April 20, 2024
|
Concordia University, St. Paul - St. Paul, MN
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tarnue David SO-2 Concordia-St. Paul 16.36 20.94 21.81
2 Brady Johnson FR-1 Minnesota-Duluth 17.28 17.50 21.87
3 Tyce Smith FR-1 Concordia-St. Paul 27.37 21.24 21.89
4 Cole Brisbois SO-2 Minnesota-Duluth 23.82 18.26 22.26
5 Ashton Brown FR-1 Concordia-St. Paul 17.42 22.33 22.33
6 Priestly Jibunor SO-2 Concordia-St. Paul 17.76 24.72 22.47
7 Ethan Westimayer JR-3 Wis.-Superior 26.41 17.38 22.57
8 Brayden Brakke FR-1 Minnesota-Duluth 24.78 17.44 22.94
9 Nicholas Westphal SO-2 Minnesota-Duluth 22.94 16.52 22.94
10 Alexander Croston JR-3 Minnesota-Duluth 18.65 20.95 23.02
11 Kyle Jackson   Minnesota Running Club 23.72 26.26 23.03
12 Jayson Koel FR-1 St. Thomas (Minn.) 20.97 27.19 23.04
13 Andrei Pettis SO-2 Hamline 24.62 24.39 23.22
14 Cullen Heminover SO-2 Concordia-St. Paul 20.49 29.80 23.28
15 Isaac Dittrich   Minnesota Running Club 27.72 21.43 23.29
16 Nate Segura SR-4 Concordia-St. Paul 29.12 22.13 23.29
17 Beirgen Gunhus-Dansdill   Minnesota Running Club 24.97 21.00 23.33
18 Reece Thomas JR-3 Hamline 23.87 23.40 23.40
19 David Couper JR-3 Hamline 25.05 28.80 23.41
20 Garrett Kroells SO-2 Wis.-Superior 21.25 22.91 23.61
21 Will Dorch FR-1 Northwestern (Minn.) 25.78 29.33 23.65
22 Bennett Nelson SO-2 Minnesota-Duluth 29.82 19.64 23.66
23 Payton Peterson JR-3 Concordia-St. Paul 28.08 28.79 23.79
24 Bereket Loer SR-4 Minnesota-Duluth 23.86 19.33 23.86
25 Noah Olson JR Unattached 21.96 26.98 23.87
26 Mickey Otis FR-1 Hamline 22.46 22.70 23.89
27 Connor Hennen   Minnesota Running Club 19.14 25.12 23.92
28 Bryce Boldt FR-1 Wis.-Superior 25.61 16.99 23.93
29 Griffin Jones   Minnesota Running Club 18.70 18.22 23.97
30 Emmitt Peterson SO Unattached 25.46 23.76 24.24
31 Jake Sohre   Minnesota Running Club 17.38 23.02 24.48
32 Charlie Brands   Minnesota Running Club 17.21 22.62 24.58
33 Marshall Swanson FR-1 Wis.-Superior 21.05 25.51 24.76
34 Sam Kording   Minnesota Running Club 21.88 20.64 24.86
35 Ja'Corey Jazzmere FR-1 North Central (Minn.) 30.10 30.60 25.08
36 Aaron Fasick   Minnesota Running Club 22.58 32.36 25.08
37 Aidan Valdez FR Unattached 28.84 24.76 25.52
38 Ashton Lofton FR-1 Northwestern (Minn.) 20.24 28.94 25.61
39 Iain Lee SO-2 Hamline 23.82 25.93 26.46
40 Coby Workman FR-1 Hamline 28.65 21.62 27.02
  Jackson Lund   Minnesota Running Club DNF DNF DNF
  Jah'kiing Joseph FR-1 Northwestern (Minn.) DNS DNS DNS
  Caleb Royal JR-3 Wis.-River Falls DNS DNS DNS
  Alex Chan SO-2 Augsburg DNS DNS DNS
  Dhayalan Balasubramanian   Minnesota Running Club DNS DNS DNS
  Nehemiah Juaire JR-3 North Central (Minn.) DNS DNS DNS
  Jacob Gilbertson FR-1 St. Thomas (Minn.) DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 1
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tarnue David SO-2 Concordia-St. Paul 20.51 17.23 21.81
2 Brady Johnson FR-1 Minnesota-Duluth 27.78 28.22 21.87
