April 12-14, 2024
|
Bucknell - Lewisburg, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B PSAC AARTFC Empire 8 Liberty League

Women 800m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lindsay Solderitch JR-3 Millersville 2:22.91 1:41.47
2 Grace Fletcher FR-1 Marist 2:23.54 2:32.16
3 Hannah Wierer FR-1 SUNY Geneseo 2:23.72 1:43.48
4 Sydney Werner FR-1 Bloomsburg 2:24.21 2:54.50
5 Charlotte Blake FR-1 St. Lawrence 2:24.30 2:22.86
6 Abigail Nautel SO-2 RIT 2:24.52 1:48.39
7 Hannah Skelly FR-1 East Stroudsburg 2:24.75 2:04.49
8 Maddy Murtland SR-4 Slippery Rock 2:24.84 1:47.19
9 Jana Schmid JR-3 Point Park 2:25.06 2:35.22
10 Michaela Tsapatsaris SO-2 Cornell 2:26.04 2:21.66
11 Sophia Skinner SO-2 Towson 2:26.72 1:50.04
12 Sydney Driscoll-Gannon FR-1 Marist 2:26.72 2:16.45
13 Allison List SO-2 St. John Fisher 2:26.76 2:03.28
14 Alyssa Hoover SO-2 Indiana (Pa.) 2:26.77 2:39.98
15 Peyton Miller SO-2 Wagner 2:26.86 2:25.40
16 Ella Koons FR-1 Aquinas 2:26.88 2:29.82
17 Sydney Smith SR-4 Cortland St. 2:26.89 2:01.92
18 Ella Impaglia SO-2 Nazareth 2:27.10 2:19.75
19 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 2:27.12 2:25.65
20 Cadence Schultz FR-1 Aquinas 2:28.45 2:26.97
21 Mackey Donovan SO-2 Kutztown 2:28.47 2:35.90
22 Alexa Andron FR-1 Bucknell 2:28.57 2:09.26
23 Jackie Caron FR-1 Marist 2:28.75 1:50.08
24 Aidan Smith SO-2 Bucknell 2:29.18 2:32.17
25 Rosalyn Perozzi FR-1 California (Pa.) 2:29.31 1:50.49
26 Baylee Carpenter JR-3 Saint Francis 2:30.05 2:51.06
27 Claire Hunt SO-2 Detroit Mercy 2:31.03 3:16.34
28 Eva Woodworth SO-2 Oneonta 2:31.19 3:12.02
29 Kyra Binney SO-2 Houghton 2:34.83 3:19.73
  Kase Torchia SO-2 West Virginia DNF DNF
  Veronica Dailey SR-4 Brockport St. DNF DNF
Women 800m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Sydney Driscoll-Gannon FR-1 Marist 2:26.72 2:04.72 2:51.67 2:26.72
13 Allison List SO-2 St. John Fisher 2:26.76 2:06.22 2:57.58 2:23.83
15 Peyton Miller SO-2 Wagner 2:26.86 2:51.83 3:06.52 2:16.58
17 Sydney Smith SR-4 Cortland St. 2:26.89 2:26.89 2:10.74 1:54.58
21 Mackey Donovan SO-2 Kutztown 2:28.47 2:09.17 2:29.96 2:24.02
22 Alexa Andron FR-1 Bucknell 2:28.57 2:06.29 2:47.89 1:45.49
28 Eva Woodworth SO-2 Oneonta 2:31.19 1:48.86 2:59.92 1:47.35
Women 800m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Grace Fletcher FR-1 Marist 2:23.54
4 Sydney Werner FR-1 Bloomsburg 2:24.21
7 Hannah Skelly FR-1 East Stroudsburg 2:24.75
14 Alyssa Hoover SO-2 Indiana (Pa.) 2:26.77
19 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 2:27.12
27 Claire Hunt SO-2 Detroit Mercy 2:31.03
29 Kyra Binney SO-2 Houghton 2:34.83
  Veronica Dailey SR-4 Brockport St. DNF
  Kase Torchia SO-2 West Virginia DNF
Women 800m Run Unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Jana Schmid JR-3 Point Park 2:35.22 2:25.06
10 Michaela Tsapatsaris SO-2 Cornell 2:59.63 2:26.04
16 Ella Koons FR-1 Aquinas 3:06.54 2:26.88
18 Ella Impaglia SO-2 Nazareth 2:06.51 2:27.10
20 Cadence Schultz FR-1 Aquinas 2:52.21 2:28.45
23 Jackie Caron FR-1 Marist 2:12.39 2:28.75
25 Rosalyn Perozzi FR-1 California (Pa.) 1:54.97 2:29.31
26 Baylee Carpenter JR-3 Saint Francis 2:43.56 2:30.05
Women 800m Run Unseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lindsay Solderitch JR-3 Millersville 2:22.91
3 Hannah Wierer FR-1 SUNY Geneseo 2:23.72
5 Charlotte Blake FR-1 St. Lawrence 2:24.30
6 Abigail Nautel SO-2 RIT 2:24.52
8 Maddy Murtland SR-4 Slippery Rock 2:24.84
11 Sophia Skinner SO-2 Towson 2:26.72
24 Aidan Smith SO-2 Bucknell 2:29.18