March 2, 2024
|
Southern Wesleyan - Central, SC
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas NJCAA DI Appalachian AC NCCAA

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 D'liyah Austell JR-3 Fort Valley State 14.06 13.57 12.22 11.49 14.67 11.25 0.1
2 Makayla Wilson SO-2 Southern Wesleyan 11.99 12.11 12.23 14.68 9.79 10.15 0.1
3 Sarah Richardson FR-1 Southern Wesleyan 16.05 16.31 12.84 14.38 16.18 12.20 0.1
4 Cianna Laginestra FR-1 Southern Wesleyan 9.72 9.59 12.96 12.45 15.43 10.50 0.4
5 Mariah Young SO-2 Clark Atlanta 15.88 10.72 13.23 12.04 13.23 10.59 0.4
6 Bridgette Clarke FR-1 Fort Valley State 9.91 13.12 13.38 17.26 14.05 14.05 -0.6
7 Skekinah Duffin JR-3 Claflin 11.59 13.20 13.47 10.78 17.38 10.78 -0.6
8 Diamond Croft FR-1 Spartanburg Methodist 15.65 13.22 13.49 10.80 13.22 16.46 -0.6
9 Jada Ware SO-2 Montreat 16.80 15.15 13.77 16.11 11.98 16.39 0.4
10 Meshayla Maddox SR-4 Southern Wesleyan 10.49 16.56 13.80 17.81 12.56 14.08 0.4
11 Mia Marks SR-4 Bob Jones 12.16 15.28 14.14 13.15 9.90 10.04 0.4
12 Alana Webster   Southern Wesleyan 16.15 15.72 14.29 16.29 10.29 16.15 -0.6
13 Anne Herring FR-1 Brevard 11.08 15.07 14.77 17.43 13.59 15.36 0.4
14 Grace Bailey SO-2 Bob Jones 17.13 14.25 15.16 11.22 11.68 11.07 -0.6
15 Addison Davis SO-2 Lander 14.37 18.68 15.96 19.32 11.18 19.00 -0.6
  Anniyah Williams SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Isis Lewis SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Kaylin Strahan SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Women's 100 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 D'liyah Austell JR-3 Fort Valley State 11.12 11.61 12.22
2 Makayla Wilson SO-2 Southern Wesleyan 15.90 13.58 12.23
3 Sarah Richardson FR-1 Southern Wesleyan 10.79 15.67 12.84
  Kaylin Strahan SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS
  Anniyah Williams SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS
  Isis Lewis SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS
Women's 100 Meters Section 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Bridgette Clarke FR-1 Fort Valley State 13.38 17.26 13.65 14.59
7 Skekinah Duffin JR-3 Claflin 13.47 15.09 10.11 14.42
8 Diamond Croft FR-1 Spartanburg Methodist 13.49 12.15 9.85 10.39
12 Alana Webster   Southern Wesleyan 14.29 14.44 14.29 17.44
14 Grace Bailey SO-2 Bob Jones 15.16 13.65 12.13 11.07
15 Addison Davis SO-2 Lander 15.96 20.75 14.05 20.75
Women's 100 Meters Section 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Cianna Laginestra FR-1 Southern Wesleyan 13.74 11.02 16.33 12.96 11.15 9.85
5 Mariah Young SO-2 Clark Atlanta 13.50 13.23 14.16 13.23 16.67 9.40
9 Jada Ware SO-2 Montreat 11.57 13.91 17.49 13.77 16.11 17.22
10 Meshayla Maddox SR-4 Southern Wesleyan 12.01 17.12 14.36 13.80 12.56 12.01
11 Mia Marks SR-4 Bob Jones 15.70 17.68 14.43 14.14 14.71 15.56
13 Anne Herring FR-1 Brevard 10.79 14.77 15.22 14.77 12.56 11.82

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 D'liyah Austell JR-3 Fort Valley State 19.09 25.11 24.61
2 Malika Coutain JR-3 Claflin 30.44 25.79 25.54
3 Makayla Wilson SO-2 Southern Wesleyan 30.71 26.02 20.30
4 TraVon Lay JR-3 Southern Wesleyan 21.53 26.57 19.93
5 Layla Spencer FR-1 Claflin 33.93 26.71 21.64
6 Kadence Livingston FR-1 Lander 34.06 27.03 23.25
7 Shynique McGee SO-2 Clark Atlanta 31.27 27.43 23.59
8 Jadah Rasool FR-1 Claflin 35.32 27.59 30.08
9 Angellyn Hyde SO-2 Lander 23.80 27.67 30.99
10 Bridgette Clarke FR-1 Fort Valley State 21.97 27.80 21.69
11 Mariah Young SO-2 Clark Atlanta 35.79 27.96 27.96
12 Cianna Laginestra FR-1 Southern Wesleyan 27.13 28.26 21.20
13 Jada Ware SO-2 Montreat 29.65 28.78 29.94
14 Haylea-Layne Miller JR-3 Brevard 34.64 29.11 31.73
15 Meshayla Maddox SR-4 Southern Wesleyan 35.58 29.16 36.16
16 Ternya Gibson SR-4 Fort Valley State 33.23 29.40 22.94
17 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 21.50 29.45 25.04
18 Mary Hupp FR-1 Montreat 38.89 29.91 23.63
19 Jasmine Hernandez SO-2 Montreat 27.27 30.29 32.72
20 Tania Hall JR-3 Fort Valley State 35.29 30.42 23.12
21 Karis King FR-1 Brevard 27.86 31.30 23.17
22 Anne Herring FR-1 Brevard 30.45 31.39 31.08
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS
  Anniyah Williams SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS
  Kaylin Strahan SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS
  Malaysia Epps SO-2 Denmark Tech DNS DNS DNS
  Kimmley Johnson SO-2 Denmark Tech DNS DNS DNS
  Alyse Davis FR-1 Southern Wesleyan DNS DNS DNS
Women's 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 D'liyah Austell JR-3 Fort Valley State 31.89 19.34 25.11 18.84
2 Malika Coutain JR-3 Claflin 29.66 18.31 25.79 23.47
4 TraVon Lay JR-3 Southern Wesleyan 22.06 28.17 26.57 22.06
5 Layla Spencer FR-1 Claflin 23.78 27.52 26.71 33.39
  Alyse Davis FR-1 Southern Wesleyan DNS DNS DNS DNS
  Kaylin Strahan SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS
  Anniyah Williams SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS
Women's 200 Meters Section 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Kadence Livingston FR-1 Lander 27.03 19.20
7 Shynique McGee SO-2 Clark Atlanta 27.43 22.22
11 Mariah Young SO-2 Clark Atlanta 27.96 27.13
12 Cianna Laginestra FR-1 Southern Wesleyan 28.26 28.55
13 Jada Ware SO-2 Montreat 28.78 21.01
  Kimmley Johnson SO-2 Denmark Tech DNS DNS
  Malaysia Epps SO-2 Denmark Tech DNS DNS
Women's 200 Meters Section 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Makayla Wilson SO-2 Southern Wesleyan 26.02
8 Jadah Rasool FR-1 Claflin 27.59
9 Angellyn Hyde SO-2 Lander 27.67
15 Meshayla Maddox SR-4 Southern Wesleyan 29.16
16 Ternya Gibson SR-4 Fort Valley State 29.40
17 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 29.45
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta DNS
Women's 200 Meters Section 4
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Bridgette Clarke FR-1 Fort Valley State 25.58 27.80
14 Haylea-Layne Miller JR-3 Brevard 20.96 29.11
18 Mary Hupp FR-1 Montreat 23.63 29.91
19 Jasmine Hernandez SO-2 Montreat 33.02 30.29
20 Tania Hall JR-3 Fort Valley State 22.21 30.42
21 Karis King FR-1 Brevard 30.05 31.30
22 Anne Herring FR-1 Brevard 27.00 31.39

