April 12-13, 2024
|
Ohio Wesleyan - Delaware, OH
ICON KEY: North Coast AC HCAC

Women's 100 Hurdles Finals

W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Daysia Hargrave JR-3 Wooster 17.96 15.06 11.73 14.48 10
2 Olyvia Ashbrook JR-3 Ohio Northern 11.52 16.81 12.76 15.56 8
3 Grace Misiunas SO-2 Case Western 11.91 16.14 20.06 15.67 6
4 Sydney Brown SO-2 Denison 12.25 13.38 13.86 16.11 5
5 Ava Klann JR-3 Ohio Wesleyan 16.83 11.82 12.14 16.18 4
6 Ava Sinex FR-1 Denison 16.04 14.75 14.75 16.20 3
7 Emily Hopkins SR-4 Case Western 20.02 12.21 20.18 16.27 2
8 Mary Sirois SR-4 Wooster 17.93 15.92 11.73 16.75 1

Women's 100 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Daysia Hargrave JR-3 Wooster 17.38 15.00 14.85 0.4
2 Olyvia Ashbrook JR-3 Ohio Northern 14.59 17.54 15.52 2.4
3 Grace Misiunas SO-2 Case Western 11.67 18.60 15.76 1.7
4 Sydney Brown SO-2 Denison 13.94 16.53 16.20 1.7
5 Ava Klann JR-3 Ohio Wesleyan 12.61 13.43 16.37 0.4
6 Emily Hopkins SR-4 Case Western 18.52 19.84 16.39 2.4
7 Mary Sirois SR-4 Wooster 16.16 14.85 16.49 0.4
8 Ava Sinex FR-1 Denison 14.03 16.83 16.50 2.4
9 Charlie Dolliver SO-2 Otterbein 12.76 12.27 16.57 1.7
10 Coral Pierson SO-2 Ohio Wesleyan 17.42 16.26 16.59 0.4
11 Kilikina Schultz SO-2 Muskingum 14.45 14.79 17.00 1.7
12 Genevieve Legawiec FR-1 Otterbein 22.27 18.13 17.26 1.7
13 Aliza Clark SR-4 Defiance 22.11 16.24 17.27 2.4
14 Savannah Strawmyer SO-2 Muskingum 12.51 17.90 17.37 2.4
15 Clare Mackin JR-3 Wooster 17.14 21.03 17.67 0.4
16 Grace Neuger SR-4 Kenyon 19.16 17.35 18.07 1.7
17 Sarah Ozeki JR-3 Case Western 14.09 23.54 18.53 2.4
18 Sarah Youngquist FR-1 Ohio Wesleyan 20.09 21.77 18.60 0.4
19 Kayla Bruce SO-2 Otterbein 14.13 23.55 18.84 0.4
20 Hailey Stroud JR-3 Muskingum 21.09 18.41 19.17 2.4
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Grace Misiunas SO-2 Case Western 11.19 15.76 15.76 18.13 17.18
4 Sydney Brown SO-2 Denison 15.07 16.20 19.28 14.91 20.25
9 Charlie Dolliver SO-2 Otterbein 20.39 16.57 17.73 18.89 17.90
11 Kilikina Schultz SO-2 Muskingum 18.19 17.00 18.53 13.43 15.30
12 Genevieve Legawiec FR-1 Otterbein 22.27 17.26 14.50 21.92 14.33
16 Grace Neuger SR-4 Kenyon 12.83 18.07 14.82 18.80 14.82
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Olyvia Ashbrook JR-3 Ohio Northern 19.56 16.92 13.97 14.13 15.52
6 Emily Hopkins SR-4 Case Western 11.64 19.67 16.07 12.13 16.39
8 Ava Sinex FR-1 Denison 15.18 14.03 13.70 18.15 16.50
13 Aliza Clark SR-4 Defiance 16.41 14.34 20.73 18.14 17.27
14 Savannah Strawmyer SO-2 Muskingum 15.46 19.81 19.11 22.24 17.37
17 Sarah Ozeki JR-3 Case Western 16.50 19.09 17.79 18.16 18.53
20 Hailey Stroud JR-3 Muskingum 14.00 21.86 21.67 21.67 19.17
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Daysia Hargrave JR-3 Wooster 15.45 17.38 14.85 16.04 16.78
5 Ava Klann JR-3 Ohio Wesleyan 14.90 14.74 16.37 19.32 19.48
7 Mary Sirois SR-4 Wooster 16.99 14.35 16.49 13.36 20.29
10 Coral Pierson SO-2 Ohio Wesleyan 11.62 17.26 16.59 12.94 18.25
15 Clare Mackin JR-3 Wooster 17.50 15.20 17.67 21.21 16.61
18 Sarah Youngquist FR-1 Ohio Wesleyan 19.91 14.51 18.60 16.74 15.44
19 Kayla Bruce SO-2 Otterbein 24.12 22.42 18.84 20.35 17.15