April 17, 2024
|
Shippensburg U. - Shippensburg, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Isabel Tenney FR-1 York (Pa.) 3:00.57 2:19.97
2 Caroline Mastria SR-4 Shippensburg 2:59.24 2:20.03
3 Morgan Janiuk SR-4 Millersville 2:58.58 2:22.86
4 Meah Eshelman FR-1 Bloomsburg 2:00.59 2:23.56
5 Charlotte Kratovil-Lavelle SR-4 Dickinson 1:54.12 2:26.30
6 Rebecca Christophel JR-3 Juniata 1:42.88 2:26.97
7 Sydney Werner FR-1 Bloomsburg 2:42.50 2:27.72
8 Marley Kurey FR-1 Dickinson 3:04.77 2:27.81
9 Ava Whysong FR-1 Shippensburg 2:16.82 2:28.71
10 Faith Wilson SO-2 Shippensburg 2:59.52 2:29.60
11 Camille McRoberts FR-1 Juniata 3:02.72 2:29.77
12 Ashlyn Albright FR-1 Bloomsburg 2:21.80 2:30.85
13 Lilah Drager FR-1 Shippensburg 2:58.46 2:31.23
14 Marissa Mounce FR-1 Millersville 2:00.79 2:32.89
15 Natalie DiCriscio SO-2 Shippensburg 2:07.15 2:35.05
16 Dayanara Grau FR-1 Caldwell 3:04.08 2:36.00
17 Paige Watson FR-1 Lock Haven 2:25.55 2:38.20
18 Jenna McNamara FR-1 York (Pa.) 2:46.66 2:38.72
19 Julia Parmelee SO-2 Albright 3:27.47 2:39.59
20 Katelyn Schweitzer SR-4 Albright 3:18.60 2:42.78
21 Leah Brown SR-4 Albright 2:16.69 2:44.68
22 Cassie Koziolek SR-4 York (Pa.) 2:51.48 2:44.88
23 Ella Bray SO-2 Lock Haven 3:01.72 2:48.26
24 Ashley Anderson FR-1 Juniata 2:33.19 3:13.91
  Emily Beers SO-2 Millersville DNS DNS
  Leah Bell SO-2 Dickinson DNS DNS
  Amiyah Priebe JR-3 Dickinson DNS DNS
  Myra Naqvi JR-3 Dickinson DNS DNS
  Stefany Steckel SO-2 Lock Haven DNS DNS
  Alyssa Devita SO-2 Albright DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isabel Tenney FR-1 York (Pa.) 2:19.97
2 Caroline Mastria SR-4 Shippensburg 2:20.03
3 Morgan Janiuk SR-4 Millersville 2:22.86
4 Meah Eshelman FR-1 Bloomsburg 2:23.56
5 Charlotte Kratovil-Lavelle SR-4 Dickinson 2:26.30
6 Rebecca Christophel JR-3 Juniata 2:26.97
7 Sydney Werner FR-1 Bloomsburg 2:27.72
9 Ava Whysong FR-1 Shippensburg 2:28.71
13 Lilah Drager FR-1 Shippensburg 2:31.23
14 Marissa Mounce FR-1 Millersville 2:32.89
  Emily Beers SO-2 Millersville DNS
  Alyssa Devita SO-2 Albright DNS
  Myra Naqvi JR-3 Dickinson DNS
  Amiyah Priebe JR-3 Dickinson DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Marley Kurey FR-1 Dickinson 2:27.81 3:01.81 2:51.46 2:07.12 1:47.91 2:47.03 2:07.12
10 Faith Wilson SO-2 Shippensburg 2:29.60 1:53.70 1:50.71 2:38.58 2:35.59 2:53.54 2:22.12
11 Camille McRoberts FR-1 Juniata 2:29.77 2:31.27 1:53.83 3:05.72 2:13.30 2:26.78 1:50.83
12 Ashlyn Albright FR-1 Bloomsburg 2:30.85 2:15.77 3:08.57 2:47.45 2:11.24 1:48.62 1:51.63
15 Natalie DiCriscio SO-2 Shippensburg 2:35.05 1:56.29 1:59.39 2:27.30 2:49.01 2:11.80 1:57.84
16 Dayanara Grau FR-1 Caldwell 2:36.00 2:50.04 3:21.24 2:57.84 2:14.16 2:36.00 2:53.16
17 Paige Watson FR-1 Lock Haven 2:38.20 2:36.62 2:42.95 2:49.28 2:16.06 1:57.07 2:36.62
18 Jenna McNamara FR-1 York (Pa.) 2:38.72 3:18.40 2:19.68 2:45.07 2:18.09 1:54.28 2:21.26
19 Julia Parmelee SO-2 Albright 2:39.59 3:27.47 2:55.55 2:33.21 2:22.04 1:54.91 2:28.42
20 Katelyn Schweitzer SR-4 Albright 2:42.78 3:23.48 2:16.74 1:57.21 3:23.48 2:44.41 2:13.48
21 Leah Brown SR-4 Albright 2:44.68 2:21.63 2:47.98 2:21.63 2:13.39 2:26.57 2:56.21
22 Cassie Koziolek SR-4 York (Pa.) 2:44.88 3:26.10 2:03.66 3:26.10 2:08.61 2:49.83 1:57.07
23 Ella Bray SO-2 Lock Haven 2:48.26 2:24.71 3:32.01 2:38.17 2:43.22 2:23.03 2:53.31
24 Ashley Anderson FR-1 Juniata 3:13.91 4:10.15 2:15.74 3:46.88 2:15.74 2:25.44 3:27.49
  Stefany Steckel SO-2 Lock Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Leah Bell SO-2 Dickinson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS