April 19-20, 2024
|
SUNY Cortland - Cortland, NY
ICON KEY: AARTFC Empire 8 NJCAA DIII

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Pantoya SR-4 Cornell 1:55.64 1:54.49 1:34.83 2:09.52
2 Curtis Mann   Unattached 1:55.88 2:02.84 2:02.84 1:43.14
3 Ryan Johnson SO-2 Cornell 1:55.97 1:30.46 2:21.49 1:36.26
4 Nick Logan SR-4 SUNY Cobleskill 1:57.17 1:31.40 2:04.20 1:53.66
5 Cameron Szabo SR-4 Cortland St. 1:57.29 1:58.47 1:52.60 1:47.91
6 Jack Bisbee FR-1 Cortland St. 1:58.08 2:12.25 2:00.45 2:18.16
7 Caleb Straayer SO-2 Cornell 1:58.22 1:39.31 1:42.86 2:30.14
8 Hunter Brignall SR-4 Cortland St. 1:58.81 2:32.08 1:35.05 1:24.36
9 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 1:59.27 2:12.39 1:27.07 2:32.67
10 Korben Anderson JR-3 SUNY-ESF 1:59.30 2:33.90 2:08.85 2:20.78
11 Roberto Leon Freshman Unattached 2:00.38 2:05.20 2:13.63 2:35.29
12 Ezra Winston SO-2 Cornell 2:01.13 2:31.42 1:36.91 2:30.21
13 Sean Dristle SR-4 SUNY-ESF 2:01.42 1:26.21 2:14.78 2:31.78
14 Sembel Koshi SR-4 Fredonia 2:01.57 1:57.93 1:46.99 1:55.50
15 Sam Lees JR-3 SUNY Delhi 2:01.66 1:48.28 1:37.33 2:38.16
16 Michael Alvarez JR-3 Cortland St. 2:01.83 1:31.38 2:22.55 2:26.20
17 Lucas Berg FR-1 Oneonta 2:01.86 1:42.37 2:03.08 1:26.52
18 Tyler Anderson JR-3 SUNY-ESF 2:02.03 2:16.68 2:04.47 1:27.87
19 Anthony Leotta SO-2 Utica 2:02.11 2:13.10 2:08.22 2:02.11
20 Finn Boylan Freshman Unattached 2:03.10 1:39.72 1:33.56 2:35.11
21 Avion Harris JR-3 Morrisville State 2:03.48 2:22.01 1:40.02 1:51.14
22 Evan Smith FR-1 Utica 2:03.49 1:36.33 2:08.43 2:20.78
23 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 2:03.94 2:34.93 1:28.00 2:37.41
24 Matt Hayden JR-3 Oneonta 2:04.17 2:06.66 1:34.37 2:12.87
25 Forest Martin FR-1 Utica 2:04.84 1:27.39 2:11.09 2:13.58
26 JamesMichael Vizzari FR-1 SUNY Delhi 2:05.31 2:06.57 2:04.06 2:34.14
27 Eddy Corporan FR-1 Utica 2:06.06 2:40.10 1:37.07 1:54.72
28 Kyle Brombos FR-1 SUNY-ESF 2:07.22 1:40.51 2:30.12 1:35.42
29 Eli Noecker FR-1 Fredonia 2:08.07 2:42.65 2:05.51 1:32.21
30 Colin Gerbsch SO-2 Onondaga CC 2:08.12 1:30.97 2:28.62 1:55.31
31 Silas Bashant FR-1 SUNY Delhi 2:08.93 1:47.02 1:41.86 1:49.59
32 Jerome Seidl FR-1 SUNY-ESF 2:09.69 2:08.40 1:47.65 2:42.12
33 Clayton Davis SR-4 Oneonta 2:09.95 1:45.26 2:15.15 2:30.75
34 Donnell Davis FR-1 Herkimer County CC 2:10.29 2:42.87 2:22.02 2:46.78
35 Logan Ceiley FR-1 Fredonia 2:12.62 2:24.56 2:02.01 2:44.45
36 Alex Garcia JR-3 Cortland St. 2:12.82 1:58.21 2:42.04 2:46.03
37 Nate Dziedzic SO-2 Morrisville State 2:12.98 2:43.57 1:53.04 2:32.93
38 Adin Kapo FR-1 Mohawk Valley CC 2:13.11 2:19.77 1:43.83 1:49.15
39 Cheo Munford SO-2 SUNY Delhi 2:13.43 2:02.76 1:37.41 2:22.77
40 Michael Green FR-1 Herkimer County CC 2:13.75 1:56.37 1:47.00 2:53.88
41 Noah Pickard FR-1 Oneonta 2:14.00 2:31.42 1:57.92 1:40.50
