April 12-14, 2024
|
Bucknell - Lewisburg, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC Empire 8 Liberty League

Men 800m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Finn Kosich FR-1 Colgate 1:57.36 2:11.45
2 Daniel Myers JR-3 Elizabethtown 1:57.49 1:34.00
3 Jack Coyne FR-1 Adelphi 1:57.73 2:10.68
4 Nicholas Larson FR-1 Colgate 1:58.24 1:49.97
5 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 1:58.38 2:17.32
6 Ben Colli SO-2 Duquesne 1:58.60 2:25.88
7 John 'Jack' Gabrielle FR-1 Colgate 1:58.65 2:29.50
8 Peter Tepper FR-1 Bloomsburg 1:58.66 1:53.92
9 PJ Dauer SO-2 Siena 1:58.83 2:01.21
10 Port Habalar JR-3 Kutztown 1:58.87 2:00.06
11 Caleb Straayer SO-2 Cornell 1:59.46 2:18.58
12 Leif Harvey JR-3 St. Lawrence 1:59.81 2:01.01
13 Troy Hedrick FR-1 Ursinus 2:00.20 1:52.99
14 Jacob Raichel SR-4 Canisius 2:00.56 2:12.62
15 Connor Murphy FR-1 Kutztown 2:01.09 1:25.98
16 Jayson Plaza SO-2 Adelphi 2:01.36 2:11.07
17 Jarrett Lee SO-2 Lock Haven 2:01.38 2:02.60
18 Christopher O'Donnell JR-3 St. Lawrence 2:01.51 1:33.57
19 Myles Andersen SR-4 St. John Fisher 2:01.65 1:39.76
20 Dylan Norrby SO-2 Adelphi 2:01.67 1:42.21
21 Evan Klinger SO-2 Lock Haven 2:02.61 2:29.59
22 Nolan Meincke JR-3 Dickinson 2:02.84 2:22.50
23 Josmy Cerda SO-2 Wagner 2:02.93 1:43.27
24 James Eustace JR-3 Houghton 2:03.23 1:37.36
25 Marcel Stewart SO-2 Marist 2:03.92 2:36.14
26 Ben Moseman SO-2 Dickinson 2:03.97 2:25.05
27 Jackson Turnbow JR-3 Northwood 2:04.77 2:32.22
28 Kristofer Mellor SO-2 St. Lawrence 2:06.24 2:21.39
29 Ethan Robinson JR-3 Robert Morris 2:09.65 2:08.36
Men 800m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Connor Murphy FR-1 Kutztown 2:01.09 1:29.61 1:56.25 1:52.62 1:59.88 2:15.62 2:33.79
20 Dylan Norrby SO-2 Adelphi 2:01.67 2:00.46 1:40.99 1:45.86 2:12.62 2:05.32 1:38.56
22 Nolan Meincke JR-3 Dickinson 2:02.84 1:46.87 2:26.18 1:44.42 2:23.73 2:05.30 1:53.02
26 Ben Moseman SO-2 Dickinson 2:03.97 2:28.77 1:56.54 2:32.49 1:50.34 1:55.30 2:18.85
28 Kristofer Mellor SO-2 St. Lawrence 2:06.24 1:29.63 2:03.72 1:59.93 2:23.92 2:16.34 1:32.16
29 Ethan Robinson JR-3 Robert Morris 2:09.65 2:03.17 2:08.36 1:34.65 1:51.50 2:25.21 2:03.17
Men 800m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 1:58.38
9 PJ Dauer SO-2 Siena 1:58.83
13 Troy Hedrick FR-1 Ursinus 2:00.20
16 Jayson Plaza SO-2 Adelphi 2:01.36
18 Christopher O'Donnell JR-3 St. Lawrence 2:01.51
21 Evan Klinger SO-2 Lock Haven 2:02.61
23 Josmy Cerda SO-2 Wagner 2:02.93
25 Marcel Stewart SO-2 Marist 2:03.92
Men 800m Run Unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Jack Coyne FR-1 Adelphi 2:25.99 2:03.62 1:57.73 1:40.07
4 Nicholas Larson FR-1 Colgate 2:02.97 2:00.61 1:58.24 1:59.43
7 John 'Jack' Gabrielle FR-1 Colgate 1:31.36 2:17.64 1:58.65 1:32.55
17 Jarrett Lee SO-2 Lock Haven 2:13.52 2:11.09 2:01.38 2:08.67
19 Myles Andersen SR-4 St. John Fisher 2:36.93 2:01.65 2:01.65 1:51.92
24 James Eustace JR-3 Houghton 1:44.75 1:34.89 2:03.23 1:52.14
27 Jackson Turnbow JR-3 Northwood 1:46.06 1:41.07 2:04.77 1:47.31
Men 800m Run Unseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Finn Kosich FR-1 Colgate 2:09.10 1:52.67 1:31.54 1:39.76 1:39.76 1:57.36 2:04.41
2 Daniel Myers JR-3 Elizabethtown 1:24.60 1:51.62 1:36.35 1:32.82 2:26.87 1:57.49 1:28.12
6 Ben Colli SO-2 Duquesne 2:12.84 1:27.77 2:31.81 1:46.74 2:29.44 1:58.60 2:28.25
8 Peter Tepper FR-1 Bloomsburg 1:36.12 1:25.44 2:01.04 2:30.70 2:12.90 1:58.66 1:52.73
10 Port Habalar JR-3 Kutztown 1:30.35 1:24.40 1:58.87 2:19.08 1:39.85 1:58.87 1:45.80
11 Caleb Straayer SO-2 Cornell 1:42.74 2:12.60 1:41.55 1:31.99 1:47.52 1:59.46 2:05.44
12 Leif Harvey JR-3 St. Lawrence 2:12.99 2:24.97 2:17.79 2:08.20 1:33.46 1:59.81 2:34.56
14 Jacob Raichel SR-4 Canisius 2:12.62 1:36.45 2:31.91 1:35.25 2:12.62 2:00.56 1:35.25