April 20, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 4:54.14 4:02.10 4:33.78 3:14.59 3:46.26 4:22.47
2 Will Stone SO-2 Flagler 3:00.06 3:38.81 4:10.72 2:50.94 3:47.92 4:08.44
3 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 2:42.71 3:15.25 4:06.39 3:15.25 3:52.44 2:56.66
4 Jared Falchook Sophomore Unattached 4:45.78 4:22.35 2:43.97 3:05.05 3:54.24 4:57.49
5 Andrew Stowe SO-2 Embry-Riddle 3:35.64 4:13.15 4:52.99 3:40.33 3:54.39 4:34.24
6 Logan Burch SO-2 Flagler 3:41.09 3:19.92 3:43.44 2:49.35 3:55.20 3:45.80
7 Simon DeVoss Sophomore Unattached 3:30.41 3:37.50 4:17.69 3:06.77 3:56.41 4:41.33
8 Brandon Knieja JR-3 Flagler 3:30.49 3:23.39 5:02.72 3:09.20 3:56.50 4:43.80
9 Eli Holbrook   UniversityFlorida Running Club 3:10.32 3:07.94 3:22.21 2:56.04 3:57.89 2:58.42
10 Victor Farfan SO-2 Jacksonville 3:15.24 3:46.19 5:09.52 3:27.14 3:58.09 4:45.71
11 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 3:30.44 4:56.53 3:56.74 4:51.74 3:59.13 3:59.13
12 Jack Bolan SO-2 Jacksonville 3:42.78 4:57.03 3:18.82 4:45.06 3:59.54 3:11.64
13 Ethan Tank JR-3 Flagler 4:21.33 3:47.46 3:18.42 3:32.94 4:01.97 3:28.10
14 Max Bowlin SO-2 Flagler 4:43.42 4:43.42 3:30.75 5:02.80 4:02.24 3:47.71
15 Brandon Santangelo SO-2 Embry-Riddle 4:09.58 3:40.51 4:33.81 3:57.47 4:02.31 3:23.54
16 Michael Holden Senior Unattached 3:50.58 4:51.26 4:31.84 3:38.44 4:02.71 3:45.72
17 Simon Cole SO-2 Embry-Riddle 5:14.20 3:34.34 4:01.13 3:53.82 4:03.56 4:40.10
18 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 4:40.74 2:53.33 5:10.04 3:39.71 4:04.12 4:06.57
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 3:34.14 4:15.98 3:29.21 3:29.21 4:06.13 3:07.06
20 Jayven Garcia Sophomore Unattached 3:20.23 3:37.53 5:06.52 3:57.31 4:07.19 3:52.36
21 Zeniel Lizardo Freshman Unattached 3:18.02 5:09.40 3:52.67 4:14.95 4:07.52 3:45.25
22 Francisco Ramirez JR-3 Flagler 5:07.15 2:53.39 3:25.59 4:25.04 4:07.70 5:22.01
23 Malik Millet Sophomore Unattached 3:54.29 4:09.24 3:01.95 5:16.54 4:09.24 3:01.95
24 Donato Scarcello   Team FTC 4:07.24 3:47.26 3:34.77 3:27.28 4:09.73 4:17.23
25 Donald Dempsey SO-2 Jacksonville 4:10.84 4:25.89 5:08.54 4:03.32 4:10.84 4:48.47
26 Zach Earley FR-1 Jacksonville 4:26.19 4:01.08 3:38.48 5:08.88 4:11.12 5:16.42
27 Josh Sea FR-1 Flagler 5:01.47 5:14.03 3:03.39 4:23.79 4:11.22 4:43.88
28 Isaac Morrison   Unattached 3:26.16 4:51.64 4:41.58 5:26.84 4:11.41 3:41.24
29 Pedro Zapata Freshman Unattached 4:04.04 4:29.19 3:11.20 4:06.55 4:11.58 3:11.20
30 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 4:52.22 4:34.59 5:27.49 3:31.61 4:11.91 4:49.70
31 Dylan Dixon Freshman Unattached 3:44.75 3:52.32 3:47.27 4:02.42 4:12.52 3:19.49
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 5:30.27 4:34.38 3:15.62 4:21.68 4:14.05 4:39.46
33 Gavin Weinheimer SO-2 Embry-Riddle 5:05.24 4:37.02 4:19.07 3:38.03 4:16.50 3:55.98
34 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 5:10.88 4:32.34 4:34.91 5:21.15 4:16.92 5:10.88
35 Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle 3:53.36 5:03.36 5:34.48 3:24.84 4:19.28 3:45.58
36 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 5:27.54 3:15.47 4:58.48 4:05.65 4:24.14 3:04.90
37 James Kaldor Senior Unattached 4:29.01 4:04.80 3:16.38 5:06.68 4:29.01 4:45.15
38 Carsen Dunham   Tampa Track Club 3:19.45 4:51.09 4:48.39 3:27.53 4:29.52 3:19.45
39 Joe Angotti   UniversityFlorida Running Club 3:50.46 5:00.95 5:30.77 4:41.97 4:31.12 5:22.64
40 Vaughn Blanchet SO-2 Flagler 4:36.66 4:50.50 4:14.53 4:00.70 4:36.66 4:20.06
41 Daniel Manzella Junior Tampa Track Club 5:52.96 4:23.32 5:10.94 5:38.95 4:40.12 4:26.12
42 Christopher Perez SR-4 SCAD Savannah 4:45.43 3:32.55 4:08.99 5:58.30 5:03.64 3:44.70
43 Dariel Luna FR-1 Webber 6:24.82 5:50.41 5:31.64 4:04.03 5:12.86 5:56.66
