April 19-20, 2024
|
Widener - Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC CUNYAC NJCAA DIII MAC

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jocelyn Niemiec JR-3 Penn 1:04.85 53.15 1:02.19 10
2 Kamani Johns JR-3 Lincoln (Pa.) 57.01 55.35 42.07 8
3 Nevaeh Lorjuste JR-3 Rowan 43.68 56.72 53.32 6
4 Jessica Rubio JR-3 St. Joseph's (Pa.) 58.24 57.09 45.68 5
5 Chante Moore   Moore Elite Track Club 56.10 57.24 1:12.70 4
6 Olivia D'Aulerio SO-2 Haverford 1:14.86 57.58 42.61 3
7 Maya Primas SR-4 La Salle 55.38 57.68 51.34 2
8 Kathleen Pedersen SR-4 Rowan 57.37 57.95 59.69 1
9 Kelly Barr SO-2 Widener 46.63 58.28 53.04 -
10 Laura Gugliotta SO-2 Penn 59.75 59.15 43.18 -
11 Lindsay Bednarek SO-2 DeSales 51.67 59.39 55.24 -
12 Olivia Beddow SO-2 St. Joseph's (Pa.) 54.07 59.41 1:04.76 -
13 Stephanie Cristinizio FR-1 St. Joseph's (Pa.) 59.07 59.66 45.35 -
14 Rukiyat Daranijo FR-1 TCNJ 1:16.84 1:00.03 45.63 -
15 Isabella Shanley FR-1 Stevens 46.44 1:00.31 1:12.98 -
16 Danalee Brock JR-3 Holy Family 1:10.01 1:00.35 1:05.79 -
17 Jada Smith   Moore Elite Track Club 1:04.03 1:00.40 56.78 -
18 Darrian Berkheimer JR-3 Lebanon Valley 1:08.31 1:00.45 54.41 -
19 Inicia Ferguson   Moore Elite Track Club 1:04.80 1:01.13 50.13 -
20 Maya Harper FR-1 Holy Family 47.10 1:01.16 1:04.83 -
21 Kelsey Thomas FR-1 TCNJ 48.35 1:01.20 43.46 -
22 Samantha Magin FR-1 TCNJ 42.98 1:01.39 1:07.53 -
23 Kayla Sullivan SO-2 Stockton 1:18.30 1:01.65 1:00.42 -
24 Miranda Kashynski SR-4 Swarthmore 1:19.53 1:01.65 51.79 -
25 Emma Conroy SO-2 Stockton 57.38 1:01.69 1:10.33 -
26 Laura Dainauski JR-3 King's (Pa.) 1:02.98 1:01.74 1:05.45 -
27 Emma Schultz JR-3 Widener 1:12.35 1:01.83 45.76 -
28 Carly Lownes SR-4 Widener 1:08.72 1:01.91 1:04.39 -
29 Colleen Chojnacki FR-1 Jefferson (Pa.) 1:03.81 1:01.95 59.48 -
30 Olivia DeVito FR-1 Widener 45.91 1:02.03 1:06.38 -
31 Aniya Whitfield FR-1 Lincoln (Pa.) 55.35 1:02.19 46.02 -
32 Avery Peluszak FR-1 DeSales 1:05.46 1:02.34 1:18.55 -
33 Jayla Gross FR-1 Immaculata 43.68 1:02.40 1:18.00 -
34 Cami Bortz SR-4 Swarthmore 1:01.90 1:02.52 1:06.28 -
35 Cameron Ruffini SO-2 TCNJ 1:11.36 1:02.59 1:17.62 -
36 Genevieve McDonald FR-1 West Chester 55.36 1:02.90 45.29 -
37 Paris Talley FR-1 Lincoln (Pa.) 46.09 1:03.13 1:01.87 -
38 Erica Thomas FR-1 Widener 1:18.94 1:03.15 44.84 -
39 Nina Ceccannecchio SO-2 Jefferson (Pa.) 1:01.35 1:03.24 49.33 -
40 Areyanna McCarthy SO-2 NYU 50.11 1:03.43 54.55 -
