March 24, 2024
|
Queensborough CC - Bayside, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov CUNYAC NJCAA DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brenin Mahon SO-2 Suffolk CC 5:23.80 6:09.14 6:35.04 5:23.80 4:06.09 4:57.90
2 Rachel Mow SO-2 Queens (N.Y.) 6:19.75 4:01.06 5:50.03 5:30.21 5:46.72 5:59.93
3 Samantha Suriel JR-3 Hunter 7:02.88 6:29.05 6:56.11 5:38.30 5:55.22 4:30.64
4 Irving Jiang JR-3 Hunter 7:05.98 7:17.09 4:48.92 6:10.41 6:03.01 6:28.93
5 Kaitlin Reynolds SR-4 USMMA 7:27.10 7:23.21 5:26.58 6:28.78 6:05.46 4:32.15
6 Ashley Rodriguez SO-2 Queens (N.Y.) 7:14.39 6:34.54 7:50.26 6:38.52 6:18.60 7:14.39
7 Katryna Francois FR-1 York (N.Y.) 4:51.00 5:34.85 7:02.55 6:38.63 5:30.87 6:14.72
8 Imani Gibson FR-1 York (N.Y.) 8:01.68 7:45.35 6:03.30 6:48.20 6:11.47 5:10.24
9 Brooke Ronca FR-1 Suffolk CC 8:47.01 5:59.51 7:04.88 6:48.53 5:22.74 8:06.15
10 Gina Scales Senior Goldfinger Track club 7:10.45 8:58.06 5:06.28 6:53.89 5:55.95 5:39.39
11 Andrea Rivera JR-3 Queens (N.Y.) 6:09.91 8:06.29 6:43.17 6:55.63 7:45.51 8:52.01
12 Keanna Clouden JR-3 York (N.Y.) 6:23.65 8:42.31 9:10.05 7:42.22 7:14.49 7:46.85
13 Shu Qi Yang FR-1 Queensborough CC 6:30.02 10:06.17 7:07.61 7:49.90 7:17.01 9:52.08
14 Peta-Gay Hunter SO-2 York (N.Y.) 9:29.25 8:13.35 8:41.81 7:54.37 7:11.68 6:52.71
15 Alisha Adams FR-1 York (N.Y.) 9:14.74 9:25.21 6:53.44 8:43.34 11:20.35 8:43.34
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brenin Mahon SO-2 Suffolk CC 5:23.80
2 Rachel Mow SO-2 Queens (N.Y.) 5:30.21
3 Samantha Suriel JR-3 Hunter 5:38.30
4 Irving Jiang JR-3 Hunter 6:10.41
5 Kaitlin Reynolds SR-4 USMMA 6:28.78
7 Katryna Francois FR-1 York (N.Y.) 6:38.63
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ashley Rodriguez SO-2 Queens (N.Y.) 5:18.82 8:38.08 6:58.45 4:54.91 6:38.52 4:50.92 7:22.36
8 Imani Gibson FR-1 York (N.Y.) 7:37.19 5:59.22 5:34.73 8:26.17 6:48.20 7:20.86 6:15.55
9 Brooke Ronca FR-1 Suffolk CC 7:57.98 8:06.15 6:19.94 5:39.08 6:48.53 4:45.97 5:26.83
10 Gina Scales Senior Goldfinger Track club 5:02.14 6:37.34 7:51.84 6:37.34 6:53.89 5:14.56 6:33.20
11 Andrea Rivera JR-3 Queens (N.Y.) 6:55.63 5:03.41 6:47.32 8:22.92 6:55.63 4:50.95 8:47.85
12 Keanna Clouden JR-3 York (N.Y.) 9:10.05 8:28.45 5:51.29 8:19.20 7:42.22 9:37.78 6:51.38
13 Shu Qi Yang FR-1 Queensborough CC 8:41.59 8:32.20 7:49.90 6:34.72 7:49.90 10:01.48 6:06.53
14 Peta-Gay Hunter SO-2 York (N.Y.) 7:44.89 7:40.14 7:25.91 10:07.20 7:54.37 7:44.89 6:24.24
15 Alisha Adams FR-1 York (N.Y.) 6:58.68 10:07.08 10:38.48 6:06.34 8:43.34 9:51.38 10:07.08