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Karon Warren SO-2 Clark Atlanta 1:09.28 45.60 59.21 52.70 48.56
2 Malika Coutain JR-3 Claflin 1:11.13 1:14.12 59.77 56.79 55.59
3 Angellyn Hyde SO-2 Lander 1:13.89 53.13 1:01.06 53.74 54.35
4 Jhnyia Knuckles FR-1 Claflin 1:01.94 57.64 1:01.32 55.19 1:06.23
5 Alyse Davis FR-1 Southern Wesleyan 49.37 1:16.87 1:02.49 1:16.24 53.75
6 Alyssa Marks SR-4 Bob Jones 1:10.17 44.49 1:02.65 45.11 1:15.18
7 Kadence Livingston FR-1 Lander 52.01 52.01 1:02.66 57.65 56.40
8 Jameah Alston SR-4 Clark Atlanta 1:07.15 47.07 1:02.75 45.18 1:04.64
9 Lauryn Tate JR-3 Southern Wesleyan 52.17 1:06.63 1:02.85 1:04.11 1:11.02
10 Ava Labrant JR-3 Southern Wesleyan 1:19.15 48.51 1:03.83 1:10.86 1:00.64
11 Channing Barker JR-3 Brevard 1:00.95 1:13.27 1:04.84 1:13.27 1:21.05
12 Jayla Hartley-Scott JR-3 Clark Atlanta 56.81 54.83 1:06.05 1:06.05 1:23.89
13 Mary Hupp FR-1 Montreat 1:12.10 1:00.76 1:06.76 1:15.44 1:20.12
14 Melody Davis FR-1 Bob Jones 1:12.28 1:18.97 1:06.92 57.56 1:04.25
15 Jasmine Hernandez SO-2 Montreat 1:24.68 1:15.87 1:07.74 54.20 1:26.03
16 Sandra Diaz-Martinez SO-2 Brevard 1:22.99 53.70 1:09.74 1:01.38 1:03.47
17 Polly Addington FR-1 Spartanburg Methodist 1:00.63 50.65 1:11.33 54.93 1:02.06
18 Kylie Young FR-1 Montreat 1:32.40 1:23.67 1:12.75 1:20.76 1:27.30
19 Zakayla Starling FR-1 Fort Valley State 1:06.09 53.61 1:13.43 56.55 1:09.03
20 Hali Gardner SO-2 Spartanburg Methodist 1:35.97 1:31.57 1:28.04 1:14.84 1:32.45
  Jonnica Fuller JR-3 Claflin DNS DNS DNS DNS DNS
  Audrey Martin FR-1 Brevard DNS DNS DNS DNS DNS
  Andrea Crawford FR-1 Lander DNS DNS DNS DNS DNS
  Malaysia Epps SO-2 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Karon Warren SO-2 Clark Atlanta 1:15.20 59.81 59.21 1:08.69
2 Malika Coutain JR-3 Claflin 48.42 1:02.16 59.77 43.64
3 Angellyn Hyde SO-2 Lander 1:10.83 51.29 1:01.06 47.02
7 Kadence Livingston FR-1 Lander 1:05.80 57.02 1:02.66 47.63
12 Jayla Hartley-Scott JR-3 Clark Atlanta 1:13.32 1:17.94 1:06.05 1:15.96
  Jonnica Fuller JR-3 Claflin DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Alyse Davis FR-1 Southern Wesleyan 1:06.87 45.62 1:07.49 59.37 1:02.49 1:21.24 1:17.49
6 Alyssa Marks SR-4 Bob Jones 1:13.93 1:07.67 48.87 53.26 1:02.65 1:17.69 57.64
9 Lauryn Tate JR-3 Southern Wesleyan 56.57 49.66 47.77 1:04.74 1:02.85 1:01.60 1:14.80
11 Channing Barker JR-3 Brevard 1:08.73 1:07.44 1:23.00 1:23.65 1:04.84 1:20.41 47.99
13 Mary Hupp FR-1 Montreat 1:02.09 1:16.78 1:09.43 1:23.45 1:06.76 1:04.76 53.41
15 Jasmine Hernandez SO-2 Montreat 1:13.16 1:06.39 1:07.74 1:11.81 1:07.74 1:18.58 1:19.94
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Melody Davis FR-1 Bob Jones 1:06.92 1:24.32 1:19.64 56.89
16 Sandra Diaz-Martinez SO-2 Brevard 1:09.74 1:06.95 1:00.68 55.10
18 Kylie Young FR-1 Montreat 1:12.75 1:09.84 1:06.21 50.93
20 Hali Gardner SO-2 Spartanburg Methodist 1:28.04 1:50.05 1:46.53 1:15.72
  Malaysia Epps SO-2 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS
  Audrey Martin FR-1 Brevard DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jhnyia Knuckles FR-1 Claflin 49.06 1:13.59 1:09.91 1:01.32 52.74
8 Jameah Alston SR-4 Clark Atlanta 54.60 1:00.24 1:02.13 1:02.75 1:09.66
10 Ava Labrant JR-3 Southern Wesleyan 1:18.51 52.98 1:17.24 1:03.83 1:19.15
17 Polly Addington FR-1 Spartanburg Methodist 59.92 1:29.88 1:28.45 1:11.33 51.36
19 Zakayla Starling FR-1 Fort Valley State 1:24.45 1:17.11 1:04.62 1:13.43 1:34.73
  Andrea Crawford FR-1 Lander DNS DNS DNS DNS DNS

