April 17, 2024
|
Shippensburg U. - Shippensburg, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Drew Dailey SR-4 Shippensburg 3:59.62 3:54.92
2 Chase Hensinger SO-2 Shippensburg 3:54.25 3:56.61
3 Jakob Rager FR-1 Lock Haven 3:10.20 4:03.84
4 Jackson Gutekunst FR-1 Shippensburg 4:32.16 4:05.19
5 Kevin Wagner SR-4 Shippensburg 5:11.84 4:09.47
6 Jack Sears SO-2 McDaniel 4:25.77 4:13.11
7 Tilak Datta JR-3 Caldwell 4:10.64 4:13.17
8 Anthony Solis FR-1 Lock Haven 3:24.63 4:15.78
9 Ethan Rogers JR-3 Lock Haven 3:34.87 4:18.88
10 Romario Cruz JR-3 Dickinson 4:30.41 4:20.01
11 Dylan Way FR-1 Lock Haven 3:36.21 4:20.49
12 Chris Hine SO-2 Lock Haven 4:15.49 4:20.70
13 Matthew Dietrick JR-3 Dickinson 4:54.96 4:23.35
14 Logan Fry JR-3 York (Pa.) 3:40.17 4:28.49
15 David Orellana FR-1 York (Pa.) 3:14.70 4:30.41
16 Logan Kudla FR-1 Caldwell 4:37.62 4:32.17
17 Conrad Coffey FR-1 Juniata 3:25.57 4:34.09
18 Max Collins JR-3 Dickinson 3:58.03 4:36.78
19 Max Scott SR-4 Juniata 3:23.66 4:42.85
20 Alek Buler FR-1 York (Pa.) 5:28.78 4:43.43
21 Josh Penny FR-1 Dickinson 3:23.38 4:46.45
22 Ellis Kline SR-4 Juniata 3:37.62 4:54.08
23 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 4:46.62 4:55.48
24 Joc Baldacci JR-3 McDaniel 5:15.14 5:00.13
25 Jordan Patton JR-3 Albright 4:23.75 5:10.29
  Sean Irwin JR-3 McDaniel DNS DNS
  Fabrizzio Verano Vaderrama FR-1 McDaniel DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Drew Dailey SR-4 Shippensburg 4:32.51 4:34.86 3:54.92 4:32.51 4:48.96 4:25.46 3:54.92
2 Chase Hensinger SO-2 Shippensburg 4:43.94 3:23.49 3:56.61 4:25.01 4:01.35 4:03.71 4:53.40
3 Jakob Rager FR-1 Lock Haven 4:03.84 4:18.47 4:03.84 3:58.97 4:40.42 4:13.60 3:34.58
4 Jackson Gutekunst FR-1 Shippensburg 5:06.49 4:12.55 4:05.19 3:06.35 5:01.59 2:56.54 3:08.80
5 Kevin Wagner SR-4 Shippensburg 3:29.56 3:59.50 4:09.47 3:29.56 4:34.42 3:14.59 4:01.99
6 Jack Sears SO-2 McDaniel 4:20.71 3:22.49 4:13.11 5:29.05 3:35.15 5:11.33 3:07.31
7 Tilak Datta JR-3 Caldwell 3:47.86 4:43.55 4:13.17 3:42.79 4:41.02 3:35.20 4:05.58
8 Anthony Solis FR-1 Lock Haven 4:51.59 4:28.57 4:15.78 2:59.05 5:12.06 3:11.84 3:39.97
9 Ethan Rogers JR-3 Lock Haven 5:31.37 4:08.53 4:18.88 3:24.52 5:21.02 3:06.40 3:27.11
10 Romario Cruz JR-3 Dickinson 3:09.81 3:54.01 4:20.01 5:22.42 3:35.81 4:30.41 4:38.21
11 Dylan Way FR-1 Lock Haven 3:44.03 3:49.24 4:20.49 4:17.89 3:54.45 5:04.78 5:20.41
12 Chris Hine SO-2 Lock Haven 5:05.02 4:36.35 4:20.70 4:54.59 3:31.17 3:28.56 4:25.92
13 Matthew Dietrick JR-3 Dickinson 4:54.96 4:23.35 4:23.35 3:46.49 5:29.19 3:14.88 4:47.06
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Logan Fry JR-3 York (Pa.) 5:24.88 3:24.06 3:07.95 3:26.74 5:49.04 4:01.65 4:28.49
15 David Orellana FR-1 York (Pa.) 5:21.79 4:46.64 5:13.68 4:27.71 4:57.46 5:43.42 4:30.41
16 Logan Kudla FR-1 Caldwell 4:13.12 5:29.33 5:32.05 5:26.61 3:56.79 5:48.38 4:32.17
17 Conrad Coffey FR-1 Juniata 4:34.09 5:15.21 4:31.35 4:06.68 5:26.17 3:50.24 4:34.09
18 Max Collins JR-3 Dickinson 5:21.07 3:58.03 5:54.28 4:17.41 5:34.91 3:35.89 4:36.78
19 Max Scott SR-4 Juniata 3:26.48 4:57.00 4:42.85 5:30.94 5:56.40 5:16.80 4:42.85
20 Alek Buler FR-1 York (Pa.) 5:48.62 4:15.09 4:03.75 4:29.26 3:26.91 3:49.58 4:43.43
21 Josh Penny FR-1 Dickinson 3:37.71 4:03.49 3:46.30 5:15.10 3:49.16 5:46.61 4:46.45
22 Ellis Kline SR-4 Juniata 3:28.80 5:55.84 3:43.50 4:51.14 5:05.85 4:39.38 4:54.08
23 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 4:28.89 4:22.98 3:26.84 3:47.52 5:54.58 3:38.66 4:55.48
24 Joc Baldacci JR-3 McDaniel 5:39.15 4:00.11 5:30.15 4:45.13 4:03.11 4:48.13 5:00.13
25 Jordan Patton JR-3 Albright 4:39.27 5:07.19 3:43.41 6:24.76 4:29.96 4:45.47 5:10.29
  Sean Irwin JR-3 McDaniel DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Fabrizzio Verano Vaderrama FR-1 McDaniel DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS