March 30, 2024
|
Heidelberg - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B North Coast AC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:48.45 2:15.84
2 Anna Brown SO-2 Kenyon 2:01.29 2:16.28
3 Emilie Lemon JR-3 Ashland 2:04.15 2:17.94
4 Raena Willett JR-3 Lake Erie 2:56.52 2:18.99
5 Kylie Cope SO-2 Heidelberg 1:59.76 2:20.89
6 Emma Hinkle SR-4 Ashland 2:36.83 2:22.57
7 Angela Maio SR-4 Otterbein 3:01.02 2:23.66
8 Kaylee Locke FR-1 Northwood 3:05.54 2:26.09
9 Kaitlin Prusnek SO-2 Ohio Northern 2:01.68 2:28.38
10 Emma Lally   Ohio State Running Club 2:53.27 2:29.37
11 Summer Moehlman FR-1 Tiffin 2:00.88 2:31.10
12 Isa Ramos FR-1 Ohio Northern 3:15.01 2:31.17
13 Sarah Marshall SO-2 Indiana East 2:14.87 2:31.53
14 Rigby Zentner FR-1 Kenyon 2:33.54 2:32.02
15 Hannah Best SO-2 Indiana East 2:56.87 2:32.47
16 Sarah Baker   Ohio State Running Club 2:17.65 2:34.66
17 Analeise Artino SO-2 Ashland 2:46.35 2:35.46
18 Siarra Hoover SR-4 Ohio Wesleyan 2:21.65 2:37.39
19 Anna Johnston SO-2 Indiana East 2:58.35 2:39.24
20 Maria Geiger FR-1 Ohio Northern 2:50.41 2:42.29
21 Ayleen Villacres SO-2 Lake Erie 3:35.28 2:45.60
22 Gabrielle Minick FR-1 Notre Dame (Ohio) 2:20.34 2:47.07
23 Lucy Johnson FR-1 Ohio Wesleyan 2:29.82 2:50.25
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:15.84 2:32.14 2:02.26 2:28.07 2:30.79 2:19.92 2:55.24
2 Anna Brown SO-2 Kenyon 2:16.28 2:29.91 2:46.27 1:35.40 2:47.63 2:32.64 2:01.29
3 Emilie Lemon JR-3 Ashland 2:17.94 2:27.60 2:01.39 2:27.60 2:45.53 2:37.26 2:59.33
4 Raena Willett JR-3 Lake Erie 2:18.99 1:58.15 1:55.37 2:27.33 1:55.37 1:52.59 2:55.13
5 Kylie Cope SO-2 Heidelberg 2:20.89 2:54.71 1:48.49 2:02.58 1:41.44 1:42.85 2:34.98
6 Emma Hinkle SR-4 Ashland 2:22.57 1:46.93 1:58.34 2:18.30 2:09.74 2:43.96 2:38.26
7 Angela Maio SR-4 Otterbein 2:23.66 2:06.42 3:02.45 2:39.47 1:49.19 1:56.37 2:02.11
8 Kaylee Locke FR-1 Northwood 2:26.09 2:56.77 2:24.63 2:14.41 2:46.55 1:46.65 2:11.49
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kaitlin Prusnek SO-2 Ohio Northern 2:28.38
10 Emma Lally   Ohio State Running Club 2:29.37
12 Isa Ramos FR-1 Ohio Northern 2:31.17
15 Hannah Best SO-2 Indiana East 2:32.47
16 Sarah Baker   Ohio State Running Club 2:34.66
17 Analeise Artino SO-2 Ashland 2:35.46
18 Siarra Hoover SR-4 Ohio Wesleyan 2:37.39
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Summer Moehlman FR-1 Tiffin 2:31.10
13 Sarah Marshall SO-2 Indiana East 2:31.53
14 Rigby Zentner FR-1 Kenyon 2:32.02
19 Anna Johnston SO-2 Indiana East 2:39.24
20 Maria Geiger FR-1 Ohio Northern 2:42.29
21 Ayleen Villacres SO-2 Lake Erie 2:45.60
22 Gabrielle Minick FR-1 Notre Dame (Ohio) 2:47.07
23 Lucy Johnson FR-1 Ohio Wesleyan 2:50.25