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jasmine Young FR-1 Claflin 1:54.48 2:32.63 3:12.32 3:10.79 3:18.42 3:16.90 2:32.63
2 Bailey Kirkland FR-1 USC Aiken 2:53.01 2:36.17 2:07.08 2:17.79 3:17.50 2:26.98 2:33.10
3 Alaynah Guthrie FR-1 USC Aiken 2:30.20 2:47.06 2:21.00 1:48.82 2:54.72 3:10.05 2:33.26
4 Jonnica Fuller JR-3 Claflin 3:14.36 1:52.61 2:49.68 2:34.25 3:14.36 2:32.71 2:34.25
5 Aliyah Jackson SO-2 Clark Atlanta 2:19.04 2:25.29 3:18.40 2:59.66 2:47.16 1:57.17 2:36.22
6 Madison McDonald JR-3 Claflin 3:11.12 2:19.00 3:12.70 2:23.74 1:50.57 2:20.58 2:37.95
7 Anna Baugh SO-2 Montreat 2:29.60 3:22.69 2:10.30 3:03.38 3:14.64 2:18.34 2:40.86
8 Haylea-Layne Miller JR-3 Brevard 3:02.39 2:04.28 3:26.60 2:57.54 2:31.72 3:23.37 2:41.40
9 Tess Studley FR-1 USC Aiken 3:13.36 2:14.86 3:13.36 2:48.98 3:01.98 2:03.49 2:42.48
10 Kristen Dodds FR-1 Bob Jones 3:10.78 2:18.61 2:59.37 2:56.11 2:33.28 2:34.91 2:43.06
11 Josie Chenevey SO-2 Montreat 2:35.46 2:43.64 2:24.01 3:00.01 2:50.19 2:04.37 2:43.64
12 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 2:14.84 3:00.89 2:08.27 2:34.58 2:57.60 2:37.87 2:44.44
13 Mariela Velazquez SO-2 Spartanburg Methodist 3:22.52 2:10.08 2:34.78 2:18.31 2:11.72 3:30.76 2:44.65
14 Lailah Sellers FR-1 Clark Atlanta 1:55.64 2:27.02 3:28.14 2:46.85 2:12.16 3:01.71 2:45.19
15 Ainsley Zimmerman FR-1 Bob Jones 2:01.26 2:44.45 2:12.89 2:12.89 3:01.06 3:02.73 2:46.11
16 Karis King FR-1 Brevard 2:14.68 3:16.71 3:29.11 2:11.14 3:23.80 2:53.67 2:57.21
17 Arianna Nabbie FR-1 Lander 3:07.36 3:18.17 2:49.35 3:43.39 3:07.36 3:27.18 3:00.15
18 Katie Lea FR-1 Lander 2:59.95 3:54.47 2:21.78 3:38.12 2:30.86 3:19.94 3:01.76
19 Zakayla Starling FR-1 Fort Valley State 3:09.25 3:09.25 3:03.52 3:20.72 3:53.22 2:40.58 3:11.16
20 Jenna Jones FR-1 Fort Valley State 3:43.74 3:37.69 3:29.63 3:47.77 3:23.58 2:45.28 3:21.56
  Evelyn Gordon FR-1 Southern Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ava Labrant JR-3 Southern Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Katelynn Hodges FR-1 Fort Valley State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Karon Warren SO-2 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Naomi Andrews SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jasmine Young FR-1 Claflin 2:32.63
2 Bailey Kirkland FR-1 USC Aiken 2:33.10
3 Alaynah Guthrie FR-1 USC Aiken 2:33.26
4 Jonnica Fuller JR-3 Claflin 2:34.25
5 Aliyah Jackson SO-2 Clark Atlanta 2:36.22
  Evelyn Gordon FR-1 Southern Wesleyan DNS
  Ava Labrant JR-3 Southern Wesleyan DNS
  Karon Warren SO-2 Clark Atlanta DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Madison McDonald JR-3 Claflin 2:37.95
7 Anna Baugh SO-2 Montreat 2:40.86
9 Tess Studley FR-1 USC Aiken 2:42.48
10 Kristen Dodds FR-1 Bob Jones 2:43.06
11 Josie Chenevey SO-2 Montreat 2:43.64
12 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 2:44.44
13 Mariela Velazquez SO-2 Spartanburg Methodist 2:44.65
  Naomi Andrews SR-4 Clark Atlanta DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Haylea-Layne Miller JR-3 Brevard 2:41.40 2:23.65 2:57.54 2:20.42 2:01.05
14 Lailah Sellers FR-1 Clark Atlanta 2:45.19 2:43.54 3:21.54 3:03.36 2:53.45
15 Ainsley Zimmerman FR-1 Bob Jones 2:46.11 2:06.25 3:14.35 3:35.95 3:35.95
16 Karis King FR-1 Brevard 2:57.21 3:14.94 2:11.14 3:29.11 3:09.62
17 Arianna Nabbie FR-1 Lander 3:00.15 3:25.37 2:52.95 3:43.39 2:58.35
18 Katie Lea FR-1 Lander 3:01.76 2:38.14 3:14.49 3:07.22 3:38.12
19 Zakayla Starling FR-1 Fort Valley State 3:11.16 2:34.84 3:36.01 2:44.40 2:42.49
20 Jenna Jones FR-1 Fort Valley State 3:21.56 3:37.69 2:47.30 3:49.78 2:55.36
  Katelynn Hodges FR-1 Fort Valley State DNS DNS DNS DNS DNS

