April 20, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 2:54.22 3:01.01 3:03.27 2:49.70 3:46.26 3:41.74
2 Will Stone SO-2 Flagler 2:53.22 3:45.64 4:47.18 3:45.64 3:47.92 2:57.78
3 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 3:59.42 4:29.63 3:47.80 3:12.93 3:52.44 3:33.85
4 Jared Falchook Sophomore Unattached 5:04.52 4:17.67 3:58.93 3:02.71 3:54.24 2:58.03
5 Andrew Stowe SO-2 Embry-Riddle 3:19.24 3:54.39 3:07.52 4:24.86 3:54.39 3:07.52
6 Logan Burch SO-2 Flagler 5:03.41 3:15.22 3:01.11 3:01.11 3:55.20 3:17.57
7 Simon DeVoss Sophomore Unattached 4:01.14 3:09.13 5:02.61 3:04.40 3:56.41 4:03.51
8 Brandon Knieja JR-3 Flagler 4:05.96 4:57.99 4:57.99 3:37.58 3:56.50 5:00.36
9 Eli Holbrook   UniversityFlorida Running Club 4:59.75 3:15.07 4:05.03 4:02.65 3:57.89 3:46.00
10 Victor Farfan SO-2 Jacksonville 4:33.81 4:24.28 4:43.33 3:20.00 3:58.09 3:46.19
11 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 2:49.79 4:49.35 2:47.40 3:54.35 3:59.13 3:54.35
12 Jack Bolan SO-2 Jacksonville 3:52.36 3:30.80 4:30.68 3:14.03 3:59.54 4:35.47
13 Ethan Tank JR-3 Flagler 4:45.53 5:07.31 3:11.16 3:18.42 4:01.97 3:16.00
14 Max Bowlin SO-2 Flagler 4:50.69 3:06.53 4:04.67 3:25.91 4:02.24 3:59.82
15 Brandon Santangelo SO-2 Embry-Riddle 3:13.85 4:58.05 4:19.28 4:02.31 4:02.31 3:30.81
16 Michael Holden Senior Unattached 3:40.87 4:24.56 3:11.74 4:29.41 4:02.71 4:24.56
17 Simon Cole SO-2 Embry-Riddle 4:35.23 4:49.84 5:11.76 3:53.82 4:03.56 4:35.23
18 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 4:55.39 4:50.51 5:02.71 2:50.89 4:04.12 5:14.92
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 4:11.06 4:52.90 4:18.44 3:56.29 4:06.13 5:15.05
20 Jayven Garcia Sophomore Unattached 3:47.42 3:02.92 3:35.06 3:10.34 4:07.19 3:30.12
21 Zeniel Lizardo Freshman Unattached 3:40.30 5:21.78 3:45.25 4:42.18 4:07.52 4:02.57
22 Francisco Ramirez JR-3 Flagler 5:09.63 4:47.34 5:22.01 4:05.23 4:07.70 2:55.87
23 Malik Millet Sophomore Unattached 3:16.90 3:01.95 3:29.37 4:21.71 4:09.24 3:16.90
24 Donato Scarcello   Team FTC 4:12.23 3:37.27 4:27.22 4:52.19 4:09.73 2:54.81
25 Donald Dempsey SO-2 Jacksonville 3:23.18 3:55.79 5:16.06 4:38.44 4:10.84 5:16.06
26 Zach Earley FR-1 Jacksonville 5:18.93 3:05.83 5:08.88 4:18.66 4:11.12 3:00.81
27 Josh Sea FR-1 Flagler 3:33.54 4:48.91 5:01.47 3:38.57 4:11.22 3:53.64
28 Isaac Morrison   Unattached 5:01.70 3:18.62 3:46.27 3:41.24 4:11.41 4:01.36
29 Pedro Zapata Freshman Unattached 4:24.16 4:19.13 3:03.66 5:19.51 4:11.58 5:27.06
30 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 4:21.99 3:54.28 3:49.24 5:04.82 4:11.91 4:04.36
31 Dylan Dixon Freshman Unattached 3:22.02 4:02.42 5:28.28 4:25.15 4:12.52 3:52.32
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 5:07.40 4:39.46 4:49.62 4:54.70 4:14.05 3:28.33
33 Gavin Weinheimer SO-2 Embry-Riddle 3:30.33 3:48.29 4:11.37 5:05.24 4:16.50 3:04.68
34 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 4:16.92 4:06.65 4:06.65 4:04.08 4:16.92 4:55.46
35 Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle 3:09.28 4:34.84 4:55.58 4:45.21 4:19.28 3:32.61
36 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 3:36.60 5:35.46 5:40.74 4:42.63 4:24.14 4:58.48
37 James Kaldor Senior Unattached 3:13.69 4:39.77 4:34.39 4:02.11 4:29.01 4:50.53
38 Carsen Dunham   Tampa Track Club 4:13.35 3:43.71 3:30.23 5:31.51 4:29.52 3:24.84
39 Joe Angotti   UniversityFlorida Running Club 3:28.77 3:39.61 4:52.81 4:01.30 4:31.12 4:28.41
40 Vaughn Blanchet SO-2 Flagler 4:56.03 5:20.93 5:32.00 4:33.90 4:36.66 5:15.40
41 Daniel Manzella Junior Tampa Track Club 4:59.73 5:22.14 5:02.53 3:24.49 4:40.12 5:47.35
