April 13, 2024
|
Beloit College - Beloit, WI

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gaby Skorczewski FR-1 Lawrence 3:00.82 2:24.65 1:47.05 10
2 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 2:01.87 2:26.83 1:42.79 8
3 Ella Fajardo-Wilde FR-1 Lawrence 3:03.05 2:27.62 2:24.67 6
4 Julie Dunkel SR-4 St. Norbert 2:14.85 2:28.18 3:09.67 5
5 Bijou Phillips SO-2 St. Norbert 2:25.87 2:30.38 1:45.27 4
6 Kendra Troxel FR-1 St. Norbert 3:05.44 2:32.00 2:19.84 3
7 Kylee Camble FR-1 Concordia (Wis.) 2:51.11 2:34.15 3:20.40 2
8 Becca Ray SR-4 Lake Forest 2:53.59 2:34.99 2:30.34 1
9 Sophia Miller FR-1 Beloit 2:04.42 2:35.52 2:21.53 -
10 Mikayla Becker FR-1 Concordia (Wis.) 2:35.60 2:35.60 1:53.59 -
11 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 2:11.61 2:38.56 2:52.83 -
12 Marianna Carus SR-4 Beloit 2:56.92 2:39.38 2:39.38 -
13 Sam Knutilla SR-4 Carroll (Wis.) 2:55.45 2:39.50 3:20.97 -
14 Sarah Welsch FR-1 St. Norbert 3:20.30 2:40.24 3:25.11 -
15 Lauren Holthaus   Wisconsin Track Club 2:48.52 2:42.03 2:19.35 -
16 Julie Dorner SO-2 Lake Forest 3:23.53 2:44.13 3:20.24 -
17 Catherine Fairbanks FR-1 St. Norbert 2:04.21 2:45.61 2:37.33 -
18 Grace Tinder JR-3 Carroll (Wis.) 2:46.74 2:46.74 3:10.09 -
19 Madison DeCleene FR-1 St. Norbert 2:32.26 2:47.31 1:58.79 -
20 Lauren Fligge   Wisconsin Track Club 2:28.13 2:50.26 2:24.72 -
21 Madeline Meason SR-4 Beloit 2:57.01 2:51.85 3:22.79 -
22 Lauren Hull SO-2 Carroll (Wis.) 2:54.30 2:57.85 2:56.08 -
23 Alexandria Blankenship FR-1 Concordia (Wis.) 2:50.41 3:05.22 2:09.66 -
24 Avery Huffman FR-1 Lake Forest 2:15.78 3:06.00 2:47.40 -
25 Meghan Koning FR-1 Beloit 3:20.82 3:20.82 3:00.74 -
26 Natalie Drane JR-3 St. Norbert 3:28.64 3:28.64 4:20.80 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Julie Dorner SO-2 Lake Forest 3:07.11 2:27.72 2:04.74 2:44.13 2:37.57 -
17 Catherine Fairbanks FR-1 St. Norbert 2:42.30 3:15.42 2:29.05 2:45.61 3:20.39 -
19 Madison DeCleene FR-1 St. Norbert 2:20.54 2:20.54 2:40.62 2:47.31 2:13.85 -
20 Lauren Fligge   Wisconsin Track Club 3:17.51 2:09.40 1:59.19 2:50.26 2:07.70 -
22 Lauren Hull SO-2 Carroll (Wis.) 2:15.17 2:18.73 2:59.63 2:57.85 2:52.52 -
23 Alexandria Blankenship FR-1 Concordia (Wis.) 2:39.29 3:40.42 2:18.92 3:05.22 2:30.03 -
24 Avery Huffman FR-1 Lake Forest 2:52.98 3:56.22 2:21.36 3:06.00 3:13.44 -
25 Meghan Koning FR-1 Beloit 3:40.91 2:38.65 2:50.70 3:20.82 3:28.86 -
26 Natalie Drane JR-3 St. Norbert 3:30.73 2:30.22 2:53.18 3:28.64 4:08.29 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Becca Ray SR-4 Lake Forest 2:11.75 2:34.99 2:36.54 3:01.34 2:16.40 2:39.64 2:36.54 1
9 Sophia Miller FR-1 Beloit 2:55.74 2:35.52 1:53.53 2:30.86 1:59.75 2:29.30 2:47.97 -
11 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 2:02.10 2:38.56 2:49.66 2:21.12 2:51.25 2:56.01 2:02.10 -
12 Marianna Carus SR-4 Beloit 2:44.17 2:39.38 2:33.01 3:19.23 2:39.38 2:23.45 2:50.54 -
13 Sam Knutilla SR-4 Carroll (Wis.) 3:06.62 2:39.50 2:57.05 2:29.93 2:53.86 3:27.35 3:24.16 -
14 Sarah Welsch FR-1 St. Norbert 2:24.22 2:40.24 2:38.64 2:17.81 2:22.62 3:28.32 3:02.68 -
18 Grace Tinder JR-3 Carroll (Wis.) 3:25.09 2:46.74 2:43.41 2:25.07 2:36.74 2:55.08 2:16.73 -
21 Madeline Meason SR-4 Beloit 2:48.42 2:51.85 2:07.17 2:53.57 3:14.19 3:24.51 2:55.29 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gaby Skorczewski FR-1 Lawrence 2:24.65 10
2 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 2:26.83 8
3 Ella Fajardo-Wilde FR-1 Lawrence 2:27.62 6
4 Julie Dunkel SR-4 St. Norbert 2:28.18 5
5 Bijou Phillips SO-2 St. Norbert 2:30.38 4
6 Kendra Troxel FR-1 St. Norbert 2:32.00 3
7 Kylee Camble FR-1 Concordia (Wis.) 2:34.15 2
10 Mikayla Becker FR-1 Concordia (Wis.) 2:35.60 -
15 Lauren Holthaus   Wisconsin Track Club 2:42.03 -