washington U. 2:46.66 2:00.15 1:54.98 1:40.77 2:09.19
4 Cyna Madigan JR-3 Wis.-Oshkosh 1:36.90 1:44.66 2:02.74 1:49.82 2:09.20
5 Michaela Jones SR-4 Pomona-Pitzer 2:46.33 2:20.34 2:13.84 2:43.73 2:09.94
6 Greta Koehler SR-4 Wis.-La Crosse 1:37.71 2:16.80 1:50.74 1:54.65 2:10.28
7 Izzy Gorton JR-3 Washington U. 1:38.17 2:10.89 2:48.85 1:40.79 2:10.89
8 Lily Taylor SR-4 Emory 2:27.80 2:19.88 2:26.48 2:01.41 2:11.96
9 Mary Blanchard JR-3 Carleton 1:32.42 2:22.60 2:17.32 2:39.76 2:12.03
10 Caroline Echols FR-1 Washington U. 2:20.00 1:57.55 2:21.32 2:29.24 2:12.07
11 Caroline McMartin JR-3 Central College 1:57.61 2:26.68 1:47.04 1:58.93 2:12.14
12 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:31.01 2:25.71 2:08.49 2:23.06 2:12.46
13 Anna Schueth SR-4 Wis.-Eau Claire 1:38.13 2:00.67 2:29.84 2:52.38 2:12.60
14 Frankie Chaidez JR-3 Loras 2:43.45 2:12.88 2:19.53 2:35.47 2:12.88
15 Emme Koutz SR-4 Adrian 2:31.60 2:47.56 1:41.07 1:50.38 2:12.98
16 Madison Tiaffay SO-2 Emory 1:43.79 2:47.66 2:02.42 1:58.43 2:13.06
17 Paige Fassbender JR-3 Wis.-Whitewater 2:33.02 2:21.05 1:54.44 2:33.02 2:13.06
18 Megan Johnson JR-3 Central College 2:39.72 2:15.77 2:37.06 2:07.78 2:13.10
19 Jenny Cortes SO-2 Ripon 2:38.86 1:46.80 2:42.86 2:40.19 2:13.49
20 Gwen Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 2:19.17 2:37.90 2:24.52 2:20.50 2:13.81
21 Haley Meyer SO-2 Wartburg 2:36.94 2:11.45 2:19.50 2:10.11 2:14.13
22 Anna Rose JR-3 Berry 2:19.82 1:46.21 1:34.11 1:59.66 2:14.44
23 Alyssa Ruiz JR-3 Millikin 1:46.54 1:41.14 1:55.97 2:39.13 2:14.85
24 Erin Phelan JR-3 Wartburg 1:50.82 1:37.30 2:17.85 2:39.47 2:15.14
25 Ava Claussen-Tubbs SO-2 Cornell College 1:48.62 1:58.12 2:37.50 2:10.34 2:15.77
26 Drew Frolek JR-3 Concordia-Moorhead 2:52.07 2:47.80 2:52.07 2:27.89 2:22.20
Women 800m Run Invite Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Megan Johnson JR-3 Central College 1:59.79 2:13.10
19 Jenny Cortes SO-2 Ripon 2:12.16 2:13.49
20 Gwen Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 1:49.73 2:13.81
21 Haley Meyer SO-2 Wartburg 2:49.01 2:14.13
22 Anna Rose JR-3 Berry 2:53.43 2:14.44
23 Alyssa Ruiz JR-3 Millikin 1:37.10 2:14.85
24 Erin Phelan JR-3 Wartburg 2:32.71 2:15.14
25 Ava Claussen-Tubbs SO-2 Cornell College 2:08.99 2:15.77
26 Drew Frolek JR-3 Concordia-Moorhead 1:50.92 2:22.20
Women 800m Run Invite Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Izzy Gorton JR-3 Washington U. 1:55.19 1:39.48 1:44.72 1:49.95 2:10.89
10 Caroline Echols FR-1 Washington U. 1:50.94 2:29.24 2:49.05 2:02.83 2:12.07
11 Caroline McMartin JR-3 Central College 1:35.14 2:24.04 2:47.82 2:08.18 2:12.14
12 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:15.11 2:16.44 2:13.79 1:52.60 2:12.46
13 Anna Schueth SR-4 Wis.-Eau Claire 2:04.65 1:58.02 2:31.17 2:31.17 2:12.60
14 Frankie Chaidez JR-3 Loras 2:51.42 2:50.09 1:51.62 2:22.19 2:12.88
15 Emme Koutz SR-4 Adrian 2:02.35 2:24.95 2:18.30 2:26.28 2:12.98
16 Madison Tiaffay SO-2 Emory 2:46.33 1:35.81 1:58.43 2:39.68 2:13.06
Women 800m Run Invite Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Schultz SR-4 Washington U. 2:36.93 2:47.22 2:08.63 2:24.07 1:48.05
2 Maddie Hannan SR-4 Wis.-La Crosse 2:25.80 2:19.35 2:09.02 1:48.38 2:33.54
3 Alessia Sarussi SR-4 Washington U. 2:02.73 2:05.32 2:09.19 1:45.94 1:52.40
4 Cyna Madigan JR-3 Wis.-Oshkosh 2:42.80 2:05.33 2:09.20 1:53.70 1:42.07
5 Michaela Jones SR-4 Pomona-Pitzer 1:40.06 1:43.96 2:09.94 2:11.24 1:55.65
6 Greta Koehler SR-4 Wis.-La Crosse 2:12.89 1:41.62 2:10.28 2:07.68 1:31.20
8 Lily Taylor SR-4 Emory 1:52.17 2:04.05 2:11.96 2:31.76 2:35.72
9 Mary Blanchard JR-3 Carleton 2:14.67 2:14.67 2:12.03 2:08.07 1:44.31
17 Paige Fassbender JR-3 Wis.-Whitewater 1:51.77 2:33.02 2:13.06 1:34.48 2:05.08