41 Nicole Zambetti JR-3 King's (Pa.) 1:02.28 1:03.55 59.74 -
42 Jaycie Miller SO-2 Ursinus 49.19 1:03.88 1:18.58 -
43 Amanda Mannino SO-2 Suffolk CC 1:04.11 1:04.11 45.52 -
44 Rylee Barnhart FR-1 St. Joseph's (Pa.) 53.90 1:04.16 46.20 -
45 Sydnie Marshall FR-1 Rutgers-Camden 1:15.21 1:04.83 55.76 -
46 Lindsy Renner Senior Temple University 1:15.94 1:05.46 1:11.36 -
47 Kiara Pedra FR-1 Swarthmore 1:00.91 1:05.49 1:08.77 -
48 Isabella Bordon SO-2 Rutgers-Camden 1:25.99 1:06.14 47.62 -
49 Elizabeth Kavulak JR-3 Alvernia 50.94 1:06.15 48.96 -
50 Veronica Filippone SO-2 Ursinus 48.33 1:06.20 1:07.53 -
51 Angelina Mauro SO-2 Stockton 1:01.04 1:06.34 1:05.02 -
52 Catherine Shaw SO-2 Suffolk CC 1:02.41 1:07.10 1:13.14 -
53 Brianna Feifer SO-2 Haverford 1:21.46 1:07.32 50.49 -
54 Isabella Moseley FR-1 Hunter 55.07 1:07.98 1:14.78 -
55 Emily Murrow FR-1 RC - Gloucester CC 56.29 1:09.49 1:09.49 -
56 Leilani Taylor FR-1 Rutgers-Camden 1:10.24 1:10.24 1:24.29 -
57 Olivia Morris SR-4 Immaculata 1:10.39 1:10.39 1:14.62 -
58 Katelyn Baier FR-1 Neumann 52.14 1:11.42 1:10.00 -
59 Ciarra Parriag FR-1 Nassau CC 1:07.91 1:11.48 52.90 -
60 Xochitl Bautista JR-3 Rutgers-Camden 1:08.71 1:11.57 56.54 -
61 Kelsey McFarland FR-1 Gwynedd-Mercy 1:31.09 1:11.72 1:17.46 -
62 Jaida Wilson SO-2 Delaware Valley 1:09.19 1:12.83 1:07.01 -
63 Jena Luck SO-2 Widener 1:18.12 1:13.01 1:17.39 -
64 Lindsay Lopez FR-1 Rutgers-Camden 1:11.02 1:14.75 1:28.96 -
65 Faith Gillin SR-4 Immaculata 1:29.79 1:16.09 58.59 -
66 Djeneba Konake SR-4 Neumann 1:02.70 1:20.38 1:05.11 -
67 Gabriela Miranda FR-1 Hunter 1:42.73 1:30.11 1:12.99 -
  Brianna Coates SO-2 Holy Family DNS DNS DNS   
  Kahdia Jones JR-3 Holy Family DNS DNS DNS   
  Laila Goodman SO-2 NYU DNS DNS DNS   
  Linise Greene SR-4 La Salle DNS DNS DNS   
  Kimberly Johnson JR-3 St. Joseph's (Pa.) DNS DNS DNS   
  Alexa Mervine SO-2 Ursinus DNS DNS DNS   
  Hailey Crawford SR-4 Goldey-Beacom DNS DNS DNS   
  Kate Yoder FR-1 Goldey-Beacom DNS DNS DNS   
  Karlee Lemon FR-1 Goldey-Beacom DNS DNS DNS   
  Mary Steinbicker SO-2 Immaculata DNS DNS DNS   
  Russo-Sanchez Gianna FR-1 Nassau CC DNS DNS DNS   
  Amanda Demko JR-3 TCNJ DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jocelyn Niemiec JR-3 Penn 57.94 41.46 40.93 44.12 53.15 51.56 1:04.32 10
2 Kamani Johns JR-3 Lincoln (Pa.) 55.91 1:11.96 44.28 45.94 55.35 57.57 46.50 8
3 Nevaeh Lorjuste JR-3 Rowan 44.25 1:02.40 50.48 1:13.74 56.72 52.75 1:00.13 6