  Austin Joseph JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Finnian Russell SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacob Littleton Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Max Heins FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Logan Seifert JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joel Nesi JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ben Youngs FR-1 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Garza SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 4:26.99 4:04.36 3:46.26 3:30.43 2:56.49
2 Will Stone SO-2 Flagler 2:48.66 3:00.06 3:47.92 4:06.16 3:06.90
3 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 4:27.31 3:38.50 3:52.44 3:36.17 3:08.28
4 Jared Falchook Sophomore Unattached 3:28.48 2:48.66 3:54.24 4:01.27 4:31.72
7 Simon DeVoss Sophomore Unattached 5:02.61 2:57.31 3:56.41 2:50.22 3:46.96
8 Brandon Knieja JR-3 Flagler 3:44.68 3:47.04 3:56.50 2:59.74 3:13.93
9 Eli Holbrook   UniversityFlorida Running Club 4:52.61 3:31.73 3:57.89 2:53.66 3:36.48
11 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 4:06.31 5:10.87 3:59.13 3:18.48 3:18.48
13 Ethan Tank JR-3 Flagler 3:03.90 3:32.94 4:01.97 4:33.43 4:09.23
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 3:14.45 3:21.83 4:06.13 5:12.59 4:28.29
22 Francisco Ramirez JR-3 Flagler 4:44.86 4:44.86 4:07.70 5:19.54 4:22.57
28 Isaac Morrison   Unattached 5:26.84 3:13.59 4:11.41 4:21.47 4:59.18
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS
  Joel Nesi JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS
  Finnian Russell SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Andrew Stowe SO-2 Embry-Riddle 3:54.39
6 Logan Burch SO-2 Flagler 3:55.20
10 Victor Farfan SO-2 Jacksonville 3:58.09
12 Jack Bolan SO-2 Jacksonville 3:59.54
14 Max Bowlin SO-2 Flagler 4:02.24
15 Brandon Santangelo SO-2 Embry-Riddle 4:02.31
16 Michael Holden Senior Unattached 4:02.71
17 Simon Cole SO-2 Embry-Riddle 4:03.56
18 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 4:04.12
20 Jayven Garcia Sophomore Unattached 4:07.19
21 Zeniel Lizardo Freshman Unattached 4:07.52
23 Malik Millet Sophomore Unattached 4:09.24
24 Donato Scarcello   Team FTC 4:09.73
27 Josh Sea FR-1 Flagler 4:11.22
29 Pedro Zapata Freshman Unattached 4:11.58
30 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 4:11.91
31 Dylan Dixon Freshman Unattached 4:12.52
33 Gavin Weinheimer SO-2 Embry-Riddle 4:16.50
  Logan Seifert JR-3 Flagler DNS
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Donald Dempsey SO-2 Jacksonville 4:00.81 4:10.84 4:20.88
26 Zach Earley FR-1 Jacksonville 4:13.64 4:11.12 5:03.86
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 3:43.57 4:14.05 4:59.78
34 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 4:52.89 4:16.92 4:40.05
35 Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle 4:27.06 4:19.28 4:06.32
36 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 3:10.18 4:24.14 5:35.46
37 James Kaldor Senior Unattached 4:34.39 4:29.01 5:38.96
38 Carsen Dunham   Tampa Track Club 5:09.95 4:29.52 3:59.88
39 Joe Angotti   UniversityFlorida Running Club 5:17.21 4:31.12 5:38.90
40 Vaughn Blanchet SO-2 Flagler 3:30.27 4:36.66 4:28.36
41 Daniel Manzella Junior Tampa Track Club 4:37.32 4:40.12 5:30.55
42 Christopher Perez SR-4 SCAD Savannah 3:44.70 5:03.64 4:21.13
43 Dariel Luna FR-1 Webber 6:18.56 5:12.86 5:59.79
  Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Jacob Littleton Sophomore Unattached DNS DNS DNS
  Ben Youngs FR-1 Flagler DNS DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS
  Daniel Garza SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS
  Max Heins FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS
  Austin Joseph JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS