April 6, 2024
|
Taylor - Upland, IN
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Riley Hershberger SR-4 Bethel (Ind.) 11.64 12.38 14.98 10.90 13.00 9.04 8.92
2 D'Arjha Davis SO-2 Taylor 16.16 12.62 10.86 14.14 14.90 16.28 10.48
3 Shannon Farnsworth SR-4 Grace 13.25 12.86 10.55 13.12 13.76 9.13 11.96
4 Cailyn Helmuth SR-4 Bethel (Ind.) 13.16 13.03 11.47 9.12 13.16 15.64 10.30
5 Nicole Domene FR-1 Taylor 15.01 13.05 15.66 16.32 14.49 14.49 15.14
6 Rylin Bagarus SR-4 Bethel (Ind.) 9.81 13.08 12.82 9.16 17.01 10.99 14.52
7 Kilynn Guiler SR-4 Bethel (Ind.) 13.50 13.23 12.31 11.91 15.62 16.54 12.97
8 Maria Maldonado SR-4 Goshen 16.75 13.29 16.48 10.10 15.42 9.44 15.95
9 Natalie Gonzalez SR-4 Bethel (Ind.) 14.78 13.31 17.31 16.11 9.32 12.25 17.31
10 Kinley Green FR-1 Mount Vernon Nazarene 12.09 13.43 12.49 16.79 13.17 15.05 13.43
11 Madelyn Yoder JR-3 Grace 14.70 13.48 10.79 10.65 13.35 14.97 12.68
12 Atzimba Diaz Solis   Run Club at IU 11.52 13.55 14.37 11.79 15.04 11.79 16.26
13 Jessie Beaumont FR-1 Taylor 14.30 13.75 15.13 14.72 12.24 14.99 14.99
14 Lola Duncan   Indiana Tech Developmental 9.93 13.78 17.37 11.30 10.34 17.37 12.41
15 Sanaa Cartledge JR-3 Indiana Kokomo 14.20 13.78 10.20 10.75 10.75 9.93 11.03
16 Kara Sharick SR-4 Bethel (Ind.) 12.20 14.02 16.83 12.06 15.43 9.82 16.69
17 Kaleah Louden SO-2 Indiana East 17.95 14.13 12.58 18.09 12.58 12.30 18.09
18 Camden Chellis SO-2 Bethel (Ind.) 13.08 14.21 17.48 16.35 9.95 16.20 9.95
19 Emma Conrad JR-3 Grace 14.25 14.25 16.68 13.11 17.82 11.83 12.54
20 Jaydi Jones FR-1 Indiana Kokomo 11.45 14.31 12.02 11.17 16.89 12.45 11.88
21 Haylie Skripac FR-1 Bethel (Ind.) 17.62 14.32 17.19 11.32 15.33 14.90 14.32
22 Amethyst Berghoff FR-1 St. Francis (Ind.) 14.93 14.63 13.17 16.10 17.41 13.17 10.25
23 Maya Butler JR-3 Grace 16.63 14.71 12.65 10.30 15.01 12.36 17.95
24 Lauren Edison FR-1 Bethel (Ind.) 17.93 15.06 17.17 15.82 18.08 15.97 11.30
25 Mariah Kreusch FR-1 Indiana East 19.43 15.42 15.73 11.57 16.81 12.65 15.42
  Gabrielle Zeilenga FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brooke Sudhoff SO-2 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Lalah Boyd FR-1 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 100 Meters Section 1
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Riley Hershberger SR-4 Bethel (Ind.) 12.76 12.38 15.97 11.89 11.02 14.86
2 D'Arjha Davis SO-2 Taylor 14.64 12.62 9.60 10.60 11.99 13.51
3 Shannon Farnsworth SR-4 Grace 14.28 12.86 15.31 14.02 10.16 15.69
6 Rylin Bagarus SR-4 Bethel (Ind.) 15.96 13.08 12.82 16.48 10.73 9.68
7 Kilynn Guiler SR-4 Bethel (Ind.) 11.78 13.23 9.79 11.38 10.72 11.38
8 Maria Maldonado SR-4 Goshen 13.43 13.29 12.90 14.36 12.50 16.08
9 Natalie Gonzalez SR-4 Bethel (Ind.) 9.85 13.31 14.78 13.05 13.98 15.44
15 Sanaa Cartledge JR-3 Indiana Kokomo 17.09 13.78 17.78 11.85 17.50 9.93
Women's 100 Meters Section 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cailyn Helmuth SR-4 Bethel (Ind.) 13.03
10 Kinley Green FR-1 Mount Vernon Nazarene 13.43
12 Atzimba Diaz Solis   Run Club at IU 13.55
16 Kara Sharick SR-4 Bethel (Ind.) 14.02
18 Camden Chellis SO-2 Bethel (Ind.) 14.21
  Lalah Boyd FR-1 Indiana Kokomo DNS
  Brooke Sudhoff SO-2 Indiana East DNS
  Gabrielle Zeilenga FR-1 Bethel (Ind.) DNS
Women's 100 Meters Section 3
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Madelyn Yoder JR-3 Grace 12.41 13.48
14 Lola Duncan   Indiana Tech Developmental 12.82 13.78
19 Emma Conrad JR-3 Grace 11.97 14.25
21 Haylie Skripac FR-1 Bethel (Ind.) 11.75 14.32
22 Amethyst Berghoff FR-1 St. Francis (Ind.) 16.97 14.63
23 Maya Butler JR-3 Grace 11.48 14.71
24 Lauren Edison FR-1 Bethel (Ind.) 16.27 15.06
Women's 100 Meters Section 4
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Nicole Domene FR-1 Taylor 14.36 15.27 12.14 13.05
13 Jessie Beaumont FR-1 Taylor 11.55 14.03 12.24 13.75
17 Kaleah Louden SO-2 Indiana East 13.85 11.31 10.04 14.13
20 Jaydi Jones FR-1 Indiana Kokomo 17.03 15.89 18.46 14.31
25 Mariah Kreusch FR-1 Indiana East 10.80 16.97 11.88 15.42