4 Jessica Rubio JR-3 St. Joseph's (Pa.) 58.24 1:03.94 44.53 1:09.65 57.09 1:05.66 1:10.80 5
6 Olivia D'Aulerio SO-2 Haverford 1:01.61 57.58 47.22 51.83 57.58 1:01.61 57.01 3
7 Maya Primas SR-4 La Salle 1:01.14 46.15 1:04.61 56.53 57.68 53.65 49.03 2
33 Jayla Gross FR-1 Immaculata 1:03.65 1:18.00 58.66 1:13.64 1:02.40 1:08.02 47.43 -
  Kimberly Johnson JR-3 St. Joseph's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Chante Moore   Moore Elite Track Club 57.24 1:12.70 4
8 Kathleen Pedersen SR-4 Rowan 57.95 1:03.75 1
9 Kelly Barr SO-2 Widener 58.28 1:09.36 -
13 Stephanie Cristinizio FR-1 St. Joseph's (Pa.) 59.66 1:00.26 -
14 Rukiyat Daranijo FR-1 TCNJ 1:00.03 58.23 -
15 Isabella Shanley FR-1 Stevens 1:00.31 1:06.95 -
25 Emma Conroy SO-2 Stockton 1:01.69 53.67 -
  Amanda Demko JR-3 TCNJ DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Laura Gugliotta SO-2 Penn 1:02.70 59.15 46.14 46.73 1:09.80 -
12 Olivia Beddow SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:05.36 59.41 1:13.08 55.85 51.10 -
16 Danalee Brock JR-3 Holy Family 51.91 1:00.35 51.91 1:03.37 45.87 -
18 Darrian Berkheimer JR-3 Lebanon Valley 58.04 1:00.45 50.18 58.64 1:02.87 -
20 Maya Harper FR-1 Holy Family 1:17.07 1:01.16 54.44 50.16 57.49 -
21 Kelsey Thomas FR-1 TCNJ 43.46 1:01.20 59.37 47.74 52.02 -
  Linise Greene SR-4 La Salle DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kahdia Jones JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Lindsay Bednarek SO-2 DeSales 41.58 56.42 49.89 59.39 1:11.27 -
22 Samantha Magin FR-1 TCNJ 1:17.36 1:10.60 1:12.44 1:01.39 1:09.99 -
24 Miranda Kashynski SR-4 Swarthmore 46.24 1:09.67 55.49 1:01.65 1:20.15 -
27 Emma Schultz JR-3 Widener 48.23 1:06.78 52.56 1:01.83 1:17.29 -
31 Aniya Whitfield FR-1 Lincoln (Pa.) 1:13.39 55.35 51.62 1:02.19 46.02 -
32 Avery Peluszak FR-1 DeSales 59.23 1:14.19 1:04.21 1:02.34 1:18.55 -
37 Paris Talley FR-1 Lincoln (Pa.) 44.20 1:19.55 49.25 1:03.13 46.09 -
39 Nina Ceccannecchio SO-2 Jefferson (Pa.) 1:16.52 1:08.94 53.76 1:03.24 1:09.57 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
23 Kayla Sullivan SO-2 Stockton 49.94 1:05.35 1:01.65 -
35 Cameron Ruffini SO-2 TCNJ 1:03.22 56.96 1:02.59 -
36 Genevieve McDonald FR-1 West Chester 1:15.48 1:05.42 1:02.90 -
40 Areyanna McCarthy SO-2 NYU 1:04.07 1:09.78 1:03.43 -
43 Amanda Mannino SO-2 Suffolk CC 1:18.86 55.78 1:04.11 -
  Mary Steinbicker SO-2 Immaculata DNS DNS DNS   
  Laila Goodman SO-2 NYU DNS DNS DNS   