42 Cole Farley FR-1 SUNY Broome 2:14.05 2:14.05 1:48.58 2:40.86
43 Frank Guenthner FR-1 Hartwick 2:14.75 2:01.28 2:47.09 2:02.63
44 Nik Recore SO-2 SUNY Cobleskill 2:15.37 2:14.02 2:23.50 2:51.92
45 Casey Conmy FR-1 SUNY-ESF 2:15.81 2:11.74 1:56.80 2:28.04
46 Anthony Cawley SO-2 Cortland St. 2:16.67 2:33.07 2:44.01 1:54.81
47 Daniel Jaffin SO-2 SUNY Cobleskill 2:16.87 1:59.08 2:34.67 1:49.50
48 Matt Benjamin FR-1 Mohawk Valley CC 2:20.27 3:02.36 1:38.19 1:59.23
49 Ryan Jenkins SO-2 Herkimer County CC 2:20.79 2:15.16 1:55.45 3:03.03
50 Eduardo Chagoya SO-2 SUNY-ESF 2:20.92 1:47.10 2:11.06 2:46.29
51 Austin Lucas FR-1 SUNY-ESF 2:21.86 2:54.49 2:06.26 1:56.33
52 Jacob Rhinesmith SO-2 SUNY Cobleskill 2:22.38 1:39.67 2:23.81 2:28.08
53 Kain Robinson JR-3 Potsdam St. 2:23.12 1:43.05 2:10.24 2:23.12
54 Mohammed Hajjari SO-2 Onondaga CC 2:24.03 1:56.67 1:42.27 2:13.95
55 Connor Till SO-2 Potsdam St. 2:28.51 1:46.93 2:49.31 1:54.36
56 Estaban Delgado FR-1 SUNY Cobleskill 2:30.01 2:06.01 2:43.51 3:07.52
57 Alic Rock FR-1 Potsdam St. 2:30.55 2:53.14 2:47.11 2:51.63
58 Gregory Philips SO-2 Mohawk Valley CC 2:32.97 2:36.03 3:06.63 1:57.79
59 Jack Schroeder FR-1 Potsdam St. 2:44.88 2:36.64 2:56.43 3:06.32
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Pantoya SR-4 Cornell 2:24.55 2:18.77 2:12.99 1:55.64 1:47.55
2 Curtis Mann   Unattached 2:16.74 2:21.38 1:26.91 1:55.88 1:32.71
3 Ryan Johnson SO-2 Cornell 2:15.69 2:13.37 1:49.02 1:55.97 2:12.21
5 Cameron Szabo SR-4 Cortland St. 2:18.41 1:49.08 1:30.32 1:57.29 1:36.18
6 Jack Bisbee FR-1 Cortland St. 2:32.33 2:19.34 1:52.18 1:58.08 2:26.42
7 Caleb Straayer SO-2 Cornell 1:59.41 1:34.58 1:47.58 1:58.22 1:22.76
8 Hunter Brignall SR-4 Cortland St. 1:58.81 1:37.43 1:51.69 1:58.81 1:35.05
11 Roberto Leon Freshman Unattached 2:12.42 1:33.90 1:41.12 2:00.38 1:27.88
14 Sembel Koshi SR-4 Fredonia 2:16.16 2:18.59 1:53.06 2:01.57 2:21.03
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Nick Logan SR-4 SUNY Cobleskill 1:57.17
9 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 1:59.27
10 Korben Anderson JR-3 SUNY-ESF 1:59.30
12 Ezra Winston SO-2 Cornell 2:01.13
13 Sean Dristle SR-4 SUNY-ESF 2:01.42
15 Sam Lees JR-3 SUNY Delhi 2:01.66
16 Michael Alvarez JR-3 Cortland St. 2:01.83
17 Lucas Berg FR-1 Oneonta 2:01.86
18 Tyler Anderson JR-3 SUNY-ESF 2:02.03
20 Finn Boylan Freshman Unattached 2:03.10
22 Evan Smith FR-1 Utica 2:03.49
23 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 2:03.94
24 Matt Hayden JR-3 Oneonta 2:04.17
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Anthony Leotta SO-2 Utica 1:45.02 2:09.44 1:45.02 1:38.91 2:13.10 2:02.11 1:45.02
21 Avion Harris JR-3 Morrisville State 2:19.54 2:13.36 1:51.14 2:39.29 2:25.71 2:03.48 2:28.18
