March 30, 2024
|
Heidelberg - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov North Coast AC HCAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Daylen Madison SO-2 Ashland 3:57.92
2 Nate Slater SO-2 Ashland 3:58.99
3 Vova Herdman FR-1 Heidelberg 3:59.53
4 Jaden Wimbush JR-3 Tiffin 4:00.46
5 Khaled Hamil   Ohio State Running Club 4:00.80
6 Michael Snopik SO-2 Ashland 4:01.47
7 Taye Gonzalez SO-2 Lake Erie 4:01.69
8 Jay Figgins SO-2 Otterbein 4:02.06
9 Braeden Geist SO-2 Ashland 4:02.82
10 Brooks Blakeley   Elite Men's Club 4:03.98
11 Ian Ackenhausen SR-4 Ohio Northern 4:05.31
12 Gavin Kelly SO-2 Otterbein 4:06.09
13 Nathan Jimenez SR-4 Heidelberg 4:06.86
14 Jacob Clouse FR-1 Ohio Northern 4:06.88
15 Brandon Wiedl   Ohio State Running Club 4:06.92
16 Payne Ratliff SO-2 Otterbein 4:07.27
17 Chase Jackson SO-2 Otterbein 4:07.59
18 Wes Horton JR-3 Ohio Wesleyan 4:08.42
19 Simon Leck SO-2 Ohio Wesleyan 4:08.59
20 Joel Pospisil SR-4 Ashland 4:09.10
21 JT Basco JR-3 Ohio Northern 4:09.13
22 Zach Vales FR-1 Ashland 4:09.16
23 Casey Manos Senior Washed Up Track Club 4:09.89
24 Eli Peck FR-1 Ashland 4:10.75
25 Christopher Pinnick SR-4 Otterbein 4:11.87
26 Konnor Ray JR-3 Ashland 4:14.23
27 Oliver Hendricks FR-1 Ohio Northern 4:14.38
28 Michael Gray SR-4 Otterbein 4:15.47
29 Mitch Green FR-1 Otterbein 4:15.74
30 Chase Drange JR-3 Tiffin 4:16.79
31 Eli Miller FR-1 Tiffin 4:16.94
32 Chris Klein SR-4 Otterbein 4:18.13
33 William Wilson JR-3 Kenyon 4:19.84
34 Jacob Littler JR-3 Otterbein 4:20.84
35 Caleb Rafferty FR-1 Otterbein 4:20.97
36 Cole Benishek JR-3 Otterbein 4:21.05
37 Alex Montross SR-4 Bluffton 4:21.62
38 Stephen Hanna JR-3 Lake Erie 4:21.95
39 Ashton Vent FR-1 Tiffin 4:22.98
40 Dylan Sibbitt SO-2 Kenyon 4:23.15
41 Alexander Shepherd JR-3 Kenyon 4:23.18
42 Perry Jackson FR-1 Ohio Wesleyan 4:24.46
43 Thomas Richards Freshman Unattached 4:25.98
44 Dhiren Brickman SO-2 Ashland 4:27.55
45 Xavier Platt SO-2 Ohio Wesleyan 4:27.89
46 Kort Sutherland JR-3 Ohio Northern 4:29.70
47 Ivan Starkweather JR-3 Tiffin 4:30.02
48 Garett Lucius JR-3 Otterbein 4:31.93
49 Braeden Jones SO-2 Tiffin 4:33.73
50 Tyler Tang SO-2 Ohio Wesleyan 4:34.85
51 Jaylen White JR-3 Tiffin 4:36.19
52 Dylan Doran FR-1 Ashland 4:36.27
53 Austin Musilli FR-1 Tiffin 4:36.93
54 Nicholas Costas FR-1 Tiffin 4:36.96
55 Seong-Hyun Cho SO-2 Kenyon 4:39.89
56 Evan Starkweather JR-3 Tiffin 4:42.76
57 Connor Bacome   Ohio State Running Club 4:43.18
58 Haden Kirkham FR-1 Ohio Wesleyan 4:43.35
59 Caleb Burns SO-2 Lake Erie 4:43.66
60 Theo Hordon FR-1 Kenyon 4:44.21
61 Noah Smith   Unattached 4:47.67
62 Micah Dodson FR-1 Bluffton 4:48.66
63 Hayden Gillen Freshman Unattached 4:49.50
64 Jack Hayes FR-1 Tiffin 4:49.73
65 Keith Peltier 8 Unattached 4:56.22
66 Andy Clemens   Ohio State Running Club 4:59.96
67 Corey White JR JR-3 Tiffin 5:23.81
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Daylen Madison SO-2 Ashland 3:57.92 4:19.34
2 Nate Slater SO-2 Ashland 3:58.99 4:18.11
3 Vova Herdman FR-1 Heidelberg 3:59.53 3:45.16
4 Jaden Wimbush JR-3 Tiffin 4:00.46 4:05.27
