May 15-16, 2024
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL
ICON KEY: DIII NE

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Lauren Jarrett SO-2 Wis.-La Crosse 20.62 20.86 27.33 25.89 23.97 22.30 1.2
2 Lindsey Novak SR-4 North Central (Ill.) 25.83 29.72 23.39 28.02 24.36 27.77 1.2
3 Tina Shelton JR-3 Wis.-Whitewater 30.26 23.43 19.04 27.09 24.40 26.36 1.2
4 McKenzie Reser JR-3 Augustana (Ill.) 24.46 23.72 31.37 29.40 24.70 25.94 1.2
5 Madjo Doumbia JR-3 Centre 27.35 21.38 27.35 19.64 24.86 20.14 1.2
6 Riana Hayes SO-2 North Park 24.62 21.88 22.88 24.62 24.86 25.36 0.6
7 Kymiah Blair JR-3 Berea 30.95 23.97 21.97 22.72 24.96 22.22 1.2
8 Candis Damste SR-4 Beloit 20.99 20.24 23.73 21.24 24.98 17.74 0.6
9 Abby Collier JR-3 Baldwin Wallace 31.34 19.81 20.06 32.34 25.07 20.81 1.2
10 Gabri Meschino SR-4 U. of Chicago 18.12 19.38 18.37 26.17 25.16 29.69 1.2
11 Lauren Bliefernicht JR-3 Aurora 20.15 32.74 24.68 26.95 25.18 32.23 1.2
12 Trinity Provost SO-2 St. Thomas (Tex.) 21.54 30.41 32.19 32.95 25.34 32.44 0.6
13 Gianna Borzileri JR-3 Dubuque 22.57 27.95 24.36 27.18 25.64 24.11 0.6
14 Emily Rengo SO-2 Concordia-Moorhead 26.95 31.31 18.22 27.72 25.66 19.76 0.6
15 Katriona Kirkpatrick JR-3 Pomona-Pitzer 31.36 20.56 23.39 26.48 25.70 33.16 0.6
16 Alya Campbell SR-4 Brandeis 18.05 30.68 22.43 33.52 25.78 23.72 0.6
17 Brie Eckerman FR-1 Wis.-La Crosse 24.14 19.47 19.99 31.40 25.95 20.50 1.0
18 Jacqueline Kornowski JR-3 Wis.-Whitewater 29.15 27.59 22.64 32.01 26.02 29.15 0.6
19 Marley McIntyre   Unattached 18.25 31.80 19.81 24.76 26.06 21.63 1.0
20 Bianca Clemons JR-3 Simpson (Iowa) 28.16 23.21 24.51 19.30 26.07 19.82 1.0
21 Allie Dockins JR-3 North Central (Ill.) 21.92 30.27 22.18 23.49 26.09 27.40 1.0
22 Danya Selber SR-4 Trinity (Tex.) 29.01 24.57 22.74 22.21 26.13 25.09 0.4
23 Hannah Olson SR-4 Buena Vista 19.38 30.38 21.22 33.00 26.19 20.43 1.0
24 Maddie Buehler FR-1 Wis.-Whitewater 21.97 27.80 22.50 26.74 26.47 22.50 0.5
25 Addie Parker JR-3 Wartburg 20.67 20.94 25.97 20.41 26.50 23.59 1.0
26 Jade Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 27.83 29.68 27.30 31.01 26.50 23.59 0.5
27 McKenzie Luetmer FR-1 Gustavus Adolphus 24.45 20.73 29.23 20.73 26.57 22.32 0.5
28 Sarrah Lindner SO-2 Gustavus Adolphus 27.47 31.47 32.81 33.61 26.67 31.47 0.5
29 Cora Deemer FR-1 Augustana (Ill.) 28.32 26.45 24.04 27.78 26.71 22.17 1.0
30 Isabella Hilger SR-4 Nebraska Wesleyan 24.95 26.56 33.26 32.99 26.82 21.19 1.0
31 Nicole Player SR-4 Pomona-Pitzer 26.87 19.08 21.50 24.99 26.87 23.11 1.5
32 Olivia Reichle JR-3 Pomona-Pitzer 26.08 21.78 19.90 29.84 26.88 20.16 1.0
33 Jaide Flowers FR-1 Dubuque 34.76 27.21 19.13 34.22 26.94 34.22 0.5
34 Hanna Bauer SR-4 Capital 34.04 31.30 22.51 30.75 27.45 29.65 0.5
35 Kayla Shade SO-2 Dubuque 30.79 28.04 30.52 22.55 27.49 25.84 0.5
36 Morgan McEnroe   Unattached 20.92 33.03 33.85 27.25 27.52 32.75 1.5
37 Gillian McDaniel SO-2 MSOE 23.15 26.45 30.31 32.24 27.55 22.04 0.5
38 Julia Klein SO-2 North Park 31.37 24.99 28.04 24.16 27.76 31.10 1.5
39 Danielle Miller SR-4 Gustavus Adolphus 24.25 32.33 21.19 27.32 27.87 26.48 1.5
40 Jordyn VanSanten JR-3 Augustana (Ill.) 33.19 33.19 33.47 32.91 27.89 23.15 1.5
41 Mariana Costa JR-3 North Park 24.75 23.31 35.68 30.79 28.77 21.01 1.5
42 Grace Jenkins SO-2 Augustana (Ill.) 25.16 22.27 36.15 35.86 28.92 28.06 0.4