25 Forest Martin FR-1 Utica 1:59.85 2:32.31 1:44.87 1:53.61 2:32.31 2:04.84 1:49.86
27 Eddy Corporan FR-1 Utica 2:26.23 1:43.37 1:55.98 1:57.24 1:50.94 2:06.06 2:14.89
28 Kyle Brombos FR-1 SUNY-ESF 1:43.05 1:37.96 2:27.58 1:51.96 1:44.32 2:07.22 2:31.40
29 Eli Noecker FR-1 Fredonia 2:01.67 2:28.57 2:32.41 2:45.21 2:14.48 2:08.07 2:02.95
32 Jerome Seidl FR-1 SUNY-ESF 2:12.29 2:09.69 1:34.68 1:58.02 2:21.37 2:09.69 2:03.21
33 Clayton Davis SR-4 Oneonta 2:32.05 1:51.76 2:39.84 2:19.05 1:36.17 2:09.95 2:35.94
34 Donnell Davis FR-1 Herkimer County CC 2:37.65 2:41.56 2:46.78 2:46.78 1:44.24 2:10.29 2:36.35
41 Noah Pickard FR-1 Oneonta 1:35.14 1:52.56 2:36.78 1:39.16 1:44.52 2:14.00 1:35.14
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
30 Colin Gerbsch SO-2 Onondaga CC 2:28.62 2:08.12 1:55.31 1:52.75 1:41.22
31 Silas Bashant FR-1 SUNY Delhi 2:07.64 2:08.93 2:02.49 1:52.17 1:56.04
35 Logan Ceiley FR-1 Fredonia 1:50.08 2:12.62 1:35.49 1:56.71 2:27.21
36 Alex Garcia JR-3 Cortland St. 2:23.45 2:12.82 2:11.50 1:51.57 2:31.42
37 Nate Dziedzic SO-2 Morrisville State 1:43.73 2:12.98 2:05.01 2:52.88 2:35.59
38 Adin Kapo FR-1 Mohawk Valley CC 1:53.15 2:13.11 2:50.38 2:23.76 2:13.11
39 Cheo Munford SO-2 SUNY Delhi 2:49.46 2:13.43 2:04.09 2:16.10 1:46.75
42 Cole Farley FR-1 SUNY Broome 2:01.99 2:14.05 2:39.52 1:43.22 2:11.37
43 Frank Guenthner FR-1 Hartwick 1:42.41 2:14.75 2:47.09 1:38.37 2:05.32
44 Nik Recore SO-2 SUNY Cobleskill 1:52.36 2:15.37 2:51.92 1:45.59 2:45.16
46 Anthony Cawley SO-2 Cortland St. 2:20.77 2:16.67 2:53.57 1:43.87 2:42.64
50 Eduardo Chagoya SO-2 SUNY-ESF 2:39.24 2:20.92 2:56.15 1:55.56 2:01.20
51 Austin Lucas FR-1 SUNY-ESF 2:00.59 2:21.86 2:50.24 1:59.17 1:59.17
52 Jacob Rhinesmith SO-2 SUNY Cobleskill 1:42.52 2:22.38 2:48.01 2:03.87 2:45.16
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
26 JamesMichael Vizzari FR-1 SUNY Delhi 2:39.15 2:05.31 2:07.82 2:20.35 2:26.62
40 Michael Green FR-1 Herkimer County CC 2:48.53 2:13.75 1:51.02 1:37.64 2:31.14
45 Casey Conmy FR-1 SUNY-ESF 2:10.38 2:15.81 2:21.25 2:11.74 2:26.68
47 Daniel Jaffin SO-2 SUNY Cobleskill 2:03.19 2:16.87 2:56.57 2:01.82 2:55.20
48 Matt Benjamin FR-1 Mohawk Valley CC 2:03.44 2:20.27 2:18.87 2:07.65 1:50.82
49 Ryan Jenkins SO-2 Herkimer County CC 1:44.19 2:20.79 2:47.54 2:39.10 2:44.73
53 Kain Robinson JR-3 Potsdam St. 2:03.09 2:23.12 2:01.66 3:00.34 2:03.09
54 Mohammed Hajjari SO-2 Onondaga CC 2:58.60 2:24.03 3:04.36 1:59.55 2:45.64
55 Connor Till SO-2 Potsdam St. 2:25.54 2:28.51 3:07.13 2:31.48 2:50.79
56 Estaban Delgado FR-1 SUNY Cobleskill 2:55.52 2:30.01 1:52.51 2:25.51 1:58.51
57 Alic Rock FR-1 Potsdam St. 2:47.11 2:30.55 2:51.63 2:38.08 1:46.89
58 Gregory Philips SO-2 Mohawk Valley CC 3:18.87 2:32.97 2:08.50 2:26.86 2:39.09
59 Jack Schroeder FR-1 Potsdam St. 2:25.10 2:44.88 2:38.29 2:18.50 2:21.80