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Evelyn Gordon FR-1 Southern Wesleyan 6:15.95 5:00.76 5:33.85
2 Channing Barker JR-3 Brevard 3:58.20 5:09.35 4:50.79
3 Merritt Smith SO-2 Southern Wesleyan 6:46.79 5:12.91 5:28.56
4 Abbey Frock SR-4 Southern Wesleyan 5:20.89 5:14.59 6:14.37
5 Bailey Kirkland FR-1 USC Aiken 6:26.29 5:16.63 4:51.30
6 Alaynah Guthrie FR-1 USC Aiken 5:23.00 5:19.80 4:51.02
7 Emerson Dixon FR-1 Southern Wesleyan 4:48.75 5:24.43 4:51.99
8 Sandra Diaz-Martinez SO-2 Brevard 3:55.09 5:26.51 5:42.84
9 Madison McDonald JR-3 Claflin 4:24.44 5:30.54 5:30.54
10 Tess Studley FR-1 USC Aiken 6:11.17 5:31.40 4:41.69
11 Janey Dixon JR-3 Southern Wesleyan 4:47.77 5:34.61 6:44.88
12 Divinity Ervin FR-1 Southern Wesleyan 7:16.28 5:38.20 6:45.84
13 Joy Hast JR-3 Bob Jones 5:05.41 5:39.34 6:13.28
14 Haley Morgan SR-4 Southern Wesleyan 4:06.68 5:42.60 4:34.08
15 Lailah Sellers FR-1 Clark Atlanta 6:41.29 5:42.98 4:37.82
16 Rachel Schenck SO-2 Lander 6:51.59 5:42.99 6:37.87
17 Alondra Velazquez SO-2 Spartanburg Methodist 4:08.45 5:49.93 4:25.95
18 Averi Vance FR-1 Spartanburg Methodist 6:34.62 5:55.51 7:17.28
19 Jasmine Young FR-1 Claflin 4:29.16 6:08.71 5:09.72
20 Gisselle Lopez SR-4 Southern Wesleyan 4:31.17 6:11.46 7:25.76
21 Elisabeth Farley SO-2 Bob Jones 6:11.27 6:22.75 5:02.38
22 Bella Sheilds FR-1 Spartanburg Methodist 6:58.17 6:23.64 6:04.46
23 Shakeria Freeman JR-3 Clark Atlanta 7:19.95 6:29.33 7:08.27
24 Zoe Capps SR-4 Brevard 5:39.30 6:39.17 6:19.22
25 Montana Williams SR-4 Fort Valley State 6:17.48 7:04.13 8:28.96
  Lailah Sellers FR-1 Clark Atlanta DNS DNS DNS
  Madeline Beal FR-1 Lander DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Evelyn Gordon FR-1 Southern Wesleyan 6:15.95 5:00.76 5:42.87 3:39.56 5:03.77
2 Channing Barker JR-3 Brevard 4:19.86 5:09.35 6:20.50 5:06.26 5:31.01
3 Merritt Smith SO-2 Southern Wesleyan 5:00.40 5:12.91 4:25.98 3:39.04 5:53.59
4 Abbey Frock SR-4 Southern Wesleyan 5:20.89 5:14.59 3:55.95 6:39.53 4:17.97
7 Emerson Dixon FR-1 Southern Wesleyan 5:08.21 5:24.43 3:53.59 4:35.77 4:09.82
8 Sandra Diaz-Martinez SO-2 Brevard 4:44.07 5:26.51 6:57.94 6:18.76 4:57.13
9 Madison McDonald JR-3 Claflin 6:30.04 5:30.54 4:47.57 6:33.35 5:00.80
10 Tess Studley FR-1 USC Aiken 6:24.43 5:31.40 5:51.29 6:50.94 6:44.31
11 Janey Dixon JR-3 Southern Wesleyan 6:21.46 5:34.61 7:08.30 4:07.62 6:48.23
12 Divinity Ervin FR-1 Southern Wesleyan 6:39.08 5:38.20 4:37.33 4:13.65 4:57.62
13 Joy Hast JR-3 Bob Jones 7:04.18 5:39.34 5:22.38 5:56.31 4:24.69
14 Haley Morgan SR-4 Southern Wesleyan 6:54.55 5:42.60 7:01.40 7:21.96 7:15.11
25 Montana Williams SR-4 Fort Valley State 6:30.20 7:04.13 6:55.65 7:21.10 7:16.86
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Bailey Kirkland FR-1 USC Aiken 4:54.47 5:16.63 4:35.47 4:41.80
6 Alaynah Guthrie FR-1 USC Aiken 5:03.81 5:19.80 3:50.26 4:38.23
15 Lailah Sellers FR-1 Clark Atlanta 6:44.72 5:42.98 4:54.97 4:37.82
16 Rachel Schenck SO-2 Lander 5:22.41 5:42.99 4:51.55 4:03.53
17 Alondra Velazquez SO-2 Spartanburg Methodist 4:39.95 5:49.93 4:46.95 7:24.42
18 Averi Vance FR-1 Spartanburg Methodist 7:03.06 5:55.51 5:02.19 5:55.51
19 Jasmine Young FR-1 Claflin 4:25.48 6:08.71 6:34.52 4:43.91
20 Gisselle Lopez SR-4 Southern Wesleyan 4:27.46 6:11.46 6:52.32 5:08.32
21 Elisabeth Farley SO-2 Bob Jones 4:27.93 6:22.75 6:03.62 8:13.75
22 Bella Sheilds FR-1 Spartanburg Methodist 7:48.04 6:23.64 6:58.17 6:58.17
23 Shakeria Freeman JR-3 Clark Atlanta 7:47.20 6:29.33 6:21.55 7:19.95
24 Zoe Capps SR-4 Brevard 6:23.21 6:39.17 8:06.99 6:15.22
  Lailah Sellers FR-1 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS
  Madeline Beal FR-1 Lander DNS DNS DNS DNS

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ali Ray JR-3 Montreat 18:38.62 17:31.51 23:40.65
2 Abbey Frock SR-4 Southern Wesleyan 19:01.48 17:18.75 15:24.60
3 Liesl Heinz SR-4 Bob Jones 19:47.84 23:33.53 23:57.29
4 Aliyah Jackson SO-2 Clark Atlanta 21:53.06 26:15.68 15:58.54
5 Averi Vance FR-1 Spartanburg Methodist 21:54.75 23:13.64 15:20.33
6 Miracle Smith JR-3 Clark Atlanta 22:28.88 22:01.91 23:09.35
7 Cora Gagne FR-1 Bob Jones 22:31.06 15:59.26 24:19.15
8 Mariela Velazquez SO-2 Spartanburg Methodist 22:54.48 18:05.84 23:21.97
9 Montana Williams SR-4 Fort Valley State 23:40.56 25:34.21 26:16.83
10 Shakeria Freeman JR-3 Clark Atlanta 24:49.02 27:47.71 18:06.99
11 Jenna Jones FR-1 Fort Valley State 25:16.02 22:29.26 26:01.50
  Bella Sheilds FR-1 Spartanburg Methodist DNS DNS DNS

