May 15-16, 2024
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Men 1500m Run Invite

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Hudson Hall Senior Unattached 3:55.71 3:46.37 4:30.71 3:53.37 2:52.70
0 Nick Hruskoci Senior Unattached 3:50.51 4:16.12 3:10.92 3:52.83 3:20.24
0 Ian Geisler Junior Unattached 4:51.27 4:01.54 3:54.44 3:56.80 3:18.92
0 Daniel Burkhalter SR-4 South Dakota St. 2:47.24 4:19.90 4:40.24 3:46.00 3:36.96
1 Gabe Nichols SO-2 Carleton 3:10.00 4:51.78 3:57.49 3:46.18 2:45.12
2 Justin Krause JR-3 Wis.-Whitewater 3:05.87 3:05.87 3:39.87 3:46.67 2:47.74
3 Christian Patzka JR-3 Wis.-Whitewater 4:27.00 3:02.56 4:31.56 3:48.20 3:55.05
4 James Corbett SO-2 Washington U. 3:53.34 4:09.35 4:13.93 3:48.76 2:44.71
5 Derek Penzkover JR-3 Wis.-Stevens Point 3:40.25 3:10.42 4:51.37 3:49.42 3:44.84
6 Will Salony JR-3 Trinity (Tex.) 4:39.92 4:03.21 4:30.74 3:49.44 2:49.79
7 Calvin Boone JR-3 St. Scholastica 4:19.52 3:15.21 2:59.14 3:49.66 4:26.41
8 Connor Vachon JR-3 Hope 4:26.76 3:26.97 4:17.56 3:49.96 3:29.27
9 Shane Erb SO-2 Wartburg 3:01.70 3:47.69 3:08.60 3:49.99 3:13.20
10 Frankie Lynch SR-4 Washington U. 4:10.74 3:47.73 4:31.44 3:50.03 2:43.33
11 Indy Lyness SO-2 Carleton 4:54.62 4:47.72 4:47.72 3:50.17 2:48.03
12 Adam Shaw JR-3 MSOE 4:29.65 4:41.18 3:11.29 3:50.47 4:50.40
13 Logan Tanttu SR-4 North Central (Ill.) 3:02.57 4:44.26 4:44.26 3:51.10 4:16.53
14 Olaf Coffey JR-3 St. Olaf 4:42.03 3:41.93 4:48.97 3:51.17 3:02.63
15 Ian Curtis JR-3 St. Olaf 4:42.12 3:53.56 4:12.06 3:51.24 4:32.87
16 Gunner Schlender JR-3 Wis.-Whitewater 3:14.25 3:58.19 4:21.32 3:51.25 2:53.44
17 Lewis Kleman JR-3 Coe 3:48.98 4:07.48 4:19.05 3:51.29 4:28.30
18 Sam Schmitz JR-3 Wartburg 3:05.22 2:58.27 4:19.31 3:51.52 2:44.38
19 Christopher Wolfe JR-3 Wis.-La Crosse 4:55.29 4:22.74 3:15.31 3:52.51 3:33.91
20 Fisher Isaacson JR-3 Cornell College 4:25.25 4:08.96 5:02.48 3:52.67 2:45.20
21 Tommy Donohoe SR-4 U. of Chicago 5:03.93 4:54.58 3:09.37 3:53.79 3:09.37
22 James Murray SR-4 Simpson (Iowa) 3:00.42 3:07.44 4:10.71 3:54.30 3:23.85
23 Sean Hartney JR-3 St. Olaf 4:37.27 3:07.98 3:10.33 3:54.97 4:20.82
24 David Lynn JR-3 St. Olaf 5:03.11 4:15.75 3:26.02 3:56.80 3:28.39
25 Aidan Manning SO-2 Wis.-La Crosse 3:47.76 3:40.65 2:55.57 3:57.25 4:49.45
26 Gabe Soda SO-2 Cornell College 5:08.75 4:23.63 2:46.25 3:57.50 4:16.50
27 Chris Davis SR-4 Olivet 4:00.87 4:27.90 5:12.14 4:05.78 5:09.69
Men 1500m Run Invite Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Hudson Hall Senior Unattached 3:20.70 4:44.72 3:06.70 3:53.37 4:54.05 3:13.70