3 Tyce Smith FR-1 Concordia-St. Paul 23.43 18.83 21.89
4 Cole Brisbois SO-2 Minnesota-Duluth 17.59 16.70 22.26
5 Ashton Brown FR-1 Concordia-St. Paul 24.57 21.89 22.33
6 Priestly Jibunor SO-2 Concordia-St. Paul 17.08 17.76 22.47
7 Ethan Westimayer JR-3 Wis.-Superior 23.25 19.64 22.57
  Jah'kiing Joseph FR-1 Northwestern (Minn.) DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Brayden Brakke FR-1 Minnesota-Duluth 22.94
10 Alexander Croston JR-3 Minnesota-Duluth 23.02
12 Jayson Koel FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.04
14 Cullen Heminover SO-2 Concordia-St. Paul 23.28
16 Nate Segura SR-4 Concordia-St. Paul 23.29
17 Beirgen Gunhus-Dansdill   Minnesota Running Club 23.33
22 Bennett Nelson SO-2 Minnesota-Duluth 23.66
  Caleb Royal JR-3 Wis.-River Falls DNS
Men's 200 Meters Section 3
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Nicholas Westphal SO-2 Minnesota-Duluth 27.53 22.03 21.11 27.07 20.88 24.78 22.94
18 Reece Thomas JR-3 Hamline 19.43 30.19 22.00 19.89 17.09 16.85 23.40
20 Garrett Kroells SO-2 Wis.-Superior 30.70 27.39 23.85 19.60 18.66 26.92 23.61
23 Payton Peterson JR-3 Concordia-St. Paul 29.74 24.51 26.89 18.80 20.46 21.89 23.79
24 Bereket Loer SR-4 Minnesota-Duluth 29.11 27.44 21.24 21.24 22.67 21.00 23.86
30 Emmitt Peterson SO Unattached 19.40 25.21 30.06 29.58 24.49 24.49 24.24
  Dhayalan Balasubramanian   Minnesota Running Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacob Gilbertson FR-1 St. Thomas (Minn.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Andrei Pettis SO-2 Hamline 23.22 17.19 27.87
15 Isaac Dittrich   Minnesota Running Club 23.29 27.95 30.28
19 David Couper JR-3 Hamline 23.41 21.78 25.99
25 Noah Olson JR Unattached 23.87 22.92 30.80
26 Mickey Otis FR-1 Hamline 23.89 23.66 16.73
31 Jake Sohre   Minnesota Running Club 24.48 29.62 25.22
37 Aidan Valdez FR Unattached 25.52 26.80 28.84
  Nehemiah Juaire JR-3 North Central (Minn.) DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Kyle Jackson   Minnesota Running Club 26.49 27.87 29.48 23.03
21 Will Dorch FR-1 Northwestern (Minn.) 26.02 24.13 22.23 23.65
27 Connor Hennen   Minnesota Running Club 18.42 21.05 19.14 23.92
28 Bryce Boldt FR-1 Wis.-Superior 23.69 22.02 30.87 23.93
29 Griffin Jones   Minnesota Running Club 30.21 21.82 21.82 23.97
32 Charlie Brands   Minnesota Running Club 27.53 29.01 17.46 24.58
34 Sam Kording   Minnesota Running Club 27.85 23.37 21.63 24.86
35 Ja'Corey Jazzmere FR-1 North Central (Minn.) 30.60 28.09 28.09 25.08
Men's 200 Meters Section 6
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
33 Marshall Swanson FR-1 Wis.-Superior 24.76 21.55
36 Aaron Fasick   Minnesota Running Club 25.08 31.86
38 Ashton Lofton FR-1 Northwestern (Minn.) 25.61 23.57
39 Iain Lee SO-2 Hamline 26.46 33.34
40 Coby Workman FR-1 Hamline 27.02 28.10
  Jackson Lund   Minnesota Running Club DNF DNF
  Alex Chan SO-2 Augsburg DNS DNS