March 8, 2024
|
Traz Powell Stadium

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Judeny Thomas SO South Dade 5:56.11 6:06.80 10
2 Avril Donner SO Coral Gables 5:57.78 4:10.45 8
3 Giavanna Lionelli FR Taravella 5:58.99 7:43.10 6
4 Yara Korse SO Coral Gables 6:00.69 7:05.62 5
5 Ashley Merein SR Miami Coral Park 6:03.01 5:12.19 4
6 Nataly Naranjo SO Miami Southridge 6:12.63 7:08.53 3
7 Jade Thomas FR Miami Southridge 6:15.73 5:49.43 2
8 Sharon Contreras SO Coral Gables 6:18.05 6:29.40 1
9 Diamond Carroll SR South Dade 6:25.75 7:50.62 -
10 Shanericka Martin SO Homestead 6:34.25 4:59.63 -
11 Lauren Hernandez JR Coral Gables 6:37.04 7:08.81 -
12 Guadelupe Merlino FR Reagan 6:37.40 5:02.03 -
13 Joyce Petrou SO Mourning 6:42.96 7:51.47 -
14 Michelle Perera SO South Dade 6:48.16 6:48.16 -
15 Emma Montalvan JR Ferguson 6:50.00 5:32.10 -
16 Quizaria Miller SO Homestead 6:52.42 5:46.44 -
17 Isis Watson FR Miami Killian 7:07.53 6:54.71 -
18 Grisselda Maravilla SO South Dade 7:08.46 8:51.29 -
19 Basilia Mantilla SR Ferguson 7:08.79 9:08.86 -
20 Isabella Mejia Hernandez SO Ferguson 7:14.08 7:05.40 -
21 Lily Moore FR Miami Coral Park 7:15.74 6:19.10 -
22 Mia La Rosa FR Hialeah-Miami Lakes 7:16.15 7:24.88 -
23 Alana Brooks SR Mourning 7:17.80 5:15.22 -
24 Giana Palomino SR Varela 7:21.46 5:57.59 -
25 Lillian Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 7:28.89 8:00.32 -
26 Kaylee Wilson FR Miami Southridge 7:33.33 9:35.73 -
27 Kiarra Diaz JR Varela 7:35.14 5:36.81 -
28 Kylee Leal JR Varela 7:46.19 6:12.96 -
29 Amy Arraez FR Hialeah-Miami Lakes 8:20.27 8:55.29 -
30 Shayia Jacobs SO Miami Norland 9:17.21 11:47.66 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Guadelupe Merlino FR Reagan 6:37.40 6:13.56 -
14 Michelle Perera SO South Dade 6:48.16 7:24.90 -
16 Quizaria Miller SO Homestead 6:52.42 8:02.54 -
17 Isis Watson FR Miami Killian 7:07.53 6:41.88 -
18 Grisselda Maravilla SO South Dade 7:08.46 6:29.90 -
21 Lily Moore FR Miami Coral Park 7:15.74 7:59.32 -
22 Mia La Rosa FR Hialeah-Miami Lakes 7:16.15 6:15.09 -
24 Giana Palomino SR Varela 7:21.46 7:12.63 -
25 Lillian Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 7:28.89 6:52.98 -
26 Kaylee Wilson FR Miami Southridge 7:33.33 6:34.40 -
27 Kiarra Diaz JR Varela 7:35.14 8:25.21 -
28 Kylee Leal JR Varela 7:46.19 9:05.45 -
29 Amy Arraez FR Hialeah-Miami Lakes 8:20.27 6:05.20 -
30 Shayia Jacobs SO Miami Norland 9:17.21 6:46.77 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Judeny Thomas SO South Dade 6:31.73 5:27.63 5:34.75 5:56.11 6:35.29 4:19.96 10
2 Avril Donner SO Coral Gables 5:18.43 5:18.43 4:39.07 5:57.78 6:33.56 6:37.14 8
3 Giavanna Lionelli FR Taravella 6:34.89 5:23.10 6:06.17 5:58.99 5:37.45 7:03.61 6
4 Yara Korse SO Coral Gables 7:38.08 6:29.55 5:02.98 6:00.69 6:36.76 6:43.98 5
5 Ashley Merein SR Miami Coral Park 5:44.86 5:08.56 5:26.71 6:03.01 6:10.27 6:10.27 4
6 Nataly Naranjo SO Miami Southridge 8:04.42 4:58.11 4:24.57 6:12.63 7:04.80 5:50.28 3
7 Jade Thomas FR Miami Southridge 6:53.31 5:00.59 5:45.68 6:15.73 7:34.64 8:08.45 2
8 Sharon Contreras SO Coral Gables 4:51.10 5:51.59 6:18.05 6:18.05 4:39.76 5:59.15 1
9 Diamond Carroll SR South Dade 5:43.32 4:37.74 4:49.32 6:25.75 6:48.90 5:16.32 -
10 Shanericka Martin SO Homestead 4:39.92 7:21.56 7:29.45 6:34.25 7:45.22 5:35.12 -
11 Lauren Hernandez JR Coral Gables 7:28.66 4:53.81 5:57.34 6:37.04 6:56.90 6:25.13 -
13 Joyce Petrou SO Mourning 4:42.08 8:35.79 6:42.96 6:42.96 4:54.16 5:46.55 -
15 Emma Montalvan JR Ferguson 5:28.00 8:53.00 7:22.80 6:50.00 6:00.80 8:44.80 -
19 Basilia Mantilla SR Ferguson 8:51.70 7:55.96 6:21.63 7:08.79 5:43.04 7:43.10 -
20 Isabella Mejia Hernandez SO Ferguson 7:31.45 7:09.74 6:39.36 7:14.08 8:01.83 7:31.45 -
23 Alana Brooks SR Mourning 5:32.73 6:03.38 8:27.85 7:17.80 6:03.38 7:52.83 -