Women's 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 TraVon Lay JR-3 Southern Wesleyan 11.78 14.38 13.92 18.50 15.29 15.14 14.38 -1.3
2 Pheijana Burnside JR-3 Claflin 15.65 14.56 18.59 14.41 15.49 19.37 19.21 -1.3
3 Briana Madison JR-3 Fort Valley State 18.31 15.60 17.97 15.26 16.95 19.33 17.12 -1.3
4 Shynique McGee SO-2 Clark Atlanta 22.40 20.05 21.50 23.48 18.06 14.63 16.08 0.5
5 Azaniah White FR-1 Fort Valley State 23.41 17.28 19.14 23.60 18.58 20.07 22.30 0.5
6 Myah Adams FR-1 Spartanburg Methodist 17.48 24.39 21.12 17.28 19.20 17.67 16.52 0.5
  Kayla Lema JR-3 Southern Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Justice Bell SR-4 Claflin DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Women's 100 Hurdles Section 1
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 TraVon Lay JR-3 Southern Wesleyan 14.53 15.29
2 Pheijana Burnside JR-3 Claflin 11.16 15.49
3 Briana Madison JR-3 Fort Valley State 18.31 16.95
  Kayla Lema JR-3 Southern Wesleyan DNS DNS
  Justice Bell SR-4 Claflin DNS DNS
Women's 100 Hurdles Section 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Shynique McGee SO-2 Clark Atlanta 18.06 22.22 16.08 19.51 14.27 22.22 19.15
5 Azaniah White FR-1 Fort Valley State 18.58 23.23 23.79 21.93 18.58 14.31 19.14
6 Myah Adams FR-1 Spartanburg Methodist 19.20 14.79 22.85 21.12 16.32 24.96 17.48
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Lema JR-3 Southern Wesleyan 1:21.89 1:07.12 58.40 58.40
2 Pheijana Burnside JR-3 Claflin 1:02.71 1:08.16 1:11.57 1:27.25
3 Sophia Outhous FR-1 Spartanburg Methodist 1:32.04 1:13.63 59.64 1:34.25
4 Malachia Abney SO-2 Clark Atlanta 1:37.14 1:17.09 55.51 1:14.78
5 Azaniah White FR-1 Fort Valley State 1:04.37 1:21.48 1:01.11 1:23.11
6 Jayla Hartley-Scott JR-3 Clark Atlanta 1:23.02 1:26.48 1:40.32 1:46.37
7 Nasjae Baker FR-1 Clark Atlanta 1:43.52 1:30.01 1:27.31 1:41.72
  Mary Hupp FR-1 Montreat NT NT NT NT
  Justice Bell SR-4 Claflin DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kayla Lema JR-3 Southern Wesleyan 48.33 1:07.12 1:08.47
2 Pheijana Burnside JR-3 Claflin 1:28.61 1:08.16 1:16.34
4 Malachia Abney SO-2 Clark Atlanta 1:29.43 1:17.09 1:23.26
6 Jayla Hartley-Scott JR-3 Clark Atlanta 1:41.19 1:26.48 1:37.73
  Justice Bell SR-4 Claflin DNS DNS DNS
Women's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Sophia Outhous FR-1 Spartanburg Methodist 1:04.06 1:23.94 1:34.99 1:13.63 1:04.80 1:11.43
5 Azaniah White FR-1 Fort Valley State 1:12.52 59.48 1:28.82 1:21.48 1:23.11 1:13.34
7 Nasjae Baker FR-1 Clark Atlanta 1:04.81 1:21.91 1:08.41 1:30.01 1:13.81 1:45.32
  Mary Hupp FR-1 Montreat NT NT NT NT NT NT

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sophia Outhous FR-1 Spartanburg Methodist 12:38.66
  Miracle Smith JR-3 Clark Atlanta DNS
  Rachel Schenck SO-2 Lander DNS

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Marlayna McBride FR-1 Claflin 1.44m 1.50m 1.92m 1.60m 5' 3"
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    O
  • 1.65
    XXX
2 Naomi Andrews SR-4 Clark Atlanta 1.75m 1.81m 1.63m 1.55m 5' 1"
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XXX
3 Aquila Kerr JR-3 Fort Valley State 2.02m 1.78m 1.16m 1.55m 5' 1"
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XO
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    XXX
4 Shynique McGee SO-2 Clark Atlanta 1.89m 1.06m 1.54m 1.45m 4' 9"
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXX
5 Riley Wolters SO-2 Lander 1.31m 1.45m 1.49m 1.45m 4' 9"
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXX
5 Elizabeth Harrington FR-1 Montreat 1.03m 1.73m 1.70m 1.45m 4' 9"
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXX
7 Gavi Elswick SO-2 Southern Wesleyan 1.18m 1.43m 1.01m 1.40m 4' 7"
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
8 Zhaire Mack FR-1 Claflin 0.99m 0.99m 1.11m 1.40m 4' 7"
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    XXX
  Kimmley Johnson SO-2 Denmark Tech NH NH NH NH NH
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta NH NH NH NH NH
  Emma Barnes SO-2 Montreat NH NH NH NH NH
  • 1.40
    PPP
  • 1.45
    PPP
  • 1.50
    XXX
  Mercy Shavers JR-3 Montreat NH NH NH NH NH

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Ava Labrant JR-3 Southern Wesleyan 3.69m 3.51m 3.30m 3.00m 3.24m 2.82m 3.21m 9' 10"
  • 2.20
    PPP
  • 2.30
    PPP
  • 2.40
    PPP
  • 2.70
    XXO
  • 2.80
    O
  • 2.90
    O
  • 3.00
    O
  • 3.20
    XXX
  Stephanie Hinojos SO-2 Montreat NH NH NH NH NH NH NH NH
  • 2.20
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Aquila Kerr JR-3 Fort Valley State 5.80m 5.85m 5.13m 3.64m 16' 10"
  • 4.79 (+0.0)
  • 5.04 (0.9)
  • 4.77 (+0.0)
  • FOUL  
  • 5.13 (1.0)
  • 4.96 (+0.0)
2 Zy'Adria Johnson FR-1 Southern Wesleyan 3.79m 5.59m 4.74m 5.12m 15' 6.75"
  • 4.45 (+0.0)
  • 4.49 (+0.0)
  • 4.64 (0.4)
  • 4.74 (+0.0)
  • PASS  
  • PASS  
3 Ternya Gibson SR-4 Fort Valley State 5.86m 4.59m 4.54m 5.13m 14' 10.75"
  • 4.18 (+0.0)
  • 4.18 (0.3)
  • 4.49 (+0.0)
  • 4.27 (+0.0)
  • 4.49 (+0.0)
  • 4.54 (+0.0)
4 Briana Madison JR-3 Fort Valley State 5.55m 3.42m 4.44m 4.44m 14' 7"
  • 3.92 (+0.0)
  • 4.14 (+0.0)
  • 3.96 (+0.0)
  • 4.44 (+0.0)
  • 4.02 (+0.0)
  • 4.11 (+0.0)
5 Tania Hall JR-3 Fort Valley State 5.68m 3.83m 4.40m 5.37m 14' 5.25"
  • 4.10 (0.5)
  • 4.09 (+0.0)
  • 4.40 (0.3)
  • 4.05 (+0.0)
  • 4.23 (+0.0)
  • 4.29 (+0.0)
6 Quonee' Bercy JR-3 Clark Atlanta 5.12m 4.21m 4.13m 4.21m 13' 6.75"
  • 4.08 (0.3)
  • 4.13 (1.1)
  • 3.85 (+0.0)
  • 3.55 (0.5)
  • 3.79 (+0.0)
  • 3.80 (+0.0)
7 Alana Webster   Southern Wesleyan 4.40m 2.79m 3.49m 2.51m 11' 5.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 3.49 (+0.0)
  Katelynn Hodges FR-1 Fort Valley State NM NM NM NM NM
  Isis Lewis SO-2 Clark Atlanta NM NM NM NM NM
  Jhnyia Knuckles FR-1 Claflin NM NM NM NM NM
  Marlayna McBride FR-1 Claflin NM NM NM NM NM

