April 13, 2024
|
Beloit College - Beloit, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Danielle Van Grinsven SO-2 Concordia (Wis.) 5:39.40 5:42.40 5:21.38 4:42.33 5:00.35 5:33.39 4:21.31 10
2 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 4:22.69 6:08.37 3:55.52 6:02.33 5:01.94 5:14.02 3:31.36 8
3 Kera Riley FR-1 St. Norbert 6:00.11 5:57.08 4:35.38 6:15.24 5:02.61 4:59.59 3:37.88 6
4 Lettia Hoda FR-1 Lake Forest 3:40.27 6:13.23 6:10.17 4:07.80 5:05.92 4:26.15 5:57.93 5
5 Jane Partsch FR-1 Lawrence 3:59.46 4:30.16 4:05.60 4:30.16 5:06.99 6:17.60 5:06.99 4
6 Chloe Pierson SR-4 St. Norbert 4:52.75 6:19.03 4:34.26 4:46.58 5:08.15 6:31.35 3:48.03 3
7 Abigail Poehlman SO-2 Concordia (Wis.) 5:20.75 4:46.49 4:58.95 4:21.58 5:11.40 5:23.86 5:51.89 2
8 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 4:19.59 5:09.63 6:30.94 5:59.67 5:12.75 5:25.26 3:42.06 1
9 Olivia Ebel FR-1 Concordia (Wis.) 3:59.53 4:49.96 5:02.57 6:33.97 5:15.17 6:21.36 3:50.08 -
10 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 6:08.76 6:24.52 3:53.24 5:34.09 5:15.18 6:30.83 4:12.15 -
11 Ainara Sainz De Rozas SO-2 Concordia (Wis.) 6:39.67 4:28.58 6:55.65 5:00.55 5:19.73 3:43.82 5:06.94 -
12 Althea Foster JR-3 Lawrence 4:05.77 6:31.28 5:33.08 4:51.04 5:23.37 3:49.60 5:23.37 -
13 Sophie Graham FR-1 Lake Forest 6:59.37 3:54.07 4:20.08 7:02.62 5:25.09 6:30.11 6:49.62 -
14 Emily Herried SR-4 Wisconsin Lutheran 4:33.58 6:14.55 6:24.32 6:17.80 5:25.69 5:38.72 5:48.49 -
15 Gabrielle Holbrook JR-3 Carroll (Wis.) 4:21.11 5:10.07 5:10.07 6:12.08 5:26.38 5:39.44 6:38.19 -
16 Laura Henze FR-1 Lawrence 4:43.61 6:39.03 6:15.94 6:39.03 5:29.77 3:54.14 6:52.22 -
17 Samantha Costello FR-1 Monmouth (Ill.) 4:08.77 6:57.93 7:11.20 4:02.14 5:31.69 6:41.35 6:04.86 -
18 Lauren Fligge   Wisconsin Track Club 6:52.90 5:45.21 6:42.75 7:19.98 5:38.44 7:03.05 5:04.60 -
19 Carter Browne JR-3 Beloit 6:38.45 4:18.82 5:06.50 4:56.28 5:40.55 6:45.26 4:29.04 -
20 Madison DeCleene FR-1 St. Norbert 5:09.98 5:47.45 4:01.85 5:50.85 5:40.63 6:35.13 6:52.17 -
21 Jasmine Moldenhauer JR-3 Lawrence 5:25.11 5:42.22 6:47.25 4:40.62 5:42.22 4:26.94 4:16.67 -
22 Kristin Hintz JR-3 St. Norbert 4:58.56 5:08.98 5:12.45 7:13.95 5:47.16 7:03.54 6:46.18 -
23 Melissa Bivolarov FR-1 Monmouth (Ill.) 6:38.51 4:39.66 6:24.53 6:17.54 5:49.57 5:53.07 5:25.10 -
24 Lily Truskowski FR-1 St. Norbert 6:50.27 5:51.66 5:51.66 7:04.92 6:06.31 5:04.04 5:15.03 -
25 Utopia Pasika FR-1 Lake Forest 5:34.43 8:12.04 5:42.12 7:48.97 6:24.40 5:38.28 5:07.52 -
26 Amy Czauderna SO-2 Lake Forest 7:15.18 8:07.08 4:51.45 5:19.40 6:39.24 8:03.08 6:43.24 -
27 Natalie Drane JR-3 St. Norbert 7:32.74 6:18.66 8:09.78 5:53.96 6:51.58 8:01.55 7:53.32 -
28 Amelia Alvarez   Wisconsin Track Club 5:50.15 8:26.69 5:17.20 8:14.33 6:51.94 8:10.21 7:29.02 -