  Brianna Coates SO-2 Holy Family DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Inicia Ferguson   Moore Elite Track Club 1:01.13 -
26 Laura Dainauski JR-3 King's (Pa.) 1:01.74 -
29 Colleen Chojnacki FR-1 Jefferson (Pa.) 1:01.95 -
30 Olivia DeVito FR-1 Widener 1:02.03 -
34 Cami Bortz SR-4 Swarthmore 1:02.52 -
42 Jaycie Miller SO-2 Ursinus 1:03.88 -
49 Elizabeth Kavulak JR-3 Alvernia 1:06.15 -
52 Catherine Shaw SO-2 Suffolk CC 1:07.10 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Jada Smith   Moore Elite Track Club 1:09.46 1:17.92 1:00.40 50.74 42.89 57.99 -
28 Carly Lownes SR-4 Widener 58.82 56.96 1:01.91 48.91 52.01 50.15 -
38 Erica Thomas FR-1 Widener 1:14.52 1:11.99 1:03.15 1:06.94 47.37 1:11.36 -
41 Nicole Zambetti JR-3 King's (Pa.) 1:14.36 1:07.37 1:03.55 59.74 51.48 1:01.01 -
46 Lindsy Renner Senior Temple University 1:04.81 1:21.17 1:05.46 1:12.66 1:04.81 58.92 -
48 Isabella Bordon SO-2 Rutgers-Camden 1:23.34 1:00.85 1:06.14 1:22.68 46.30 1:14.74 -
50 Veronica Filippone SO-2 Ursinus 1:20.77 1:18.12 1:06.20 59.58 1:06.87 52.30 -
  Alexa Mervine SO-2 Ursinus DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Rylee Barnhart FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:03.52 53.90 1:13.79 58.39 1:04.16 -
45 Sydnie Marshall FR-1 Rutgers-Camden 54.46 1:09.37 47.33 51.87 1:04.83 -
47 Kiara Pedra FR-1 Swarthmore 51.74 1:04.18 1:01.56 1:00.91 1:05.49 -
51 Angelina Mauro SO-2 Stockton 1:10.32 1:04.35 1:08.33 1:15.63 1:06.34 -
53 Brianna Feifer SO-2 Haverford 55.88 1:16.75 58.57 49.82 1:07.32 -
54 Isabella Moseley FR-1 Hunter 1:22.94 1:16.14 59.15 1:07.98 1:07.98 -
60 Xochitl Bautista JR-3 Rutgers-Camden 1:26.60 1:27.32 55.83 1:01.55 1:11.57 -
  Russo-Sanchez Gianna FR-1 Nassau CC DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
55 Emily Murrow FR-1 RC - Gloucester CC 1:09.49 -
56 Leilani Taylor FR-1 Rutgers-Camden 1:10.24 -
57 Olivia Morris SR-4 Immaculata 1:10.39 -
58 Katelyn Baier FR-1 Neumann 1:11.42 -
61 Kelsey McFarland FR-1 Gwynedd-Mercy 1:11.72 -
65 Faith Gillin SR-4 Immaculata 1:16.09 -
  Karlee Lemon FR-1 Goldey-Beacom DNS   
  Kate Yoder FR-1 Goldey-Beacom DNS   
Women's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 Ciarra Parriag FR-1 Nassau CC 1:11.48 -
62 Jaida Wilson SO-2 Delaware Valley 1:12.83 -
63 Jena Luck SO-2 Widener 1:13.01 -
64 Lindsay Lopez FR-1 Rutgers-Camden 1:14.75 -
66 Djeneba Konake SR-4 Neumann 1:20.38 -
67 Gabriela Miranda FR-1 Hunter 1:30.11 -
  Hailey Crawford SR-4 Goldey-Beacom DNS