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Marlayna McBride FR-1 Claflin 11.19m 36' 8.5"
  • 10.58 (0.7)
  • 10.56 (1.1)
  • 11.10 (0.1)
  • 10.87 (1.0)
  • 10.86 (+0.0)
  • 11.19 (1.9)
2 Aquila Kerr JR-3 Fort Valley State 10.66m 34' 11.75"
  • 9.99 (+0.0)
  • 10.25 (1.3)
  • 10.66 (1.3)
  • 10.60 (+0.0)
  • PASS  
  • PASS  
3 Shynique McGee SO-2 Clark Atlanta 10.44m 34' 3"
  • 10.25 (+0.0)
  • 10.34 (+0.0)
  • 10.26 (+0.0)
  • FOUL  
  • 10.44 (+0.0)
  • FOUL  
4 Zy'Adria Johnson FR-1 Southern Wesleyan 10.25m 33' 7.5"
  • 10.25 (0.4)
  • 9.93 (+0.0)
  • 10.14 (2.3)
  • FOUL  
  • 10.10 (1.5)
  • FOUL  
  Kimmley Johnson SO-2 Denmark Tech DNS NM

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Jayme Redmond FR-1 Clark Atlanta 12.65m 13.65m 12.65m 11.10m 13.21m 13.54m 36' 5"
  • 10.03  
  • 10.61  
  • 10.45  
  • 9.69  
  • 11.10  
  • 10.10  
2 A'Mayia White FR-1 Claflin 9.32m 11.63m 11.63m 10.97m 12.73m 9.65m 36' 0"
  • 9.50  
  • 10.38  
  • 10.04  
  • 9.99  
  • 10.97  
  • 10.61  
3 Isabell Musser SR-4 Brevard 9.81m 13.04m 13.91m 10.78m 9.81m 13.80m 35' 4.5"
  • 10.55  
  • 10.29  
  • 10.03  
  • 10.28  
  • 10.77  
  • 10.78  
4 Nadejah Batts JR-3 Fort Valley State 9.13m 9.65m 11.42m 10.38m 7.79m 9.96m 34' 0.75"
  • 9.92  
  • 10.36  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.38  
5 Miniya Miller SR-4 Fort Valley State 12.60m 10.06m 10.87m 10.16m 10.16m 10.16m 33' 4"
  • 9.89  
  • 10.16  
  • 10.10  
  • 9.13  
  • FOUL  
  • 9.79  
6 Dorian Hutcherson SR-4 Claflin 11.68m 12.55m 11.09m 9.73m 11.48m 9.92m 31' 11.25"
  • 7.91  
  • 8.62  
  • 8.67  
  • 8.50  
  • 9.73  
  • 9.16  
7 Alexandria Luther FR-1 Southern Wesleyan 8.99m 7.58m 7.68m 9.36m 11.89m 7.86m 30' 8.5"
  • 8.81  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 8.77  
  • 9.36  
  • 9.18  
8 Isis Giron SO-2 Montreat 9.28m 11.44m 9.10m 9.01m 10.81m 7.66m 29' 6.75"
  • 8.41  
  • 8.93  
  • 9.01  
  • 8.80  
  • FOUL  
  • PASS  
9 Dae'Janae Hannah FR-1 Clark Atlanta 8.67m 9.72m 8.85m 8.76m 11.04m 7.01m 28' 9"
  • 8.76  
  • 7.84  
  • 8.74  
  • 8.04  
  • 7.97  
  • 8.66  
10 Gracie Wilson FR-1 Southern Wesleyan 9.68m 8.28m 8.94m 8.20m 7.95m 6.72m 26' 11"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 8.20  
11 Shelby Brown FR-1 Montreat 8.54m 9.59m 8.62m 8.06m 7.66m 5.96m 26' 5.5"
  • 8.06  
  • FOUL  
  • FOUL  
12 Carmen Spears FR-1 Lander 6.50m 8.74m 8.58m 8.02m 9.38m 8.66m 26' 3.75"
  • 7.54  
  • 7.55  
  • 8.02  
13 Stephanie Hinojos SO-2 Montreat 5.67m 8.07m 5.67m 7.99m 9.91m 9.51m 26' 2.75"
  • 7.99  
  • 7.96  
  • 7.56  
14 Jillian Stewart JR-3 Lander 7.15m 8.02m 8.80m 7.86m 6.84m 5.82m 25' 9.5"
  • 6.84  
  • 7.65  
  • 7.86  
15 Mary Grace Vallentine FR-1 Brevard 5.76m 7.58m 5.39m 7.29m 6.93m 8.68m 23' 11"
  • 6.92  
  • 7.08  
  • 7.29  
16 Quonee' Bercy JR-3 Clark Atlanta 6.74m 7.53m 8.25m 7.17m 8.60m 6.02m 23' 6.25"
  • 6.31  
  • 6.64  
  • 7.17  
17 Kaitlyn Best SR-4 Claflin 8.82m 8.47m 4.96m 6.89m 8.68m 5.86m 22' 7.25"
  • 6.85  
  • 6.89  
  • PASS  
18 Rebecca Palmer FR-1 Lander 7.83m 7.49m 8.72m 6.87m 6.25m 8.59m 22' 6.5"
  • 6.87  
  • 6.73  
  • 6.55  
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta NM NM NM NM NM NM NM
Women's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH
1 Jayme Redmond FR-1 Clark Atlanta 12.10m 11.10m 36' 5"
6 Dorian Hutcherson SR-4 Claflin 9.54m 9.73m 31' 11.25"
9 Dae'Janae Hannah FR-1 Clark Atlanta 10.86m 8.76m 28' 9"
13 Stephanie Hinojos SO-2 Montreat 7.75m 7.99m 26' 2.75"
14 Jillian Stewart JR-3 Lander 6.45m 7.86m 25' 9.5"
15 Mary Grace Vallentine FR-1 Brevard 6.05m 7.29m 23' 11"
16 Quonee' Bercy JR-3 Clark Atlanta 7.82m 7.17m 23' 6.25"
18 Rebecca Palmer FR-1 Lander 8.66m 6.87m 22' 6.5"
  Maliyah White SR-4 Clark Atlanta NM NM NM
Women's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
2 A'Mayia White FR-1 Claflin 10.97m 36' 0"
3 Isabell Musser SR-4 Brevard 10.78m 35' 4.5"
4 Nadejah Batts JR-3 Fort Valley State 10.38m 34' 0.75"
5 Miniya Miller SR-4 Fort Valley State 10.16m 33' 4"
7 Alexandria Luther FR-1 Southern Wesleyan 9.36m 30' 8.5"
8 Isis Giron SO-2 Montreat 9.01m 29' 6.75"
10 Gracie Wilson FR-1 Southern Wesleyan 8.20m 26' 11"
11 Shelby Brown FR-1 Montreat 8.06m 26' 5.5"
12 Carmen Spears FR-1 Lander 8.02m 26' 3.75"
17 Kaitlyn Best SR-4 Claflin 6.89m 22' 7.25"