29 Mina Tolu-Honary SO-2 Beloit 10:47.49 7:18.63 6:26.41 10:16.16 8:42.17 10:21.39 6:31.63 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Olivia Ebel FR-1 Concordia (Wis.) 6:08.75 4:21.60 5:46.69 5:15.17 5:15.17 4:31.05 5:15.17 -
18 Lauren Fligge   Wisconsin Track Club 5:51.98 6:05.52 6:12.29 5:14.75 5:01.22 5:11.37 5:38.44 -
20 Madison DeCleene FR-1 St. Norbert 7:16.01 5:50.85 6:28.32 6:11.29 6:18.10 4:52.95 5:40.63 -
22 Kristin Hintz JR-3 St. Norbert 5:43.69 4:44.68 6:28.82 6:39.24 6:46.18 7:31.31 5:47.16 -
24 Lily Truskowski FR-1 St. Norbert 5:29.68 5:55.32 7:15.91 6:57.60 6:31.96 6:53.93 6:06.31 -
25 Utopia Pasika FR-1 Lake Forest 7:22.06 7:22.06 4:48.30 4:52.15 4:36.77 7:56.66 6:24.40 -
26 Amy Czauderna SO-2 Lake Forest 5:51.34 4:47.46 5:47.34 4:47.46 7:55.10 5:47.34 6:39.24 -
27 Natalie Drane JR-3 St. Norbert 5:29.27 5:21.04 7:08.05 7:40.97 8:46.83 8:50.94 6:51.58 -
28 Amelia Alvarez   Wisconsin Track Club 6:56.06 7:45.50 5:33.68 7:37.26 7:57.85 7:08.42 6:51.94 -
29 Mina Tolu-Honary SO-2 Beloit 11:08.38 8:26.51 9:18.73 9:18.73 7:49.96 10:42.27 8:42.17 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 3:42.06 3:51.44 5:12.75 6:21.56 4:41.48 3:38.93 1
11 Ainara Sainz De Rozas SO-2 Concordia (Wis.) 6:23.68 4:25.38 5:19.73 5:03.75 5:06.94 6:49.26 -
12 Althea Foster JR-3 Lawrence 4:38.10 6:37.75 5:23.37 4:28.40 4:05.77 6:18.35 -
15 Gabrielle Holbrook JR-3 Carroll (Wis.) 6:38.19 6:47.98 5:26.38 5:03.54 6:57.77 4:14.58 -
17 Samantha Costello FR-1 Monmouth (Ill.) 5:21.74 4:08.77 5:31.69 5:31.69 4:55.21 4:45.26 -
19 Carter Browne JR-3 Beloit 6:52.07 4:25.63 5:40.55 5:57.58 4:35.85 6:58.88 -
21 Jasmine Moldenhauer JR-3 Lawrence 6:43.82 6:09.60 5:42.22 5:55.91 6:26.71 6:50.67 -
23 Melissa Bivolarov FR-1 Monmouth (Ill.) 6:10.55 6:03.56 5:49.57 5:42.58 4:57.14 7:34.45 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Danielle Van Grinsven SO-2 Concordia (Wis.) 3:42.26 4:51.34 4:57.35 4:18.31 5:00.35 4:24.31 4:51.34 10
2 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 4:31.75 6:20.45 3:49.48 3:40.42 5:01.94 4:58.92 5:14.02 8
3 Kera Riley FR-1 St. Norbert 6:00.11 5:38.93 6:09.19 5:35.90 5:02.61 5:23.80 4:35.38 6
4 Lettia Hoda FR-1 Lake Forest 6:13.23 4:56.75 4:26.15 5:15.10 5:05.92 6:22.40 3:37.21 5
5 Jane Partsch FR-1 Lawrence 5:34.62 4:39.36 4:57.78 3:44.11 5:06.99 6:02.25 5:25.41 4
6 Chloe Pierson SR-4 St. Norbert 5:48.21 4:03.44 3:41.87 6:31.35 5:08.15 6:15.95 5:20.48 3
7 Abigail Poehlman SO-2 Concordia (Wis.) 3:53.55 4:52.72 6:16.80 4:27.81 5:11.40 6:07.46 6:38.60 2
10 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 3:59.54 5:08.88 5:30.94 5:53.01 5:15.18 6:24.52 4:24.76 -
13 Sophie Graham FR-1 Lake Forest 5:57.60 4:36.33 6:36.61 6:56.12 5:25.09 4:16.83 6:26.86 -
14 Emily Herried SR-4 Wisconsin Lutheran 6:27.58 5:02.90 4:17.30 4:43.35 5:25.69 6:01.52 6:53.63 -
16 Laura Henze FR-1 Lawrence 5:46.26 4:43.61 5:06.69 5:42.96 5:29.77 5:00.09 5:36.37 -