April 7, 2024
|
SUNY Cortland - Cortland, NY
ICON KEY: AARTFC NJCAA DIII Liberty League

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Michael Burns JR-3 Oneonta 1:37.50 1:56.07 2:26.25
2 Hunter Brignall SR-4 Cortland St. 1:33.08 1:56.34 2:14.96
3 Cameron Szabo SR-4 Cortland St. 2:28.03 1:57.48 1:25.76
4 Korben Anderson JR-3 SUNY-ESF 2:03.22 1:58.48 2:30.47
5 Curtis Mann   Unattached 2:23.69 1:59.74 2:28.48
6 Ben Buffone SO-2 Ithaca 2:21.50 1:59.91 2:08.31
7 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 2:26.43 2:00.02 1:38.42
8 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 2:05.34 2:00.52 2:24.63
9 Michael Alvarez JR-3 Cortland St. 2:33.57 2:00.92 2:23.90
10 Tyler Anderson SR-4 SUNY-ESF 1:42.10 2:01.54 1:45.74
11 Lucas Berg FR-1 Oneonta 2:35.53 2:03.43 2:20.71
12 Jack Hickey JR-3 Oswego State 1:26.87 2:04.09 2:05.33
13 Noah Pickard FR-1 Oneonta 2:44.12 2:07.22 2:42.85
14 Clayton Davis SR-4 Oneonta 1:47.83 2:09.91 1:56.92
15 Kyle Brombos FR-1 SUNY-ESF 2:44.12 2:10.25 2:16.77
16 Alex Garcia JR-3 Cortland St. 1:55.24 2:10.95 2:20.12
17 Nate Dziedzic SO-2 Morrisville State 2:20.19 2:12.25 2:46.64
18 Thomas (TJ) Bowes FR-1 Oswego State 2:20.07 2:15.99 2:51.35
19 Joshua Osae SO-2 Cortland St. 2:02.67 2:16.29 1:39.50
20 Eduardo Chagoya SO-2 SUNY-ESF 2:50.48 2:23.26 2:49.05
21 Aidan Hafer SO-2 Oswego State 1:52.46 2:26.05 2:12.91
22 Zach Lester FR-1 Finger Lakes CC 2:30.74 2:27.78 2:38.13
23 Austin Lucas FR-1 SUNY-ESF 2:50.23 2:28.02 2:50.23
24 Koewyn Jimerson FR-1 Onondaga CC 2:55.30 2:35.13 2:50.65
25 Joey Kaufman SO-2 Onondaga CC 3:23.00 2:36.15 2:37.72
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Michael Burns JR-3 Oneonta 1:39.82 1:56.07
2 Hunter Brignall SR-4 Cortland St. 2:03.32 1:56.34
3 Cameron Szabo SR-4 Cortland St. 2:09.23 1:57.48
5 Curtis Mann   Unattached 1:47.77 1:59.74
6 Ben Buffone SO-2 Ithaca 2:17.90 1:59.91
7 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 1:25.22 2:00.02
9 Michael Alvarez JR-3 Cortland St. 2:13.02 2:00.92
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Korben Anderson JR-3 SUNY-ESF 1:37.16 2:17.44 1:30.05 1:58.48
8 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 2:04.14 1:41.24 2:02.93 2:00.52
10 Tyler Anderson SR-4 SUNY-ESF 2:36.79 1:54.25 2:14.91 2:01.54
11 Lucas Berg FR-1 Oneonta 2:08.37 1:38.75 2:31.82 2:03.43
12 Jack Hickey JR-3 Oswego State 1:50.44 2:26.43 1:40.52 2:04.09
13 Noah Pickard FR-1 Oneonta 1:45.60 2:32.67 1:43.05 2:07.22
15 Kyle Brombos FR-1 SUNY-ESF 2:02.44 2:23.28 2:23.28 2:10.25
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Clayton Davis SR-4 Oneonta 2:09.91 1:30.94 1:58.22 1:41.33 2:29.40 2:20.31 1:51.73
16 Alex Garcia JR-3 Cortland St. 2:10.95 1:38.22 2:34.53 2:45.00 2:07.03 2:24.05 2:10.95
17 Nate Dziedzic SO-2 Morrisville State 2:12.25 2:36.06 1:53.74 1:36.55 2:14.90 2:10.93 2:33.41
18 Thomas (TJ) Bowes FR-1 Oswego State 2:15.99 2:20.07 2:35.03 1:36.56 1:59.68 2:30.95 2:10.55
20 Eduardo Chagoya SO-2 SUNY-ESF 2:23.26 3:04.81 2:30.43 2:41.89 2:11.80 2:47.62 2:06.07
21 Aidan Hafer SO-2 Oswego State 2:26.05 2:24.59 2:24.59 1:58.30 1:52.46 2:04.15 2:42.12
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Joshua Osae SO-2 Cortland St. 2:16.29 2:16.29 1:58.58 1:44.95 2:38.10
22 Zach Lester FR-1 Finger Lakes CC 2:27.78 2:47.00 2:30.74 1:44.93 2:27.78
23 Austin Lucas FR-1 SUNY-ESF 2:28.02 2:47.27 3:02.07 3:06.51 2:11.74
24 Koewyn Jimerson FR-1 Onondaga CC 2:35.13 2:04.11 2:25.83 2:04.11 1:57.90
25 Joey Kaufman SO-2 Onondaga CC 2:36.15 2:48.65 2:06.49 2:29.91 2:36.15