Women's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Miniya Miller SR-4 Fort Valley State 42.22m 38.38m 31.47m 38.76m 125' 11"
  • 32.20  
  • 33.96  
  • 34.38  
  • 33.11  
  • 38.38  
  • 36.29  
2 Gracie Wilson FR-1 Southern Wesleyan 46.45m 37.46m 29.97m 46.08m 122' 11"
  • 37.46  
  • 31.63  
  • 30.62  
  • 33.26  
  • 33.60  
  • FOUL  
3 Isabell Musser SR-4 Brevard 25.69m 30.95m 32.19m 27.86m 101' 6"
  • 28.09  
  • 28.95  
  • 24.35  
  • 30.91  
  • 28.74  
  • 30.95  
4 Nadejah Batts JR-3 Fort Valley State 35.03m 29.69m 23.46m 38.60m 97' 5"
  • 29.05  
  • 28.29  
  • FOUL  
  • 28.24  
  • 29.69  
  • FOUL  
5 Jayme Redmond FR-1 Clark Atlanta 30.54m 28.28m 30.54m 28.85m 92' 9"
  • 23.19  
  • 28.28  
  • 24.25  
  • 28.07  
  • 23.72  
  • 23.97  
6 Lakin Long SR-4 Southern Wesleyan 20.04m 26.72m 33.13m 28.32m 87' 8"
  • 21.67  
  • 26.72  
  • 24.87  
  • FOUL  
  • 22.98  
  • FOUL  
7 Jillian Stewart JR-3 Lander 24.27m 26.67m 33.34m 21.87m 87' 6"
  • 26.67  
  • 23.66  
  • FOUL  
  • 24.18  
  • 21.08  
  • 20.74  
8 Dae'Janae Hannah FR-1 Clark Atlanta 24.29m 26.40m 21.38m 33.53m 86' 7"
  • 23.05  
  • 21.35  
  • 26.40  
  • 23.18  
  • FOUL  
  • 24.57  
9 Alexandria Luther FR-1 Southern Wesleyan 18.63m 25.88m 27.95m 29.24m 84' 11"
  • 25.74  
  • FOUL  
  • 19.07  
  • 25.74  
  • 25.19  
  • 25.88  
10 Shelby Brown FR-1 Montreat 29.31m 25.27m 21.48m 21.48m 82' 11"
  • 18.57  
  • 21.39  
  • 25.27  
11 Carmen Spears FR-1 Lander 24.35m 23.19m 22.96m 27.60m 76' 1"
  • 20.48  
  • 21.27  
  • 23.19  
12 Stephanie Hinojos SO-2 Montreat 18.70m 22.81m 20.53m 26.92m 74' 10"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 22.81  
13 Kaitlyn Best SR-4 Claflin 15.31m 19.63m 23.75m 19.43m 64' 5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 19.63  
14 Mackenzie Card JR-3 Montreat 16.05m 19.11m 14.71m 16.82m 62' 8"
  • 19.11  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 A'Mayia White FR-1 Claflin 20.76m 16.61m 14.78m 13.29m 54' 6"
  • 16.61  
  • FOUL  
  • FOUL  
16 Quonee' Bercy JR-3 Clark Atlanta 20.17m 16.01m 15.85m 20.01m 52' 6"
  • 16.01  
  • FOUL  
  • 14.66  
  Mary Grace Vallentine FR-1 Brevard DNS DNS DNS DNS NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Dorian Hutcherson SR-4 Claflin DNS DNS DNS DNS NM
  Brynn Lytell JR-3 Bob Jones DNS DNS DNS DNS NM
  Emma Avant SO-2 Lander DNS DNS DNS DNS NM
  Ricky Dawkins FR-1 Bob Jones DNS DNS DNS DNS NM
Women's Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
2 Gracie Wilson FR-1 Southern Wesleyan 32.96m 29.59m 37.46m 37.46m 43.83m 31.84m 122' 11"
5 Jayme Redmond FR-1 Clark Atlanta 32.52m 30.83m 35.63m 28.28m 33.37m 29.98m 92' 9"
6 Lakin Long SR-4 Southern Wesleyan 27.52m 30.19m 34.47m 26.72m 26.99m 32.87m 87' 8"
7 Jillian Stewart JR-3 Lander 21.87m 27.47m 30.40m 26.67m 23.74m 27.47m 87' 6"
8 Dae'Janae Hannah FR-1 Clark Atlanta 33.26m 33.53m 27.72m 26.40m 34.32m 27.98m 86' 7"
9 Alexandria Luther FR-1 Southern Wesleyan 30.28m 24.59m 20.96m 25.88m 18.12m 27.43m 84' 11"
11 Carmen Spears FR-1 Lander 17.16m 26.44m 25.05m 23.19m 27.83m 25.51m 76' 1"
15 A'Mayia White FR-1 Claflin 21.59m 21.43m 16.44m 16.61m 12.62m 20.76m 54' 6"
  Mary Grace Vallentine FR-1 Brevard DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Dorian Hutcherson SR-4 Claflin DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM
Women's Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Miniya Miller SR-4 Fort Valley State 43.37m 48.74m 33.39m 38.38m 125' 11"
3 Isabell Musser SR-4 Brevard 24.76m 25.38m 39.00m 30.95m 101' 6"
4 Nadejah Batts JR-3 Fort Valley State 23.46m 26.72m 32.66m 29.69m 97' 5"
10 Shelby Brown FR-1 Montreat 20.97m 29.82m 30.07m 25.27m 82' 11"
12 Stephanie Hinojos SO-2 Montreat 20.53m 28.28m 22.58m 22.81m 74' 10"
13 Kaitlyn Best SR-4 Claflin 22.57m 22.77m 17.67m 19.63m 64' 5"
14 Mackenzie Card JR-3 Montreat 21.59m 16.05m 22.93m 19.11m 62' 8"
16 Quonee' Bercy JR-3 Clark Atlanta 15.37m 19.05m 16.97m 16.01m 52' 6"
  Ricky Dawkins FR-1 Bob Jones DNS DNS DNS DNS NM
  Brynn Lytell JR-3 Bob Jones DNS DNS DNS DNS NM
  Emma Avant SO-2 Lander DNS DNS DNS DNS NM

