April 6, 2024
|
Spring Arbor University - Spring Arbor, MI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Conner Uppleger JR-3 Lawrence Tech 3:39.65 5:05.07 3:44.53 3:34.77 4:04.05 2:55.72 5:12.39
2 Logan Swiney FR-1 Spring Arbor 5:06.73 4:54.36 3:17.89 4:46.94 4:07.36 3:03.05 3:12.94
3 Tyler Landis JR-3 Siena Heights 3:55.76 4:55.31 3:30.94 3:23.50 4:08.16 5:17.65 3:33.42
4 Hunter Assenmacher SR-4 Lawrence Tech 3:41.02 3:26.12 4:00.88 4:00.88 4:08.33 3:48.47 5:15.38
5 Ryan Bowman JR-3 Spring Arbor 4:38.27 3:09.73 3:29.97 5:01.04 4:12.97 4:53.45 4:05.38
6 Griffin Armbrustmacher SO-2 Lawrence Tech 2:58.58 3:52.15 3:47.05 4:48.28 4:15.11 3:49.60 4:12.56
7 Jacob Campbell SR-4 Alma 5:13.09 5:07.96 2:59.65 5:18.23 4:16.63 5:10.53 5:05.39
8 Luke Droz SO-2 Lawrence Tech 5:04.92 5:12.67 5:28.17 4:23.57 4:18.40 3:52.56 5:04.92
9 Luke Bentz JR-3 Concordia (Mich.) 4:17.08 4:04.09 5:01.22 4:14.48 4:19.67 3:19.95 5:11.61
10 Chase Hobson SO-2 Spring Arbor 5:02.01 4:03.73 5:09.96 3:42.54 4:24.92 5:25.86 4:14.33
11 Ben Dawson SO-2 Lawrence Tech 3:13.46 3:21.63 4:43.37 4:54.27 4:32.47 3:18.91 5:05.17
12 Dominic Catallo FR-1 Concordia (Mich.) 4:38.31 5:36.18 4:49.33 5:05.86 4:35.55 3:15.64 5:49.95
13 Theodore Eising SR-4 Concordia (Mich.) 4:16.43 4:32.98 3:37.83 5:41.91 4:35.73 3:26.80 5:28.12
14 Avery Sanchez SR-4 Concordia (Mich.) 5:39.43 3:14.76 5:08.83 4:43.79 4:38.22 3:45.36 5:00.48
15 Zach Stearns Freshman SW Michigan 5:59.75 4:36.09 5:29.07 5:06.76 4:38.87 3:54.25 4:02.62
16 Adam Fisch SO-2 Concordia (Mich.) 4:47.00 6:01.62 3:23.77 5:55.88 4:47.00 4:24.04 5:35.79
17 Colton Gibson FR-1 Alma 5:59.20 3:53.63 3:44.87 4:52.03 4:52.03 4:34.51 3:53.63
18 Justin Kissling SR-4 Alma 5:19.04 3:31.70 4:25.37 6:06.74 4:58.16 3:49.59 6:00.78
19 Nicholas Malish SO-2 Alma 4:45.52 4:45.52 5:27.59 4:06.45 5:00.54 6:24.70 6:27.70
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Conner Uppleger JR-3 Lawrence Tech 4:04.05 3:05.48 3:29.89
2 Logan Swiney FR-1 Spring Arbor 4:07.36 3:15.42 5:14.15
3 Tyler Landis JR-3 Siena Heights 4:08.16 4:20.57 4:28.02
4 Hunter Assenmacher SR-4 Lawrence Tech 4:08.33 3:43.50 4:20.75
5 Ryan Bowman JR-3 Spring Arbor 4:12.97 3:24.91 4:33.21
6 Griffin Armbrustmacher SO-2 Lawrence Tech 4:15.11 5:29.10 3:13.89
7 Jacob Campbell SR-4 Alma 4:16.63 3:35.57 5:05.39
8 Luke Droz SO-2 Lawrence Tech 4:18.40 3:18.97 4:08.07
10 Chase Hobson SO-2 Spring Arbor 4:24.92 4:03.73 4:56.71
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Luke Bentz JR-3 Concordia (Mich.) 4:19.67
11 Ben Dawson SO-2 Lawrence Tech 4:32.47
12 Dominic Catallo FR-1 Concordia (Mich.) 4:35.55
13 Theodore Eising SR-4 Concordia (Mich.) 4:35.73
14 Avery Sanchez SR-4 Concordia (Mich.) 4:38.22
15 Zach Stearns Freshman SW Michigan 4:38.87
16 Adam Fisch SO-2 Concordia (Mich.) 4:47.00
17 Colton Gibson FR-1 Alma 4:52.03
18 Justin Kissling SR-4 Alma 4:58.16
19 Nicholas Malish SO-2 Alma 5:00.54