43 Amber Johnson   Unattached 34.54 32.20 37.18 36.59 29.27 33.37 1.5
44 Rachael Linskey JR-3 Augustana (Ill.) 37.22 32.50 26.89 30.43 29.54 28.07 0.4
Women's 200 Meters Section 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
22 Danya Selber SR-4 Trinity (Tex.) 26.13 33.19 25.61
42 Grace Jenkins SO-2 Augustana (Ill.) 28.92 27.48 23.72
44 Rachael Linskey JR-3 Augustana (Ill.) 29.54 28.95 27.48
Women's 200 Meters Section 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
31 Nicole Player SR-4 Pomona-Pitzer 27.14 26.87 29.83
36 Morgan McEnroe   Unattached 29.73 27.52 33.85
38 Julia Klein SO-2 North Park 19.71 27.76 19.71
39 Danielle Miller SR-4 Gustavus Adolphus 31.50 27.87 30.38
40 Jordyn VanSanten JR-3 Augustana (Ill.) 29.01 27.89 23.43
41 Mariana Costa JR-3 North Park 24.46 28.77 29.06
43 Amber Johnson   Unattached 26.93 29.27 34.84
Women's 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Maddie Buehler FR-1 Wis.-Whitewater 31.77 19.86 27.27 24.89 26.47 30.44 26.47
26 Jade Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 25.18 20.41 26.77 20.94 26.50 18.55 26.24
27 McKenzie Luetmer FR-1 Gustavus Adolphus 33.75 34.55 20.99 23.92 26.57 31.62 23.39
28 Sarrah Lindner SO-2 Gustavus Adolphus 24.81 31.74 21.34 34.41 26.67 29.61 26.41
33 Jaide Flowers FR-1 Dubuque 29.91 34.76 25.06 23.71 26.94 28.56 21.29
34 Hanna Bauer SR-4 Capital 32.40 19.22 20.87 20.32 27.45 26.08 34.59
35 Kayla Shade SO-2 Dubuque 33.82 35.19 26.39 24.75 27.49 27.49 29.69
37 Gillian McDaniel SO-2 MSOE 35.27 19.56 32.24 31.41 27.55 32.51 26.45
Women's 200 Meters Section 4
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Brie Eckerman FR-1 Wis.-La Crosse 20.50 22.58 25.95 23.62 23.36
19 Marley McIntyre   Unattached 25.54 32.06 26.06 18.25 28.67
20 Bianca Clemons JR-3 Simpson (Iowa) 27.12 28.94 26.07 18.25 32.85
21 Allie Dockins JR-3 North Central (Ill.) 20.62 22.18 26.09 27.40 22.44
23 Hannah Olson SR-4 Buena Vista 30.38 20.17 26.19 18.34 29.07
25 Addie Parker JR-3 Wartburg 28.36 27.56 26.50 20.41 30.48
29 Cora Deemer FR-1 Augustana (Ill.) 21.10 28.58 26.71 28.05 31.79
30 Isabella Hilger SR-4 Nebraska Wesleyan 22.26 28.97 26.82 34.87 21.73
32 Olivia Reichle JR-3 Pomona-Pitzer 31.72 19.09 26.88 29.57 23.12
Women's 200 Meters Section 5
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Riana Hayes SO-2 North Park 18.65 25.61 23.37 24.86
8 Candis Damste SR-4 Beloit 30.48 19.99 28.23 24.98
12 Trinity Provost SO-2 St. Thomas (Tex.) 32.69 21.80 27.62 25.34
13 Gianna Borzileri JR-3 Dubuque 24.87 21.54 30.00 25.64
14 Emily Rengo SO-2 Concordia-Moorhead 32.34 32.59 23.87 25.66
15 Katriona Kirkpatrick JR-3 Pomona-Pitzer 29.04 30.07 28.27 25.70
16 Alya Campbell SR-4 Brandeis 22.17 23.21 24.50 25.78
18 Jacqueline Kornowski JR-3 Wis.-Whitewater 28.37 33.57 20.82 26.02
Women's 200 Meters Section 6
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lauren Jarrett SO-2 Wis.-La Crosse 27.57 23.97
2 Lindsey Novak SR-4 North Central (Ill.) 29.72 24.36
3 Tina Shelton JR-3 Wis.-Whitewater 26.84 24.40
4 McKenzie Reser JR-3 Augustana (Ill.) 22.48 24.70
5 Madjo Doumbia JR-3 Centre 21.38 24.86
7 Kymiah Blair JR-3 Berea 21.72 24.96
9 Abby Collier JR-3 Baldwin Wallace 21.81 25.07
10 Gabri Meschino SR-4 U. of Chicago 24.41 25.16
11 Lauren Bliefernicht JR-3 Aurora 30.98 25.18