Women's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Miniya Miller SR-4 Fort Valley State 52.87m 42.64m 139' 11"
  • 40.14  
  • 42.64  
  • 39.04  
  • FOUL  
  • 39.29  
  • 37.97  
2 Nadejah Batts JR-3 Fort Valley State 39.41m 40.21m 131' 11"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 40.21  
  • FOUL  
  • 33.89  
  • FOUL  
3 Mackenzie Card JR-3 Montreat 41.10m 33.97m 111' 5"
  • 32.91  
  • FOUL  
  • 33.55  
  • 33.59  
  • 33.97  
  • 32.79  
4 Lakin Long SR-4 Southern Wesleyan 41.93m 32.50m 106' 7"
  • 28.05  
  • 32.50  
  • FOUL  
  • 31.09  
  • FOUL  
  • 30.93  
5 Shelby Brown FR-1 Montreat 31.50m 31.19m 102' 4"
  • 24.14  
  • 28.40  
  • FOUL  
  • 28.11  
  • 28.27  
  • 31.19  
6 Isis Giron SO-2 Montreat 31.68m 30.76m 100' 11"
  • 25.28  
  • 29.25  
  • 29.85  
  • FOUL  
  • 29.79  
  • 30.76  
7 Jayme Redmond FR-1 Clark Atlanta 20.49m 25.94m 85' 1"
  • 25.94  
  • FOUL  
  • 25.29  
  • 24.69  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Gracie Wilson FR-1 Southern Wesleyan 22.95m 24.95m 81' 10"
  • 19.95  
  • 19.98  
  • 22.84  
  • 23.27  
  • 21.24  
  • 24.95  
9 Dae'Janae Hannah FR-1 Clark Atlanta 30.17m 24.73m 81' 2"
  • FOUL  
  • 21.52  
  • 24.73  
  • 20.43  
  • 20.41  
  • FOUL  
10 Alexandria Luther FR-1 Southern Wesleyan 17.64m 22.33m 73' 3"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 22.33  
  Emma Avant SO-2 Lander DNS DNS NM

Women's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Emma Barnes SO-2 Montreat 28.78m 35.97m 29.86m 39.57m 41.01m 118' 0"
  • 35.78  
  • 33.10  
  • 35.65  
  • 35.97  
  • 32.27  
  • PASS  
2 Alexandria Luther FR-1 Southern Wesleyan 29.06m 27.68m 22.14m 30.17m 34.60m 90' 10"
  • 25.05  
  • 26.53  
  • 27.68  
  • 24.44  
  • 26.57  
  • 26.62  
3 Grace Bailey SO-2 Bob Jones 32.75m 27.07m 24.63m 22.20m 24.09m 88' 10"
  • 26.90  
  • 27.07  
  • 25.41  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 24.03  
4 Abigail Woo SO-2 Bob Jones 34.93m 26.87m 22.30m 29.56m 28.21m 88' 2"
  • 24.62  
  • 26.87  
  • 25.72  
  • 18.95  
  • 24.68  
  • 24.28  
5 Isis Giron SO-2 Montreat 17.16m 23.84m 28.37m 30.52m 29.80m 78' 2"
  • 19.86  
  • 22.91  
  • 23.50  
  • 23.20  
  • 22.43  
  • 23.84  
6 Lakin Long SR-4 Southern Wesleyan 28.84m 23.45m 28.14m 18.29m 16.65m 76' 11"
  • FOUL  
  • 23.45  
  • 22.42  
  • 20.29  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Mercy Shavers JR-3 Montreat 22.02m 23.43m 27.41m 26.71m 17.10m 76' 10"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 23.43  
  • 21.30  
  • FOUL  
  • 19.83  
8 Addison Davis SO-2 Lander 20.65m 19.12m 17.02m 23.71m 17.97m 62' 9"
  • FOUL  
  • 18.68  
  • 18.25  
  • 18.15  
  • 19.12  
  • 17.70  
9 Isabell Musser SR-4 Brevard 16.96m 19.06m 17.15m 15.06m 13.72m 62' 6"
  • FOUL  
  • 18.18  
  • 17.92  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 19.06  
10 Mary Grace Vallentine FR-1 Brevard 12.47m 16.85m 21.40m 17.36m 17.36m 55' 3"
  • FOUL  
  • 16.85  
  • FOUL  
11 Katie Lea FR-1 Lander 13.61m 16.60m 17.60m 17.76m 18.09m 54' 5"
  • 16.60  
  • 15.71  
  • FOUL  
12 Rebekah Wood SR-4 Bob Jones 13.38m 16.32m 20.07m 12.40m 16.97m 53' 6"
  • 16.06  
  • 16.32  
  • FOUL  
  Gracie Wilson FR-1 Southern Wesleyan NM NM NM NM NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Deanna Lindo FR-1 Clark Atlanta NM NM NM NM NM NM
  Nasjae Baker FR-1 Clark Atlanta NM NM NM NM NM NM
  Aliyah Jackson SO-2 Clark Atlanta NM NM NM NM NM NM