5 Khaled Hamil   Ohio State Running Club 4:00.80 3:17.46
6 Michael Snopik SO-2 Ashland 4:01.47 4:49.77
7 Taye Gonzalez SO-2 Lake Erie 4:01.69 4:50.03
8 Jay Figgins SO-2 Otterbein 4:02.06 4:21.43
10 Brooks Blakeley   Elite Men's Club 4:03.98 3:10.31
11 Ian Ackenhausen SR-4 Ohio Northern 4:05.31 3:50.60
13 Nathan Jimenez SR-4 Heidelberg 4:06.86 5:18.45
14 Jacob Clouse FR-1 Ohio Northern 4:06.88 2:52.82
18 Wes Horton JR-3 Ohio Wesleyan 4:08.42 3:16.26
20 Joel Pospisil SR-4 Ashland 4:09.10 3:24.27
21 JT Basco JR-3 Ohio Northern 4:09.13 5:13.91
23 Casey Manos Senior Washed Up Track Club 4:09.89 2:54.93
29 Mitch Green FR-1 Otterbein 4:15.74 4:56.66
31 Eli Miller FR-1 Tiffin 4:16.94 5:26.32
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Braeden Geist SO-2 Ashland 4:02.82 5:15.67 3:06.98
12 Gavin Kelly SO-2 Otterbein 4:06.09 4:11.02 3:04.57
15 Brandon Wiedl   Ohio State Running Club 4:06.92 4:21.74 2:55.32
16 Payne Ratliff SO-2 Otterbein 4:07.27 3:15.35 4:12.22
17 Chase Jackson SO-2 Otterbein 4:07.59 4:27.40 4:37.30
19 Simon Leck SO-2 Ohio Wesleyan 4:08.59 3:08.93 3:46.22
22 Zach Vales FR-1 Ashland 4:09.16 4:21.62 5:16.44
24 Eli Peck FR-1 Ashland 4:10.75 4:00.72 3:40.66
25 Christopher Pinnick SR-4 Otterbein 4:11.87 4:16.91 4:19.43
27 Oliver Hendricks FR-1 Ohio Northern 4:14.38 5:02.72 4:04.21
28 Michael Gray SR-4 Otterbein 4:15.47 4:30.80 5:01.46
30 Chase Drange JR-3 Tiffin 4:16.79 3:58.82 4:37.34
42 Perry Jackson FR-1 Ohio Wesleyan 4:24.46 4:21.82 4:24.46
44 Dhiren Brickman SO-2 Ashland 4:27.55 4:06.15 5:39.79
47 Ivan Starkweather JR-3 Tiffin 4:30.02 4:05.72 4:11.12
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Konnor Ray JR-3 Ashland 4:14.23
32 Chris Klein SR-4 Otterbein 4:18.13
33 William Wilson JR-3 Kenyon 4:19.84
34 Jacob Littler JR-3 Otterbein 4:20.84
35 Caleb Rafferty FR-1 Otterbein 4:20.97
36 Cole Benishek JR-3 Otterbein 4:21.05
37 Alex Montross SR-4 Bluffton 4:21.62
38 Stephen Hanna JR-3 Lake Erie 4:21.95
39 Ashton Vent FR-1 Tiffin 4:22.98
43 Thomas Richards Freshman Unattached 4:25.98
45 Xavier Platt SO-2 Ohio Wesleyan 4:27.89
46 Kort Sutherland JR-3 Ohio Northern 4:29.70
48 Garett Lucius JR-3 Otterbein 4:31.93
49 Braeden Jones SO-2 Tiffin 4:33.73
50 Tyler Tang SO-2 Ohio Wesleyan 4:34.85
51 Jaylen White JR-3 Tiffin 4:36.19
58 Haden Kirkham FR-1 Ohio Wesleyan 4:43.35
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Dylan Sibbitt SO-2 Kenyon 4:23.15
41 Alexander Shepherd JR-3 Kenyon 4:23.18
52 Dylan Doran FR-1 Ashland 4:36.27
53 Austin Musilli FR-1 Tiffin 4:36.93
54 Nicholas Costas FR-1 Tiffin 4:36.96
55 Seong-Hyun Cho SO-2 Kenyon 4:39.89
56 Evan Starkweather JR-3 Tiffin 4:42.76
57 Connor Bacome   Ohio State Running Club 4:43.18
59 Caleb Burns SO-2 Lake Erie 4:43.66
60 Theo Hordon FR-1 Kenyon 4:44.21
61 Noah Smith   Unattached 4:47.67
62 Micah Dodson FR-1 Bluffton 4:48.66
63 Hayden Gillen Freshman Unattached 4:49.50
64 Jack Hayes FR-1 Tiffin 4:49.73
65 Keith Peltier 8 Unattached 4:56.22
66 Andy Clemens   Ohio State Running Club 4:59.96
67 Corey White JR JR-3 Tiffin 5:23.81