42 Christopher Perez SR-4 SCAD Savannah 6:16.52 4:15.06 6:04.37 5:00.61 5:03.64 4:42.39
43 Dariel Luna FR-1 Webber 5:37.89 4:54.09 3:48.39 5:53.54 5:12.86 5:47.28
  Austin Joseph JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Finnian Russell SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacob Littleton Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Max Heins FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Logan Seifert JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joel Nesi JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ben Youngs FR-1 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Garza SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 3:46.26
2 Will Stone SO-2 Flagler 3:47.92
3 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 3:52.44
4 Jared Falchook Sophomore Unattached 3:54.24
7 Simon DeVoss Sophomore Unattached 3:56.41
8 Brandon Knieja JR-3 Flagler 3:56.50
9 Eli Holbrook   UniversityFlorida Running Club 3:57.89
11 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 3:59.13
13 Ethan Tank JR-3 Flagler 4:01.97
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 4:06.13
22 Francisco Ramirez JR-3 Flagler 4:07.70
28 Isaac Morrison   Unattached 4:11.41
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNS
  Joel Nesi JR-3 Flagler DNS
  Finnian Russell SO-2 Flagler DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Andrew Stowe SO-2 Embry-Riddle 5:04.71 4:48.30 3:54.39
6 Logan Burch SO-2 Flagler 3:15.22 2:47.00 3:55.20
10 Victor Farfan SO-2 Jacksonville 3:43.81 3:15.24 3:58.09
12 Jack Bolan SO-2 Jacksonville 2:57.26 4:30.68 3:59.54
14 Max Bowlin SO-2 Flagler 5:14.92 4:45.85 4:02.24
15 Brandon Santangelo SO-2 Embry-Riddle 4:53.20 2:56.89 4:02.31
16 Michael Holden Senior Unattached 4:51.26 3:02.04 4:02.71
17 Simon Cole SO-2 Embry-Riddle 3:31.90 3:41.64 4:03.56
18 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 3:12.86 5:10.04 4:04.12
20 Jayven Garcia Sophomore Unattached 4:56.63 5:04.05 4:07.19
21 Zeniel Lizardo Freshman Unattached 4:00.10 4:49.60 4:07.52
23 Malik Millet Sophomore Unattached 4:36.66 4:14.23 4:09.24
24 Donato Scarcello   Team FTC 4:17.23 4:47.19 4:09.73
27 Josh Sea FR-1 Flagler 5:19.05 4:38.86 4:11.22
29 Pedro Zapata Freshman Unattached 4:54.35 5:19.51 4:11.58
30 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 3:41.68 4:32.07 4:11.91
31 Dylan Dixon Freshman Unattached 3:16.97 3:54.85 4:12.52
33 Gavin Weinheimer SO-2 Embry-Riddle 3:43.16 5:28.32 4:16.50
  Logan Seifert JR-3 Flagler DNS DNS DNS
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
25 Donald Dempsey SO-2 Jacksonville 4:10.84 3:15.66
26 Zach Earley FR-1 Jacksonville 4:11.12 4:38.75
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 4:14.05 4:42.00
34 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 4:16.92 3:48.66
35 Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle 4:19.28 4:06.32
36 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 4:24.14 5:03.76
37 James Kaldor Senior Unattached 4:29.01 4:34.39
38 Carsen Dunham   Tampa Track Club 4:29.52 4:32.22
39 Joe Angotti   UniversityFlorida Running Club 4:31.12 5:17.21
40 Vaughn Blanchet SO-2 Flagler 4:36.66 3:13.67
41 Daniel Manzella Junior Tampa Track Club 4:40.12 4:48.53
42 Christopher Perez SR-4 SCAD Savannah 5:03.64 6:28.66
43 Dariel Luna FR-1 Webber 5:12.86 6:21.69
  Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle DNS DNS
  Jacob Littleton Sophomore Unattached DNS DNS
  Ben Youngs FR-1 Flagler DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS
  Daniel Garza SO-2 SCAD Savannah DNS DNS
  Max Heins FR-1 SCAD Savannah DNS DNS
  Austin Joseph JR-3 SCAD Savannah DNS DNS