14 Olaf Coffey JR-3 St. Olaf 4:46.65 3:32.68 2:41.82 3:51.17 4:58.21 3:30.37
17 Lewis Kleman JR-3 Coe 3:09.66 4:02.86 3:55.92 3:51.29 4:49.12 4:32.93
18 Sam Schmitz JR-3 Wartburg 4:56.35 4:51.72 4:28.57 3:51.52 4:42.46 4:03.10
20 Fisher Isaacson JR-3 Cornell College 3:34.06 3:52.67 3:17.77 3:52.67 4:50.84 3:08.47
21 Tommy Donohoe SR-4 U. of Chicago 2:48.33 4:56.92 3:37.43 3:53.79 4:05.48 4:21.85
22 James Murray SR-4 Simpson (Iowa) 2:51.04 3:37.90 4:03.68 3:54.30 4:52.88 4:57.57
24 David Lynn JR-3 St. Olaf 3:23.65 4:03.91 4:08.64 3:56.80 4:58.37 2:59.97
26 Gabe Soda SO-2 Cornell College 3:05.25 4:35.50 4:14.13 3:57.50 3:48.00 4:52.13
27 Chris Davis SR-4 Olivet 4:45.11 5:07.23 4:15.62 4:05.78 4:18.07 4:13.16
Men 1500m Run Invite Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Ian Geisler Junior Unattached 2:57.60 4:13.38 3:26.02 3:44.96 3:56.80
0 Nick Hruskoci Senior Unattached 3:10.92 4:53.37 2:56.95 3:27.22 3:52.83
9 Shane Erb SO-2 Wartburg 3:27.00 3:04.00 4:01.49 4:06.09 3:49.99
11 Indy Lyness SO-2 Carleton 2:41.12 4:52.32 4:43.11 4:08.59 3:50.17
12 Adam Shaw JR-3 MSOE 3:57.39 2:50.55 4:52.70 3:29.73 3:50.47
13 Logan Tanttu SR-4 North Central (Ill.) 4:28.08 4:18.84 2:46.40 5:00.43 3:51.10
15 Ian Curtis JR-3 St. Olaf 3:05.00 3:00.37 4:21.31 4:44.43 3:51.24
16 Gunner Schlender JR-3 Wis.-Whitewater 2:46.50 3:44.32 3:05.00 4:37.50 3:51.25
19 Christopher Wolfe JR-3 Wis.-La Crosse 4:34.37 4:13.44 3:22.29 4:04.14 3:52.51
23 Sean Hartney JR-3 St. Olaf 4:27.87 4:11.42 2:46.83 4:44.32 3:54.97
25 Aidan Manning SO-2 Wis.-La Crosse 4:47.08 4:11.49 4:13.86 4:47.08 3:57.25
Men 1500m Run Invite Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Daniel Burkhalter SR-4 South Dakota St. 4:28.94 3:46.00 3:00.80 3:52.78 3:07.58 3:41.48
1 Gabe Nichols SO-2 Carleton 4:51.78 3:46.18 4:11.06 2:56.42 3:59.75 3:21.30
2 Justin Krause JR-3 Wis.-Whitewater 3:01.34 3:46.67 4:22.94 2:50.01 4:54.68 4:04.81
3 Christian Patzka JR-3 Wis.-Whitewater 2:39.74 3:48.20 3:32.23 2:51.15 2:48.87 3:16.26
4 James Corbett SO-2 Washington U. 3:09.87 3:48.76 4:45.95 3:21.31 3:09.87 4:32.23
5 Derek Penzkover JR-3 Wis.-Stevens Point 4:46.78 3:49.42 3:51.72 4:14.66 3:12.72 2:52.07
6 Will Salony JR-3 Trinity (Tex.) 2:40.61 3:49.44 2:54.38 3:21.91 2:58.97 2:49.79
7 Calvin Boone JR-3 St. Scholastica 4:35.60 3:49.66 2:45.36 3:24.40 3:54.26 4:14.93
8 Connor Vachon JR-3 Hope 4:22.16 3:49.96 2:45.58 3:38.47 4:54.35 3:45.36
10 Frankie Lynch SR-4 Washington U. 4:29.14 3:50.03 4:38.34 4:08.44 4:42.94 3:24.73